223 - ESRA TAŞPINAR 

Saçları, gözleri, teni bal renginde; sakin, duru bir güzellik olarak seni izlemek hep hoşuma gitmiştir. Sen sınıfta olanları biraz uzaktan; dikkatle izlerken, seni ihmal ettiğim duygusuna kapıldım genellikle. Sana daha yakın olmak isterdim. Ama dostluğumuz yeni başlıyor değil mi?
Aysun KILINÇ


Kendimden çok sevdiğim; beni aynı derecede sevdiğine inandığım bir tanecik dostum benim. Benim için öyle özelsin ki. Aramızdaki dostluk öyle bağladı ki bizi, hiç bir kuvvetin bu dostluğu bozamayacağını zamanla öğrendik. Ben bunun süreceğine de adım gibi eminim. Sendeki bu iyilik, sıcaklık, bu sevgi varken (hoş bir gün severken beni öldüreceksin ya!) senden vazgeçmek zaten imkansız. Öyle güzel zaman geçirdik ki seninle, her biri unutulamayacak değerde olan anılar şimdiden yerini aldı bile aklımda. Ne onlar, ne sen, asla unutulmayacaksınız. Bu dostluk, biz nereye gidersek peşimizi bırakmayacak. Her zaman mutluluğun doruklarında olman dileğiyle;
Dostun OYLUM

Seni nasıl unutabilirim ki ? Anılarımda hep adına yazılmış bir yer var. Güzel, sevimli, hoş sohbetli, sımsıcak, düşünceli, nazik... Kısacası mükemmel bir dostsun. Beni sabırla dinleyişini, her zaman bana destek olmanı; sabahları uykulu uykulu merdiven başındaki sohbetlerimizi (!) unutamam. Her şeyini paylaşabilecek kadar yakın bir dostun olabildiğim için çok mutluyum. Seninle yaşanmış dolu dolu iki senem var. Daha ne isteyeyim?
MEHVEŞ


İnsan ancak bu kadar güzel; sevimli olabilir! Aynı sınıfta olmamamıza rağmen o kadar arkadaş canlısısın ki hemen kendini sevdirdin. İnsanlarla kurduğun ilişkiler, insanın kanını ısıtacak cinsten. Seni sevmemek elde değil. Hayatının da, en az kendin kadar güzel geçmesi dileğiyle.
MİNE


İnsanları kısa sürede tanımak zordur; güvenmek zaman ister. Sende ne varsa anlayamadım. Sıcacık gülüşün, o içten sevginle sana çabuk alıştım. Kısa zamanda, çok şeyler paylaştık seninle. Daha da paylaşacağımıza inanıyorum. Eminim güzel günler yaşayacağız. Çünkü yanımda sen olacaksın. Beni hiçbir zaman yalnız bırakmadığın için teşekkür ederim. Daima benimle ol canım. Ne olursa olsun unutma beni; çünkü kalbimde daima sen olacaksın. Bir gece dağıtacağız unutma ! )
Hayatta daima mutlu ol. Acı, hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluksa, gözbebeğin kadar yakın olsun ! Umutların gerçek; gerçeklerin mutluluk, mutlulukların sonsuz olsun.
NİLAY GÜL


Türkiye'de okulda ilk günlerimin kokusu sinmiş şenle anılarıma. Yepyeni bir hayatın aceleciliğinin bulaştığı; hep eksik söylenmiş, yaşanmış şeylerin kaldığını düşündüğüm hikayenin kahramanlarıydık senle ben. Boş derslerde yazışmalarımıza sığdırdığımız dertlerimiz, hafta sonlarına sakladığımız coşkumuzla, birbirimize sunduğumuz destek bütünleşecek zihnimdeki sen'le. Bir de gülünce çenende beliren gamzen... Hayat gamzene bolca fırsat tanısın.
D. Deniz


Seninle geçen yıl tanıştığımıza inanmak çok garip geliyor. Hoş sohbetinle, cana yakınlığınla, sevecenliğinle seni yıllardır tanıyormuş gibiyim. Eğer planlarımızı gerçekleştirirsek, seneye birbirimizi çok iyi tanırız!.. Hep böyle kal, böyle çok tatlısın.
NİLAY


Esracım;
Seninle iki seneden beri arkadaşız. Seninle tanışmamız sıra dışı olmuştu. Adın, benim kardeşimin adıydı, senin ağabeyinin adı da Mehmet'ti. Hayata sevecen, kötü zamanlarda bile sevecenliğini kaybetmemen; dostluğumuzu ömür boyu sürdürmemiz dileğiyle...
MEHMET


Arkadaşlığımız boyunca etrafındakileri bir kez bile kırdığını görmedim. Hep neşeli, hiç kızmayan, darılmayan; her zaman mutlu ve umutlu birisin. İyi niyetli kişiliğinle hep yanımda olduğun için teşekkürler. Hayatını hiç pişmanlık duymadan, hüzünlenmeden yaşarsın. Çünkü sen bunları hak ediyorsun. Dostluğun için teşekkürler. Seni çok seviyorum.
SEÇİL


Kaç senedir şu okulda beraberiz; bir türlü aynı sınıfı paylaşamadık. Lise birdeki müzik derslerini saymazsak... Seni herkesin bu kadar çok sevmesinin sebebi belli. Senin kadar iyi niyetli, her şeye pozitif bakan biri olsaydım keşke. Girdiğin ortamlara renk verip, durgun suyu hareketlendiriyorsun bence. Bana geveze ve kıskanç demene rağmen, ben seni çok seviyorum. Seninleyken yaptığımız ve hiç unutamayacağım neler var bir bak! Mehveş'in doğum günü, okuldan dönerkenki dedikodularımız; yemek yerken aynı zamanda bir şey anlatmaya kalktığında ne yemeğin bitmişti ne anlattıkların.:-> Parkta gördüğümüz ve bir daha unutamadığımız kişi ! Zaman zaman seni kırdıysam özür dilerim. Hem ben seneye kiminle gevezelik yapıcam? Kim beni usanmadan dinleyecek? Hayatın boyunca aynı sıcaklıkta kal. Olur mu? Senin her türlü olumsuzluğu yenme kabiliyetin var zaten. Bu yüzden hiçbir şeyin seni üzmeyeceğini bilmek güzel. Seni daima hatırlayacağım.
Begüm EDA


Seninle arkadaşlığımız teneffüslerde yaptığımız sohbetlerle pekişti. Senin sıcakkanlı, cana yakın kişiliğinle hemen kaynaştık birbirimize. Senin her ortama rahatça ayak uydurabilmeni her zaman çok beğenmişimdir. İnşallah hayatın boyu değişmezsin; bugünkü Esra olarak kalırsın. Bir gün bir yerlerde tekrar karşılaştığımızda seni bu içten, sıcak tavırlarınla görmek isterim. Hayatın sonuna kadar mutlulukların seninle olması dileğiyle.
MERAL


Seninle çok yakın olamamıştık. Henüz tanıyamadığım farklı yanların vardı. Seninle karşılaştığımızda yüzünden eksik olmayan sıcak gülümsemen, insanlara gösterdiğin sevgiyi belli edermişçesine bakan ışıltılı gözlerin seni biraz da olsa tanımamı sağlamıştı. Çünkü senin gibi çevreye güzel bakan birinin içinde herhalde kötü bir şey bulunmazdı. Zaten sen o kötülüklerin içinde yer almayı kabul etmezdin diye düşünüyorum. Hayatın boyunca dünyaya güzel bakan o ışıltılı gözlerini, insanlara gösterdiğin sevgiyi hiç kaybetmemen, insanlara verdiğin değer kadar önemsenmen dileğiyle...
ARZU


Seninle ilk defa okulda başlamıştı muhabbetimiz. Ama hayat tesadüflerle doluymuş. Bir de baktık, aynı mahallede oturuyormuşuz. Bunu fark edince, bizi tutabilene aşkolsun ! Yaptığımız dedikoduların, senin güçlü istihbaratlarının, benim dünyadan bi haber oluşumun haddi hesabı kalmadı. Tüm bunlar bir yana o içten davranışların, bana gösterdiğin yakınlık, iyi kalpliliğinle her zaman iyi bir dost oldun Esra. Yaşamını hayal ettiğin her şeye sahip olarak geçirmen ve kimilerine fazla güvenmemen dileğiyle (!) Hep mutlu ol. Beni unutma!
TUĞBA


Sevgili arkadaşım;
Seni bu okula ilk geldiğin günden beri tanırım. Hatta okulda seni en iyi tanıyanlardan biri de benim diyebilirim. Her yemeğin tadı tuzu olur ya bizim kavgalarımız da öyleydi işte. (Bizim yemek biraz Urfamsı oldu ama ..) BJK yönetimi, her maç sonrası bana direnişini görse şeref tribününde sana yer ayırırdı. (Karşısında protokole layık bir GS'li olunca başa çıkmak zor tabi...) (Bak burada bile huysuzum) Her GS - BJK maçı sonrası beni arayabilirsin. (GS yendiği zaman özellikle tercihimdir). Kendine iyi davran.
ÖZGE


6 yıl boyunca aynı sınıfı paylaştık seninle. Seni ne kadar tanıyabildim, seni tanımak için ne kadar fırsat yarattım bilmiyorum. Hayatında ulaşmak istediğin hedeflerin yolu açık olsun, hep mutlu ol.
NİLÜFER


Guiness Rekorlar kitabına ben yavaşlığımla gireceksem sen de güzelliğinle girersin. Reklam, dizi teklifleri alman boşuna değil bence. Son 2 yıl farklı sınıflarda da olsak her teneffüs eksiksiz yanımızda olduğun için yokluğunu hissettirmedin bize. Gelecekte görüşmek üzere... (Eğer ünlü olursan daha sık görüşelim.)
NESRİN


Bir gün gelip bana write-up yazar mısm dediğinde ilk önce şaşırdım. Ama sonra sevindim. Çünkü hayata gülümsemeyi bilen, sıcakkanlı, cana yakın birine; yani sana yazmak mutlu edecekti beni. Hiç aynı sınıfta okumadık ama bu çok büyük bir engel olmadı. Çok zaman sürmeden arkadaş olduk... Arkadaşlığın için sağol... Hayata gülümsemeyi unutma ...
ÖMER


Seni sadece 2 yıldır tanıyorum. Aklımda hep sakin, her şeye uyum sağlayan biri olarak kalacaksın. Umarım bu koşulsuz iyiliğin sana hiç zarar vermez! Ne olursa olsun dimdik ayakta ol. Her şey dilediğin gibi olsun.
MERVE


Genelde sessizliği seçtin sen bal renkli kız... Konuştuğun zamanlarda hep yumuşak, mutlu, dürüst, uyumlu oldun. Lafını esirgemeden söyledin. Kahkahalarını saklamadan güldün! Umarım aramızda kırgınlıklar olmamıştır. Ve geriye döndüğünde her şeyi gülümseyerek hatırlayacağın beni saklıyorsundur içinde. Seni Seviyorum.
ELA


Asla kötülük düşünmeden temiz kalplilikle insanlara yaklaşan birisin. Bazen neşeli, bazen benim bile olmadığım kadar karamsar; ama her zaman bana gerçekleri gösteren bir tavır içinde olduğun için sana teşekkür borçluyum. Dertlerime ortak olmak isteyişin, bir çok şeyle değişilmez. Hayatın boyunca hep böyle sevecen kalman; birinin hedeflerine ulaşman dileğiyle!
NURSEDA


Seninle bir tesadüf sonucu tekrar karşılaştık. Bu sefer birbirimizi tanımayı başardık. Seninle aynı gün nöbetçi olur; bol bol sohbet ederdik. Sen de benim kadar konuşkan olduğundan sohbetimiz hiç bitmezdi. Bu sayede senin gibi tatlı bir kız tanıdım. Sen dostların için her zaman özveride bulunur, kendinden çok onları düşünürsün. Bu arkadaş canlısı, sevecen kişiliğine her zaman yeni dostlar edineceğinden eminim. Hayatta bir gün karşılaşmak; sohbetlerimize kaldığımız yerden devam etmek dileğiyle...
BİRSEN


Sen, her zaman sakin ve duruydun. Okul saatleri dışında pek birlikte olamasak da sınıf içinde geçirdiğimiz saatler bize arkadaşlığımız için yetti. Dikkat ettim de gerçekten bal gibisin. Her yerin bal renginde. Umarım hayatın da hep bal gibi tatlı ve güzel geçer...
ÇİĞDEM