İlk'lere,

Tarihsel ve güncel süreç içinde "İlk" olmanın ayrı bir anlamı ve ayrıcalığı vardır. Gazeteci Hasan Tahsin'in işgalci Yunan ordusuna ilk kurşun sıkması, Amerikalı astronot Armstrong'un Temmuz 1969'da aya ayak basan ilk insan olması gibi... 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında ilk mezunlarımızı verecek olmanın coşkusu içindeyiz.

Sizler 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin ilk mezunları olmanın heyecanını yaşarken, bizler de başarılarınızın onurunu taşımak istiyoruz. Sizleri okulumuza ilk adım attığınız günden bu yana bilgili, azimli, kendini yenileyen, insan ve doğa sevgisini temel alan Atatürkçü felsefeyi benimsemiş bireyler olarak yetiştirebilmek için çabaladık ve sizleri sevdik. Gireceğiniz üniversite sınavında başarınız ne olursa olsun bu sevgimiz azalmayacak. Çünkü; ruhsal ve bedensel sağlığı yerinde, üreten, paylaşan, emeğe saygılı, yüreği sevgi dolu bir birey olmak en büyük başarı ve erdemdir.

Tüm sorunlara karşı hazırlıklı ve iradeli olabilmek için, zorluklar karşısında yılmayın, yaşamda kazanmak için uğraş verin, korkmayın! Sizden sonra gelen dönem arkadaşlarınıza örnek olmak gibi bir sorumluluğunuz da var unutmayın.
Sizler okulumuzda hep "İlk" olmanın ve birer birey olmanın ayrıcalığıyla yaşayacaksınız. Okulumuz sizin. Kapımız ve gönlümüz her zaman size açık.
Hepinizi gözlerinizden öperim.

M. Nuri ERGÜN
24 Kasım Anadolu Lisesi Müdürü