99- ERDEM PEHLEVAN 

Artvin'in beyaz atlı prensine!
Lise 1'di. Yani bu okuldaki ilk senemdi, öğretmenin yer değişikliği sonucu Erdem adında yakışıklı bir çocukla yanyana oturtulmuştum. O an hocaya çok sinirlenmiştim. Ama şimdi gidip teşekkür etmem gerektiğini düşünüyorum biliyor musun? Sen var ya patavatsız, kendini beğenmiş, kız peşinde koşan birisin işte! Ama tüm bunların yanında saflık derecesine varacak kadar iyisin, göründüğün gibisin. İçin dışın bir, düşündüğünü pat diye söylüyorsun. En güzeli bu ya! Yapmacık değil çok doğal ve içtensin, işte, bu yüzden seni çok seviyorum Erdoşkocum. Uç senedir seninle her türlü konuyu konuştuk, bütün dedikoduları senden öğrendim, 3 senedir dinlediğim sevgililerini yazsam sayfalar yetmez. İnşallah ileride yakışıklı bir avukat olarak bütün karıkocaları boşar, en güzel kadınlarla beraber olursun! Sonra da gelip bana anlatırsın! Seni bekleyeceğim totoş seni çok seviyorum.
SEDA

Erdoş;
Sana ben böyle hitap etmiyorum ama seni kızdırmak, üstündeki sert erkek, maço erkek imajına biraz leke sürmek için dedim. Seninle hazırlıktan beri aynı sınıftayız. Bazen kavgalar ettik bazen güldük eğlendik. Hepsi benim için çok güzeldi. Geride kalmış olsa da unutulmaz anlardı. Hep istediğin avukatlık mesleğini çok iyi yapacağına inanıyorum. Kendine iyi bak!
HALDUN

Yakışıklı'ya;
Dostlarımız vardır, düşmanlarımız vardır
Aşklarımız vardır şiirler yazdığımız
Ve bitmek tükenmek bilmeyen umutlarımız.
Yaşam yolunda hızın hiç kesilmesin. Sen daha çok kızın canını yakarsın.
Mehmet GENÇTÜRK


İzmit'in çapkını;
Seninle ilk tanıştığımız gün çok komikti bence. Bu kadar iyi arkadaş olacağımız hiç aklıma gelmezdi. Tüm dedikoduları, kavgaları, magazin haberlerini, olan biten her şeyi senden öğrendim. Her zaman sevimli ve güler yüzlüydün. Sana kızdığım, belki de seni incittiğim zamanlarda olmuştur ama inan hiçbirini isteyerek yapmadım. Sana hep patavatsızsın derim ama bence o senin yapmacıklıktan uzak olduğun ve saflığının bir kanıtı. Seninle 2 sene boyunca çok şey paylaştık artık aramızdan biri oldun tüm kızsal sorunlarımızı bile yanında hiç çekinmeden tartıştık. Sen yeri doldurulamayacak bir arkadaşsın bence. İleride inşallah seni istediğin mevkide görmek isterim ve Allah bilir yanında hangi kız? Seni çok seviyorum.
LERZAN


1982'de bir yıldız kaydı 1983'de Laptop dünyaya armağan edildi. Ve böylelikle insanlık teknolojide bir adım daha attı. Biz, bize gelen nur topu gibi arkadaşımızı bağrımıza bastık, onu sevdik, güzel günleri beraber yaşadık ve daima yaşayacağız. Hayatının senin hak ettiğin gibi geçmesi dileğiyle seni seven 2 kanki
BİLLY and TERTİP


Erdoşko, totoşko;
3 yıl geçti...2 yılı aynı sıra ve aynı sırada paylaşılan bir sürü anı. Dedikodusundan, kopyasına, acıdan sevincine ve yaşanılan masum aşklara! (senin sevgililerine yetişmek bayağı zor oldu ama) Geçen son iki senede o kadar çok şey oldu ki...İzmit'te ki dedikoduları senden öğrendim, kim kimleymiş, nerede ne olmuş...Senin adına gidip kızlarla konuştum, kopya çekerken bizden iyisi olmadı. Seninle kopya üzerine süper ikili olduk ve müthiş başarılara imza attık! Tabii bazen de beni kızdırdın ve küçük bağırmalarıma maruz kaldın. Hepsi yaşanılan olaylardı. Öyle veya böyle 3 seneyi devirdik. Sana ilerideki davalarında başarılar geleceğin avukatı! (Bu arada gözümün tedavisindeki etkin büyük)
ECE

Erdem'e;
Seninle hazırlıkta tanıştık. Her zaman iyi anlaştık, her zaman birbirimize karşı saygılı olduk. Belki bazı seneler aramıza soğukluk girdi ama bunların yanlış anlaşmadan olduğuna eminim. Nede olsa kaç senelik arkadaşlarız. Seninle hep eğlendik, senin gibi bir insanın yanında zaten gülmemek mümkün değil. Lise bitiyor ama bizim dostluğumuzun bitmesine izin vermeyelim. Hiçbir zaman ayrılmamak dileğiyle her şey istediğin gibi olsun.
ELÇİN


Erdem, okulda ilk tanıştığım kişisin. Bu yüzden senin her zaman ayrı bir yerin oldu. Seninle çok iyi arkadaş olduk. İnanıyorum ki seninle dostluğumuz çok sağlam temeller üzerinde. Sen beni gerek iyi, gerek kötü günlerimde yalnız bırakmadın. Her şeyimi sana anlatabildim. Seninle iyi ve kötü o kadar çok anımız oldu ki. Kavga ettik, dayak yedik, dışarıda kaldık. Yediğimizin içtiğimizin ayrı gitmediği zamanlar oldu. Bence; Erdem, okul tarafından sevilen bir arkadaş ve dünyada ender rastlanacak bir dosttur. Ayrıca, yakışıklılığıyla da birçok kızın gönlünü fethetmiştir İyisiyle, kötüsüyle yedi seneyi beraber geçirdik. İleride mutlaka görüşelim ve bu dostluğu devam ettirelim.
Dostun CUMHUR


Ortadoğu ve Balkanların en çapkın erkeğine;
- Işıl bugün ( ....) çıkma teklif etti!
-Işıl şu kızda beni seviyormuş!
İşte bu sözlerin sahibi ulu insan, ee sizde bakın hani haksız da değil kızlar. (hemen şımarma) Önce bu rolünle çıktın karşıma sonra sevimliliğin tamamladı kişiliğini ve şimdi yıllar sonra hatırlanmak için karalıyoruz bir şeyler. Hep mutlu ve böyle sevimli kalman dileğiyle.
IŞIL


Erdem'e;
Son 2 senede aynı sınıfta olmamız bizi daha da yakınlaştırdı. Sınıf içi olaylarda hep sessiz kaldın. Olayları izlemekle yetindin. Nerede bir kavga çıksa olaya müdahale sendendi. (Yanlış anlama ayırmak için tabi ki de) Her türlü olayda arkamda olduğun için sagol. Hayatında başarılar, görüşürüz inşallah.
YUMURT (Umutcan)


Erdem seninle hazırlıktan beri samimi bir arkadaşlığımız var. Ortaokuldan sonra sınıflarımızın ayrılmasına rağmen aramızdaki dostluk hiçbir şey kaybetmedi. Sen benim için her zaman vazgeçilmez bir dost oldun. En güzel anılarımızı beraber yaşadık, bunları unutmak elde değil. En kötü zamanlarda bile gülecek, eğlenecek bir şeyler bulduk. Sana taktığım o güzel lakapların değerini bil. Sayemde herkes senin o güzel lakabını ezberledi. (Pehle.....t) Umarım bana bu güzel isimden dolayı kızmamışsındır. Gelecekteki günlerinde de dostluğumuz paylaştığımız günler kadar güzel olsun.
COŞKUN


Ön sıranın çapkın çocuğuna; Güya ön sırada oturuyorsun ama kulağın sürekli arka sırada, ellerin daima ön sırada, gözün daima yan sıralarda, aklınsa kim bilir nerelerde? Biz fısır fısır tartışırken, aniden araya girip bize yol göstermen gerçekten şaşılacak bir şeydi. Biz yanyana olduğumuz halde kendimizi anlayamıyorduk, sen önden giriyordun sözcüklerin arasına ama doğru olan yol hep de senden geçiyordu. Önümüzde oturduğun sürece hiçbir an bizi yalnız bırakmadığın için sağol!
ESİN - BÜŞRA


Erdem'e (Valentino'ya);
Kim olduğunu bilir misin bilmem ama o zata çok benziyorsun. Yakışıklı, çapkın, iyi bir insansın. Bunların dışında her zaman sınıftan Farklı oldun. Hafif bir sıradışılık var sende. Sana bir şey söyleyeyim mi? İnşallah ikili ilişkilerdeki başarını tüm hayata yansıtır ve mutlu olursun.
OĞUZ


Erdem'e;
Seninle 7 yıl önce okula başladığımda tanışmak isterdim ama yıllar ilerledikçe seninle de arkadaşlığımız başladı. Kaybolan bir iki yılın önemi yok çünkü seni tanıdıkça ne kadar iyi bir insan olduğunu anladım. Seninle okulda olsun okul dışında olsun dolu dolu 3 yıl yaşadık. Senin gibi iyi niyetli oları az kişi var olanların da kıymetleri bilinmiyor. Yıllar senin gibi dostları unutturmaz bana. Kendine iyi bak!
ALİCAN


Sınıfımızın Valentino'suna;
Kevin Costner kılıklı, manalı bakışlarıyla, uzaktan kızları süzüşüyle, coğrafya bilgisiyle Erdem. Soyadın kadar Pehlivan yüreğinle, cana yakınlığınla seninle dost olmaktan mutluluk duyduk ve duyacağız da. Seni ortaokulda sessiz, sakin biri zannetmiştik. Daha sonraları bu fikrimiz senin dostluğunla değişti. Her zaman yanımıza gelip sohbet etmen (koyu sohbetler) .Uzaktan bir centilmen göründü / Gözleri keskin, ceylan bakışlı/ Bir mankene büründü / Cool, sakin ve havalı / Derler bana bu yakışıklı kim / İsmi nedir, ne bilir/ Efendilerin efendisi Erdem'dir..." Sonsuzluğa uzanan dostluğumuzda bizi unutmaman dileğiyle."
TÜLUĞ - EMRE


Bu okulda en eskiden beri tanıdığım insanlardansın. Eskiden okulumuz küçücüktü ama içinde barındırdığı arkadaşlıklar kimsenin inanamayacağı kadar büyüktü. İnanıyorum ki, bu arkadaşlıklarımızı hiçbir zaman unutmayacağız. Seninle aynı mahallede otururken, akşamları parktaki muhabbetlerimizi, verdiğin kavga haberlerini, sık sık olan tartışmalarımızı ama en önemlisi de senin gerçek dostluğunu unutmayacağım.
OYTUN


Kızların biricik sevgilisi, sınıfımızın haber alma teşkilatının vazgeçilmez başkanı. Sen olmasan kavgaları kimden öğrenirdik. Lise 1'de kiminle dedikodu yapardık. Köydeki hayatı kim galip de anlatırdı. Bu okulda tanıdığım ve yalnızken yanımda olan insanlardansın. Dostluğunu benden esirgemediğin için sagol. Seni çok seviyorum. Dünyadaki tüm güzelliklerin toplandığı pastadan en büyük dilimlerden birini alman dileğiyle...
DUYGU


Sözcüklerle anlatabileceğimiz kadar beraber olmadık seninle belki. Ama biz hep biliyorduk ki, tüm geyik ortamları içinde tek sen kendini soyutlayabiliyordun aşırılıklardan. Birçok insandan çok daha mantıklı ve tutarlı davranabiliyordun. Birçok yönden belki de sınıfta bize en yakın sendin. Bütün güzellikleri seninle paylaşmak dileğiyle.
MELİS & MELİSA