94 - DİLEK PALA 
(262) 322 05 63  

Biricik dostuma;
Bir kıvılcım misali düştü içimize bu dostluğun filizleri, bir baktık ki volkan olmuş, kopamıyoruz. Ne ana, ne baba dolduramaz boşluğunu, seninle bir ömür arkadaş. Sen, sen var ya, seni anlatmaya, içimdeki değerini satırlara dökmeye kelimeler yetmez ama' ben senin...Dostluğunu, pimpirikliğini, telaşını, tutkularını, neşeni, bükle bukle saçlarını içtenliğini, beni sahiplenişini...her şeyini seviyorum her şeyini. "Seni çok seviyorum, kanki manki desem içinde yatan binlerce özel ve değerli kelimeyi sen çıkarabilirsin sanırım Sen her şeye layıksın arkadaş!
Dostun ÖZLEM


Yüzündeki gülücükleri gördüğümde içinde oluşan parıltıyı, sendeki çocuğu tanıdıkça etrafımda oluşan aydınlığı, yokluğunun ötesinde, düşüncesinin bile içimde oluşturduğu eksikliği anlatmamı istiyorlar benden. Belki de onların bildiklerinden ötedeki seni haykırmalıyım satırlara. Birlikte sebepsiz yere ama içten taa derinden attığımız kahkahalar, oturup saatlerce dertleşmelerimiz, o her akşam yaptığımız telefon konuşmaları, en zor anımda hep yanımda olup bana yaptığın kendine gel uyarıları...Hani hayatımızın bazı özelleri vardır. Özel kişilerle yaşanan özel anlar. Diğerlerine kapatılan, giremedikleri bir kapı ve ardındaki sadeliğin, gerçekliğin, dostluğun dostluğumuzun son sürat yaşandığı dünya...Aslında ne söylemeye çalıştığımı anlıyorsun. Zaten hep anlamıyor musun beni! Sen biliyorsun bendeki seni. Birlikte bir şeyler paylaştığımızda gözlerimdeki ışıltıyı, içimdeki sıcaklığı. Yokluğundan hiç bahsetmeyeceğim çünkü sen hiç yok olmayacaksın ki sen gitsen de benim çatlağım, çocuk arkadaşım beni bırakmaz ki. Hani içinde sadece gerçek dostlukların yıkandığı ırmak vardır ya, biz hep o ırmağın derinliklerinde olacağız.
BEGÜCÜCÜM H.


Diloşum;
Koca yılları devirdik
Engelleri birer birer aştık
Kâh eğlendik, kâh ağladık
Hepsini beraber yaptık...
Yıllar ne çabuk geçiyor değil mi? İlkokul sıralarından lise sıralarına akıp gidiyor. Bak işte okula beraber başladık, aynı sırada yanyana, beraber bitiriyoruz aynı yanyana. Be şimdi canım istediğinde kimi ısıracağım, kimi söylediğim şarkılarla sinirlendireceğim? Kim beni ne zaman şaka yaptığımı, ne zaman ciddi olduğumu ayıramayacak? Bundan sonra bunları okul sıralarında yapamayacağız. Ama ömrümüzün sonuna kadar yapacağız. Yıllar geçti beraberce daha nice yılları beraberce geçirmek dileğiyle!
BEGÜM (Sarı Kedin)


Dört yıl suren sıra arkadaşlığımız bana çok şey kazandırdı. Kabahatin olduğunda hiç çekinmeden insanlardan özür dilemenin insanı küçültmeyen aksine onurlandıran bir davranış olduğunu bana özümsettin. Kimi zaman bitmek bilmeyen o at sevgini kıskandım, şakayla karışık ifade ettim ama sen her zaman o tatlı yüzünle bana gülümsedin. İlk zamanlardaki sıra kavgalarımızı senin sayende paylaşımcılığa dönüştürdük. Biliyor musun canım arkadaşım iyi ki seni tanıyorum, iyi ki her sabah seninle "Sir" için "Good morning" yarışına giriyorum, en önemlisi iyi ki her sabah senin o güzel yüzünü görüyorum. Umarım hayatım boyunca da görmeye devam ederim.
MİNNOŞUN


İki senelik bir dostluğumuz oldu. O muhteşem TM sınıfında tanıdık birbirimizi. Her konuda bana yardımcı oldun. Olmayan defterlerimi tamamlar, en ufak bir şeyde de hemen küsüp giderdin. Atları çok sever, hep onlardan bahsederdin. İnşallah ileride iyi bir binici olursun. Uzun yıllar dost kalmak dileğiyle.
UMUTCAN


Bana zeki olduğumu iddia eden birkaç insandan birisi oldun hep. Sürekli gelip "sen delisin" demekten 7 yıldır hiç bıkmadın. Aslında ilerde beni unutmayacağına emin olduğum tek tük insandan birisin. Benden çok daha iyi olmana rağmen çözemediğin matematik sorularını bana getirdin olup olmadık zamanda beni dinledin, akıl verdin yedi yıl boyunca doğum günümü hiç unutmadın. Seni seviyorum basket arkadaşım.
HANDE


Bir insan kızınca ancak bu kadar güzelleşebilir. Bunca sene seninle boşuna mı uğraştığımı sanıyorsun? Kızarır, başını eğer, dudaklarını büker. Hele bir de bebek gibi küsmesi yok mu? Tamam artık dört dönersin Dilek'in etrafında kendini affettirecen de yine barışacan diye. Bana bir yedi sene yetmedi seninle geçen. Keşke birkaç yedi senemiz daha olsaydı da seni daha çok kızdırabilseydim!
MURAT


Nasıl unuturum "Begüüm" diye avazı çıktığı kadar bağıran o cırtlak sesini, mor botlarını, her zaman saklayıp çıldırma aracı olarak kullandığımız Haşmet'ini ..Paylaşılanlar 7 seneye sığmaz. Hep yanımda olmakla, sorunlara sanki kendininmiş gibi özveriyle yaklaşmanla bana sevginin koşulsuz olduğunu öğrettin. Gülüşünü hayatın boyunca göstermekten çekinme olur mu çünkü sana çok yakışıyor.
ESRA


Seninle dolu dolu geçmiş tam 7 senemiz var. Bu 7 senede neler yapmadık ki, en güzeli de, senin devamlı etrafına neşe saçmandı bence. Hep böyle kalmanı isterim. İnsanları daha iyi değerlendir, önemli olabilecekleri de iyi seç. İleride ne sen üzül, ne de onlara bunu yapmaları için bir şans ver! "Gözlerin sanatında bir eksiklik var. Gördüklerini çiziyorlar yalnız, yüreği tanımıyorlar." Yürekleri tanıyabilen gözlerin olsun. Daima yürekten sevildiğin bir yerlerde yaşa! "Kendine saklama ki kendini, sürdüresin varlığını, kendi canım hünerinle çizebilesin kendi yaşamını."
PEY (Pelin)


Çok saygıdeğer Dilek kardeşimiz;
Kardeşlik ve sevgi dolu bu dünyada senin de olman ne kadar güzel. Bazen yaptığımız şakaları gerçek zannedip bize kızsan da, biz seni gerçekten çok seviyoruz. Bu saflığını, içtenliğini hiçbir zaman kaybetme!
DUYGU ve Şirinen OYTUN


Bazı insanların kalpleri yüzüne yansır ya! Dilek içinde bu böyledir. İçinin tüm güzellikleri yüzü gibidir. Duru, temiz. Koşulsuz herkes için iyilik düşünür. Herkes için iyi bir dosttur. Ne mutlu ki bana senin gibi birini arkadaşım olarak tanıtabiliyorum. Hep mutlu kalman dileğiyle.
Can GEÇKİN


Her gün o yüzündeki bitmez tükenmez gülücüklerinle daha koridorun başından "Begüüüm" diye bağırışınla, size her yetişemediğimde beni bekleyip çekiştirmenle, dershane çıkışlarında Alf'e gidip deli gibi döner yiyişlerimizle ve atlarınla tanıdım seni. Acı ve hüznün senden çok uzak mutluluğunsa her zaman yanında olması dileğiyle.
ŞÜKÜ


Az bir zamana birlikte yaşamak istediğimiz çok fazla şeyi sığdırmaya, hayatı kendimizce yaşamaya çalıştık. Ortaokuldaki titizliğini, geziler, piknikler, yeni yıldaki A sınıfı toplantıları hepsi geçmişten bize kalan birkaç anı. Bana o güzel kurabiyelerini yaptığın için yüzünde oluşan o tebessümü benden esirgememeye çalıştığın için sagol. Hayatın ve yaşamak istediğin her şey gönlünce olsun.
DUYGU (Ördekin)


Hayatın insanı nereye sürükleyeceği hiç kestirilmiyor. Bazen öylesine acımasız davranıyor, bazense insanın gönlünü almak için şirinlikler yapıyor. Geçen sene, bir şirinliğe rast geldim ve aranızda buldum kendimi. Sessizce bir köşede dururken bir el uzandı önüme. Hafifçe kafamı kaldırdım yüzüne bakmaya, gördüm ki önümde oturan "Dilek" miş. Melek olarak gördüm o anda seni, sonralarıysa meleğim oldun benim. Mutluluklarımda benimle güldün, mutsuzluğumda o şirin halinle yaşlı gözlerimi güldürdün. Dilerim hayatın bizlere oynadığı bu şirinliklerde hep buluşuruz.
ESİN


Meğer bir biniciymiş...Çok iyi hatırlıyorum. Daha okulda ilk günlerimdi. Okula erken gelmişim. "Günaydın" diyerek tatlı bir gülümseyişle yanıma geldi. O an kaynaşıverdim ona. Sonra bana atını, biniciliğe nasıl başladığını anlatmaya başladı. Sonrası geldi işte. Böyle sevgi dolu, içten, güler yüzlü, tatlı bir insanla insan nasıl kaynaşmazdı. Başarı, mutluluk hep seninle olsun.
Ece ÇALIKOĞLU


Kalbi bir çocuğun ki kadar saf olan, hanımefendi, asil tavırlarınla, arkadaşlığınla, sorularınla her zaman kalbimizde yaşayacaksın. Sevimliliğin, başarılarının anahtarı olmaya devam etsin.
ESEN - TULUĞ


Dünyanın en tatlı, en kırmızı çileğisin. Senle 2 sene boyunca uğraştım ama sana karşı içimdeki sevgi bitip tükenecek gibi değil. Hiçbir negatifliğe yer vermeyen o güzel kalbindeki arkadaşlığını benimle paylaştığın için sağol
BÜŞRA (ÇÜŞRA)


Seninle yedi sene önce karşılaştım. O zamanlar bariz sınıfın ineklerindendin. Sonraları kendini buldun. Son iki senedir seninle iyice yakınlaştık. Küçük bir kız çocuğu gibisin kalbin tertemiz. Her zaman seni Polyanna'ya benzetmişimdir. Umarım hayatın boyunca mutlu olursun. Canın sıkıldığı zaman beni hatırlayıp gülersin. Hayatın boyunca başarılar dilerim.
ERDEM


Atınla beraber daha iyi dereceler almanı, Türkiye şampiyonu olmanı canı gönülden istiyorum. Ve bundan eminim. Tabi derslere çalıştığın gibi yarışmalara da çalışırsan.
GÖKSUN


Küçük mööcügüm, her zamân sevimliliğin ile tatlılığınla aklımda kalacaksın Seni özleyeceğim.
Gözde ULUDAĞ

Bana dersler konusunda her zaman moral verdiğin ve beni gaza getirmeye çalıştığın için sagol.
Gözde FİL


Pala'ya! Şakalarımı ciddiye alıp kızan, ön sıraları kimseye kaptırmayan tüm saflığını ve iyiliğini koruyan bu kızı hiç unutmayacağım.
LERZAN


Gülüşünü, her an matematik testi çözüşünü, saçımı yolma isteğini hiç unutmayacağım. İnşallah hep böyle kahkahalar atarsın.
SEDA


Tüm yaşamın boyunca doğallığından hiçbir şey kaybetmemen ve en iyi yerlerde olman dileğiyle.
AHSEN (pasaklın)


Sınıfın aklı başında, çalışkan bir o kadar da tatlı ve cana yakın kızı. Bütün sınıfa ezberlettiğin ana okul şarkılarını, HAŞMET"i hiç unutmayacağım. Bütün mutluluklar senin olsun.
İREM


Dey'ciğim;
Hayatımda zamanımı en çok geçirdiğim insanlardansın. Okulda, dershanede hiç birini kaçırmadığımız için etütlerde. Birlikteliğimiz o kadar eğlenceliydi ki! Benim o kafayla sana anlamadığın fizik sorusunu anlattığım gün. Canım benim hayatı ciddiye alman, olaylar karşısındaki heyecan duyman ve hassaslığın her zaman için seninle olsun. Bil ki bunlar bende ki unutulmazlığın olacak. Hep böyle mutlu ol.
MEY (Melis)


Hayatımda tanıyıp, tanıyabileceğim en dürüst güvenilir, hayat dolu insansın, yerin bambaşka bende. Keşke bu zalim dünyada herkes senin gibi olabilse. Umarım bu bahsettiğim zalim dünya seni şaşırtmaz. Yürüdüğün yollar değiştirmez seni. Engelleri beyaz atlarla aşıp hayallerine ulaşacaksın. Ayrılmamak dileğiyle.
ERMAN