75 - İREM SABANCI 
(532) 523 37 15  

Seni gerçekten tanıdığımda öğrendim insanları tanımadan yorum yapmamayı. İlk tanıdığımda umursamaz ve uzak gelirdin bana, sonradan anladım seni. Ders çıkışlarına çok şeyler sığdırdık. O benim arkadaşım diyebilmem için yaşananlardan haberdar olmam, duyguları paylaşmam gerekirdi, biz bunu sağladık birbirimizle. Deliler gibi güldüğümüz zamanlar oldu, ağladığımız zamanlarda birbirimizden haberimiz yoktu henüz, ama "o gün" hariç... Ağlamamızın bile bir asilliği vardı hani. Yazdığımız senaryoları da unutmamak lazım. Cıcığı çıkmış sonlar, ortada kalmış çocuklar. Seninle gülebilmek ayrı bir zevk her zaman. Bir teneffüs bakarsın bir elinde havuç, bir bakarsın as solist moduna girmiş kendinden geçmiş bir tip. Ve "İrem işte" dediğim zamanlar... İyi ki varsın, yoksa ben ne yapardım bu koca okulda?
Ahsen KAÇAN


Biri var ki içimde nefes almak kadar alıştığım
Biri var ki paylaştıklarımı sayamadığım
Biri var ki içime sokup bir parçam yaptığım
Biri var ki sırlarımı hiçbir zaman saklayamadığım
Biri var ki vazgeçemediğim
Biri var ki dost bildiğim...
Canım dostum benim; Seninle 7 senede o kadar çok şey paylaştık ki. Acısıyla, tatlısıyla geride bıraktık ne zaman kurtulacağız dediğimiz şu 7 seneyi. Aslında fazla söze gerek yok Çünkü yukarıdaki şiir bütün söylemek istediklerimi anlatıyor. Her ne olursa olsun seni her zaman seveceğim. Hiç bir zaman yüzündeki gülücükler eksik olmasın!
Şükriye ADIGÜZEL


Anlatacak o kadar çok şey var ki, nereden başlayacağıma karar vermek gerçekten çok zor. Senin desteğinle az hasarla atlatılmış fen yazılılarından mı, günler öncesinden yazılması gereken kompozisyonları 5 dakikalık teneffüslerde yazdığımızdan mı, acımasız eleştirilerimizden mi yoksa kurduğumuz hayallerden mi başlamalıyım? Sanırım hepsinin temelinde yatan dostluğumuzdan başlamalı. Beş yıl boyunca sıramızı değil, kalplerimizi paylaşmışız aslında. Abdullah'a yazdığımız mektuplar, dersler boyu güldüğümüz Cemin esprileri, sıkıldıkça oynadığımız kelime, isim tut oyunları, girdiğimiz krizler ve daha birçok şey yer etmiş aklıma. O güzel gülücüklerin (pardon kahkahaların) hiç eksilmesin.
Emine SAATÇİ


İçiyle dışı bu kadar bir olur mu bir insanın. Ama sen öylesin, kimse hakkında kötü düşünmez, çok fazla şeyi takmaz, kendi halinde bir insansın. (tabi ki yaptığımız dedikodular hariç) Seni hep kızdırırdık, daha doğrusu sen bize kızardın, ama kızmazdın da çünkü hiç öyle yapıda biri değilsin. Hep iyi düşündüğün için bence hayatta hep iyi şeylerle karşılaşacaksın. Bunu sakın unutma ve umutsuzluğa kapılma. Zaten umutsuzluğa kapıldığın anda karşında hep beni bulacaksın. Senle iyi ve kötü her gün birlikteydik. Haftanın 7 günü ya önümde ya da yanımda buldum seni. İçimizden hep kaçma hisleri geçerdi. Herkesi senle birlikte gaza getirir, sonrada pişman olurduk kaçtığımıza. Ama iyi ki yapmışız, bir daha bu günleri, bu dostlukları nerede bulacağız, öyle değil mi? Bir de seninle MC'e gidip "deli gibi" yediğimiz tavuk burgerleri hatırlayacağım, neredeyse gıdaklamaya başlayacaktık. Yarım saatlik dershane teneffüslerinde üşenmeyip biz iki deli olarak apar topar dershaneden çıkıp, derse geç kaldığımız az olmadı. Yine de çok güzel günlerdi. Umarım hep böyle devam eder. Bu arada falcı işini de sınavdan sonra hallederiz. Sakın merak etme. Gözde'den ölü hamsisine...
Gözde FİL


Yol arkadaşıma;
O kadar çok anımız oldu ki otobüslerde, kurduğumuz yemek hayalleri, uyuklamalarımız, uyandığımızda etrafımızdakilerin yüz ifadeleri. Bunları unutmam mümkün değil, en önemlisi seni unutmak mümkün değil. Kısa sürede anlaşmıştık seninle. Her zaman anlayışlı ve dostça davrandık birbirimize. Umarım hiç bitmeyen bir dostluk olur bu. Dilerim hayatında her şey istediğin gibi olur. Seni seviyorum.
EMINE


TM'lerin gülü, seni hep o şirin, tatlı suratındaki gülümsemeyle hatırlayacağım. Bana arkadaşlık ettiğin dostum olduğun için sağol.
Nihan SÖNMEZ


O kadar şirin, o kadar iyi, o kadar sempatiksin ki, İrem seni kelimelerle anlatabilmek çok güç sanırım. Yeni tanıştık ama senin sıcakkanlılığınla hemen ısındık birbirimize. Her gün havuç yemelerin, açlığa tahammül edememelerin, çabuk sinirlenip, ağlayıp bir anda sakinleşmen bunları hiç unutmayacağım. Dilerim hep böyle sürer dostluğumuz. Amaçlarına ulaşman dileğiyle...
SELEN


Mc. Chicken'a;
Serviste başlayan arkadaşlığımız, taşınmanız nedeniyle fazla ilerleyememiş olsa da, lise de aramızda sıkı bir dostluk bağı kuruldu. Toka changelerimizi, yediğin chicken'ları, çektiğimiz kopyaları unutmak mı Asla! Çok istediğin Marmara Üniversitesi'ne kavuşman dileğiyle! Seni çok seven.
GÖKSUN


Arkadaşlıklarda sınırı oluşturan sevgi ve saygıyı kimi zaman da yakalamak zordur. Ama sanırım biz kısa zamanda aştık bunları. Şöyle bir düşündüğümde, son yıllarımızı grupça hep beraber gülerek ağlayarak geçirmişiz. Gülmekten katıldığımız anlar oldu, bunun yanında sinirden köpürdüğümüz zamanlar da oldu. Hepsi, hepimiz için çok değerli anlardı. Ve sanırım arkadaşlığı güzel yapan bunların değerini bilmek ve yaşamaktır. Bir de unutmamak ve unutulmamak....Bizim arkadaşlığımızda bunlara yer olmasın. Seni seviyorum canım.
AYSUN


İşte İrem kardeş, bunlar son günlerimiz artık bir şeylerin sonuna geldik, senin o cana yakın ve güler yüzünü bu günlerin sonunda göremeyecek olmam beni çok üzüyor. Çünkü, sen her zaman bana sevgiyle yaklaştın, iyi davranan, yaptıklarıma rağmen bana kızmayan bir arkadaşımsın, bu yüzden seninle ayrılmak üzüyor beni. Senin o şirinliğini ve samimiyetini ve güzel gözlerini hiçbir zaman unutmayacağım. Hayatın istediklerinle bağdaşsın, hiçbir zaman üzülmemen dileğiyle
Cumhur KAYA


Cici kız, masum narin, içten biri. O bir İrem. Ne zaman matematikten soru yapamasan ince sesinle çağrılmaktan mutluluk duydum. Seninle gülmek, eğlenmek, sohbet etmek benim için bir zevkti. Kanki (Ahsen) ayrılmaman ve beni unutmaman dileğiyle. Her zaman mutlu ol.
Tüluğ YAVALAR


Ah İrem ah! Seni çok özleyeceğim "deli gibi". Nerede havuç yiyen birini görsem aklıma hep sen geleceksin. Ne zaman dershaneden kaçacak olsak hemen "yok ben gelmeyim" dersin. Bir de bakarız ki sen bizden önce tüymüşsün. Mehtap Uzun'u hatırlıyor musun? Sen sakız çiğnerken nasıl da bağırıyordu. "Kızım saçlarını yolarım senin" diye. Peki sen ne demiştin "yok hocam sakız yok ağzımda." (Ufak atsaydın keşke) Tamam şimdi İrem gitti demiştim. Ama neyse kurtardın işi! Ayy ne gülmüştük "deli gibi" Bu lafta sayende artık dilimizden hiç düşmüyor. Her zaman gülmen dileğiyle.
Gözde ULUDAĞ


Benim deyişimle; İrem Poh kızıla boyalı saç! 7 sene boyunca aramıza bazen mesafeler girse de, biliyorum ki her zaman birbirimizin yanındaydık. Okula ilk girdiğimizde tanışmıştık, işte şimdi çıkıyoruz. Birbirinden ilginç anahtarların, tokaların ve o sevimli yüzünle sen unutulmazsın. Sana hızlı yürümeyi öğretebildiysem ne mutlu bana! Mutluluklar seninle olsun ve her zaman benim biricik Pohum olarak kal. Unutmadan benim saçlarımda senin gibi olabilir mi acaba?
Çağla KIZILARSLAN


Gelmesini istemediğimiz ama yaklaştıkça bizi üzen sondayız. Ayrılıklar umutsuzluğa düşürmesin bizi canım. Bugünden kalıcı yarına devam eden ve ben şimdi yarınları düşünüyorum. Sevgilerin en yücesi seninle olsun.
Ebru ARSLAN


Taktığı rengarenk tokalar ve giyim tarzıyla başlı başına bir ekol oluşturmuş olup, oldukça yavaş yürümeyi seven ve çoğu zamanda Ahsen'le sınıfta uyuklar vaziyette bulunan İrem, olaylar karşısında genelde şaşkınlık ifade eden ünlemler kullanır. İçi dışı bir insanlardandır ve duygularını saklamayı pek sevmez. Hep böyle çizgi film kahramanları gibi mutlu ve sevimli kalman dileğiyle
SERPİL


Sevgili Irem'e;
Hazırlıktan beri beraberiz seninle. Bazen güldük, bazen yine güldük, bazen de yine güldük. Çünkü ben güldürmeyi sende gülmeyi ama her şeye gülmeyi çok seviyorsun. Doğru söyle, lise 1'de önümde oturuyordun. Gülmekten seni zayıflatmadım mı? Ama sonra sen önümden kalkmak zorunda kaldın ve verdiğin kiloları ne yazık ki geri aldın. Raytap'ıma burada son verirken büyüklerin ellerinden, küçüklerin gözlerinden benle yaşıtların da en güzel yerlerinden öperim. Hayatta hep mutlu ol ve havuç yemeye devam et. Çünkü havuç sana çok yakışıyor. Havuç kafa Cem.
Cem SARAÇ


Sınıfımızın en anlayışlı, sevimli kişilerinden oldun. Hala senin elmalarını yürüttüğüm için utanıyorum. Ama beni affettiğini biliyorum. Yanındakiyle (Ahsen'le) olan bazı iletişim yolların beni dehşete düşürse de her zaman çok iyisin. Hayatta başarılı ve mutlu olursun inşallah!
OĞUZ


Sınıfımızın sessiz gibi görünen fakat saman altından su yürüten, ağırbaşlı kızı. O kulakları tırmalayan sesini hiç unutmayacağım, hayatım boyunca kulaklarımda çınlayacak. Ve böylece seni unutmamamı sağlayacak. Umarım hayatın boyunca her zaman başarılı olur her zaman ki güleç yüzünü kaybetmezsin.
Özlem HANCI


Çocuksu tavırlarınla, çevreni şenlendiren, kahkahalarıyla çok şirin bir insansın. Bütün şirinliğini de saçlarındaki rengarenk tokalarına bakınca anlamamak mümkün değil. Seni her zaman teneffüslerde havuç kemirirken ve mandalinayı kabuklarıyla beraber yerken hatırlayacagız. Yaşamın boyunca hayata olan bakışının hiç değişmemesi dileğiyle...
Begüm BİÇER & Dilek PALA


Sevgili İrem Sabancı;
Seninle 7 senedir arkadaşız. İyi kötü çok güzel günler geçirdik. Ama liseye gelince işler değişti ve hiç aynı sınıfta olamadık Ama arkadaşlığımız her zaman ki gibi güzel bir şekilde devam etti. Keşke İrem TM seçmeseydin de yine aynı sınıfta olsaydık. Hayatta inşallah istediğin yerlere gelirsin.
Erdem HOR


Sevgili arkadaşım İrem;
Sen benim 7 yıldır asla yardımını esirgemeyen, alçak gönüllü arkadaşımsın. Birlikte yaşadığımız o güzel ve komik anları unutmak mümkün değil. Senin gibi bir arkadaş daha bu okula zor gelir. Senin sorduğun o soruların kaynağı neresi, hala çözebilmiş değilim. Bu sorular 9-D'nin kafaları sıyırmasına yol açardı. Senin gibi bir arkadaşım olduğu için yine de kendimle gurur duyuyorum. Benim candan arkadaşım olduğun için sağol. Seni asla unutmayacağım. Umarım hayatta her şey istediğin gibi olur.
Coşkun AKARSU