74 - GÖZDE FİL 
(535) 670 37 32  

Hani biriyle konuşmadan anlaşmak var ya. Ya da yokluğuna bile varlığını hissedebilmek. Aradaki o sevgiyi ki bunun adı gerçek sevgi daima muhafaza edebilmek. Soluk aldığın her anda onun varlığını, desteğini, sevgisini hissedebilmek. Yani kısacası DOSTLUK! Yaşamdaki en anlamlı kavram! Benim hayatımı düzene sokan kavram! Ve bu kavramı seninle yaşamak. Biz gerçek dostluğun en güzel örneğini yaşıyoruz. Seneler önce başlayan bu serüvende gelinebilecek en mükemmel noktaya geldik. Karşılıklı anlayışla geldik bu günlerimize. Asla yok olmayacak bir dostluk bağı kuruldu aramızda. Asla! Şimdiye kadar yaşadığımız her şey süperdi. Beraber hüznünde sevincinde en babasını tattık, kazıkçı hayata karşı direndik. Her şeyi "mükemmel" olarak sonuçlandırdık. Biz var ya biz süperiz. Ve şimdi yepyeni bir hayat başlıyor. Çoğu şey değişecek hayatımızda Ama sen asla! Seni asla bırakmayacağım güzelim. Senin de beni bırakmayacağını biliyorum. İşte en güzel yanı da bu. İşte GERÇEK DOSTLUK bu!
AYSUN


Tanıştığımız ilk anda konuşuyordun hep konuştun, hala konuşuyorsun. Allah öyle bir çene vermiş ki seni susturacak formül bulunamaz. Bir gün dünyanın en çok soru soran insanı kim desek tereddütsüz Gösste derim. Göstem seni anan benim için doğurmuş. Az mı be 7 yıl. Koskoca 7 yıl can ciğerdik. Beni en zor, en güzel anlarımda yalnız bırakmadın. Hep yanımdaydın. Zaten dostlukta bu değil mi? İşte görüyorsun ki ne kadar zekiyim. O kadar kişi arasından dostum olarak seni seçtim. Yalnız hayal kurarken fazla uçtuğumda beni ayaklarımın üzerine indirmek yerine popomun üzerine çakılmama sebep olduğun için sagol. Kaçmalarımızı, kahvaltılarımızı hiç unutmayacağım. Dershaneye sırf kaçmak için giden bizdik. Zaten Onur'la Barış'ta dalga geçmiyor muydu? Ama biz bıkmadan, yılmadan kaçtık. Kimi zaman Mado'larda dondurmalı profiterol yedik. Nedense hep aynı notu alırdık. Zaman zaman güldük, gülme krizleri geçirdik, zaman geldi ağladık. Ama hepsini beraber yaptık. Bu arada annenin o kara kız keki de unutulmaz. Senin kadar süslüsünü, duygusalını hiç görmedim. Sulu gözlü arkadaşım benim. Gözünden düşen damlalar umarım hep mutluluklar için olur. Her zaman beraber olmamız dileğiyle. Yön aradım, yön gösterdin yön buldum güç verdin İyi ki varsın. Sevildiğini unutma.
GÖZDE


Can dostuma;
Seninle 7 yıl gibi uzun bir zamana dayalı arkadaşlığımız daha hazırlığa başlarken çakışan yollarımız. Aynı sıraları paylaştık kaç sene, aynı sevinçleri, aynı hüzünleri yaşadık beraber. Bazen ağladık, bazen ise katılana kadar güldük. Bu gün ise çıktığımız hayat maratonunun ilk bölümünü bitirmek üzereyiz. Birinci bölümde olduğu gibi geri kalan bölümünde de beraber bütün zorlukları aşmak hedeflerimize ulaşmak dileğiyle...
KANKİN


Kimi zaman yaşamımızda anlatılması da zor anlar vardır. Lise 2'de ikimizde bunlardan yeteri kadar yaşadık. Seni en iyi tanımamı sağlayan, en çok şey paylaştığımız sene. Ses tonundan bazı şeylerin olduğunu anlayıp yorumlara aynen başlamama neden olan bazen anlattıklarınla ağzımı bir karış açık bırakan sene. Kızarık gözle de eve gitmemek için verdiğimiz büyük çaba, her dışarı çıktığımızda hadi çarşıya inelim dediğimiz, tıkınmadan, bir şeyler almadan eve gitmediğimiz anlar, doğum gününde Beğendik'te yaptıklarımız (sepet) daha aklıma gelmeyenler...Her şey için sağol canım! Mutluluğu hakkeden insanlardansın umarım hep mutlu olursun.
DUYGU


Seninle ilkokulda tanışmıştık. Beraber giderdik dershaneye, okula. Sonraki okul yıllarımda seni yanımda bulacağım inan ki hiç aklıma gelmezdi. Ama anlatamam bu durumdan yani yanımda olman bana güç verdi. Aynı dershaneye gitmemiz aynı çabalarla kaçmaya çalışmamız nasıl keyifliydi. Sabah börekçide yaptığımız kahvaltılar ve öğle tatillerini, rejim çabalarını hiç unutmayacağım. Yanımda olman çok güzeldi, arkadaşım olduğun için mutluyum. Her zaman yanında olacağımı, aynı senin yaptığın gibi en umutsuz, sıkıntılı anlarında sana destek olacağımı sakın aklından çıkarma. Bu neşeli, etrafına mutluluk saçan kişiliğin hiç bozulmasın, kimsenin seni üzmesine izin verme Tüm mutluluklar seninle olsun. Hep gül!
İREM


Cırcır böceğim;
Sana katlanmak kolay değil. Derste çığlık çığlığa bin laf etmen, sonuç: Kulaklarım iyi duymuyor. İlk anlarda sorunlarımız vardı. Ve bunları birbirimize anlatmaya başladık. Sonradan aramızdaki bu bağı bu sorunlara borç bildik. Senle yaşanan her şey güzel. Eğer gerçekten istersen her şeyin üstesinden geleceğine eminim.
AHSEN


Gözde'yi başka birine benzetmek zordur. Hatta olanaksızdır. Kendine has yapısı vardır. Onu sevindiren, sinirlendiren şeyler o kadar farklıdır ki onunla yakınlaşmadıkça anlayamazsınız. Ama herkes fark edebilir ki haksızlıklara karşı tahammülü yoktur. Kendisine ait asi yapısı vardır. Umarım gelecek için dilediğin her şey gerçekleşir.
CAN


Cırtlak kız;
Seninle TM'ye düştüğümüzde tanıştık, çabuk kaynaştık. 40 yıllık arkadaş gibiyiz. Üniversite için hayaller kurduk. Belki üniversitede yollarımız aynı olur. Bana bağırış ve kızışlarını hiç unutmayacağım. Dostluğumuzun uzun yıllar sürmesini dilerim.
UMUTCAN


Gülüşlerin, sevecenliğinle tanıdım seni. Bu günlere kadar dostluk adına bir çok anı paylaştık. Seni güvenebileceğim, sırtımı yaslayabileceğim biri olarak hatırlayacağım. Bizimki gibi dostluklar hiçbir zaman bitmez.
ESEN


Yıllar sonra yıllığı elime aldığımda o kara gözlere bakıp kapatıyorum gözlerimi. Tiz bir ses geliyor kulaklarıma. Ama o sesin içine bürünmüş mükemmel bir insan var hayalimde. Öyle şirin, öyle cana yakın, öyle anlayışlı ki....Bi o yana, bi bu yana koşuşuyor. Bi acelesi var gibi. (Sonradan öğreniyorum gene birine yardım edecekmiş) Nedendir bilinmez ufak bir tebessümü esirgemiyorum dudaklarımdan çünkü pırıl pırıl bir yaşam sevinci var bu kızın, bu sevince katıldım, yüreğim aydınlandı. Pırıltın hiç sönmesin.
IŞIL


Sen var ya sen çok tatlısın. Gerçek bir dostsun. Sana o kadar çok şey yazabilirim ki. Ama bunları yazmaya kalksam 1300 kelimenin tümü buna ait olur. Kısacası seni çok seviyorum, hep böyle kal. Büyücülere gitme.
EREN


Seni, güzel sesini unutmak mümkün mü? Gece yattığımda kulaklarımda sesin çınlıyor. Ve bu çınlama ömür boyu devam edecek gibi. Belki seni kendi sevdiğinden çok daha fazla seviyorum. Eşine zor rastlanacak arkadaşlardan birisin. Hep böyle güler yüzlü, şirin kalman dileğiyle.
EMRE


Beni gerçekten anlayabilen sayılı insanlardan birisin. Bana gerçek bir arkadaş olarak yaklaştın, yanımdan ayrılmadığın için sagol. Senin yanımda olduğunu bilmek beni mutlu etmeye yetiyor.
BURÇHAN


Ayy durun bi dakika! Ben bu sesi tanıyorum. Sınıfta, okulun koridorlarında hep duyduğum bir ses bu! Kimin bu kadar ince, tiz bir sesi olabilir ki! Evet, evet buldum bu Gözde! Hani 7 sene birlikte, aynı okulda, aynı hayalleri, umutları paylaştığımız Gözde! Bu yıllık için ne kadar çok planımız vardı onunla! Nasılda oturup düşünüyorduk ne yapabiliriz diye. Ama işte bitti Gözde! Yıllıkta bitti. Şimdi ne olacak! Lise yıllarımızda mı bitti? Acaba üniversitede bu kadar güzel arkadaşlıklarımız olacak mı? (Bir küsüp, bir barışsak ta önemli degil. Bence olmayacak çünkü ben telefonda konuşacağım, bağırdığı zaman kulaklarımı tıkayacağım, sürekli dedikodu yapacağım. Bir Gözde daha bulabilecek miyim? Tabi ki hayır! Ben onunla ayrılmıyorum ki yenisini arayayım!
OYTUN


Sana ne desem az. O kadar laf ettik uslanmadın hala konuşuyorsun. Geveze arkadaşım. Dershanede yaptıklarımız unutulacak gibi değil. Nasılda rezil olup kıpkırmızı yüzlerle dershane merdivenlerini çıkardık. Herkes bize gülerek bakardı. Olsun bu denemeler hiçbir şey yıldıramaz. İleride işten kaçar gezer tozarız. Mutlu, beraber yarınlara...
KAYRA


Gözünün içine baktığımda herhalde ilk gülümseme tepkisini veren sensin. Böyle insanları öyle seviyorum ki. Sende bunlardan birisin. Aniden patlak veren kontrolsüz sesin yakınlaştırıyor beni sana. Kıkırdamalarımızı, pembeye bürünmüş halini unutamayacağım. Umarım beni hiç unutmazsın. Pamela'n olacak olsam dahi hatırlaman dileğimle.
ESİN


Sıcakkanlı, sevecen, neşeli, cırtlak bir kızsın. Tek bir bakışla beni anladığın için gözlerime bakarak ne düşündüğümü anlayabilirsin. Bir çok seneler arkadaşlığımızın devam edeceğinden emin olabilirsin.
EMOŞ


Sınıfımızın en hanım hanımcık, en mütevazı kızlarındandır. Her zaman sıcakkanlı, cana yakın olman, insanları ayrım yapmadan sevmen senin de sevilmeni sağladı. En kötü huyun ağzını tutamamandır. Bu alışkanlığını yendiğin zaman daha çok sevileceksin. Yüzündeki güzel gülüşler, kalbinin temizliği hiçbir zaman kaybolmasın
CUMCUR


Hani hep sana diyorum ya seni alan yanmış diye, aslında güler yüzün, sıcak kanlılığın samimiyetinin yanında o güzel sesinin hiçbir önemi kalmıyor. Tüm bu güzelliklerinden dolayı seni alan yaşadı valla!
SEDA


İlkokuldan sonra birbirimizden kopmuştuk, tekrar birleştik. 3 sene çabuk geçti. Yardım severliliğini, samimîliğini, cırtlak sesini hiç unutmayacagım.
LERZAN


Dostluğunla, içtenliğinle her zaman yanımda oldun. Sert bakışlarını unutmayacağım. İlerleyen seneler neler getirir bilmem, ama karşılaşacağımızı umarım.
TÜLUĞ


İçtenliğin, sevgi doluluğunla kaynaştık birbirimize, sınıfta hep sözcü konumundaydın. Bazen telaşlı, heyecanlı, kıpır kıpır, cıvıl cıvıl birisin. Hep böyle canlı kal.
ECE


7 seneye dayanan dostluğumuzda gerçekten çok şeyler paylaştık. Tartıştık, sevindik, yemek yedik, eğlendik, en önemlisi, bunları yaparken beraberdik. Yaz tatillerinde Kırkpınar'da geçirdiğimiz günleri, ufacık tefecik hazırlık yıllarında yaptığımız şebeklikleri kolay kolay unutmayacağız. Ayrılmamak dileğiyle.
ÇAĞRI - SERDAR


Sınıfımızın haber kaynağı oldun. Yeni, taze haberleri senden aldık. Kopya çekme sanatını da senden öğrendik. O güzel tebessümünün daima sürmesiyle, mutluluklar
SESSİZLER KULÜBÜ


Sabahları ince bir sesin sırayı "öne çek" diye bağırıp, sonra "Evlerinin önü yoldur" şarkısını söyleyen, neşeli kahkahalar atan birini gördünüz mü bilin ki minik filimizdir.
DİLEK


Ortaokul yıllarını sensiz düşünmek mümkün değil. Hayatta başarılar, mutluluklar dilerim.
MEMİ