435 - SEDA KALKANDELEN 

Canım'a;
Anlatmakla bitmez 7 sene. Anlatılsa da kimse böyle bir dostluğun olduğuna inanmaz. Bizimkisi dostluktan de öte. Kavga, kıskançlık nedir bilmeyen. Yanında hayatımın en güzel günlerini yaşadığım, gülmekten altıma kaçırdığım, ağladığım, bana yalnızlık dert nedir unutturan o güzel kızdan ayrılma lafları sinirimizi bozuyor. Her zaman aynı şeylere güldük, aynı dertler yüzünden ağladık. Birbirimizi kıracak, dostluğumuza zarar verecek her şeyden sakındık. Bizimkisi kolay kolay bitecek bir dostluk değildi. Sendeki doğallığı kimsede bulamayacağıma ve eksikliğini hiçbir zaman dolduramayacağıma eminim. Hani insanın geçmişte yaptığı, zamanı geri getirmek isteyip düzelteceği hatalar vardır ya bunu anlatmaktan aciz kalır. Bizim yaşadığımız bunun aksine apaçık ve gizlisi saklısı olmayan bir dostluktu. Hiçbir zaman unutmak istediğim hatalarımı, komik rezilliklerimi senle paylaşmaktan kaçınmadım. Çünkü sen bana hep destek oldun, güven verdin, hatalarımı yüzüme vurmaktan çekinmedin. Geçmişe baktığımda sana çok şey borçlu olduğumu görüyorum. Huysuzluğumu, keçiliğimi hatta kaprislerimi çekebilen, beni çocuğuymuş gibi azarlayan tek insansın. Lise üç bizim için ayrılmamak üzere yeni bir başlangıç. Yetmişlik nineler olduğumuz zaman yine birbirimizin omzunda ağlayacağız, gülmekten altımıza kaçıracağız, geceleri pencere önünde dedikodu yapacağız ve yine bütün zorluklar karşısında birbirimize destek olup ayakta kalacağız. Seni çook seviyorum.
LERZAN


Bir tanem'e;
İlkokulda başlayan arkadaşlığımız, ortaokulda devam eden dostluğumuz, lise de derinleşen bağımız hiç kopmadı, kopmayacak. Biz birlikte büyüdük, birçok ilki birlikte yaşadık. Dost kelimesini seninle öğrendim, yaşamım boyunca asla unutmayacağım. Olaylara hep pozitif yaklaşan sen asla kimsenin seni üzmesine izin verme. Unutma kocaman yaşamı minicik yüreğine sığdırmış tek insansın.
ÖZ'ÜN


Arkadaş olduğumuz günlerle başlayıp bu günlere kadar süren, beni sana bağlayan sıcakkanlılığın yüzüne masumiyeti ve iyimser bakışları yansıtan tertemiz yüreğinle...seni tanımak, arkadaşlığını paylaşmak benim için çok değerli. İyi ki senin gibi biriyle tanışmışım diyorum bazen kendi kendime. Gerçekten çok güzel anılar paylaştık. Çoğu zaman güldük; eğlendik. Üzüldüğümüz zamanlarda oldu tabi ama onlarsız hayat zevkli olmuyor. Sen zaten olgun kişiliğinle her güçlüğün üstesinden gelebilecek birisin. Seni tam anlamıyla tanımak, anlamak için seninle yaşamak, çok şey paylaşmak gerek. Seni tanıdıkça bu sıcaklığını, gerçek içtenliğini nereden bulduğunu çok iyi anlıyorum. Sen gerçekten olması gereken gibi bir insansın. Sevdiklerinden samimiyetini esirgemeyen, insanları değerlendirmesini çok iyi bilen bütün bu olgunluğunu yumuşacık kalbiyle ve zarifliğiyle dışa vurabilen birisin. Her şeyin yanında, içimde ne var, ne yok hepsini çekinmeden rahatça konuşabildiğimi içimden geleni seninle paylaştığımı çok iyi biliyorsun. Bütün bunlar için ayrıca sağol. Seninle olmaktan çok mutluluk duyuyorum. Tüm kalbimle söyleyebilirim ki dünyanın en güzel mutluluklarına layık bir insansın. Umarım dileklerin hep gerçek olur. O malum Boğaz incisini söyleyebilirim bu dileklerin için inşallah hayalimiz gerçek olur da yine bugünlerde olduğu gibi eğlenmeye devam ederiz. Yüzündeki tatlı ifadeyi yitirmemen dilegiyle.
ESEN


Hani bazı insanlar vardır, kendilerini tutamaz, saflıklarını gizleyemezler. Saflıkları kalplerindeki temizlikten dolayıdır ki kalbin içinde sizinde bir yeriniz varsa ömür boyu dost kalacağınız kişilerden birini buldunuz demektir. Gönlüm bir dost ister/ Güneş kadar sıcak/ Dağlar kadar büyük /Kardeş kadar yakın/ Gönlüm bir dost ister/ Pınar kadar coşkun/ Su gibi saf/ Yıldız kadar parlak/ Gönlüm bir dost ister ki/ Arasam ömrüm biçerdi/ Kabullensem yüreğim isyan ederdi/ O dostum sensin ki/ Beni yalnız bırakmaman ki/ Zannedersin ki kaybolacak/ Bir kez gidip yok olacak/ Yalnız anılarda kalacak/ Bir dostum var ki unutulmayacak...Akıp giden her dakikada her saniyede biraz daha yaşlanıyoruz. 90 yaşıma gelip bunasam da seni gene unutmam. Hayat ufak kıvılcımlarla doludur. Bir an söner, bir an parlarsın. Sen şu ana dek hiç sönmedin, hep parladın . Kişiliğinle, içtenliğinle, asla sönmeyen bir yıldızdın ve daima parıldayacaksın. Seninle Boğaziçi'nde (malum yer) tekrar karşılaşacağım için üzülmüyorum!
TÜLUĞ


Lise birin başıydı. Okula güzel ve çok konuşulan bir kız geldi. Havalıymış falan. Ben kızla aynı sınıfa düştüm. Isınmaya başladıkça bütün söylenenlerin aksine dünya iyisi çıktı karşıma. En yakın dostlarımdan oluverdi. Her şeyimi paylaştığım, güldüğüm, ağladığım bir dost. Bir parçam oldun benim. Unutma sana çok ihtiyacım olacak, benden kurtuluşun yok. Seni çok seviyorum.
YASEMEN


Sedalı tostum;
"Sürpriz" evet aynen böyle girdin hayatıma. Hiç beklemediğim bir anda yolda yürürken çıktın karşıma ellerini uzattın yüreğini açtın bana. Bende o elleri tutup açtığın kapıdan girdim yüreğine. 3 sene orda kaldım. Kendiminkine de seni koydum. Birbirimizle bir bütün olarak 3 seneyi devirdik. Güldük, ağladık, şımardık, dedikodu yaptık, sevdik. Evet Seda kız ben seni sevdim hem de çok. Hep bana güven, huzur verdin ve teselli verdin. Şimdi yeni bir hayata adım atacağız. Önümüze pek çok yol açılacak. Hangisini seçeceğini bilemediğin zaman, herhangi birine girme, otur bekle. Dünyaya geldiğin gün nasıl güvenli, derin soluk aldıysan, öyle soluk al, hiçbir şeyin senin dikkatini dağıtmasına izin verme, bekle, sessizce dur, yüreğini dinle. Seninle konuştuğumuz zaman kalk, yüreğinin götürdüğü yere git. Harika üç sene için sagol.
KAŞARLI TOSTUN


Dolu dolu üç yıl. Gülüp eğlenmemiz, şakalar, bazen küçük kavgalarımız, dostluğumuz. Hiçbirini unutamam. En önemlisi de dostluğumuz ve şirin kulaklarını. Benim için o kadar değerlisin ki dostluğunu başkalarıyla paylaşmak bile beni kıskandırıyor. Her zaman sevecen, güler yüzlü, iyi kalplisin. Seni sevmemek için hiçbir neden bırakmadın bende. Ama artık sona geldik. Sadece okulun, dostluğumuzun değil. Hep yanımda ol.
HALOŞ


Okula ilk geldiğinde şımarık biri olduğunu zannediyordum. Bu seni tanımadığımın göstergesiydi. İnsanlığını, samimiyetini, içtenliğini sevdim senin. Gülerken yüzünün kızarmasını, kepçe kulaklarını hiç unutmayacağım. İyisinde eğlenmeyi, kötüsünde ders almayı öğrettin bana. Haklı olduğum yerde, benimle beraber hakkımı savunan, haksız olduğum yerde uyarmasını bilen gerçek bir dostsun. Seni çok seviyorum.
ERDOŞKO


İnsanın içindeki saftık, sevecenlik, cana yakınlık nasıl gözlerinden olduğu gibi yansır anlamıyorum. Yüzünün bir parçası olmuş gülümsemenle, gözlerindeki ışıltıyla insanın içini ısıtıyorsun. İçi dışı bir nadir insanlardansın. Seni seviyorum.
BÜŞ


İnsanın ömrü boyunca tanışabileceği en mükemmel insan. Bana bir insanın dostluğa ne kadar ihtiyacı olduğunu öğreten insan. Soyadının tüm İzmit tarafından tanınmasına rağmen, şımarmayan, herkese eşit davranan, insanı insan olduğu için seven, çok sevdiğim biri. Dış güzelliğiyle birlikte, iç güzelliğine de hayran olduğum senden ayrılmayacağımdan, seni asla unutmayacağımdan dolayı, ayrılık sözcüklerinden hoşlanmadığım için "Hoşça kal" değil "Selam Seda naber".
İLKE


Şefkatle samimîliğin, geçmişle geleceğin, zekayla sevecenliğin, tesadüfle planlanmışsın, gülümsemeyle masum bir bakışın, istekle hırsın, çılgın bir karışımını yapabilseydim adını gözümdeki Seda koyardım. Öyle iyisin ki, hiçbir şey yaşamadım seninle dudağımı bir an büktürecek. İnşallah bu sıcaklık hiç sönmez.
ESİN


Kulak arkadaşıma;
Seni tanımadan önce kendini beğenmiş, insanları önemsemeyen biri gibi görmüştüm. Hayatımın en büyük yanılgılarından birini yaşadım. Senin hiç kötülük düşünmeyen biri olduğunu, seni tanıdıkça anladım. Kısa zamanda sana çok ısındım. Herhalde hiçbir şeye hayır demeyen tek kişisindir.
ALİCAN


Son derece mütevazı, çalışkan, çok güzel arkadaşımızdır. Kimseden esirgemediği dostluğunu bizden de esirgemedi. Üç seneye neler sığdırmadık ki. Migros yollarını, apartman altındaki sofralarımızı ve seni hiçbir zaman unutmayacağız.
ELÇİN - GÜLFEM


Gülücüklerin, tatlı bakışların seni bana tanıttı. Her zaman içimi ısıttın, bana mutluluk verdin Dostluğumuza gelince, sanki dün tanışmış gibi taze, kırk yıllık dostmuşçasına sıcak. Gülücüklerin, tatlı bakışların hiç eksik olmasın.
GENCO


Seda Bacı'ya;
7 yıl çabucak geçti Arkadaşlık ettiğimiz bu yılları unutamam. Özellikle de samimiyetini ve sevecen ligini çok arayacağım. İnanıyorum ki böyle olduğun müddetce sırtın yere gelmez.
ÖZEM


Seninle lise ikide samimi olduk. Keşke biraz daha erken davranabilseydik. Sende sevmediğim bir özellik var. İnsan biraz fesat olur. Hep iyilik meleği gibisin. Sana ayrıca teşekkür etmem lazım. Yazılılarda senden öyle çok silgi aldım ki, bazen senden daha yüksek notlar alıyordum. Her şey için sağol.
Erdem YALÇIN


Servis arkadaşıma;
Üç sene boyunca serviste ettiğimiz muhabbetler, geyikler, üniversite hayalleri açtı beni. az mı eleştirdik milleti, genellikle de kızları. Seni diğerlerinden ayıran bir özellik var. O da inanılmaz alçak gönüllü olman. Sakın hu huyunu kaybetme. İnşallah İstanbul'da güzel bir üniversite kazanırsın.
RAŞİT


Samimi, bazen saf, bazen dünyanın en akıllı insanı gibi bakan şirin bakışlar senden başka kime ait olabilir ki. Senden başka kim duygularını böylesine mükemmel şekilde yansıtabilir ki. Seni seviyorum.
Duygu ŞENBEL


Derslerindeki başarının, üniversite sınavında da süreceğine eminim. İleride çok başarılı bir iş kadını olacağın kesin. Kim bilir, belki ben de senin avukatın olurum. Hep dost kalmak dileğiyle.
UMUTCAN


Sen var ya sen, bu kadar pozitif bir insan ı olabilir mi hiçbir şeyi abartmayan, herkese yardım eden bir meleksin sanki. Seni unutmayacağım.
Gözde FIL


Dürüstlüğünle, güzelliğinle örnek alınacak birisin. Kalbinde yüzün gibi tertemiz Yaşamın kalbin gibi güzelliklerle dolu olsun.
BEGÜM B.


O kadar güzel kalbin var ki, sen her şeyin en iyisine layıksın. Güzel gülümseyişini hiç kaybetme.
Gözde ULUDAĞ


Seni geçte olsa tanımak çok güzel. Arkadaşlığını, kahkahalarını ve yüreğini paylaştığın için sağol.
Dilek PALA