10 - EMRE ŞAHİNYILMAZ 
(533) 423 77 31  

Emre'ye; Seninle 7 senedir tanışıyoruz. Okuldaki herkes arkadaş grubunu değiştirdi, birbiriyle küstü, birbirinin arkasından konuştu v.s ama biz asla ayrılmadık, asla küsmedik ve asla birbirimizin arkasından konuşmadık. Koskoca 7 sene neler yaşadık. Ne maceralar, ne anılar, ne olaylar...Hep güldük, hem de deli gibi. Hani derler ya beraber güldük, beraber ağladık diye, biz beraber güldük ama hiç ağlamadık. Ben hep mutlu hissettim kendimi senin yanında. Yaşadığımız olayların hangisini anlatayım tenis maçlarımızı mı, kopyaları mı...Her zaman en mükemmel bizdik. Hep milletle dalga geçtik. Sonraları insanlara değer vermeyi öğrendik. Yani biz beraber büyüdük. İşte biz böyleyiz kesin bir şey ya da birisini bulduk hep kendimize. Seninle kesinlikle ayrılmayacağız. Farklı şehirleri kazansak da birbirimizi her gün arayacağız ve tatillerde bir arada olacağız. Ben salak mıyım senin gibi bir kardeşi bulmuşum kaybeder miyim? Sen bana Tanrının bir hediyesisin. Kısacası sen benim dostum değil kardeşimsin, seni canımdan çok seviyor ve sevildiğimi biliyorum.
EREN

2 sene gibi kısa bir sürede kurulabilecek en güzel arkadaşlıklardan birini kurduk. 2 sene boyunca beni kızdırdığın kulağımı sağır ettin, en önemlisi arkadaşlığını benimle paylaştığın için sağol.
BÜŞ


Yüz bin kere öldürseler, işkence etseler ayrılmam, ayrılamam senden 1 numaralı arkadaşım, hayatta kaçırmadığım fırsatlardan biri; seninle dost olmaktı. Seninle geçen her saniye benim için bitmek tükenmek bilmeyen bir zevk. Her şeyimi paylaştığım iki kişiden birisin. Minibüste yaptığım muziplikler, apartmanlara dalıp gerçekleştirdiğim fırlamalıklarım ve daha diğerleri,....Bunların hiçbir tadı yok; yanımda sen olmayınca. Beni bana anlatan, dostluğunu esirgemeyen, dilediğini mertçe söyleyen, asil bir delikanlı ruhuyla kızlarında yüreğini titreten, uzun boylu, yeşil gözlü, mamur bakışlı, aslan yürekli, can yoldaşı; sen var ya sen bir numarasın. Seni sana daha çok anlatırdım ama hem kelimeler yetmez hem de bazı şeyler saklı kalsın. Anılardan hafızalardan hiç silinmesin. Her zaman güven vermenle yol göstermenle dostluğumuz daha da pekişti. İnanıyorum ki Antalya'daki tatilde çok eğleneceğiz, piçlikleri mi senin için saklıyorum. Derler ki ömür biter yol bitmez./ Bu iş böyle sürüp gitmez /Tuluğ derki, can yoldaşlar ayrılmaz/ Antalya'da da olsa dostluklar bitmez/ Onlarca kişiye sordum/ Bin bir aşık attım! /Aradım da bulamadım/ Dağlarda dostluğunu/ Bilmem ki neredesin / Sanıyorum güneydesin / Bekle ben geliyorum / Gülesin eğlenesin. / Emre derler adına / Yakışır mertlik şanına / Eşi bulunmaz dünyada! Canım feda olsun sana!
TULUĞ


Emre'ye; En kral arkadaşlarımdan birisi. Gerçekten çok anı paylaştık beraber. Ahmet Babalar, tavlalar, altımıza ettiğimiz muhabbetler...Seninle takılmak gerçekten mutluluk verdi bana. Sen, ben Tulug az halt yemedik. Hep yaşadıklarımızdan birer parça. Her zamanki, sıcakkanlılığınla daha çok samimi olduk seninle Dostluğun, arkadaşlığın için sağol. Biraz da gözlere hitap eden yanından bahsedersem. Doğrusu, (herkes için ortak bir fikir) gerçekten kibar, centilmen ve bir o kadar da yakışıklısın. O gözlerle tavlayamayacağın kız yok. Seneye sen de göreceksin zaten. Hayalindeki üniversiteye, Antalya'da yaşayacaklarınla her zaman mutlu olmanı dilerim.
ESEN


Sen hep aramızda daha olgun, daha yetişkin tavırlarınla sivrildin. Ama seni tanıdıkça, arkadaşlığımızı ilerlettikçe ne kadar iyi bir dost, ne kadar cana yakın biri olduğunu anladım. Şimdi gerçekten iyi dostuz ve hep böyle kalması beni mutlu eder. Ömür boyu dost kalmamız dileğiyle.
RAHİM

Yahu Emre, tam 12 senelik arkadaşlıktan sonra sana write up yazacağım aklıma gelmezdi. Şu an yazıyorum belki ama formalite icabı, ilerde nasıl olsa yine beraber olacağız, arkadaşlığımız sürecek yani beni hatırlaman için yıllığa falan bakmana gerek yok ama olsun. Hakikaten çok iyi bir dostluğumuz var. Hep birlikte pek çok kez aynı ortamda bulunduk, oyunlar oynadık, millete çamur attık, yedik, içtik, özellikle içtik, aramızdan su sızmadı. Ama gel gör ki bu sene okullar kapanıyor, biraz az görüşeceğiz, belki dershaneden dershaneye hafta içi görüşeceğiz ama olsun. Ben sana yine formalite icabı hayatta başarılar dilerim.
Onur KABA

Birlikte kimi acı kimi baş tacı (!) bir çok anımız oldu. Önceleri ayrılmaz 6'liydık. Ama şu sıralar pek buluşamaz olduk. Hatırlıyor musun bazı anlarda birbirimizin suratına bakınca ne hissettiğimizi, söylemeden anlıyorduk. Derslerdeki geyikleri hafta sonları birlikte geçirdiğimiz yazları, vs. İşte ilerde bunları hatırlayınca her şeyin boş olduğunu göreceksin. Ne kızlar, ne para hepsi geçici. Bunu anlayınca adam olacaksın. Ve unutma beni. Çünkü unutulmayı hak etmiyorum ve istemiyorum. Çünkü ben seni unutmayacağım. Nasıl rüya görüyorsun bilmiyorum ama rüyalarında yaşadığın hayatı yaşaman dileğiyle...
ALPAY


Emo'ya;
Tam yedi seni oldu sadece bir sene ayrı sınıftaydık. Diğer zamanlarda hep aynı sınıftaydık. Sen ender görülen insanlardansın. Her zaman kötü günümde beni avutmuşsundur. Bir de maçlarda bağırman çok hoşuma giderdi. Seninle çok şey paylaştım. Yeri geldi disipline beraber gittik, bazen beraber okuldan kaçtık, bazen de bilardo salonlarında anneme yakalandık. Birde kesişmede bir numara olduğunu çok rahat söyleyebilirim. Senden arkadaşlarla çok güzel şeyler öğrendik. Sana gelecek hayatında başarılı günler dilerim. Sevgilerimle.
ERDEM


Slm arkadaş! Ne çabuk geçti di mi yıllar? Lise 1'de sınıflar karıştı, düştük aynı sınıfa, başladı arkadaşlığımız. Pek de iyi oldu hani! Bak hala devam ettiriyoruz bu güzel dostluğu. Aradaki sevgiyi hiç eksiltmeden hatta günden güne büyüterek geldik bugünlere. Devamı da gelir her halde. Sen var ya dışardan biraz sert görünüyorsun ancak tam tersine çok cana yakın, arkadaş canlısı olduğunu anlamamız zor olmadı. Bir ufak muhabbet yeter sana ısınmak için. Ama ne yalan söyleyelim az bezdirmiyorsun insanı bazen. Seni unutturmayacak bir çok şey var. Hayatı istediğin gibi yaşaman dileğiyle. Unutulmayacağını unutma! Bir fidanın güller açan dalları.
AYSUN - EMINE


Sana her baktığımda gözlerindeki ışıltıyla bir kez daha kendime geliyorum. Çok az insanın sahip olduğu o sevecenliğin ve bana karşı olan iyi niyetliliğinle başlamıştı, zaten arkadaşlığımız. Ne çabuk geçti koskoca 3 sene, senle olan dostluğumuz. Dershanede yaptığımız geyiklere ne demeli, hocaları az deli etmemiş, bunların hepsini birlikte yapmıştık, benim "ördek" yazışlarım ve senin siyah bereni de seni her gördüğümde hatırlayacağım...
GÖZDE F.


Sen benim gözümde hep kendini beğenmiş ukala bir tiptin. Ama anladım ki öyle değilmişsin O görünüşünün altında sımsıcak bir kalp gizliymiş. Kendimi şanslı görüyorum, çünkü senin gibi bir dostu kazandım ve kaybetmeye de hiç niyetim yok. Belki yollarımız ayrılacak hepimiz bir yerlere gideceğiz ama istediğin an yanında olacağımdan emin ol. Sıcacık dostluğun, tatlı gülümseyişin için teşekkür ederim.
GÖZDE U.


Böcüük! Kara Böcüük! Sınıfımızın çapkını. Ne yalan söyleyeyim, geçen seneye kadar bana biraz itici gelirdin. Ama seni tanıdıkça anladım ki, aslında sen çok şirin bir böcükmüşsün. Seni tanıdığım için mutluyum. Sevgiler.
SARI BÖCÜK


Geçen yıl geçirdiğimiz 50 dakikalık kısa öğle tatillerinde tanıdık birbirimizi. 6 yıldır aynı okulda olmamıza rağmen geç karşılaştık belki de. Geç olsa da güzel oldu her şey. Ve umarım hep güzel kalır. Bütün anlar unutulmaz ve üstüne hep yenileri eklenir. Bir doğum günü, sahilde, hava çok soğuk. Ama her şey o kadar sıcak ki hiç üşümedim. Hep mantığını kullan ve kendini her şeyden, herkesten önce tut. Bütün umut kuşların uçsun.
NİLÜFER


Seninle geçen 11 yıl. Az da değil hani! Her ne kadar birlikte olmasak da hep önemli bir yerin vardı bende. Bunu sen de biliyorsun herhalde. Öyle çok fazla anımız olmadı ama, sınıfta sayı bulmaca oynamamız, klasik 8A piknikleri...Bazıları yüzünden araya giren soğukluklar bile bizi birbirimizden koparamadı. Birbirimizden çok uzaklarda da olsak, "biri vardı" demek, "o benim dostumdu" demek beni nasıl sevindirecek bilemezsin. Belki bir gün yeniden, aynı anıları paylaşabilecek yerlerde oluruz. Ve o zamana dek kendine iyi bak. Unutulmayacaksın ve lütfen unutma!
PELİN


Sevgili Emre'ye; 3 seneden beri tanışmamıza rağmen bu sene önümüze gelmeniz bizi daha bir kaynaştırdı. Hep güldük, eğlendik. Her dakikamız neşe içerisinde geçti. Sınıfta herkes konuşurdu, suçu hep bizim arka tarafa atarlardı. Seni çok seviyorum. O gülüşlerin yüzünden hiç eksik olmasın.
UMUTCAN


İşte sınıfımızın çapkın erkeği...Yalnız şu bir gerçek ki Lise 1'de performansın daha iyiydi. Artık kız arkadaşlarınla attığın turlan sayar olmuştuk. Sonra konuşup bana suç atmanızı unutacağımı sanma! Arada patlattığın esprilerin ve yaptığın hoş sohbetlerinle benim için unutulmayanlar arasında şimdiden yerini ayırttın bile...
IŞIL


İlkokuldan liseye, artık son durağa geldik. Artık yaptığın çapkınlıklara şahit olmayacağıım. Artık yanık sesinle söylediğin şarkıları dinleyemeyeceğim. Ama seni hiç unutmayacağım. Çünkü sen benim için her zaman çok değerli olacaksın. İkili ilişkilerde yakaladığın başarıyı hayat boyu sürdürmen ve mutlu olman dileğiyle. Arkadaşın...
OĞUZ


Emre'ye;
Seni bu yıl tanıdım ama herkesin dilinde sen olduğun için yıllardır tanıyor gibiyim. Bu yıl biraz sakinleştiğini söylüyorlar ama bence yine formdasın. Hocalar bile seni tescilli çapkın ilan etmişler. O aptal, korkutucu berenle, çok sempatiksin. Umarım en büyük hedefin olan üniversiteyi kazanırsın.
SELİN