43 - RAHİM BALABAN 
Rai-heim@yahoo.com  

Rahimcigim sana ne yazacağımı hiç bilmiyorum. Zaten yazmakta istemiyorum çünkü hiç ayrılmayacağımızı biliyorum. Sende biliyorsun ki her günümüz bir olay bir anı. Bu anılarımız içinde en komik olanlar deniz ve havuz, en muhteşem olanlar ise sonrasını bizim bile hatırlayamadığımız anılar. Neyse birazda senden bahsetmek istiyorum. Sen çok cana yakın, esprili, sempatik, sözünün eri, çok bonkör, bir dost gibi dost olan birisin. Sana veda etmiyorum çünkü dostluğumuzun mezarda biteceğini biliyorum
ONUR


Oğlum sana hiç en iyi arkadaş geyiklerine girmiyorum. Sen arkadaşım değil kardeşimsin. Nasıl diyeyim sensiz bir öğrencilik hayatını bırak sensiz bir hayat düşünemiyorum. Hayatımın en güzel anlarında hep sen varsın. Kuşadası'nı, derste, çarşıda yaptıklarımızı ve burada yazılamayacak yani yazmak için 20 ciltlik ansiklopedi gereken diğer anılarımızı asla unutamam. Zaten seninle hiç ayrılmayacağız Ayrı şehirlere gitsek te iletişimimizi asla kesmeyeceğiz. İleride karşına çıkacak olan engelleri birer birer aş ve hedeflerine ulaş. Şimdilik hoşça kal kardeş!
EREN


Yedi senelik arkadaşlığımızda son dört yılda açıldın ve unutulmaz bir kişilik haline geldin. Senin olaylara olan ilk tepkin hiçbir zaman aklımdan çıkmayacak. Her zaman seni gayri ciddi olarak hatırlıycam. Sen baştan aşağı çok komik bir insansın. Seninle yollarımızı hiçbir zaman ayrılmamasını ve tüm dileklerinin gerçek olması dileğiyle...
EMRE


Bir insan bu kadar üretken olabilir. Bu ne hız; bu ne acele böyle? Zaman geçiyor diye on la böyle yarışılmaz ki! Her zaman başka bir insan... Herkese lazım .. Fazla söze ne hacet?
MURAT


Orta birde başladı dostluğumuz, yan yana oturmaya başladığımızda. O zaman senin ne mükemmel bir insan olacağını kestirmiştim. Emin ol ki bunları yazan zat tarafından hiçbir zaman unutulmayacaksın. Hayatta gerçekleştireceğin her şey istediğin gibi olsun...
ALPAY


Sabah törenden sonra, okula giriyorum ya da teneffüsten dönüyorum. Sınıfa yaklaşırken yanımda, önümde ya fark etmez herhangi bir yerde yürüyen şahsın omzuna sert bir yumruk atıyorum. Bir hışımla, sert bir şekilde yeteer diye dönen kişisinin masmavi gözlerini görüyorum. İşte sürekli tekrarlanan bu olay, boş derslerdeki muhabbetler, kendi kendine söylediğin şarkılar (kısa z manda kaset çıkarmalısın) ve birlikte geçen 2 seneden sonra seni hep bu renkli kişiliğinle hatırlayacağım. Her şey istediğin gibi olsun, hadi unutmayalım romanları, bazen gerçek olabilirler.
ÇAGLA


Hayatımın şu ana dek yüzde kaçını yaşadım bilemem. Fakat seninle hayatımın %70'ini arkadaş olarak geçirdik, biliyorum ki bu yüzde her geçen yıl artacak. Sen uyanık kaldığın süre zarfında her an bir espri yapmaya çalışan, zeki biraz yakışıklı ve kısa zamanda herkesin fark edemediği istediği zaman ciddi olmayı başarabilen birisin. Dilerim espri yapma yeteneğini hiçbir zaman kaybetmez, karşılığında aldığın gülümsemeler uzun ömrünü daha da uzatır.
OĞUZHAN


Lise hayatımın başrol oyuncularından birsin sen. Yapmış olduğun esprilerle hareketlerle beni her zaman güldürmeyi başardın. Sen birçok insandan farklısın benim gözümde. Sana minnet borçluyum yaşattığın o güzel anlar için. Renkli kişiliğin ile hatırlayacağım seni canım. Umarım sende beni unutmazsın. Sınıfın en neşeli gencine mutluluklar.
EBRU


Aslında belediye kapılarına dayanır dostluğumuz. Selpak mendil satarcasına dolanırdık belediyede. Ara sıra izlerimde dalar gidersin kendi köşende şarkı söyleyerek. Ama komik bir olay olsun kartal gibi fırlarsın yuvandan ve anında ordasın. Nerede komedi orda sen. ayrıca A.K dinlemeye devam! Hoşça kal!!!
CAN


Voleybol maçlarında topa her vuruşumda önce "sakin ol!" diye bağıran, söylediğin şarkılar hala kulaklarımda. Sempatik tavırların, sınıfı kopartan esprilerin ve kaçamak bakışlarınla puan topladın. Bizi güneşten kurtarmak için sıramıza oturup kavrulduğun için teşekkür ederim. Umarım mesajlarının ardı arkası kesilmez!
DİLŞAN


Sınıfın geyiklerinden Rahim. Bitmek bilme yen bir enerjiyle sürekli espri yapıyorsun. Ne zaman kafamı sana doğru çevirsem bakıyorum yine bir espri patlatmış arkasından gülüyor. Ne diyelim Allah gülmekten ayırmasın. Hayatının en az şimdiki kadar neşeli geçmesi dileğiyle...
İBRAHİM


Sinirlendiğim zaman hep sana patladım. Ara sen hep bana gülümseyerek işi şakaya vurdun. Bana takılmaların beni kızdırsa da, senin ne kadar çok iyi niyetli bir insan olduğun gerçeğini değiştirmiyor. Sanırım birbirimize benzeyen yanımız sivilcelerimiz ama onlarda sana çok yakışıyor. Hayattaki tüm beklentilerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


Yıllar boyunca bütün sınıf senin ekonomi hakkındaki engin görüşlerini dinledik. Nasıl kolay köşe dönülür, ne kadar para getirir falan. Neyse ki tanıdığına lotodan para çıkması sana da yansıdı. kendine güvenin arttı hatta sınıfa çek-yat alıp dersi oradan dinlemeyi bile düşündün. Ama acı olan paranın satın alamayacağı değerlerin olması tıpkı dostluğumuz gibi. Yinede bol paralı günler seninle olsun!
Hakkı EVREN


Sen kendinle barışık, kendinle dalga geçebilen bir insansın. Bir sene boyunca aynı sırayı paylaştık seninle. O sene ikimizin de en başarılısı sendin. O doyumsuz muhabbetin ve esprilerinle nasıl geçtiğini anlamadın. Harp Okullarına olan merakını umarım giderir, idealindeki gibi başarılı bir subay olursun. En güzel günler seninle olsun.
SONER


Seni tanımlamak çok zor. Sen genelde şakacı bir kişiliğe sahipsin. Beklenmedik zamanlarda yaptığın esprilerle sınıfı kahkahaya boğarsın. Her konuda ayrı bir yön verirsin. Her konuda alay edecek bir yan bulursun. Hayatın boyunca bu neşenin hiç kaybolmaması ve mutlu olman dileğiyle.
BİRSEN


Rahim önceden tek anlamıyla kötülük abidesi demekti benim için. Ama artık Rahim büyüdü aklı başına geldi. Adam oldu desek "cuk" diye oturur. Rahim kötü niyetli değildir ama dalga olsun diye her şeyi göze alır. Ama sanmayın Rahim artık eskisi gibi değil, arada ona da eser. Olsun Rahim babadır. Hayatında başarılar diyim bari...
ERMAN


Çok yakışıklı, çok esprili, çok sevecen (yaa Raayim rahat bırak sana özgürce yazmak istiyorum. Raayim; olsun sen dediklerimi yazmaya devam et). Sınıfın neşe kaynağı, bi daha çok yakışıklı bir arkadaşımızdır Herkesle iyi geçinir, başarılı ve çalışkandır. (Raayim biz kimden bahsediyoruz? Tamam tamam yazıyorum)
NOT: Bunlar aslında Raayim'in olduğu kadar benimde fikirlerim. Burada yazılan her şey parantezler hariç doğrudur. Hayatta başarılar, kovalasın tavşanlar...
SERPİL


İki senedir seninle HAVA HARP'e girdik, pilot bile olduk. Bir araya geldik o güzel okulun hayalini kurduk. Derslerde dahil iki sene gırgır şamatayla geçti. Güzel anılar dostça arkadaşlıklar yaşadık. Umarım isteklerine her zaman ulaşır, mutlu olursun!
AYKUT


Yollarımız 9-A da kesiştiğinden beri güzel bir arkadaşlık yaşıyoruz. Aman Allah bozmasın! Son üç senede o kadar güzel bir ortam yarattı ki ayrılmak çok zor olacak. Hele unutmak ne mümkün! Senin sevimliliklerini, deliliklerini hep özleyeceğiz. Ama en önemlisi senin geyik anlarda dışarıya pek yansıtamadığın, içinde var olan o iyiliği asla unutmayacağız. Sen var ya sen bi tanesin! Bu dünyada görülebilecek en iyi, en tatlı insanlardan birisin! Ne mutlu ki arkadaşız. Gelecekte bu arkadaşlığımızın değerini yitirmemesini ve tekrar tekrar görüşmemizi diliyoruz. Seni çok seviyoruz arkadaş! Unutulmayacaksın, sen de unutma.
AYSUN - EMİNE


Dershanede yerim kapılınca senin yanına oturdum. Sonra malum okulda sınıfta aynı olunca iyi arkadaş olduk. Acı tatlı anılar geçti. Benim davranışlarıma nasıl katlanıyorsun bilmiyorum ama seni hep hatırlayacağım ve sevdiğim bir arkadaş olarak kalacaksın. Yaşamın sana getirdikleri umarım hep senin isteklerin erdemlerin olur.
EMRAH


Söylediğin her şeye karşı geldiğim için benden hep nefret ettin belki. Ancak söylediğin her şeyi ilerde hep gülerek ve iyi ki de sınıftaki o sıkıcı havayı dağıtmış diyerek hatırlayacağım. Sınıftaki birkaç kişiyle dersleri çekilir yapan birisin. Bunun için teşekkürler. Umarım hayat ulaşmak istediğin hiçbir şey için önüne engel koymaz!
NURSEDA


Merhaba Rahim. Artık ön sırada oturuyorsun, çalışkan ayaklarında ama yemezler oğlum. Sen tipten kaybediyorsun. Oralarda havalar nasıl? Biliyorsun ben arkadayım Nasılsın? Görüşemiyoruz bu sene. Nasıl raytap ama amca oğlu? İlerde bu raytap inşallah beni sana hatırlatır. Hep mutlu olman dileğiyle, kendine iyi bak!!!
ÇAĞRI


Seninle arkadaşlığımız lise sonda senin arkandaki sıraya oturmamızla başladı. İlk baştan yaptığın şakalar ne kadar içimi bayıp baygınlık geçirmemize neden olsa da bir süre sonra senin bu şakalarına alıştık. Her ne olursa olsun kahkahalar içinde geçirdiğimiz bir seneydi. Hayatın boyunca kahkahalarının hiç kesilmemesi dileğiyle
MERAL