31 - MİNE UZUNSOY 
mine_uzunsoy@hotmail.com  

İnsanların menfaat için yaşadığı şu dünyada bambaşka bir kişilik buldum sende. Öyle samimi, öyle içtensin ki yaptığın her davranışla söylediğin her sözle her zaman benim için harika bir dost oldun. Birbirimizi keşfettik dostluğumuzda. Hep sır olarak kalmış şeyleri birbirimizde gün ışığına çıkardık. Böylece muhteşem bir bağ oldu aramızda hayallerle süslenen. Ve zaman gelecek ben hatırlayacağım böyle dünya iyisi tatlı mı tatlı bir dostum olduğunu.
OYLUM


Sonbaharın acımasızca getirdiği soğuğu, güneşin kızıllığında ısıtan gülen yüzünle ve sevimliliğinle kısa sürede dostluğumu kazandın! Sevimliliğin bir yana, insan nasıl bu kadar arkadaş canlısı olabilir ki? İçindeki ve dışındaki güzelliği üniversite yıllarına saklayan bir kraliçe diyebilirim sana. Sevgili Kraliçe, senin her tür insanla böyle güzel muhabbetler kurmanı pek beklemezdim doğrusu Fakat "ne mutlu ki bana" yanıldım ve bir kraliçeyle arkadaşlık kurdum. "Güneşin doğuşuyla başlayan dostluğumuz, her gün batışıyla bitse de, dostluğumuzu sevgi ve mutluluk dolu günlere taşımak dileğiyle"
CAN


Önceleri sıra için kavga eden iki insanken daha sonra nereden bilebilirdik dost olacağımızı. O sıcak bakışlar, gülümseyen gözlerdeki ışık, tatlı sözler, sevinçler, üzüntüler ve dört yıl süren sıra arkadaşlığımız zamanında dolu dolu yaşanan o güzel günleri unutmak mümkün mü? Özellikle beni kekleyişlerini, sabahları yaptığımız "good morning" yarışlarını şirin şirin Boğaziçi tıp istiyorum muhabbetlerini. Umarım içindeki ışığı daima çevrene yayarsın.
DİLEK


Sen sınıfımızın biricik ineğisin. Ayrıca benim de en sevdiğim kız arkadaşımsın. Seni kendine özgü mimiklerin, gülüşün, yürüyüşün, samimiyetin, "erkekler" yerine "oğlanlar" deyişin ve yanından ayırmadığın diş macununla hatırlayacağım. Seni ayrıca; bitmek bilmeyen soruların, beni eleştiren ve uyaran tavsiyelerin (her ne kadar sana ne veya bana ne diyerek cevap versem de) ve sevimli gülüşünle unutmayacağım. Daima arkadaş kalmamız dileğiyle...
OĞUZHAN


Sınıfımızın çıtı pıtı sesini ancak kendisinin duyabileceği bir tonda konuşan bana özel midir bilmiyorum o güzel(!) sesinle söylediğimiz şarkılarla ve taklitlerle kimi zaman karşılıklı attığımız güzel bakışlarla (bu sene anladığım kadarıyla kendine özgü geliştirdiğin savunma mekanizmanla (şu tekmelerinden bahsediyorum) ve bazı konulardaki tepkisizliğinle (soru çözerken ki trans hallerin yani) seni her zaman hatırlayacağım şirin kız.
DUYGU


Sınıfımızın en çalışkan öğrencisi olarak hepimize seneler boyu kötü örnek oldun. Seni kınıyorum. Bu arada sakın Boğaziçi tıpı yazma, yoksa açıkta kalırsın canım. Sen en iyisi dersleri bırak, zengin bir koca bul nasılsa bu tatlılıktaki bir kızı kimse kaçırmak istemez.
EVREN


Sen farklısın; herkesin sevgisini beğenisini her yönünle kazanan birisin. Belki de güven verici görünümün bebek gibi kokun, gözlerindeki ışık senin bu kadar arkadaşın ve dostunun olmasını sağladı. Seni hep iki pelikli çocuksu görünümünle hatırlayacağım.
BİRSEN


Bir tırtıl gibi kozalığından kurtulduğunda benzersiz bir kelebeğe dönüştün. Neydi o hazırlıktaki halin (cicilikler prensesi!) Biraz cesaret ve biraz saldırganlıkla (azim zaten fazlasıyla) elde edemeyeceğin hiçbir şey yok.
MURAT


Sınıfta her türlü çılgınlık meydana gelirken senin hiçbir şey olmuyormuş gibi davranarak soru çözme azminden vazgeçmeyişin, öğle teneffüslerinde getirdiğin harika dolmalar (bizimle paylaştığın için sagol.) çok sinirlendiğinde uçuşan tekmelerin, iki yandan ördüğün saçlarınla sen 11 Fen B'nin çıtı pıtı kızı oldun. Arkamdan küllerimi toplayacak kadar yakınım olman dileğiyle.
DİLŞAN


Minnoşum. İnan yerin apayrı. Temiz kalbin ve içten sevgin herkes tarafından biliniyor ve ben bu huyunun değişmemesini tüm içtenliğimle istiyorum. Yalnız senin bir huyunu bir türlü çözemedim Ne zaman yazılın iyi geçti diye sorsam" eh,ıh, kötü, normal" geçti gibi cevaplar versen de notun 90'ın altına inmiyor güzelim. Şunu bana da bi anlat ta biz de yolumuzu bulalım. Yaramaz arkadaşın,
BATUR


Seni anlatmak hiç kolay değil. 2 yıldır yanında oturuyorum. Soru çözerken kendi kendi ne konuşman, teneffüs bitişlerinde acele acele sınıfa girişin, sınav öncelerinde beni rahatlatman hep aklıma olacak.
NURSEDA


Sınıfımızın gururu Mine. Derslerin gibi kişiliğinde dört dörtlük (pardon beş beşlik) Herkesle iyi anlaşan, arkadaş canlısı, yardımsever ve özellikle prensiplerinden taviz vermeyen bir kişiliğe sahipsin. Her gün öğle aralarında dişlerini fırçalaman ne kadar titiz olduğunun bir göstergesi.
İBRAHİM


Mini mini bir kuş konmuştu. Pencerede soru çözüyordu. Aldık onu içeriye bize anlatsın diye İşte böyle güzel günler geçip gitti ellerimiz bomboş kaldı. Ama senin güler yüzün ve hırsın hiç bitmedi. Dersi dinlemek için harcadığın çaba ve birbirinden ilginç tepkiler, örtmenim deyişini hep özleyeceğiz.
SEPO - ÇAĞLA


İyilik severliğin dürüstlüğün ve kimsenin kötülüğünü istememek gibi sıfatlara sahipsin ki bunlar herkeste bulunan özellikler değil. Bunun yanında neşeli tavırlarını da unutmamak gerekir. Tükenmek bilmeyen azimle çalışman da seni başarıdan başarıya taşıyacaktır. Şunu da belirteyim ki o etkileyici tekmelerin karşısında kimse duramaz.
YÜKSEL


Sınıfımızın en büyük ineği şerefine üç kere mö mö mö! Keşke hepimiz senin gibi çalışabilsek. Beni miki fare diye çağırmanı sıranı alıp kaçırdığımızda arkamızdan koşup bağırmanı hiç unutmayacağım.
SELEN


Seni ilk "Wat is yor neym" deyişinle tanıdım. Gerçekten çok komiktin ya, neyse şimdi çok memnunum senin gibi saygılı, düşünceli bir dostum var. Ne kadar çok başardıydın. Eminim bundan sonra da böyle olacak
ERMAN


Son iki seneye kadar hep derslerindeki başarınla duyurmuştun bana kendini. Bunun ötesinde, sabahları saçları iki yandan örülü cimcime bir kızla karşılaştım. Dizilerin, olayların, jönlerin az kritiğini yapmadık ertesi günler. Daha nice anlar ve belki de bunlar aittir daha sonraki yıllara.
NESRİN


İlk geldiğim günlerde bana baya iyi davrandın. Çabucak tanıştık. Ben hep sana takılıyor, sen de gıcık oluyordun. Söz dalaşmalarımızdan sonra küsmeyeceğimizi anlamışsındır artık, cimcime hanım.
ALPER


Sen her zaman insanlara karşı arkadaş canlısı, samimi içten ve dürüst oldun. Çalışkanlığın ve temizliğinle herkese örnek olan birisin.
MERAL


Sınıfımızın güzide, çalışkan bireylerinden biri olman ve arkadaş canlısı kişiliğin sana karşı saygılı olmama yetti. Hala senin o bitmek bilmeyen çalışma azmine hayranım. Sana arada sırada sorduğum sorularda yardım ettiğin için sagol.
BURHAN


Çalışmaktan uzak durmamış, sana en yakın noktaya odaklaşmaktan kaçınmamışsın. Bilinmezliklerin içinde yine yoluna devam etmiş ve istediğini elde ede e kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini göstermişsin. Herkese karşı gösterdiğin hoşgörünle insanları kırmamak için elinden geleni yapmanla ve bir şeyin bile yanlış anlaşılmaması için gösterdiğin çabalar, sorduğun sorularla benim için hep özel biri olarak kalacaksın. Kendi telaşlarınla ilgilenirken bazen aralarında kaybolacağını düşündüğüm bile olmuştur. Sevecenliğini, güler yüzünü hiç eksik etmemişsindir. Her geçen gün sana baktığımda azminin ve sabrının daha ne kadar sakinliğinle birlikte gideceğini merak etmişimdir. Hayatın boyunca iyi için mücadele edenler arasında olacağına eminim.
ARZU

7 senelik arkadaşlığımızın son 2 senesinde ayrı sınıflardaydık ve senin bana takılmalarını dalga geçişini, benimse kendimden hiç beklenmeyecek bir şekilde sabırlı davranışlarımı hiç unutmuyorum. İngilizce yazılılarında yalvarmalarıma rağmen kopya vermemek için direnişlerin var ya, düşündükçe deliriyorum.
H. EVREN


Her zaman çalışkanlılığın, disiplinliliğin, sorumlu davranışlarınla, saçların, kaşların, kirpiklerin, güzelliğin sıcakkanlılığın, iyi kalpliliğinle senin elde edeceklerinle boğuşup kazanacağını söylüyor bana gözlerin.
ESRA


Dear möö arkadaşım; 2 sene boyunca az mı anılarımız oldu. Sendeki iki senelik çok büyük değişikliklerinde benim de büyük rolüm var sanırım. Hayatımda senin kadar saman altından su yürüten biri görmedim (!) nasılsa kabak yine benim başıma patlar. Seninle uğraşmalarım, o güzel yüzüne biraz daha renk gelsin diye.
İLKE


Herkesin dersten sıkılıp geyik muhabbetlerine başladığı bir zamanda çalışan tek kişi sanırım sensin. Senin çalışmaktan sıkıldığın bir anı acaba görebilecek miyim? (Şaka) Keşke hepimiz senin gibi olsak. Düzenliliğini de unutmamak gerekir. (Bunca okul hayatım boyunca okula diş fırçası getiren tek arkadaşım sensin)
PINAR


Şşşş! Biraz kafanı kaldırır mısın? Biraz vaktini alacağım ama test çözmeyi bırakırsan tabii. Aranıza yeni katılmama rağmen gözümde kabus gibi görünen okula alışmamda çok yardımcı oldun. Beni hiç yalnız bırakmadın. Sağol!
NİLAY


Bazen birbirimizi kırmış olabiliriz. Bunun içimizden geldiğini sanmıyorum. Sınavlarda kâğıdını sakladığın içinde sağol! Ama sen kendince doğru olanı yapıyordun.
RAHİM


Seni çalışırken (çalışmadığın zaman mı var?) rahatsız ettiğimiz için kusura bakma ama gerçekten çok eğleniyorduk. Sen bize biraz kızsan da senin de eğlendiğini biliyorum. Top oynarken çıkardığın sesleri asla unutmayacağım.
BİNNAZ


Kızım 7 yıldır hayatımda çok az kişide gördüğüm azim ve hırsı gördüm sende. 6 sene boyunca orta sıraların en önünde oturdun. Belki seninle çok fazla uğraştım. İlke ile bir olup sıranı bir çok kez kaçırdım yada kuvvet gösterisi yaptım ama sen benim için hep değerli oldun.
HANDE