15 - ÇAĞRI HASDOĞAN 
cagrihas@ixir.com  

İşte gerçek dostum; cümle alem bunu böyle bilsin! Yedi sene boyunca harika bir dostluğumuz oldu. Acısıyla tatlısıyla tam yedi sene. Belki bu zaman zarfında duygularımı belli etmemiş olabilirim zaten duygularımı hiçbir zaman belli etmemişimdir. Ama aramızdaki dostluk bağını hep hissetmişimdir. Ama aramızdaki gizli dostluk bağını hep hissetmişimdir. Zaten dostluk konuşarak olmaz, yaşamak lazım. Belki bundan sonra ben denizlerde, sen "alcatel" de olacaksın ancak aramızdaki güçlü bağın biteceği ne inanmıyorum. Seni unutmam dostum, zaten böyle bir şeye ikimizde izin vermeyiz
Onur UÇAK


Seni anlatmak benim için öyle zor ki... Yani insan en yakın arkadaşını kelimelerle anlatamıyor, ama anlatmayı ne kadar beceremesem de, sen benim için önemini çok iyi biliyorsun. Dile kolay; yedi senedir tanışıyoruz. Bu yedi seneye neleri sığdırdık, iyi kötü bir sürü şeyi...Yani bir insan dıştan hem bu kadar sert hem de bu kadar bebek nasıl olabilir anlamıyorum. Olayın en ilginci ise ikisinin de sana çok yakışması. Bu yazı bir veda yazısı değil, ne de olsa bizim kuvvetli bir dostluk bağımız var, sadece düşüncelerimi anlatmaya çalıştım. Yazamadıklarım ise kalbimde. Gelecekteki ortağıma!
ELÇİN


Meyhaneci sarhoşum bu gece, sarhoşum sarhoş çilemi her gece, içiyoruz yine bu gece. Seni tanıdığım şu kısa süre içinde beraber acı tatlı birçok anımız oldu. Seni tanıdıktan sonra ne kadar cana yakın bir insan olduğunu gördüm. Seninle birlikte geçirdiğimiz günleri hiç bir zaman unutmayacağım. Kendine iyi bak.
Erman EKER


Okul futbol takımının Büyük Kaptanı! Şakası bir tarafa en sevdiğim elemanlardan birisin. Galatasaray'ın ikinci tura çıkmasında bizim payımızı kimse inkar edemez. Seninle ilk olarak hazırlıkta sıra olurken kavga ederek tanıştım. Aslında hata benimdi ama olsun hıyarlığıma ver:)) Kavgayı hiç sevmem ama bana seni armağan etti... Seninle bir çok anım geçti hepsi birbirinden güzel! Beraber yaşadıklarımızı hiç unutmayacağım. Ve senden ayrılmayacağım için hoşça kal değil, görüşürüz diyorum. Çarşamba maçta sizdeyim ha!!! Kabasakalın,
İlke DÜZYOL


Dostluk. Bu kelimenin anlamını seninle tam anlamıyla yaşadığıma inanıyorum. İnsanlar ister istemez yıllarca beraber okuduğu ve beraber büyüdüğü bir insan için diğer arkadaşlarından farklı düşünür. Seninle beraber büyüdük, çoğu zamanı birbirimize ayırdık. Bu kadar genç yaşımıza rağmen yılları dolduracak kadar anıya sahip olduk bu anıların devam etmesi dileğiyle...
ALİCAN


Hayatı beraber tanımaya başladığım insanlardan birisin. Temelleri çok eskiye dayanan ve her geçen gün daha da sağlamlaşan özel bi dostluk yaşattın bana. Her ne kadar ilk birkaç sene bu temeller çok sağlam olmasa da son birkaç yıl öyle kusursuzlaştırdık ki her şeyi, arkadaş değil DOST olduk seninle. Özleyeceğim seni ya... Geyiklerini, triplerini, terslemeleri. Her şeyini... Ciddi özleyeceğim. Ama sen fazla özletmezsin dimi? Sana ihtiyacım olduğunda yalnız bırakmazsın beni? Eski dostlar unutulmazmış derler... Bende seni unutmayacağım DOST!
YASEMEN


Aziz kaptanıma; insan değerini sonradan anlıyor yılların. Gülerek, eğlenerek geçirdiğimiz o güzel yılların. Anılarla dolu koca 7 yılın. Futbol maçlarımızı hatırlıyorum da ne güzeldi o günler. Sen forvette golcü "10" numara ben ortasahada maestro "9" numaraydım. Ben önüne oynardım; sende gölünü atardın. Farklar attık, farklar yedik, kupalar kazandık. Çok güzeldi o günler. Ve o günlerden sonra okulu da bitirdik. Artık bizi yeni bir hayat bekliyor. Aziz kaptanım; bu zorluklarla dolu olacak olan yeni hayatımızda her zaman yanında olacağım. Arkanda ne şartlarda olursa olsun her zaman sana pas atmak için bekleyecek olan bir "9" numara olacak.
GENCO


Okul takımının ulu kaptanı, iyilik sever, cana yakın arkadaşım Seninle birçok şey paylaştık, aynı takımlarda top oynadık, okuldan kaçtık... Sayamadığım bir çok anı. Her zaman birbirimize güvendik ve güvenimizi hiçbir zaman kaybetmedik. Umarım birbirimize olan bu güvenimiz bir ömür boyu devam eder ve hep dost kalırız. Sen çok iyi bir dost ve sırdaşsın. Seninle geçen günleri unutmam olanaksız.
CUMHUR


Her zaman arkamda olan birisin. İlerde de hep arkamda ol! Seninle hazırlıktan bu yana süren güzel dostluğumuz hep devam edecek şimdi olduğu gibi gelecekte. Her düştüğümde beni tutacağına eminim. Güzel dostluğumuz hiç bitmesin.
HALDUN


Esprilerinle yıllarda herkesin güldürü kaynağı oldun. Tanıştığımızdan beri de bana çok iyi bir dost oldun. Zaman zaman dertleştik, zaman zaman gülüp eğlendik, unutulmayacak çok güzel günler yaşadık. Güzel dostluğun için ve yardımların için çok sagol. İstediğin kişilerin yaşamın boyunca hep seninle olması dileğiyle.
AYKUT


Yaşadığımız hiçbir şeyi, sabahın erken saatlerinde birlikte yürüdüğümüz yolları hiç unutmuyorum! Ve unutmayacağımdan çünkü bana sevgini ve sendeki değerini hep fazlasıyla gösterdin. Beni arabayla gezdireceğini söylediğin günleri unutmadım. En güzel günlerimde saklısın!
ELA


Ulan seninle 7 senedir arkadaşız. Acı tatlı çok güzel günlerimiz oldu. Onları anlatmaya gerek yok çünkü yazmaya satırlar yetmez. Ayrıca çok iyi bir GS'lısın ve de imla kılavuzu Hiçbir zaman delikanlılığını ve yardım severliğini unutmayacağım.
Erdem HOR


Okul takımımızın hırslı, bir o kadar da sempatik kaptanı:)) Okula geldiğimde dikkat çeken ilk kişilerden oldun, çünkü seni görmemek mümkün değil:)) Bu güzel dostluğumuzun altında, ikimizin de futbola ve bilgisayara olan ilgimiz var. Her ne kadar okul bitse de birbirimizi unutmayacağımızı biliyoruz.
BATUR


Senin hakkında bir şeyler yazmak inan çok zor. Sen, birlikte yaşanarak anlaşılacak bir insansın ama diyebilirim ki insan hayatında sayılı dostlukları vardır, yerleri diğerlerinden farklıdır. İşte sende onların arasındasın canım!
EBRU


Enteresan bir kişilik çözmesi zor ama çok iyi kalpli ve duygusal. En büyük Kaptan unutmadan en güzel Malibu ve kıymalı makarna senin ki!
ÇAĞLA


Bir FENERLİ olarak çok acı çekiyorum ve çok pişmanım. "En büyük GS" keşke bende Galatasaraylı olabilsem ve ayrıcalıklara erişebilsem.
MURAT


Seninle çok güzel anılarımız oldu Deli gibi güldük, eğlendik. Sen esprilerinle kırdın geçirdin hepimizi. Sen benle uğraşan, ben de seninle. Kim ne derse desin senin beni sevdiğini biliyorum ve sende şunu bil benim için çok özelsin.
EREN


Büyük Kaptan oynadığın futbola ve attığın gollere ne denebilir ki. Sene 97 final maçını yaşayan şanslı 18 kişinin arasında biz de vardık. Gerçi yenildik lakin ezilmedik:)
SONER


Alırım kaşlarını aşağı Ahtapot. Arka sıraya kurulduk, dersler hep gırgır şamata. Ama olsun seninle ve bu sınıfta geçirdiğim anılarım hep hatırlanacak türden. Evrime inanma sebebin benim. Ya niye ben maymun muyum? Fenerle hep rezil oldum yıllarca, sende Galatasaray'ın ayrıcalığını hep yaşadın yıllarca.
EMRAH


Sen bazen çok sempatik duyarlı ve esprili biriyken bazen de hiç çekilmez olmayı başarabilen bir insansın. Evrime inanma sebebin olduğumu biliyorum. J Hep mutlu ol!
RAHİM


Herkesin dersten koptuğu bir andır. Sınıfın arka tarafından " Susun!" diye bir ses yükselir, Ve derslerin en önemli anında Galatasaray'a tezahürat yapan kendisidir. Umarım GS'ın ve sen ömür boyu başarılı olursunuz.
PINAR


Seninle 7 yıldır berâberiz. Bazen güldük, bazen ağladık ama yine de iyi günler geçirdik. Senin gibi bir insanla 7 yıl geçirmek bazen zor olsa da çok güzel bir duygu. Seninle okul takımındaki hatıralarımızı unutmam çok zor. Bir gün yollarımızın çakışması dileğiyle.
CEM


Bebek yüzlü, çok şirin, iyi niyetli arkadaşım benim. Şu ana kadar senin ne kimsenin arkasından konuştuğunu; ne de kimseye yalakalık yaptığını gördüm. Belki seni bu kadar sevmemin en önemli sebepleridir bunlar. Hayatta her zaman rastlanmayacak insanlar kaybedilmek istenmez. Bende seni ömrüm boyunca arkadaşım bileceğim ve asla unutamam.
GÜLFEM


Bİlk turnuvaya katıldığında bacakları titreyerek sahaya çıkan; fakat her engeli geçip final oynayan takımın vurucu timi! Çok şeyi paylaştık seninle, hep yanımda oldun, hedefimiz bile aynı. Mutluluklar seninle olsun.
ENGİN


Seni tanıdıktan sonra canayakınlığının ve sevimliliğinin farkına vardım. Her ne kadar yanaklarım senden çok çekmiş olsalar da. Esprilerinle, Galatasaray fanatikliğinle belki de yıllarca aklımda kalacaksın.
DUYGU


Arkanda oturduğum bir sene içerisinde seni daha iyi tanıdım. Bizi kopartan esprilerinle, Engin'le dalaşmalarınla kendini sevimli kıldın.
DİLŞAN


Seninle dostluğumuz 7 sene önce başladı, hala devam ediyor. Sen imla klavuzlarının en kapsamlı, en güvenilir olanısın. Umarım bir imla klavuzu kadar temiz ve doğru kişiliğin değişmez.
COŞKUN