04 - ÖMER SONER İŞÇİ 
sonerisci@hotmail.com  

İyilik meleği misin mübarek? İnsan değişiklik olsun diye biraz mızrağını saplar ona buna! Sendeki de mızrak değil asa; dokunduğunu kutsuyor vallahi. Başında bir çemberin eksik! Olsun onun yerine altından bir kalbin var o yeter. Herkes görmesin icabında!
Murat ÖZÇARIKÇI


Yüce Ruh;
Her ne kadar beni yola getirmeye çalışsan da yoldan çıkıyorsun, kendine bir çeki düzen ver. Bu sene bana bir şey demiştin. "Birlikte daha iyiye" umarım bu önümüzdeki yıllarda böyle devam eder. Çünkü sen tanıdığım dürüst insanların enisin. Pembe yalanlar dışında. Yüce Ruh'a gelince, içimden geldi. Rüyamda seni Bilkent'te okurken gördüm. Parası iyi ha ona göre. Seni unutmayacağım ve unutulmakta istemiyorum. Ne diyeyim hayat! Ne desem hikaye, çalış büyük adam ol, her şey senin elinde. Bye.
ALPAY


İki yıldır haftanın yedi günü beraberiz ve bu sürede seni iyi tanıdığıma inanıyorum. Her zaman sessiz nerede ne yapılması gerektiğini bilen ve güvenilir bir arkadaşsın. Herkesin mutlaka konuştuğu dersleri dalgaya aldığı bir zamanı oluyor. Anca sen de hiç böyle bir şey görmedim. Sanki yetişkin biri gibi yapılanlara sadece gülmekle yetiniyorsun. Hep böyle olgun olmanı ve bu özelliğinin seni mutlu kılması dileğiyle.
NURSEDA


Yedi sene bitirdik bu okulda. Bu yıllara dair hatırlanacak ve bu seneler içinde hiç değişmeyen sessiz sakin ağırbaşlı tavrını korumayı bildin. Sana yakışan da bu zaten. Hayatın ve zamanın sana kazandırmaya alıştırdıklarını hiç ertelemeden elde etmen ve hayattan beklentilerine kısa bir sürede kavuşman dileğiyle.
DUYGU


Sergilediği olgun kişilik, yüce insan tavırlarıyla ve verdiği komik yanıtlarla tüm sınıfın sevgisini kazanan Soner, ailesinde bir ilke imza atarak subay olmama yolunda ilerlemektedir.
Çok uzun olan boyu nedeniyle en çok işittiği "kafanı çeksene" sözü ona kafasını kesme karar aldırtmıştır. Bana kazık sorular sormak ve benim bu soruları çözemem hobileri arasında yer alan Soner'in hayatın tüm güzelliklerine sahip olmasını dilerim.
SEPO


Sınıfımızın demirbaşıdır O. (hiç devamsızlık yapmaz da) Çoğu zaman sessiz hali, ciddiyeti, çalışkanlığı ağır başlılığı samimiyeti arkadaşlığı ve seviyeli şakalarıyla tanırız onu . Aynı zamanda sınıfımızın en uzun boylu ve hafif erkeğidir. (İlgililere duyurulur) Dilerim hayatta yakaladığın başarılar yakalayacakların yanında bir makaledeki nokta kadar kalır.
OĞUZHAN


Sevgili Soner seninle yedi sene önce tanıştık. O günden bugüne çok seviyeli bir dostluğumuz oldu. Buraya anılarımızı yazamıyorum. Ama senin gibi dürüst sessiz sakin ama sosyal ve iyi bir arkadaşı özleyeceğim. Lise arkadaşlarını unutmak çok zordur. Sen hem otaokul ve hem lise arkadaşım olduğun için seni unutmam imkansız. Ve eğer bu sene ayrılırsak ki ayrılacağız, tüm hayatın boyunca sana başarılar diliyorum.
Onur KABA


Takım arkadaşım. Sen adeta jokerdin, sahanın her yerinde oynadın:)) Arkadaşım senin adına hep üzüldüm. Çünkü sen Fenerlisin ve hayatın boyunca üzülmeye mahkumsun bu yüzden inşallah Feneri bi daha şampiyon görmeye hayatın yeter:) Hep mutlu olman dileğiyle!...
Çağrı HASDOĞAN


Seninle yıllardır süre gelen dostluğumuz ve bir yıllıkta sıra arkadaşlığımız var. Sen bazen ciddi bazen de esprili kişiliğinle beni şaşırtmayı başardın. Seninle sanırım hiç tartışmadık bu iyi de oldu. Umarım arkadaşlığımız hep böyle güzel devam eder hiç ayrılmayız seninle!
RAHİM


İlk tanışmamız ön sıramda gördüğüm ve tahtayı görmemi engelleyen "kafanı kes Soner'le" oldu. Sonraları yazılılarda kurulan ortaklıklar ve bitmez tükenmez not savaşı. Ayrılan sıralardan sonra "sen sevimli Soner" abilerimizin nerede olduğu muhabbeti ve önünde devamlı duran Ted dergileri. Beyefendi ve sevimli arkadaşım umarım hayat sana hep istediklerini verir.
Çağla KIZILARSLAN


Arkadaşlıklar daima karşılıklıdır. Geçen sene bana sıcak davrandınız. Böylece senin de dediğin gibi hemen alıştık birbirimize. Yaklaşık 6 ay sonra birbirimizden ayrılacağız. Hepimiz bir yere dağılacağız. Umarım birbirimizi unutmayız. Bu arada unutmadan bir ara gel sana kopya verme tekniklerini öğreteyim.
Alper MADENCİ


Her olayı büyük bir olgunlukla karşılaman insanlarla ilişkilerinde her zaman belli bir mesafeyi koruman, laubalilikten her zaman uzak olman. Sessizliğin, anlayışın ve hoşgörülü oluşun seni diğerlerinden farklı kılıyor. Umarım hayatın her zaman sakin ve beklediğin gibi geçer.
MİNE


İnce ve uzun arkadaşım Soner. Seninle hazırlıktan beri beraberiz ve sen hep aynısın ince ve uzun. Dış görünüşün gibi dürüst ve güvenilir kişiliğinden de şimdiye kadar bir sapma göstermedin. İnşallah bundan sonra da değişmeden ve dilediğin gibi yaşarsın
İbrahim BEYAZ


Sevgili arkadaşım Soner, senin gibi efendi ve iyi niyetli bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum. Derslerinde başarılı arkadaşlarına saygılı çok iyi bir insansın. Okula yeni gelmiş olmama rağmen bana karşı göstermiş olduğun sıcaklıktan dolayı teşekkür ederim. Bilmeni isterim ki sen değiştirdiğim okullarda tanıdığım ve hep hatırlanacak olarak nitelendirdiğim arkadaşlarım arasındasın. Hayat ve onun getirileri hep senin ve çevrendekilerin iyiliği doğrultusunda gelişir Arkadaşım!
EMRAH


Sınıf geldiğimden beri yakın davranmandan ötürü teşekkürler. Senin gibi arkadaş kazandığım için çok seviniyorum. Her ne kadar da bir şey anlatmasan da o da güzel:)) Ama insan ister ki arkadaşıyla bir şeyler paylaşmak di mi? Her ne kadar paylaşmasam da insan göründüğü gibi güzeldir Ya da bence öyle. Ömür boyu böyle kal. Çalış, övün güven
İbrahim TAN


Seni bu okulda hazırlıktan beri tanımama rağmen muhabbetimiz lise 2'de başladı. 2 yıldır aynı dershanedeyiz Her ne kadar benden yüksek puanlar alsan da dershanede iyi günlerimiz geçti. Benimle benim anlamadığımı sanıp dalga geçmeye çalışırdın. Dershaneye gittiğimiz bir önceki günün akşamları Fenerbahçe yenilince sana takılırdım. Şu anda dershanede aynı sınıfta olmasak da umarım bu günleri unutmazsın. İstediğin bir üniversiteyi kazanıp mutlu bir şekilde yaşaman dileğiyle.
Alper ŞENGÜN


Sevgili ince, uzun, iyi kalpli arkadaşım. Seninle dershane ve okul dahil olmak üzere bir çok yerde güzel anılarımız oldu. Hele ki bu son sene aramız gerçekten çok iyiydi. Hiç yapmacık olmadık. Gerçekten sağlam dostluğumuz oldu. Bundan sonra ki hayatında başarılar dilerim.
Onur UÇAK


Uzaklaş! Uzaklaş oğlum Alpay'dan. Ya onu adam edeceksin ya da onun etkisiyle sen ona uyacaksın. Maçlarımızdaki çekişmeler derslere de yansısın ki, başarıya ulaşalım. Manken olmak için yaratılmış bir vücudun var. Tadını iyi çıkar bu vücudun J. Bir çocuk varmış incecik, ama kalbinin sesini dinleyip dağlamış bütün zorlukları. Bu gücü dinleyip daima mutlu ve başarılı olman dilekleriyle; sevgiler.
CAN


Boyu uzun altın kalpli arkadaşıma; seninle her ne kadar iyi anlaştığımız söylenemese de her zaman düşünceli ve iyi kalpli bir dostum olarak kalacaksın. Biraz daha az benimle uğraşsan kusursuz bir insan olacaksın. Tabi benim seni ara sıra kızdırmam da sinirini olumsuz yönde etkileyebilir ama bunlar olmasa da dostluğumuz pekişmezdi. Beni hep hatırlaman ve istediğin noktaya en kısa sürede ulaşabilmen dileğiyle...
İLKE


Öncelikle bu günlere gelmemizde büyük emeği olan aileme ve öğretmenlerime daha sonra bu sayfayı oluşturmamda bana yardımcı olan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.
Ömer Soner İŞÇİ