95 - HİLAL ŞULE ÖZDEMİR 
hilalsule@hotmail.com  

Sen ki benim sağ kolum, sen ki benim gözümdeki yaş unutma ki bende gözyaşı bitmez. 9-C'nin ilk günü nasıl üzülüp ağladığımı hatırlıyorum da, hepsi boş yereymiş. Sanırım o zamanlarda ikimiz de gerçeği görüp insanları tanıdık ve yaşamanın tüm kavgaları sırasında bize, bir şeyler öğretti yitirdiklerimiz bile! Okul sırasında başlayan arkadaşlığımız sonunda kalplerimizde koparılmaz yerler buldu, hiç terk etmemek üzere! İyi kötü demeden hep benimle birlikte olduğun için sağol iyi ki tanışmışız kardeşim yoksa beni senin gibi kim dinlerdi? Ben hala içinde elma ağacı çıkmadan seni hastaneye kaldırmayı düşünmüyor değilim. Nasıl olsa ayrılmayacağız.
ÇAĞLA K.


Hani bazen kendini çok kötü hissedersin, nerede olduğunu ne yaptığını ne düşündüğünü bilemez hemen birileriyle konuşmak istersin. Bir süre sonra o kişilerin hep aynı kişiler olduğunu, hiç değişmediğini fark edersin. Hilalciğim sen kesinlikle o özel insanlardansın. İlkokula dayanan arkadaşlığımızın daha nice yıllar süreceğine eminim. Tatlı yüzünden o güzel gülümseyişin eksilmesin.
SİBEL


Canım arkadaşım en samimi sır küpüm. Sen benim her şeyden çok sevdiğim en kötü anlarda birlikte olduğum sırlarımı paylaştığım, kalbimde yeri doldurulamayacak tek arkadaşımsın. Hiçbir çıkar ve sahtelik taşımayan dostluğumuz sadece 1,5 yıl öncesine dayanıyor ama sanki 23 yıllık arkadaşım gibisin. Senin gibi bir dostu bir daha bulacağıma inanmıyorum. Esprilerime her zaman içtenlikle gülen yeri geldiğinde beni annem gibi uyaran ve öğüt veren akıl hocam, seni unutmak elde değil. Hayatta her şey gönlünce olsun. Tüm mutluluklara ve güzel dostluklara sahip olman dileğiyle...
COŞKUN


Sert rüzgarlar eser bu diyarlardan. Ardında kırık dallar bırakır. Sen bu kırık dalların içine hiç girmedin. Umarım hayatın boyunca da girmezsin. Tüm işler gitse de hayata gülümsemeyi bilen ender insanlardansın. Eminim hiçbir aksilik o tatlı gülümsemeni insanlara göstermekten alıkoyamaz seni. Ayrıca 9-C'deki arkadaşlığın için sağol. Herkes gibi ben de o sınıfı unutamayacağım. Gülümsemeni yüzünden eksik etme! Hoşça kal demiyorum, çünkü hep birlikte olacağız.
ÖMER


Beni her zaman her koşulda korudun. Kursa geç kaldığım günlerde benim için kavga ettin, yalan söyledin hatta adın koruyucu meleğime çıktı. Ama ben bunların karşılığında sana bir şey veremedim. Çünkü daima prensipli hareket eden, kendini hiç zor duruma düşürmeyen bir kişiliğe sahipsin. Ama bir gün elime düşeceksin ve o zaman da ben seni bırakmayacağım.
Evren KAYALI


Yaşamın en kutsal değerleri olan sevgi ve dostluğu böyle sınırsız ve içten sunabilecek başka birinin olmadığına eminim üzgünüm çünkü seni daha erken tanımak isterdim. Ama o melek gibi kalbin ve dürüstlüğün bizlere yetti de arttı bile. Seninle geçirdiğimiz dakikaların değeri çok bende. Onlar hiç silinmemek üzere kazındı kalbime. Gözlerindeki pırıltı ve kalbindeki sıcaklık hiçbir zaman eksilmesin.
EBRU


En zor zamanlarda, yalnız ve mutsuz olduğum günlerde yanımdaydın. Öylesine farklı görünüyordun ki yanında kendimi iyi hissetmem çok normaldi. Galiba çevrendekiler için hep bir denge unsuru olarak kalacaksın. Çünkü bir çoğumuzdan daha olgun ve ağırsın. Her an birlikte olamasak da sırlar paylaştık, paylaşıyoruz. Ve ben bir kez daha ayrılığı kaldıramam. Beni hiç bırakma...
MELİKE


Etkileyici ve haşin bakışların sahibi, diyetlerimin ortağı, sıcacık (genelde hep üşüsen de) bir arkadaşsın. Seni elinde elmasıyla koridorlarda dolaşan küçük kız olarak hatırlayacağım. Elma şekerime hayatında mutluluklar...
DİLŞAN


Kaliteli kişiliğiyle göze çarpan, çoğu zaman bir abla modunda öğütler veren çoğu zaman da karamsarlığa düştüğümde beni çekip çıkaran bir arkadaş oldun. Hayatta başarılı olacağından eminim. Ayrıca o keskin bakışlarını unutmayacağım. Her şey gönlünce olsun.
FARUK


Bakışlarla anlaşıyoruz biz. (Bir bakışın yetiyor bir şeyler anlatmaya) Ama sanırım Can'la bu konuda daha ileridesiniz. Seni ve Can'ı yan yana gördükçe daha güzel bir uyum olduğunu fark ediyorum. En zor diyetleri yapabilen, her zaman dediğim gibi elleri buz... Yüreği sıcak arkadaşım. Umarım bu sıcaklık kimi zaman attığın o etkili bakışlarına da yansır.
DUYGU


Ortaokulda hep gözümde sakin birisiydin. Ta ki muhteşem sınıf 9-C'de buluşup samimiyetimizi artırana kadar. Sonrasında herkese nasip olmayacak kadar renkli günler geçirdik. Ben de dahil tüm arkadaşlarının dertlerine ortak oldun, yardım etmeye çalıştın. Her şey için sağol. Kendini güzel arkadaşlıklar yaşayacağın ve istediklerinin olacağı günlerin içinde bulman dileğiyle.
AYKUT


Dostluk bazen rastlantı veya şans ile başlar. Bizimki de rastlantı sonucu 9-C'yi seçmemizle gelişti birdenbire. Belki şansımız olmasaydı o derin dostluğunu hiç tadamayacaktım. Sen mütevazı, çalışkan ve sınırsız sevgini insanlara her zaman aşılayabilen birisin. Hep böyle sıcak kalman ve başarıyı en kısa zamanda yakalayabilmen dileğiyle.
CUMHUR


Ortak arkadaşlarımız sayesinde yakından tanıma fırsatı bulduğum ve neden daha önce tanışmadım ki deyip hayıflandığım, gözümde değerini hiç yitirmeyecek bir arkadaşsın. Senin gibi duygulu, arkadaşlarına değer veren ve karşılıksız sevgi dağıtan ayrıca unutmadan aniden ortadan kaybolabilen biri yoktur herhalde. Yediğin elmalar kadar tatlı kalman dileğiyle.
SERPİL


Ortaokulun, gizemli, olgun kızı! Lisenin azınlıktaki kişilikli insanlarından biri. Sayfanda bir yerim olsun istedim. (yazılacak çok anımız olmasa da) çünkü senin gibi sağlam bir kızı geç fark etmiş olmanın üzüntüsünü biraz olsun azaltabilir bu! Gerçekten İÇTEN bir şey gönderiyorum sana: "HELAL OLSUN!"
EVRİM


Ne zaman nasıl tanıştığımızı hatırlamasam da güzel bir arkadaşlık kurduk. Sen her seferinde bu arkadaşlığı ihmal etsen de hala bozulmadı sayemde. Senin o mesaj atışlarına da hayranım! TV'de bir film gördün mü tamam! Salla mesajı. Cevapmış, ne gerek var. Helal olsun yani! Bir de konser, şehitler korosu ve meşhur Maşukiye gezisi... Ölüme yaklaştığımız o an yuvarlansaydık fena olmazdı hani yıllar sonra doğum gününde elinde kocaman bir cocoyla görürsen hiç şaşırma! Ben bulurum seni ne de olsa hemşehriyiz. Kendine iyi bak. İlerde tekrar görüşmek üzere...
Alper MADENCİ


Ay çöreği deyince aklına ne geliyor? Acaba aynı şeyleri mi düşünüyoruz? Seni asla unutmayacağım. Kendine ve gitarına çok iyi bak
NİHAN


Seninle çok güzel günler geçirdik. Unutulacak, yabana atılacak şeyler değildi onlar, bana yardımcı olduğun konular, güzel anılar... Her ne kadar konuşmaya fırsatımız olmasa da hep aklımdasın, aklımda olacaksın.
CENK


İlk zamanlar hiç tanımazken birbirimizi şimdi her şeyimizi anlatabilecek kadar güzel bir dostluk. Çıkıp dağlara dostluğumuzu haykırsak tüm şehir duyar mı ki bizi? Bazen seni satanist kızlara benzetsem de çok duygusal ve bir o kadar da yardımsever olduğunu biliyorum. Bana hep fikir verdin. Ayrılan dostluklar bir daha ne zaman birleşir bilmiyorum; ama bunca senenin anısı kolay kolay silinmeyecek. Ve bu yılın sonunda üniversite yollarına düşcez, dağlar dolanıcaz, belki sevicez belki sevilcez ama dostluğumuzu hiç unutamayacağız.
Can GENÇ


Düşünüyorum da tanıştığımızdan beri yaptığımız en genel muhabbet diyetlerdi. Hatta bu uğurda bir kıvırcık için girdiğimiz iddiayı ve çektiğimiz sıkıntıları düşündükçe fena oluyorum. Seninle İsfen'de geçirdiğimiz günler bazen hiç de uzak gelmiyor bana. Kulağında walkman test çözerkenki halini, cool bakışlarını hep hatırlayacağım.
ESRA


Nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde sana alışmış durumdayım. Sanırım bunun nedeni bana her zaman yakın ve dostça davranman. Gerçekten düşünceli bir insan olduğun için kolay kolay kopacağımızı düşünmüyorum. Bu yüzden yine hep birlikte ve yine güzel günlere...
EMİNE


Açıkçası, ciddi tavırların başlarda korkutmuştu beni. Aşırı derecede çekiniyordum senden. Sonradan öğrendim ki bana bir kastın yokmuş. Beraber çok şey yaşadık. Sen fotoğraf makinelerine sığdırmaya çalıştın hep, oysa hepimiz biliyoruz kalbimiz bile çok küçük bunun için.
N.İREM


Biliyorum böyle şeyler sana çok banal geliyor. Hatta write up'a böyle başlamak bile ama bir yerden başlamak lazım. Sen daha önce böyle değildin. Ne olduysa o Can'dan oldu sana. Bakışların bile garipleşti :) Ama sımsıcak gülüşün, iyimserliğin, olaylara bakış tarzınla. (Harbiden Can ve senden başkasında yok) ayrı bir yer açtın kalbimde. Sonsuza dek yüzündeki tebessüm silinmesin.
GÖKÇEN


Hiçbir zaman yamuk yaptığını görmedim, ne bana ne de başkasına. İyi bir insanda olması gereken tüm özellikler var sende yahu. Severim seni yani. Bütün hayallerinin gerçekleşmesi dileğiyle...
Erman KARAKOL


Seninle 7 yıldır arkadaşız. İnşallah bu arkadaşlığımız devam eder ve bozulmaz. Seni herkes gibi ben de sevecen ve yardımsever biri olarak hatırlayacağım. Bir de hepimizi çok üzen o talihsiz ve üzücü olayı, yanlışlıkla adının gazetede çıkmasını unutmayacağım. Umarım hayatta her şey dilediğin gibi olur ve de beni unutmazsın.
ERDEM


Bazı insanlar hiç görülmese bile ömür boyu unutulmazlar. Sen benimi için öyle birisin. İleride hiç görüşmesek de masamda fotoğrafın hep duracak. Arkadaşlığımız boyunca bana çok şey öğrettin, yaptığım hataları düzeltmemi sağladın. Eskiden beri, sen güldüğünde içime hep neşe dolar. Güvenilirliğin ve hoş tavırların kimse tarafından unutulmana izin vermeyecek. Umarım ömür boyu sevdiğin kişiler seninle olur ve başarıya ulaşırsın.
NURSEDA


Hilal deyince aklıma, bebek yüzlü bir kız geliyor. İlerde sen de bu sözüme hak vereceksin. Seninle güzel bir arkadaşlığımız oldu ve bunun elimizden geldiğince sürmesini istiyorum. Sana bir tavsiye bebek yüzlüm, hiçbir şeyin seni üzmesine izin verme! O güzel yüzünün hep gülümsemesi dileğiyle.
AHSEN