69 - ONUR UÇAK 
  

Gerçek Dostum; seni anlamak öyle zor ki kelimeler yetmiyor, zaten kelimelere de gerek yok, çünkü ayrı yerlerde olsak bile aramızda hep bir elektrik var :)) 7 senemize çok şeyler sığdırdık iyi kötü (burası çok klasik oldu). beraber top oynadık aynı takımlarda, çarşıda, okulda hep beraber takıldık, ama ben sana doyamadım Bu klasik ama napalım sözler bize uymaz kelimelerle bu kadar oluyor. Hep mutlu olman dileğiyle kaptan! Yolun açık olsun.
Çağrı HASDOĞAN


Geçmişe baktığımızda hatırlayacağımız şeylerin başında yazılılarda durdurulamayan bir beşli olacağımızdır. Çünkü mübarek beş kişi niyetine konuştuk. "Geçmişe baktığımızda hatırlayacağımız" dedim, çünkü ileride bunu okurken bile yan yana omuz omuza, aynı sırada oturacağımıza eminim. Birbirimize o kadar çok benziyoruz ki "ÖSS-DENEME"lerden aldığımız puanlar bile aynı.
Seninle bir olup açılsak deryaya, Deryalar dayanmaz bu dostluğa
Seninle bir olup uçsak fezaya,
Fezaya sığmaz; ahiret ister...
Gelecek yaşamında başarılar, zaten birlikte olacağız...
İlke DÜZYOL


Bitmedi, bitmeyecek. Her zaman beraberiz, bu dostluğumuz bitmeyecek. her ne kadar bu çok güzel anılarla dolu olan yılların sonuna gelsek de daha önümüzde uzun yıllar var, daha güzel anılarla dolacak olan uzun yıllar. Esprilerin çok içten güldürdü, hayat verdi bana, o sıcak kahkahaların, kahkahalarım; mutluluğun, mutluluğum oldu. Her zaman beraber güldük, eğlendik. Bundan sonra da beraber olmaya devam edeceğiz Onur'um. Mutluluğu bulabileceksen eğer; en uzak diyarlara bile git korkmadan. Çünkü sana hayatının anlamını o bulacağın mutluluklar öğretecektir. Seni, esprilerini, o sıcak kahkahalarını seviyorum!!
Genco BOLACA


Selam olsun sana Hugh! İşte gerçek bir arkadaş. Hazırlıktan beri tanıdığım bu renkli kişiliği unutmak mümkün değil. Kimsenin gelmediği ve ikimizin gittiği konserde nasıl da garip sesler çıkarıp kuduran insanların arasında kalmıştık! Genelde birbirimizle atışsak da sana değer verdiğimi zaten biliyorsun. Hayatın kötü taraflarının seni etkilememesi ve kişiliğini her ne şartta olursa olsun koruyabilmen dileğiyle. İleride tekrar görüşebilmek ümidiyle.
Çağla KIZILARSLAN


Canım merinosum. Oğlum sende peygamber sabrı var. Okulda en çok üstüne gidilen, çok kızdırılan adamsın. Ben de bazen şeytana uyup seni kızdırdım. Ama o kıvır kıvır saçların dalga geçilmeye çok müsait ve sana çok yakışıyor. Seninle çok uzun zamandan beri güzel dostluğumuz sürüyor. Hep böyle devam etmesini istiyorum. Çünkü senin gibi karşısındakini hep güldüren ve iyi kalpli bir arkadaş zor bulunur. Kendine iyi bak. Beni unutma.
Haldun NİGİZ


Seninle üç yıldır acı tatlı bir çok anıyı paylaştık. Seninle pek fazla ortak yönümüz yoktu ama şu okulda en iyi anlaştığım birkaç kişiden birisin ve benim için çok özel bir yerin var. Bunun nedeni herhalde altın gibi bir kalbe sahip olman olsa erek. İkimizin ortak bir meslek seçimi vardı. İkimiz de bunu çok istiyorduk, elimde olmayan nedenlerden dolayı bu amaçtan vazgeçmek zorunda kaldım; ama seni bütün kalbimle destekliyorum. Seninle hiç ayrılmak istemiyorum ama ayrılmak zorunda kalırsak eminim ki hayat bizi tekrar buluşturacak.
Erman EKER


Yumoşum! Biliyorum kızıyorsun ama böyle dediğim için beni unutmazsın. Senle 7 senedir aynı sınıftayız ve bu sınıflarda en iyi arkadaşım hep sen oldun. Derslerindeki başarın, klimalı esprilerin ve mükemmel futbolunla başlı başına birisin. Hele o yeşil çantan sana çok yakışıyor bana değişik geometrik şekilleri hatırlatsa da. Hayatın boyunca sağlık ve mutluluklar dilerim. Don't forget me!
ABD


Ne diyim sana? Acayip birisin sen ya! İnsanın bir anda bütün üzüntüsünü alan ve geriye o kahkahaları bırakan birisi... Nasıl başarıyorsun bilmiyorum ama bu işte bayağı iyisin. Son 3 sene ayrı kalsak da yaşadığımız o dolu dolu 4 sene yeter bize di mi? Neler sığdırdık, neler paylaştık. Bunları anlatmam çok güç. Yaşanır sadece ve biz yaşadık. Hep böyle fırlama ol tamam mı? :) Hep dalga geç her şeyle! Bir gün geriye dönüp baktığında pişman olacağın hiçbir şey olmasın. C sınıfını sakın unutma! Zaten bunu yapabileceğini de sanmıyorum!
Yasemin GÜL


Dostum Onur
Okulumuzun eski, güvenilir, çalışkan ve dürüst dostum. Seninle birçok kişinin yaşayamayacağı anılar yaşadık, o güzel iftar saatlerini, bizim evdeki şamataları, okul maçlarını, lahmacun partilerini hiç unutamayacağım. Dürüstlüğün ve açık sözlülüğün senin ne kadar mükemmel ve eşsiz bir insan olduğunu kanıtlıyor. Onur'cuğum dilerim ki en kötü gün beraber olduğumuz günler gibi olsun. İlerideki hayatında mutluluklar.
Cumhur KAYA


Sarı kafalı arkadaşım. Kıvırcık saçların ve yuvarlak hatlarla kızları peşinden koşturursun. Saçların 7 senedir kıvırcık fakat bu sene çok verimli bir hale geldiler. Gübreliyor musun, napıyorsun oğlum bize de söyle. Senin gibi komik arkadaş görmedim. Sinemada saçların yüzünden seni kız arkadaşım zannettiklerini hala unutamıyorum. Arkadaşlarına verdiğin önem tüm okula ibret olmalı. Sen arkadaşların en cana yakını, en samimi, en komik olanısın. Hayatta her şey istediğin gibi olsun.
Coşkun AKARSU


Heyt be! Şu an bu yazıyı göğsümü gere gere yazıyorum. Çünkü dünyanın en yakışıklı en karizmatik en esprili, en önemlisi en yağlı koyununa yazıyorum bu yazıyı. Seninle acı tatlı günlerimiz oldu. Beraber güldük, beraber "siz ağladınız, ben güldüm. (final maçı sonrası)"
Allah herkese senin gibi bir dost nasip eylesin. İleride hep mutlu ve sağlıklı ol kedi kaleci.
CEM


Onu tanıdığım zaman anladım ki
Ne arkadaş ne tanıdık o bir dost
Unutmayacağım seni hiçbir zaman
Renklendirdiğin için yaşamımı
Seni seven bir arkadaşın olduğunu sakın unutma ve hayatın seni üzmesine sakın izin verme canım. Çünkü sonunda seni seven bizlerin üzüleceğini unutma.
EBRU


Seninle 7 senedir arkadaşlığım devam ediyor ve de devam edecek. Seninle iyi kötü günlerimiz oldu. Bunları herhalde bu raytap almaz. Ama unutamadıklarımdan biri senin benim gazımla basketbole başlaman. Zaman zaman ben seni, sen beni kızdırdın. Ama bunlar hep kalp kırmadan oldu. Zaten birbirimize olan yakınlıktan dolayı birbirimize kırılmamız imkansız. Her şey istediğin gibi olsun.
Erdem HOR


Tanıdığım en vefalı Kocaeli taraftarısın. Hayatın evden çok İsmetpaşa'da geçti. Seninle her zaman güzel zaman geçirdik, gülüp eğlendik. Bana güzel bir arkadaş oldun. Yaptığın arkadaşlık için, samimiyetin için çok sağol. Hayat boyu her şey istediğin gibi olsun.
Aykut ÇELEBİ


Yaratıcı bir zeka, espritüel bir kişilik, entelektüel bir görünüş. Onur'un en kısa açılımını yukarıdaki denklemde görmekteyiz. (Nasıl denklem ama) Bu denklemi çözmek yani Onur'u yakından tanıma şansını 7 sene önce yakaladım ve hiç bırakmadım. Zaten onun esprilerinden mahrum kalmak ne mümkün. ODTÜ'nün çayırlarında otlarken umarım yollarımız kesişir.
Serpil GURU


Sarı saçlı arkadaşıma; aslında sana çok teşekkür etmem lazım. 7 senedir yaptığın esprilerden dolayı. Beni hep güldürdün, hayata farklı yaklaşmamı sağladın zaman zaman. Seninle hiç kötü anlarımız olmadı, hiç kavga etmedik. Arkadaşlığımız kimi zaman ciddi oldu. Yardım ettik birbirimize kimi zaman da benle dalganı geçtin bir güzel! Ben seni böyle kabul ettim! Umarım hiç değişmez; içindeki güzelliklerden ödün vermezsin. Seni bir gün köşeyi dönmüş bir denizci olarak göreceğimden hiç şüphem yok. Umarım karaya çıkınca beni arayıp sormayı ihmal etmezsin. Canım arkadaşıma;
GÜLFEM


Senle hazırlıktan beri aynı sınıftayız. Neler yaşadık neler... En güzeli birlikte büyüdük. Arkadaşlığımızı hep diri tuttuk. Belki de bu kaderin bir cilvesiydi. Hayat beni seviyor galiba, senin gibi bir arkadaşla tanıştırdı. Çünkü biliyorum ki başıma kötü bir şey gelse sen benimle olacaksın ve bana destek olacaksın. Ayrıca benim şımarıklıklarımı, gevezeliklerimi çektiğin, en önemlisi de benden arkadaşlığını ve dostluğunu esirgemediğin için sağol. Güzel ve kötü her anımızda birlikte olmak dileğiyle.
ELÇİN


Tamam sarışın kardeşimizsin ama koyuna da benzemiyorsun. Nitekim koyunlar gözlük takmaz. Kızma kızma bir şey demedim. 2 sene geçirdik ama herhalde 10 senelik gülmüşüzdür. Bu sene üniversite stresi sardı da tutuştuk ama yine de espri potansiyelimizden bir şey kaybetmedik, kaybetmeyiz de herhalde... 2 senede güvendiğim ve muhabbetini özleyeceğim canım arkadaşlarımdan biri oldun. "Yardınız Hocam" demeni, derslerde sürekli dolaşmanı, fizikçiyle muhabbetlerini ve kopya anılarımızı hiç unutmayacağım. Ve tabi Şevket ve Cemal'i de
Esra POLAT


Canım arkadaşım benim. O da benim gibi aynı kaderi paylaşıyor. İkimiz de şu kıvırcık saçlarımızdan çok çektik ama olsun ben artık alıştım. Sevmeye başladım saçlarımı. Bence o sarı kıvırcık saçların da sana çok yakışıyor. Dilerim hep böyle güler yüzlü, sempatik ve sıcak kalırsın. Başarılar.
SİBEL


Onur, sen de İlke gibi benim bu okuldaki ilk arkadaşlarımdan birisin. Senin İlke ile olan arkadaşlığını her zaman çok beğenirim İkiniz birlikte olduğunuz zaman bizi kırmaktan geçiriyorsun! Bir de senin o kıvırcık saçlarına hasta oluyorum. Lütfen kızma! Hayatında başarılar dilerim.
Çağla YILMAZ


Sarı kafalı kardeşim; şunu söyleyeyim ilk sene sana kıl oldum. Özellikle de top oynarken. Bazen topu bırakıp tekme tokat girmek istedim. Ama özellikle son iki senede muhabbetimiz arttı. "Aslında senin pırlanta gibi bir çocuk olduğunu gördüm" diyeceğim sanıyorsan yanılıyorsun. Ders içi geyiklerinin bazıları sinir etse de benim hoşuma gidiyor. Ama bir daha kafama vurma "döner gelirim" Kendine iyi bak. Kurbanda kolay gelsin.
Murat ÖZÇELİK


Hareketlerin, sözlerin açıkçası her şeyin sınıfın neşe kaynağı geyik konusu oluyor. Dershanede lise 2. sınıftaki geyiklerimiz, hepsi çok güzeldi. Hele o topsakalın, en güzeli müdür beyde çok beğenip etine jileti vermişti. Kısacası lisede seninle yaşamak güzeldi. Bundan sonraki yaşantında sana mutluluklar.
Burçhan İLHAN