167 - M. MURAT ÖZÇELİK 
bozcelik@mail.koc.net  

Soyadı gibi saf çelikten bir kalbi var Muratımın. Keşke seni çok daha önceden tanıyabilseydim. Seni her zaman; yaptığın iyilikler, her şeyime evet demenle hatırlayacağım. diyorum da; bir yere mi gidiyoruz? Benimle paylaştığın her şey için sağol dostum. Hayatta başarılar demeye gerek yok çünkü sen zaten her şeyi başaracaksın; herhalde zorlanmadan. Seni çok seven dostun,
Erman KARAKOL


Son üç senede tanıdığım en iyi insanlar listesinde en üst sıradasın. Senin gibi bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum, özellikle de yan apartmanda olduğun için. Bir insanın karşısına alıp muhabbet edebileceği, akıl danışabileceği mükemmel bir insansın. Ama fanatik Galatasaraylı oluşunu hiç sevmiyorum. Gel Fenerli ol. Yok yok olma, çünkü seninle futbol hakkında tartışmak bile güzel. Seninle üç senede, 14 yılda yaşayamadığım şevleri yaşadım. Bazı anlarda gülmekten beton olduk. Umarım ileride de beraber oluruz. Sevgilerle.
Erdem YALÇIN


Zeki insan, başımın belası, kıvırcık Murtaz. 2 sene gibi bir sürede benle dalga geçecek, güldürecek, gülecek ve sıra arkadaşı olacak kadar yakın oldun. Zaten bundan daha ötesi olamaz. İnşallah hep yakın kalırsın. İnşallah diyorum, çünkü senin sağın solun belli olmaz şimdi durup dururken kızdırırsın, dalarım o zaman. Dershanede yaptığımız kutup ayısı muhabbetlerini, hocalara salak salak bakışlarımızı ve daha bir çok şeyi unutmayacağım, eminim sen de unutmazsın. Umarım hayat seni dilediğin yerlere yükseltir, seni bir gün önemli biri olarak görmek bana keyif verir.
Hakkuş SEVEN

Futbol hakkında yaptığı bütün değerlendirmeleri Sabah Gazetesi'nde bulabilirsiniz. Hatta başlıkları bile ekler lafının arasına. (sanki kendi yorumlarıymış gibi) Bir şey anlatırken sizin konuşmanıza fırsat vermiyorsa, elleri kolları havada bir şeyler çiziyorsa bilin ki hikaye yazıyordur. Dinler gibi davranın, başınızı öne eğip ona bakmaktan kaçının. Çünkü dalga geçtiğinizi bakışlarınızla ele verirseniz sizi yedi mahalleye rezil eder. Ben bizzat dalga geçtim, şimdi çok pişmanım. İkna kabiliyeti çok gelişmiştir bu arkadaşın. Haa bir de çok benzeriz bu keratayla. Neyse diğer hünerleri de bana kalsın. Onu tanımıyorsan sadece bu write-up ile yetinmemeni tavsiye ederim.
Not: Zor anlarımda, yazdığı hikayeler beni hayata bağlamıştır.
MURTAZA


Yıllardır aradığım tipte bir öğrenci. Bizim takıma çabuk alıştı. Murat'la az hoca eskitmedik. Gelen her yeni hocayı da arka sıralarda davulla, sazla karşıladık. Arka dörtlü olarak bilinen Onur kardeşler ve ikimiz sınıfın gerekli sesini birlikte çıkarttık. Hocalar kızınca da hiçbir şey olmamış gibi davranıp onları sözlü notu vermeye zorladık. Ama hocalar da sözlü notunu arka dörtlü yerine sana verdiler. Onu bilemeyeceğim. Futboluyla beni hep bakkala yollayan Murat'ın gelecek yaşamında ne olacağı bilinmez ama süper bir geveze olacağı kesin. Takdir ediyorum. Ciddi konuşursam seni sevdim Pikachu. Benim de ciddiyetim bu kadar olur.
İlke DÜZYOL


Okullar açılmadan dershanede geçirdiğimiz 3 hafta boyunca senin ne kadar eğlenceli bir insan olduğunu daha iyi anladım. Hatta okul açıldığında arkamdaki sürekli konuşan, ders boyu şarkı söyleyen, coğrafya derslerinde ayıları anlatan ve "ot olalım arkadaşlar" diyen o sesin yokluğunu hissettim. Belirlediğin hedeflere kolayca ulaşmanı ve yüzündeki gülümsemenin eksilmemesini isterim. Unutma; "Korkarsanız ısırır, sonra karışmam ama!"
Esra POLAT


Bin bir surat Murat;
Dershanede yaptığımız geyiklerin umarım hiçbir zaman sonu gelmez. Şu okulda zekası sayesinde sivrilen ve parmakla gösterebileceğim insanlardansın. Beraber açtığımız ve Hakkı'nın da ortak olduğu "bakı" geyiği sayesinde coğrafya öğretmeninin birkaç hafta kendini toplayamadığına eminim. Hiç şüphem yok ki hayat boyu güleceksin. Çünkü sen gülme sanatının bütün inceliklerini biliyorsun.
Erman EKER


Lise 1'de aynı sınıftaydık seninle. Bir gün ben yine Almanca yazılısında sen bana kopya vermeye çalışırken yakalandık hocaya! Ben "0", sen de "30" almıştın! Bu olay seni daha iyi tanımama neden oldu! Senin için çok iyi niyetli, yardımsever biri demek yavan kalır. 3 sene içinde birbirimizi iyi tanıdık. Sendeki güzellikleri görme fırsatını buldum. Güzel, aynı zamanda anlamlı günler geçirdik. Şimdi mezun oluyoruz. İnsanların deyimiyle ayrılma zamanı geldi. Umarım bu bizim için geçerli olmaz.
Gülfem İĞCİ


"Dön gel, dön gel" diyerek başlamış koyun, mısralarına. Diyeceksin koyundan "mısra yazarı" olur mu? Olur olm, bal gibi olur. Senin için şair bile oldum. İyi adamsın vesselam. Yalnız futbol konusunda bana göre "out"sun; çünkü büyük sahaların adamı değilsin. Tecrüben eksik. Mısralarıma son verirken umarım arzu ettiğin yerlere ulaşırsın. Tecrübelerinin artması dileğiyle...
TEYYARE


Sen lise 1'de ilk geldiğinde aynı sınıfta olmadığımız için tanışamamıştık. Fakat son iki senedir aynı sınıfı paylaşıyoruz ve şu iki seneye neleri sığdırmadık ki. Sen benim çenemden hep şikayet ettin. Ama sen yine de beni bu halimle kabullendin. O çirkin sesimden bildiğim bütün şarkıları dinledin. Sana bu üstün sabrından ve özellikle de arkadaşlığından dolayı ne kadar teşekkür etsem azdır. En önemlisi de iki senedir kurduğumuz üstün kopya teşkilatında, kimsenin bizim hızımıza yetişememesi. Kabul et, bu konuda çok başarılıyız. Hayatında istediğin her şeyin senin olması dileğiyle. Bol sabırlı günler.
Çakal ELÇİN


Murat;
Seninle iki sene önce tanıştık. Keşke bu tanışma daha önce olsaydı. Senin gibi sevecen, iyi kalpli ve zeki biriyle daha fazla arkadaşlık edebilseydim. Neyse biri sıra arkadaşlığı olmak üzere toplam iki sene sonunda ayrılacak olmamız çok moral bozucu. İnşallah arkadaşlığımız devam eder. Sana hayatında başarılar diliyorum. Başarılı olacağına inanıyorum.
Onur KABA


Vay benim Murat Göğebakan'ım. Seninle dostluğumuz taa dünyanın başlangıcına dayanır. Dünya bir toz bulutuyken başladı. Daha sonra gayri meçhul çocuklarımız oldu ve kan bağı sayesinde devam ediyor dostluğumuz. Senin bu başa çıkılmaz çenen ve zekiliğin birleşince özellikle hocalar tarafından karşı koyulmaz bir insan çıkıyor. 10 puanlık bir sorudan 15 puan çıkaracak bir kapasite var olm sende. Hiçbir günümüzün lanetlenmemesi ve unutulmamak umuduyla. Sevgilerle.
Can GENÇ


10 puanlık bir sorudan 15 puan alan ilk ve tek insanı sonsuz hürmetle selamlıyorum. Sen , bence üniversiteyi de çok erken bitireceksin. Oradaki hocaları da kafaya alırsın. Meslek seçimi yapmadıysan sana "anestezi uzmanlığı"nı şiddetle öneriyorum. Milleti gaza getirip olay çıkartırsın. Sonra aradan çekilip süt dökmüş kedi olursun. Seni en iyi yerlerde görmek istiyorum. Unutulmamak umuduyla...
Faruk TÜRKKAL


Okulumuza geldiğinden beri dışa dönük kişiliği ve insanlara karşı sıcak davranışlarıyla çok sayıda arkadaş kazanmıştır. Onun bu huyu sadece arkadaşlarına değil öğretmenlerine karşı da aynıdır. Bunların yanında insanları ikna etme yeteneği de çok iyidir. Bu özelliklerinle sana hayatta başarılar dilemek saçma olur. Çünkü başarılı olacağına adım gibi eminim. Hep böyle mutlu kal.
Can GEÇKİN


Kıvır kıvır saçların ve Laz burnunla karikatür kahramanlarını andırıyorsun. Yaptıklarınla hepimizi koparmayı, bazen çıldırtmayı, hocaları ise her zaman çıldıtmayı başarıyorsun. (Gelmeee) Bir çene var sende tam esnaf çenesi! Bu çene sayesinde her yazılı sonrası 10 puanlık sorulardan 15 puan almayı başaran ilk ve tek insansın. Her ne kadar kapı seni 2 kez öldürmeye teşebbüs etse de başaramadı. Fanatik cimbomlu arkadaşımız bizim. Kafandaki sarı-kırmızı bereni çıkarmaman ve gülerken kısılan o güzel gözlerini hiç açmaman dileğiyle.
STİ - Nazlı İREM


Seninle iki senedir tanışıyoruz. Ama eskiden beri dostsuz, sanki. Hiç bir zaman tartışmadık. Zaten senin gibi güler yüzlü, esprili adama bu yakışmaz. Lise 2'de fizik derslerinde yaptıklarını, yaptığın geometri sorularını ve maçlarda attığın sert şutları unutmayacağım. Hayatında mutluluk ve başarılar diliyorum. Unutma!
APO


İlk geldiğinde bu kadar matrak olduğunu bilmiyorduk. Ama bu sene gerçekten bizi çok güldürüyorsun. Hele dershanedeki "Kutup Ayısı" muhabbetini hiç unutamayız. Bir de öğretmenlerle olan didişmelerini. 10 puanlık sorudan etkin çenen sayesinde 15 puan almış olman gösteriyor ki, sende bu çene ve bu zeka var oldukça başaramayacağın hiçbir şey yok. Umarız bu neşeli halini hiç kaybetmezsin!
ZEYNEP - EDA


İki senedir oynadığın güzel futbol ve yazılılardaki üstün kopya alma ve verme başarıların sayesinde tüm sınıfın yazılıları ve futbol maçları çok zevkli geçiyor. Bunun sebebi senin maçlarda tamamen farklı bir kişiliğe bürünmen. O ne sert futbol! Derslerde yumuşak ve ağırbaşlı olan Murat birden kabuk değiştiriyor. Birlikte hiçbir ders espri yapmadan, gülmeden veya konuşmadan duramadık. Umarım ileride durulursun.
Coşkun AKARSU


Bu okula ilk geldiğinde aynı sırayı paylaştık. Geldiğin günden beri yakın arkadaşlığımız oldu. Teneffüslerde sürekli masa tenisi oynardık. Ben pek oynayamazdım ama senden bu konuda epey şeyler öğrendim. Sayısal derslerdeki başarın da tartışılmaz. Öğretmenler yazılıları okudukları zaman notunu yükselttirmediğin pek öğretmen tanımıyorum. Oynadığımız maçlarda ise çektiğin sert şutlara illet olurdum. Bu günlerimizi umarım hiçbir zaman unutmazsın.
ALPER


Seninle genelde iyi anılarımız oldu. Çok güldük. Okulda, özellikle de derslerde bana olan yardımlarından ötürü sağol. Daha kötülüğünü görmedim. Çalışkanlığını ve dürüstlüğünü hep beğenmişimdir. İleride de başarılı olacağından eminim. İnşallah dilediğin yeri kazanırsın ve mutlu bir yaşamın olur.
Çağla YILMAZ