5 - ANIL ÇAĞRI KIRTELER 
tekilalimon@usa.net  

Sen beni her ne kadar hatırlamasan da ilkokulda aynı okulda okumuştuk. Ve seninle bu kadar iyi bir dostluk kuracağım 10 yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Seninle zaman zaman tartıştık. Bu tartışmalarda bazen uzlaştık, bazense geyik seviyesini aşamadık. Ama önemlisi birbirimize zarar vermedik. Hep birbirimizi geliştirdik. Beni en çok etkileyen yanın, insanlara olan içtenliğin, arkadaş canlısı olman ve paylaşımcılığındır. Bazen bu içtenliğin olumsuz sonuçlar doğursa bile, özellikle öğretmenlere ve maç içinde rakibe karşı. (Rakip savunma ve hücum oyuncularını nasıl maçtan soğuttuğuna aklım ermiyor.) Bir de abartmaların yok mu? Ufacık bir olay; ancak bu kadar büyütülebilir. O nasıl mübalağadır öyle... (Edebiyat nasıl ama? Canavar!) Walla sen türünün son örneğisin. Ama bu abartmalarından güzel geyikler çıkıyor, boş ver sen abartmaya devam et... Uzun lafın kısası çok keyif aldığım bi dostluk kurduğumuz için çok mutluyum, bunu sağladığın için sağol. Hayatının her bölümünde başarılar ve mutluluklar hep seninle olsun. Bu dostluğun hep devam etmesi dileğiyle...
SERDAR


Seninle iyisiyle kötüsüyle bir okul bitirdik Seni tanıdığım için çok mutluyum. Aramızda bazen kırgınlıklar olsa bile harbici bi adamsın. Zaten bunu sakalların çıkınca iyice anladım. Seninle unutamayacağım anılarım var. Bunlardan Ahmet'e yaptığımız şakayı ölsem unutamam. Bir harikaydı ya. O günü hatırladıkça gülüyorum. Bu bir yana daha neler neler... Biz çoğu zaman neler yapacağımıza beraber karar verdik, çoğu şeyi beraber yaptık. Hatta aynı futbol takımında bile yan yana oynadık. Senin bi de şu meşhur kafan var. Bi ara okulda ün yapmışsın "Kafacı Çagrı" diye. Harbi korkulur senden. Şunu bilmeni isterim ki seni ilk gördüğümde sana kıl olmuştum fakat hocamız bizi yan yana oturtunca seni daha iyi tanıdım. Senin hakkındaki görüşlerim o zaman değişmişti. İşte o günden sonra böyle kaynaştık. Bir kardeş gibi olmuştuk senin de dediğin gibi. Çoğu zaman dertlerime çare aradığın için çok sağol be abi. Seni tanıdığım için çok şanslı hissediyorum kendimi. Bizim dostluğumuz yalnızca okulda değil her yerdeydi. İşte bizi kardeş gibi yapan da buydu. N'olursa olsun dostluğumuza devam. Ayrılmayacağımızı bildiğim için şimdilik eyvallah. Her şey istediğin gibi olur umarım.
CENK


Abi, giriyorum ama kolay olmayacak yani bakalım nasıl çıkacam, ne kadar yazsam da pek bir şey sığdıramayacağım. Unuttuğumdan ya da unutacağımdan değil tabii ki. 7 yılda bazen nefret ettik birbirimizden. Güldük de eğlendik de, kavga da ettik. Öyle tekme tokat değil de; alttan alttan az vurmadın, içimde kaldı wallaa! Gerçi kendimi senin müthiş kafa darbelerine maruz kalmadığım için şanslı hissediyorum, sanırım genetik olan; pis pis bakışların da yetti bana. Seni hiçbir zaman çözemeyeceğim. Onun için de bana en çok yaşattığın duygu şaşırmak. Bir adamın yüzünü görmeden kusacak duruma geldiğinde (yanlış anlaşılmasın tabi ki sakalların var hem de çok -!- karizmatik) Adamın huyunu suyunu öğrenir di mi? Benim her gün öğrendiğim pek bir şey bilmediğim oluyor oysa. Artık anlamaya başlıyorum sanırım.
Hele şimdileri iyiden iyiye çözdüm olayı. Aramızdaki bu dostluk bağının kuvvetini ve değerini. Her şeyi geç buluyorum sanırım. Size de zaten çok düşünmemden, kararsızlığımdan gına gelmiştir. Artık öyle duruma geldi ki, okuldan ayrılmak düşüncesi kusma haline sokuyor beni. Bunun nedeni okul değil tabi ki.... O görmekten bıktığın yüzleri bir daha göremem tedirginliği. Bu boş bir şey herhalde. Elbette görüşeceğiz öyle değil mi? "Değil" de koparayım kafanı. Şimdi sana başarı dilekleri sunmak kadar gereksiz bir şey olur, çünkü sen her tuttuğun şeyi koparırsın abi. Benim dileğim bunlara ve tüm iyi kötü günlere ortak olabilmektir. Görüşmek üzere, kendine iyi bak. Ama arayı açma. Unutma koparırım kafanı!
AHMET


Çağrı okulumuzun tanınan üyelerindendir. Davranışlarıyla her zaman ön plana çıkmıştır. Çağrı'yla arkadaşlığımız 7 seneye dayanır. Beraber geçirdiğimiz 7 yıl bir çok şey yaşadık ve artık ayrılma zamanı. Umarım hayal ettiğin her şeye kavuşursun. Hep mutlu kalman dileğiyle...
CAN GEÇKİN


Yıllarca kanka dedim, bağrıma bastım. Disiplinde acıları paylaştık, başımıza açılan her işte beraberdik. Senin kız arkadaşlarına seni savunmaktan, okulda saçımı başımı yolduktan sonra şaka devip geçmenden, beni delirtecek laflarına sinirlenmemeye çalışmaktan yoruldum, öldüm. Beni kızdırıp çıldırttıktan 5 dakika sonra sakinleşip unuttuğumu; bir dahaki uyuzluğuna kadar nasıl dost muamelesi yaptığımı anlayamıyorum. Şimdi düşününce, hak ediyorsun. Sen iyi sırdaşsın benim için ve senin olgun halini tanıyan enden insanlardan biri olduğum için kendimi şanslı sayıyorum. Ayrılmamak dileğiyle...
EVRİM


Şu ana dek, hayatımda bana en çok eziyet eden; ama yine de bir türlü kızamadığım, yazılılarda da benden, hiç kimseye çaktırmadan en çok faydalanma uyanıklığına sahip tek kişisin. Sti'yle sana ne kadar direnmeye kalksak da, başarılı olduğumuz zamanlar az tabii. Senin yüzünden bi hafta burnum mor dolaştım bea. Hocaları çıldırtmada orta arka sıra elemanlarıyla olan uyumun da gözlerimi yaşartıyor. Ama bir şey var ki sende, hayatımda unutamam. Müthiş kıvrak kalça hareketlerin. Senden harika DJ olur yani. Diskolarda hem kıvırır hem kız tavlarsın (Ay çapkındır da) Ayrıca bana çektiğin "Yazılı var mı? Konular neler? Sınav kaçta? Ders programı ne?" gibi anlamlı mesajlarını da özlemle bekleyeceğim. Ara sıra anımsa beni!
N. İREM


Sınıfımızın gururu, büyük hokeycisi ve biricik şebeği. Kocamdan yemeyeceğim dayakları attın stresini atmak için; ama olsun ben seni böyle sevdim. Her ne kadar Serdar'la sen sürekli dedikodumu yapıp el hareketlerimle dalga geçip beni çileden çıkartsanız da ben sizi böyle seviyorum. Bir gün bir yerlerde tekrar karşılaşmak dileğiyle, bye..
GÖKÇEN STİ


8 senedir aynı ortamlardayız. Gerçekten seninle çok şeyler paylaştık. Her şeyi dolu dolu tam bir dost gibi yaptık. Hele hazırlık yıllarında yaptıklarımızı unutamıyorum. Seninle yurtdışına çıkma hayallerim hala rüyalarımı süslüyor. Kuracağımız "panzehir" grubuna seni de vokalist olarak alacağım ve seni hep o gür (!) sakallarınla hatırlayacağım. İlerde senle çok şey yapacağız. Beni unutma.
FARUK


Hey pis zenci! Bunları nasıl unutabilirim ha! Söyle bana dostum nerde o partiler? Az mı tepinirdik az mı pogo yapardık bea! Cool takılan zenci arkadaşım benim. Daha çok partilere gideceğiz. Canını sıkma. Beraber ve mutlu bir geleceğe!...
KAYRA "KERİ"


Sen harcanıyorsun buralarda, bence sen okulu bırak, hiphopçu ol. Yani "biri de bir bini de bir, sevdiğim dünyada bir" diye bi single çıkarsan patlama olur. İkna kabiliyetin mi mükemmel yoksa bizim sende göremediğimiz başka bir yön mü var bilmiyorum; ama son bi senede kandırdığın taş gibi kızların haddi var hesabı yok. 2 yıl çok çabuk geçti. Seni her zaman kolumu yumruklayan ve burnumu koparmaya çalışan şirin psikopat bi yaratık olarak hatırlayacağım. Umarım hep böyle formunu korur; Sti, İrem, ben ve Hakkı gibi obezler kervanına katılmazsın.
ESRA P.


Uçsuz bucaksız geyiklerini ve sevimliliklerini nasıl unuturum bilmiyorum. Unutamayacağımı bildiğim tek şey seni unutamayacağım. Hareketlerinle, davranışlarınla esprilerinle (kimi zaman iğrenç olsa da) sevdirdin kendini. Tuttum bi kere seni kerata. Take care, bye...
ÖMER


Biz sana ne diyelim? Bütün salaklıklarımızı, şımarıklıklarımızı ve işkencelerimizi çekmeyi nasıl başarıyorsun anlamıyoruz. Önceki senelerde seni masum biri olarak tanırdık; ama birden öyle bi atağa geçtin ki! Aşkından yatağa düşmeyen kız kalmadı! Eski eniştemize bugüne kadar bize iyi davrandığı ve bizimle iyi kötü her anımızda yanımızda olduğu için teşekkür eder, -çapkınlık- hayatında başarılar dileriz.
GÜLFEM - ELÇİN


Çağrı, senin için ne yazsam seni tanımlamaya yetmiyor. 7 senedir tanıyorum seni ve o zamandan beri hiçbir değişiklik olmadı sende. Hala kızlar peşinden koşuyor. Hala son derece de cikssin ve hala 2+2'nin kaç olduğunu biliyorsun. Kızarmış domatesleri, attığın havaları ve o bitmez tükenmez geyikleri kısacası seni hiçbir zaman unutabileceğimi sanmıyorum. Sen de beni unutma olur mu?
MELİSA


Hani 7 sene önce bizim de içinde olduğumuz bir Hz B sınıfı vardı. Hocaların korkulu belasıydı. Bütün yaramazlıklar onlardan çıkardı. Sınıftaki küçük yaramazların (bizim) okulları da kendileri gibi küçücüktü. Derken okulları büyüdü ve yaramazlar boş durur mu onlar da büyüdü. Tabi ki dostluk ve arkadaşlıkları da! Her zaman o minik yaramazlar olarak kalmak ve birlikte olmak dileğiyle.
OYTUN


Aynı apartmanda açtık gözlerimizi hayata ve şimdi aynı okuldan ayrılıyoruz hayat sahnesine yeniden. Şimdiye kadar az çok aştık önümüze çıkan engelleri, başarılı olduk ya da olmadık; ama asıl iş bundan sonra başlıyor. Hayatının geri kalanında da nice başarılara...
BÜŞRA


İşte okulumuzun son zaman çapkınlarından. Cafelerde kızla pek bir haşır neşirken okula gelince "Abi kıza beni bırak diyorum, bırakmıyor, napiim" demen unutulacak cinsten değil. Her şey güzel de bazen benle uğraşmasan sevinecegim. (Şaka şaka ben seni böyle seviyorum) Senin en çok benim uçsuz bucaksız geyiklerime alerjin var dimi? Yıllar sonra görüşünce bir tane yaparım ama o zaman güleriz. Sevgiler...
IŞIL (GEYİK ABLA)


Fırlamasın oğlum işte, fırlamasın. Seni ilk gördüğümden beri farkındayım bunun. (ki bu taa ilkokula dayanır) Son iki yılda da iyice alıştım. Bu yüzden hiçbir aşırılığın beni şaşırtmaz artık. (arada boş bulunup şoka girdiğim anları saymazsak tabii.) Seni ve şebekliklerini özliycem; ama dayanabilirim! Kendine iyi bak.
ME-Lİ-KE


Ortaokulda başlayıp günümüze kadar süren bir arkadaşlık... Bu arkadaşlığın kapsadığı sayfalara sığmayacak anlar, anılar... Aramızda yaşadıklarımız asla unutulmayacak şeylerdi. Bir dostluğu paylaştık, kolay değil. Çılgınlıklarımız ve en önemlisi yaptığımız o güzel muhabbetler. Yaşanabilecek şeylerin çoğunu yaşadık. Bundan sonra da birbirimizi hatırlamayacağımıza inanmıyorum. Umarım hayatta istediğin her şeye ulaşırsın.
AYSUN


Hazırlıktan beri bizi hep makaraya aldın, kafa geçtin. Bütün bunlar da herhalde güzel bir dostluğun tuzu, biberi. Hiç unutulmamak dileğiyle...
GÖZDE U. - GÖZDE F.