454 - MEHVEŞ ACAR 
mehvesacar@usa.net  

Meyveşim'e;
Arkamızda bıraktığımız binlerce gün var. Neler yaşadık beraberce bu günlerde. Neredeyse artık kendimi senden ayrı düşünemez oldum. Huysuz Eda'nın da bir gün bu kadar iyi anlaşabilecek birini bulabileceğini düşünemezdim. Lise 1'de kurayla sınıfları belirlediğimizde "Ben şimdi ne yapıcam tek başıma bu sınıfta." diye yakındığımı anımsıyorum. Şimdi böylesine bir arkadaşlığa sahip olduğumuzu gördükçe neden daha önce karşılaşmadık diye soruyorum. Yaptıklarıma, söylediklerime tahammül edip her koşulda yanımda oldun. Ama bir "best friend" den bu beklenir herhalde, öyle değil mi? Bu üç yıl içinde yaşadıklarınıza gelince daha "mükemmelleri" olamaz diye düşünüyorum. Ve bu mükemmelliğin bir gün bir şekilde bitmesinden çok korkuyorum. Çünkü sen de biliyorsun ki elde ettiğim şeyleri bir anda kaybetmek beni mahvediyor. Sen bana yazdığın write-up'da her türlü çarpıcı anımızı yazmışsın. Bana yazacak pek bir şey kalmadı; ama bak bendeki hafızada daha neler var. Sana söylemedim ki hepsini, sen yazma diye. Yine kıskançlık yaptım yaptım işte! :)) Şimdi başlıyorum, hatırlıyor musun diyerek. Lise 1'de aynı sırayı paylaşırken benim yaramaz fermuarımı, minik örümceğimizi, seri halinde V.C Andrews kitaplarını okumamı sağlamanı, sıra bize geldiğinde ikimizin de yapamadığı soru oldu mu birbirimize bakışlarımızı, kedin "Talia" ile olan yakınlığımızı, (doğum günündeki halimi hatırla burada) dakikalar boyu süren telefon görüşmelerimizi (bu arada annem de aynı şeyden yakınıyor.) Bodum'dayken bir türlü öğrenemediğim balıklamayı, ayın battığına beni inandırmanı, (gerçekten doğruymuş, ay da batarmış, yıldızlar da kayarmış.) gün batımını izleyip iskelede 17'yi söylemeye çalışışımızı, tavla turnuvalarımızı (bir kez olsun kazansaydım keşke) ablamla ortak müzik zevki olan tek arkadaşım olmanı, istemesen de disketlere yazdıklarımızı. Beğendik, Carrefour arası senin koruman oluşumu... Hiçbir zaman sonunu getirememem yazdıklarımın. Sen ben varoldukça şu dünyada, aramızı bozan hiçbir şey olmayacak. XS
Begüm EDA


Seninle bu seneye kadar tanışıyorduk ama yakınlığımız bu sene oldu. Bu kısa zaman diliminde, seninle paylaştıklarımız o kadar güzel ve içten ki seninle eskiye dayanan bir dostluğumuz var gibi. Seninle dertleri, üzüntüleri, sevinçleri, dostluğu paylaştık. Beni en mutlu ve hüzünlü anlarımda dinledin. Kimi zaman gözyaşıma tanık oldun. Seni her gördüğümde beni o sımsıcak gülümsemenle karşıladın. Seninle dostluğumuz biraz geç başlasa da inan en güzelleri arasındaydı. Senin dostluğunu, yakınlığını ve o sımsıcak gülümsemeni hiçbir zaman unutamam. Seninle bu sene ayrılsak da dostluğumuz hiç bitmeyecek. İleride gözlerim anılara daldığında mutlaka bir karesinde sen olacaksın. Beni unutma.
ESRA


Meyveşim;
İlk tanıştığımızda en iyi arkadaşlarımdan biri olabileceğini ve iyi anlaşabileceğimizi hiç düşünmemiştim Ama başardık. :)) Senin bir şarkı duyduğunda hemen oynamanı (özellikle ellerini) başımıza gelen trajikomik (!) olayları, filmleri, yemeklerini... asla unutamam. Güzel dostluğun ve benimle paylaştığın her şey için sonsuz teşekkürler...
PS: Bana sitem edeceğine biraz spor yap!:))
IŞIL


Bana geçen sene birisi senle bu kadar özel ve güzel şeyleri paylaşacağımızı söyleseydi hayatta inanmazdım. Hatta itiraf etmem gerekirse "Amann ne soğuk kız!" diye düşünürdüm. Ama çok yanılmışım. Dış görünüşünün aksine sende bir çene ve daha başka ne hünerler varmış meğer! Tüm bunların yanı sıra o sımsıcak dostluğun var. Geç de olsa senin gibi içten dürüst ve plan meraklısı bir dost kazandığım için mutluyum. Araba, sokak, sınıf vb. demeden her yerde yaptığımız non-stop dedikodularımızı, dertleşmelerimizi, gizli istihbaratlarımızı hiçbir zaman unutamam. Hayatın boyunca tüm istediklerine kavuş ve mutlu ol! Çünkü sen bütün güzelliklere layıksın. O güzel gülüşünün yüzünden hiçbir zaman eksik olmaması dileğiyle.
TUĞBA


İlk tanıştığımız günü hatırlıyor musun? Deprem korkusu yüzünden eve giremeyip Yahya Kaptan'da 5-6 tur atmıştık. Daha sonra seninle aynı sırayı paylaşmaya başladık. Her ne kadar sessiz biriymiş gibi görünsen de öyle olmadığını birlikte oturmaya başladığımızda anladım. Derslerde ve teneffüslerde sıramızdan kalkmadan kötü anılarımızı paylaştık. Teyzoşum, umarım her şey gönlünce olur. Son sıra arkadaşını unutma.
NİLAY


Sınıfın sessizi ve sakinine;
Seninle iki sene geçirmemize rağmen fazla samimiyetimiz olmadı; ama bence yaşadıklarımız arkadaşlığımızın sağlam olmasını kesinlikle engellemez. Şunu iç söyleyebilirim ki arkadaşça, uyumlu ve güzel bir kızsın. Güzel diyorum çünkü bunu tartışmaya gerek yok. Acısıyla tatlısıyla iki senemiz de böyle geçti. Seninle tanıştığım için gerçekten mutlu oldum. Hayatını istediğin şekilde yönlendirmen dileğiyle.
GÜROL


Ancak bu sene seninle böyle yakınlaşabildik. Eda sayesinde oldu sanırım. Geç oldu ama, kazandıklarımız önemli olan. Seni bir gelinim yapamadım gitti (!) O kadar da uğraştım,
olsun ne yapalım:)) Bir yerde ayrılık gelirse bile seni unutmayacağım. Hele İngilizce ödevi yardımlarını kesinlikle:)) Sana mutlu, şimdiki gibi başarılı bir hayat diliyorum internet güzeli! Bu çıt kırıldım arkadaşını hiç unutma. Çünkü o seni unutmayacak.
ZEYNEP


Sessiz kedi dostuna;
İlk zamanlar okula alışamadığın için sessiz olduğunu düşünüyordum. Ancak sonradan benim gibi sessizliği sevdiğini anladım. Belki bu sessizlik anlaşmamıza bir sınır getirdi ama yine de birkaç yıldır iyi şeyler paylaştık sanırım. Uzun yıllar sonra karşımda bir tercüman görsem bile sen yine benim için Meyveş olacaksın. Umarım her şey dilediğin gibi olur!
NURSEDA


Selam Sessiz Kız!
Iki senedir sınıfta bir çıtının çıktığını duyamadık. Valla gözümüz açık gidecek. Ama biz seni bilmiyor muyuz ne saman altından su yürütüyorsun sen :)) Şaka bir yana güzelim umarız ki kısa zamanda hedeflerine ulaşır ve hayatını istediğin gibi yaşarsın. Bir fidanın güller açan dalları.
EMİNE & AYSUN


Güle güle güzel arkadaşım;
Seninle çok özel anlar paylaşmadık belki ama gülmenin sana çok yakıştığını itiraf etmeliyim ve de yanık tenine beyazın Birlikte yaşadığımız dolu dolu iki yılın ardından ayrılık kelimeleri sarf etmek artık çok zor gelmeye başladı. Bu yüzden sana güzel sözlerle veda etmek istiyorum. Başarını hep elinde tutmanı, gülücüklerinin tükenmemesini, mutluluğun şansın ve sevginin seni hiç bırakmamasını diliyorum.
ÖZLEM


Selam Sessiz ve Sakin Bayan!
Çok merak ediyorum hep böyle mi kalacaksın. Öyle kalsan da değişmeyeceğine emin olduğum bir şey var: Hep iyi, hep alçakgönüllü ve çevrendekilere huzur veren olarak kalacağına. İki sene içindeki tüm yaptıkların ve arkadaşlığın için sağol! Hayatının mutluluk içinde geçmesi dileğiyle... Take Care.
ÖMER


Sevgili Mehveş;
En eski arkadaşlarımdan birisin. Atafen'de başladı dostluğumuz. Lise 1'de beraberdik. Bana sınavlarda az yardım etmedin valla. Sağolasın! Tertemiz bir kalbin var. Mütevazısın. Sen bir tanesin. (Şiir gibi oldu valla.) Seni seviyorum.
UMUTCAN


Her ne kadar sınıflarımız farklı olup da sadece teneffüslerde ve öğle tatillerinde görüşsek de okulda samimi olduğum insanlardan birisi de sensin. Kendine özgü sessizliğin gerekli yerlerde gerekli davranışların ve dost canlısı hareketlerin benim unutmayacağım özelliklerinden sadece bazıları. Umarım ileride planladığın geleceğe kavuşursun ve bizleri unutmazsın...
PINAR


İnsanları sevmek bir kez insana bulaşınca asla peşini bırakmaz insanın. Bu sevgi ölene dek bir olur insanla. Aynı sende olduğu gibi. Çünkü o zaman insan kendini yaşama borçlu hisseder. Senin de yaptığın gibi bir insanı kırmaktan korkar. Gösterişsiz ve benzeri bulunmayacak özelliklerdir sende var olan. Kısa bir zaman içinde seni az da olsa tanıyabilmenin mutluluğunu yaşıyorum. Hayatında yürüyeceğin tehlikeli ve dolambaçlı yolların olmaması dileğiyle.
ARZU


Canım Mehveş;
Seni düşündüğüm zaman geçen seneyi katmıyorum. Geçen sene seni sadece "sessiz kız" diye biliyordum. En azından öyle gözlemliyordum. Seninle sayfamızın bu sene açıldığını düşünüyorum. Seni bu sene tanıdığıma inanıyorum ve keşke geçen senenin değerini bilip de arkadaşlığımız önceden başlamış olsaydı diye demeden geçemiyorum. Ama inşallah bundan sonra devam eder. Sana güvenimi verdiysem ne mutlu bana. Unutma ki aynı güveni ben de sende yaşıyorum Derslerdeki suskunluğunu, iyimserliğini sohbetlerimizi asla unutmayacağım. Her şey gönlünce olsun.
SEDEF


Sessiz, sakin, kendi halinde olan biriymiş gibi görünüyorsun ilk bakışta. Ama çok içten ve cıvıl cıvılsın çoğu kez. Seni tanıyanlar biliyordur herhalde bu yönünü. Sadece bir yıldır birlikte olabildik şu okulda. Ancak bir yıl bile olsa yaşanılan zaman, onu da birlikte geçirmek güzeldi doğrusu. Hayatının da senin gibi sakin ve senin kadar güzel geçmesi dileklerimle...
PELİN


İki sene beraberdik; ama sen var mıydın, yok muydun tam anlayamadım. :)) Benim yapıma tamamen ters bir yapın var ama yine de sanırım bazen senin gibi olmak en güzeli. Zaman zaman takıldım sana, güldük, eğlendik, bazen biraz fazla abarttım şakalarımı. Umarım kızmamışsındır bana. Yine de her şeyiyle güzeldi di mi? Hayatta istediğin her şeyi elde etmen dileğiyle...
YASEMEN


Seninle neredeyse ortaokuldan beri aynı sınıflarda bulunduk. Son senemizde farklı sınıflardaydık ama aynı servisteyiz. Bir sonraki İngilizce sınavında soru sordum, çok kısa ve öz bir şekilde konuyu açıkladın. (Hoca karışık anlatmıştı.:)) Umarım hayatta dilediğin yere gelirsin.
MEHMET