71 - BEGÜM BİÇER 
(262) 325 03 83  

Uzun seneler öncesi kazanılan bir dost. Geçen seneler bizi birbirimizden uzaklaştırmadı, aksine kenetledi. Beraberken her şey öylesine doğaldı ki. Duyguların, düşüncelerin, olayların ve tüm özel hislerin rahatça konuşulabildiği bir dostluk. Seneler boyu paylaşılan anılar, yaşanan sorunlar, başarılar, üzüntüler. Özellikle bazı anlar vardır ya unutulmaz...Bana söylediğin uyuz şarkıları, Vikingimle geçtiğin dalgaları, beraber gittiğimiz konserleri, tiyatroları vs., abim ile beraber beni şiir okurken hiç yalnız bırakmadığınız tören günlerini, yaptığın Ebru Şallı taklidini, derslerde her tarafımı cimcirip, çizmeni hele hele okul anılarımızı unutmak mümkün mü; Kurulan harika dostluğun sonsuza dek sürmesi dileğiyle. Seni çok seviyorum sarı kedim!
DILOŞUN


Begücücüme;
Gökyüzü mavi olduğu kadar duru, martılar ise cıvıl cıvıl, her zamanki gibi huzur veriyorlar. Tıpkı sevgimiz, paylaştıklarımız, dostluğumuz gibi. Sevgi dolu bir bakış, buruk bir tebessüm, başımı yaslayacağım bir omuz, kulağıma fısıldayan dost sesi, ihtiyaç duyduğumda hep yanımda, işte bunlar benim maviş Begüşüm. Umarım o gökyüzü ve martılar olduğu sürece biz de hep onlarla onlarda oluruz. Seni çok seviyorum. FB ve tüm güzelliklerin seninle olması dileğiyle.
BEGÜŞÜN


Şu okuldan ayrıldığımda en çok özleyeceğim şeylerden biri ne olacak biliyor musun? Senin Diloşu alıp bizim sınıfa 2 dakikalık için de olsa "nabersiniz?" deyip gelişin. Herhalde en çok beraber olduğumuz günler Lise 1'deydi. Ama o bir sene yetti seni bana anlatmaya. Zaman değildi bunu sağlayan, senin samimiyetindi şüphesiz. Sınıflar ayrılıp da yaşananlar değişse bile dostluğun hiç bir zaman terk etmedi beni. Umarım hayatın boyunca şimdiki gibi mutlu olursun ve hayal ettiğin her şeye kolayca ulaşırsın. Çünkü sen mutlu olmayı en çok hak eden insanlardansın.
ESRA P.


Mavilim Mavişelim Mavilim;
"Hadi yemeğe" demek için sınıfımın kapısından içeri doğru bağıran ve ışık saçan gözler, onlarla bütünleşmiş güzel sarı saçlar ve bir o kadar güzel ve iyi kalpli bir insan. Sanki mankiciğim nasıl olduğunu hiç hatırlayamıyorum, birden bire yanımda buldum seni. Sıcak ve içtendin, hiç yabancılık çekmedim sana. Güzelliğin, iyiliğin ve Dilek çekti sanırım bizi birbirimize. Her öğlen yemeğinde beni hatırla olur mu? Dostluğun, sevginin,...en iyisine sahip olman, başarılı ve mutlu bir hayat geçirmen dileğiyle.
ÖZLEM

Sevimli bıcırıgım;
O kadar sevimli, o kadar tatlısın ki seni sevmemek elde değil! Her sabah seninle ugraşmak, senin o tatlı yanaklarından öpmek günüme iyi başlamama yetiyor da artıyor bile. Hayattaki tüm beklentilerinin gerçekeşmesi dileğiyle.
MİNE


Güler yüzlü, haylaz kardeşim bana çocukluğunu doya doya yaşa, insan büyüdükçe istediği gibi davranamıyor demişlerdi. Biz herhalde bu denileni fazlasıyla yaptık. Ama yine de içimizdeki çocuğu hiçbir şeyin yok etmesine izin vermeyelim. Kardeşini unutma. Unutursan kulaklarının ve yanaklarının kızarması dileğiyle.
NİLAY


Sarı Begüşüme;
Yaşanılan şeyler harika değil miydi? Her ne kadar acı şeyler de yaşasak? Seninle geçmiş tam iki yıl. Şirin hareketlerin, güler yüzün, bazen olmasa da çoğu zaman yaptığım şakaları kaldırabilmen çok güzeldi. Sevgiler.
PELİN


Genelde, "Yüzlerin gülümsemesi insanın iyimserliğini dışa vurur derler, değil mi? Ama bazı insanlar vardır, her zaman yüzleri gülümser ve bir de gözlerinin içindeki göz bebeğinin gülümsemesi vardır o bazılarında. Tıpkı senin gibi. Masmavi gözlerindeki o değişik alacalıktan oluşan sevgi yumağının, bedenine ve ruhuna yansıması gibi. Bazılarınca sessiz, sakinsin ama bence tam anlamıyla yüreğiyle coşan birisin. Her zaman böyle mutlu ol ve mutluluk veren ol.
ESIN


Sen hayatta tanıdığım en iyi kalpli, en şirin, en sarışın Böcüksün! Seninle olan atışmalarımız sırasındaki o tatlı gülüşünü hiç unutmayacağım. Senin arkadaşın olduğum için kendimi mutlu hissediyorum. Çünkü senin gibi mantıklı davranan, düşünmeden hareket etmeyen, akıllı böcük neredeyse kalmadı. Hep böyle kal. Yüzünden o tatlı gülümseyişinin eksilmemesi dileğiyle.
EMRE


Sevgili Begüm'e;
Her yönüyle tam bir örnek öğrenci vasfına sahip olan ender insanlardansın. Daha önceden de birbirimizi az çok tanıyorduk ama son iki senede daha bir perçinleşti dostluğumuz. Sınıfımızda sessizliği sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyordun. (Ben de sana katılıyorum valla! Çok konuşuyorlardı sınıfta) Kendine iyi bak!
UMUTCAN


Ender insanlardan birisin, geçmişte o kadar çok kavga edip, şu an bu kadar sevdiğim (kıymetini bil). İleride bunalımda olduğumda "neyin var Melisa?, boş ver, takma" diyen sesini özleyecegim.
MELİSA


Begüm'e; Sanki masaldan çıkıp gelmiş bir prenses gibisin benim gözümde. Bir prenses gibi güzel, saf, masum ve çekicisin. Pamuk Prenses olabilir bu aslında. Sana prensinle mutlu bir hayat diliyorum. Hep böyle kal.
SEDA


Maviye çalan gözlerin
Rüzgarda asi, göklerde engin
Kişiliğiyle, dostluğuyla yüreği zengin...
Cazcı kuzenler unutmayacak senin bu güzel dostluğunu. Ender bulunan zeki, başarılı bir hanımefendiyle dostluğumuzun temelleri atıldı. Nice yıllarda beraber olmak dileğiyle.
CAZCILAR


Kalabalıkta hemen farkedilecek güzelligin ve bunun yanında bir o kadar da mütevazı olman sende dikkat ettiğim ilk şey. İki senedir aynı sınıftayız ama sanki biraz geç kaldık yakınlaşmak için. Olsun! Seni tanımak çok güzeldi.
LERZAN


Mavi bir derinliğin içinde dolaşmak, onun coşkusunu, masumluğunu tatmak kadar güzel bir şey yoktur. Bu duyguyu tatmak için 2 dakika Begüm'e (gözlerine) bakmak yeter. Çünkü o iki dakika sizi alır ve dünyadaki çoğu kaybolmuş, güzelliklere götürür. Yedi senedir bu gözlerle komşuyum. Bir prenses edasına sahip bu kız her zaman hayran olduğum tavırlarıyla hep bende olacak.
ECE


"Sevgiyi tanımlamak, onu sınırlamak demektir. Halbuki sevgi sınır tanımaz. Sevgiyle yıkadığın, beslediğin ve hayat verdiği her şey sevgiye susadığın anlarda senin olsun. Bütün sevgiler masumdur ve masumiyetin yaşıda yoktur. Senin de tahmin edebileceğin gibi bu sözler bana ait değil. Bu sözü arkadaşımın yıllığından arakladım ama çaktırma. Sana yazdım çünkü aynı dilekleri diliyorum. Tweety'im tüm mutluluklar seninle olsun.
GÖZDE U.


Koyu sarı saçları, maviş maviş bakan gözleri ve bembeyaz teniyle sımsıcak bir dostsun. Seni seviyorum Begümcük. Tüm eksikleri adeta bilgin edasıyla tamamlayan olgun davranışların ve maviş bakan yüreğinin saflığını tüm çıplaklığıyla yansıtan güzel gözlerinle öyle bir yer ettin ki beynimde asla silinemez. Her şey gönlünce olsun.
Minik Balerin DUYGU


Begüm, seni hep Tweety olarak hatırladık, hep de öyle hatırlayacağız. Seninle çok şey paylaştık. Sonra yollarımız ayrılır gibi olduysa da, buna izin vermedik. Bundan sonra da böyle olur inşallah.
GÖZDE P.


Biricik Bügümüm;
Senin okula pek de susmaya geldiğin söylenemez yani. Sınıfımızın lamba yakma ve cereyandan açılan kapıyı açma uzmanısın. Seni çook seviyorum sarı kız.
OYTUN


Begüm;
Seni bu son iki senede tanıdım. Çok sıcakkanlısın. Seninle bazen güldük, bazen kavga ettik ama hep arkadaş kaldık. Yazılılarda bize sunduğun katkılardan dolayı sana çok teşekkür ederim. En çok, senin Dilek'le tartışman beni koparıyordu. Sanki sen "anne", Dilek de "çocuğun" gibi oluyordu. Bu zaman içerisinde beni çektiğin, bana tahammül ettiğin için teşekkürler. İleri ki hayatında da sana başarılar diliyorum.
ERDEM


Basketbol antrenörüme; Ben mi çok kabiliyetsizim, yoksa hocalar mı kör anlamadım valla! O canım turnikelerime yanlış diyorlar! Neyse ki yanımda sen varsın. Resim derslerinde, bağırıp çağırsan da sorularımın hepsine cevap verdiğin için sağol!
GÖKSUN


Seninle yaptığımız atışmalar her zaman hoşuma gitmiştir. (A be şugar gacı) Sen ve o güzel saçların iyi bir ikilisiniz. Umarım yaşamdan hak ettiklerini alırsın. İyi şanslar
AHSEN


Antalya'da Gülüm sorunca seni bana, "Aaa tanımaz mıyım, mavi gözlü değil mi?" demiştim. Hiç unutur muyum seni! Güler yüzlü, sıcacık, sevgi dolu, içten. Hep böyle kal
ECE Ç.


İki yıldır seninle aynı masada yemek yiyoruz öğlen teneffüslerinde. Aynı takımda top koşturduk senelerce. Kendine iyi bak.
HANDE


Sınıfımızın en tatlı, en sevimli, en cana yakın, en ağır başlı ve sevecen kızı. Senin o sıcak gülüşlerini hiç unutamam Hep böyle kal. Gülücüklerini kaybetmemen dileğiyle.
IREM


Denizlerin güzelliği ve başakların sarısı sen de buluşmuş. O kadar iyisin ki! Kimi zaman nasıl tepkiler vereceğin anlaşılmasa da (zorsun, belki bu yüzden) o kadar güzel ki sınavda gibiyim. Biraz daha insancıl ve düzenli olabilmişsem bu senin sayende Çok sağol. Hep sevimli kalman dileğiyle ..
Pasaklı MELİS


Mavi gözlerin ve güzel gülüşün bir insanı en kötü anında bile neşelendirmeye yetiyor. sevecenliğini ve dostluğunu hiçbir zaman kaybetme.
BURÇHAN