665 - ESİN AŞKIN 
(535) 957 83 83  

"1.5 sene" Bazılarına göre bir insanı tanımak, onunla çok iyi arkadaş olmak için az bir süre belki de. Ama bu bizim için geçerli değil. Geldiğim ilk gün tanımadığım bir kızken, şimdi sınıfta kendime yakın hissettiklerimin en başındasın. (Her ne kadar çiçeklerimi beğenmesen de) Çok şey paylaştık. Nede olsa hep yan yanaydık. Gün geldi ağlayacağım bir omuz oldun, gün geldi gülüşmelerimiz sınıfı doldurdu. Tuvalette yaptığımız pudra operasyonlarını, sabahları okul bahçesindeki kucaklaşmalarımızı, "bu sefer çok ciddiyim" derken yüzünün aldığı ifadeyi, en önemlisi de o sıcacık gülümsemeni unutmak mümkün mü? Beni yalnız bırakmayıp, hep yanımda olduğun için sağol!
BÜŞRA


Sınıfın cana yakın, süslü, bir o kadar da güzel kızı, her zaman hem dış güzelliğini, hem de gönül güzelliğini sevdim senin. En önemlisi de senin temiz ve dürüst duygularındı. Yüzündeki gülücükler ve gönlündeki sevgiler, dünyaya açılan küçücük pencerede hiç kaybolmasın, olur mu?
CUMHUR


Hani bazı anlar vardır asla unutulamaz. İşte sınıfa ilk girdiğin gün o anlardan birisiydi. İçimden ne kadar da sevimli ama çok sessiz demiştim. Tabi zaman her şeyin ilacıdır derler ya, bu ilaç bizim Sarı Kız'a da yaradı, canlanıverdi Sarı Kız. İçindeki sevgiyi, sevecenliği ve en önemlisi de dostluğunu herkesle paylaştı, kimseyi ayırt etmedi. Hey Sarı Kız; bu sıcak gülüşünü ve gözlerindeki masum parıltıları sakın kaybetme!
DUYGU


Yüreğindeki sevgiyi, gözlerine, mimiklerine, konuşmalarına yansıtman, gülücüklerle çevrene umut vermen, "arkadaşım" dediğin insan için karşılıksız sevgi, dostluk beslemen...Böyle biri benim arkadaşım diyebildiğim için kendimle de, seninle de gurur duyuyorum. Ne zaman gözlerinin içine baksam aklımda hiçbir tasa bırakmıyorsun. Bende seninle, temiz düşlerine ortak oluyorum. Bakışlarında adeta "mutsuz olmak için tek bir sebep göster." der gibisin. Hayatın güzel yanlarından kendine pay çıkarmayı becerebilen birisi olduğun için mutlusun ve mutluluk verensin! Dana temiz kalbinde yer ayırdığın için sonsuz teşekkürler.
ESEN


Sırma saçlı, selvi boylu, yeşil gözlü, al yazmalı Esincik; bizim okula gelmeseydin, biz ne yapardık? Kiminle sınıfta göbek atıp, halay çekerdik? (koridorda ama çaktırma) Kim bize Adapazarı'ndan aldığı tokaları gösterirdi? Senden başka kim, söylesene. Saçındaki tokalar ve yüzündeki şirin gülücükler hiç eksik olmasın!
OYTUN


Papatyaya...
Sınıfın papatyası, halay grubunun başını çeken ve güzellik bakım üzerine mastırını tamamlamış Esincik...Geldiğin günden beri seni seviyorum. Seninle hep eğlendik, güldük, şımardık. Kısacası biz senle iki deli ikizlerdik. Gelecek konusunda bile verdiğimiz çoğu karar aynı. Umarım bu hedeflerimize ulaşır ve yine iki deli ikizler olarak, yeni hayatımızı da parmağımızda oynatırız.
ECE C.


Papatyadır elinde
Yazla yeşeren sıradağlar
Bir şarkıdır dilinde
Günden güne seni soran sonbahar
Bir umuttur görüp güldüğün
Bir tutkudur sokaklar
Her gün seni çağırır ve der ki;
Sokaklardan geçmezsen hayal olur uzaklar
Ben senin şarkınım der
Beni her gün başka söyle
Bazen biraz acılı, bazen hüzünlü biraz
İçinde sarı güller bulunsun
Ben bir yolum, sende benim yolcumsun
Sakın geçme benden inanmayarak
Sen güzelsin, en güzel/ Meleklerden daha güzel
En güzel çiçeklerden ve melodilerden
En güzel denizlerden...
EREN


Süslü Pakize, ilk geldiğinde "Ay yazık kıza hem Adapazarı'nda hem de Bolu'da depreme yakalanmış" diyerek senin mahzun, sessiz, sakin bir kız olduğunu düşünmüştük. Ne kadar da yanlış düşünmüşüz. Mübarek sanki 7 senedir aramızdaymışsın gibi. Bu da senin iyi kalpli, güler yüzlü hatta baya bir gülen biri olmandan kaynaklanıyor olsa gerek. Seni renkli tokaların, kalemlerinle, elindeki telefonunla, "kızlar bu sefer çok ciddiyim" lafınla, güzel sarı saçlarınla ve tertemiz kalbinle hatırlayacağım!
SEDA


Bütün yıl senin sıcaklığınla ısındık. Ne diyebilirim ki? Kanım kaynadı sana. Bu içtenliğin hiç tükenmesin.
Bir tutam koparayım sarı saçından
Bir gülücük çalayım o şişik pembe dudağından
Biraz da neşe alayım eşsiz ruhundan
Sen bir tanesin, Esin olduğundan.
Sana ince sesiyle hitap eden arkadaşın seni hiç unutmayacak.
TÜLUĞ


Kimi insanlar vardır gerçekten mutluluğu hak eden. İşte sen de onlardansın. Hayata neşeyle bakan, herkese sevecen yaklaşan kişiliğinle umarım ki isteklerine sahip olursun. (Psikoloji gibi) Seni hep o tuhaf gülmenle hatırlayacağım. Ne kadar değiştirmeye çalışsam da aslında sana çok yakışan gülüşün var İçten ve gerçek!
GÖZDE F.


İyi ki geldin aramıza da okulun güzellik yüzdesi arttı! Tek kusurun vardı; o da tüm kalemlerimi yürütmen. Olsun o kadar kusur Kadı kızında da olur, diicem ama senin baban Kadı değil ki...İlerde bir gün mutsuz olursan -inşallah olmazsın (Amin)- Beni hatırla. Beni unutma diye resmimi çizdim.=> :)
CEM


Geldiğinde sınıfa zor alışacağını düşünmüştüm. Ama sen tüm sevecenliğinle yıllardır tanıdığımız biri gibi içimize girdin. O muhteşem gülüşünle, sıra altı telefon muhabbetlerinle, "bu sefer ciddiyim kızlar" deyişinle aklımdan hiç çıkmayacaksın. Tokalarını kıskandığım tek kız sensin herhalde.
LERZAN


Sevimliliğin, süslülüğünün yanı sıra masum, yardımsever, dost canlısı biri olarak tanıdım seni. Çıkabilecek engelleri iyimserliğinle bir bir aşacağından eminim canımcım.
DİLEK


Sıcak tavırlarının ve yüzümüze vurmaktan zevk aldığın tokatlarının dostluğumuzun kısa sürede çok samimi şekil almasına büyük payı var tabi ki. Nedir kızım senden bu çektiğimiz? Okul bitse de kurtulsak, desem de inanma. Çünkü vazgeçilmez birisin sen. Sıcak dostluğuna hep ihtiyacım var. Etrafa saçtığın gülücükleri ve kulakları parçalayan kahkahanı unutmama imkan var mı? Birlikte geçen günleri düşündüğümde yüzümde kocaman bir gülümseme belireceğine emin olabilirsin.
COŞKUN


Kanımız birbirimize nasıl da çabucak kaynadı dimi? Seni, Çiçek teyzeyi ve gülerken o kişnemelerini unutabilir miyim? Kim bilir belki de herhangi bir Hukuk Fakültesi'nde buluşuruz. O yeşil gözlerinin hep gülmesi dileğiyle ..
GÖZDE U.


Gübrelenmiş gibi hemen gelişti arkadaşlığımız. Gerçekten yerin bir başka. Sabahları yaptığımız geyikleri unutamam. Çok temiz kalplisin ama çok sert tokat atıyorsun. Senden tokat yemedim ama yiyenlere bakınca içim kararıyor, yemiş gibi oluyorum.
ERDEM H.


Hocam bakar mısın az?! Seni ODTÜ'de okuyor zannetmişlerdi hatırlıyor musun? Kihkih. En azından övünecek bir yanımız olmuştu. Benim takıntıdaşımsın, senin yüzünden uyuyamaz oldum. Kafayı yemeden diplomayı alırsak mucize olacak. Sen en iyisi bana sırlarını anlat, ben de sana sarılayım. Ya da meditasyon yaptırayım. En iyisi ben susayım! Neşeni ve gülmeni (!) hiç kaybetme, takıntılarını da...
IŞIL


Öyle candan, öyle hareketli, bir o kadar da sempatik. Seni sevmemek gerçekten zor. Deli dolu hareketlerin, kıpır kıpırlığınla şimdiden hafızamda tatlı tatlı yerler edindin. Bu hayat doluluğun yerini karamsarlığa hiç bırakmasın. Hep böyle mutlu, uçuk kaçık ol!
GENCO


Tanıdığım en neşeli, en cana yakın insanlardansın. Bu kadar enerjiyi nereden buluyorsun şaşırıyorum. Hep böyle sıcak, sevimli ve neşeli kal!
MELİSA


Okulun en içten, en bıcırık kızısın sen. Yerim seni kız! Geçen sene geldin ama içten tavırlarınla herkesin gönlüne girdin. Seni seviyorum.
UMUTCAN


Lise hayatı boyunca ayrılmadığım tek insana;
Tanışmamızı hatırlıyor musun? Sınavdaydık ve kalem getirmediğimden seninkini kullanmıştım. Bir kalemle başlayan arkadaşlığın bu kadar içten ve uzun olacağını hiç düşünmezdim. Vazgeçilmez birisin. Yıllar geçse de umarım bu doğallığından hiçbir şey kaybetmezsin.
PINAR


Sınıfın içi içine sığmayan, kıpır kıpır olan hareketli kızı. Ve tanıdığım tüm insanlara karşı hep güler yüzlü cana yakın. Bu canlılığı, hareketi nereden buluyorsun bilmiyorum ama hep böyle kal!
HALDUN


Bir baktım sınıfta sarışın, uzun, manken gibi bir kız..."Aaa, bu kim?" diye sordum. "Esin" dediler. "Ne tatlı kız" dedim. Birden kaynaştık seninle. Cıvıl cıvıl, kıpır kıpır, mutlu, umutlu sevgi dolu halini koru olur mu?
ECE Ç.


Sınıfın en tatlı, en neşeli kızı; Esin dendiğinde aklıma hep iyi ve güzel şeyler geliyor (iyi niyetli cana yakın) Herkesin sevmediği, nefret ettiği birisi olur ama senin yoktur herhalde. Unutulmayacağını bil!
EMRE

Sınıfın güzel kızı;
Sıcaklığın, yakınlığın ve saflığınla herkesi kendine çektin. Bu saflığını, görünüşüne yakıştırmamıştık. Ama sen bize dış görünüşün her şey olmadığını gösterdin. Deli dolu şarkılar söylemeni dans etmeni, şirin hallerini, her gün bize anlattığın özel hikayelerini unutmayacağım. Hep böyle kal!
BEGÜM


Hey güzel kız. 2 senedir tanışmamıza rağmen, arkadaşlığımızın güzelliklerle geçtiğine inanıyorum. (bazen beni çıldırtsan da..) En iyiler, senin için ulaşılması en kolay olanlar olsun.
İLKE


Bu okula sonradan gelipte kendini iyi bir şekilde kabullendiren ender kişilerdensin. Her zaman gülüyorsun, bu huyun harika. Bizimle olduğun için çok teşekkürler.
ERDEM Y.


Aranıza geldiğim ilk gün gördüğüm tatlı bir yüz, içten bir gülümseme ve aynı içtenlikle bir "hoş geldin" sözü. Deli dolu, tavırlarınla kimsenin senin hakkında kötü bir şey düşünmesine izin vermiyorsun. Gayretini ve yaşamla bütünleşen enerjini hiç bırakma avuçlarından.
SELEN


Sanki yıllardır tanışıyor gibiyiz. Sınıfa o kadar çabuk ısındın ki çok şaşırdım. Senin gibi sıcak kanlı insanları tanımak çok zor hayatta. Hep böyle istediğin gibi ol, inşallah sınavda o çok istediğin bölüme girersin.
ALİCAN

Farklı ve tuhaf bir kızsın sen. Beklenmedik zamanlarda beklenmedik tepkileri vererek beni öyle bir dumura uğratıyorsun ki... Tuhafsın ama mutlu, çılgın, eğlenmeyi bilen sarı saçlı güzel (!) bir kızsın sen. 2 senede seni çok sevdim.
MELİS


Bir insan yeni bir ortama senden daha iyi ayak uyduramaz Hatta artık sınıf sana ayak uydurmaya başladı Çünkü çok sempatik, çok caydırıcısın. İleride edebiyat alanına atılırsan, çok başarılı olacağına inanıyorum. Bir edebiyat dehasısın. Dilerim her zaman sınıftaki gibi ön planda olursun.
OĞUZ


O kadar neşeli, o kadar tatlı bir kızsın ki seni sevmemek imkansız. Okula bu sene geldim ama sıcaklığın hemen beni sana çekti ve kanım ısındı. Seni hiç unutmayacağım.
SEDEF