66 - HALDUN NİGİZ 
(532) 470 39 66  

Dostluk, arkadaşlıktan apayrı bir kavramdır. en güzel anlarında berabersindir dostunla. En güzel günlerin tabi ki onunladır. Yediğin içtiğin ayrı gitmez. Aslında bunun diğer bir adı da mükemmel dostluktur. İşte Haldun; sen ve ben yukarıda yazdığım kavramların içinde olan belki de onlara en çok uyan iki dostuz. Hayat sana dair olan her şeyi yok edebilir, öyle bir oyun oynar ki hayat sana yaşama sevincin yok olur. İçindeki bütün mutluluğu alır. Ama hayat bir tek şeyi yok edemez bana dair; seni, dostluğumuzu ve anılarımızı. Zaman gelir, hayat sana bu oyunları oynarsa; anılarımızı ve bizi düşün, o mutlu olduğumuz güzel günleri. O güzel günler sana yaşama sevincini geri verecektir
Genco BOLACA

Halduş'a; O kadar iyisin ki üç sene boyunca senden istediğim hiçbir şeye "hayır" demedin. Benim için bir şey yaparken o kadar içten ve istekliydin ki hiçbir zaman çekinmedim sana bir şey söylerken. Seni tanıdıkça sana olan güvenim, sevgim arttı, ve artık senin o maviş gözlerinde tertemiz kalbini görebiliyorum! Öyle sevgi dolusun ki, sevdiklerine yardım etmek, onları mutlu etmek için fırsat kolluyorsun ve hiçbir fırsatı da kaçırmıyorsun. Senin gibi bir dostu bir daha bulamayacağım için ve seni gerçekten çok sevdiğim için, senden hep böyle kalmanı ve benim yanımda olmanı istiyorum. Bilmiyorum çok şey mi istedim? Ama inşallah her zaman ki gibi bu isteğimi de tüm içtenliğinle yerine getirirsin.
Seda KALKANDELEN


Haldun Nigiz;
Benim hayatımda yeri doldurulamayacak birkaç insandan biri. Dershane temposundan önce her cumartesi günümü birlikte geçirdiğim, her sırrımı paylaştığım, bütün paramı verdiğim, basketbol oynarken bütün toplarımı çaldırdığım, şaka bir yana konursa; güvenimi, gönlümü, sevgimi ve paramı verdiğim eşsiz bir dost. Fiziksel bakımdan biraz çelimsiz olsa da ruhen benim için dünyanın en güçlü insanı. Allah, seni gelecek yaşamında istediğin mevkilere getirsin aziz dostum. Genellikle ayrılırken insanlar ağlar, ben de ağlamak istiyorum hem de çok ama ağlayamıyorum çünkü, senden ayrılamam koçuum!
İlke DÜZYOL


Haloş'a;
İki sene boyunca bir kez bile kavga ettiğimizi hatırlamıyorum. Tam anlamıyla güvenebileceğim tüm sırlarımı paylaşabileceğim bir arkadaşsın. Her zaman yanımda oldun ve her ricanı yerine getirmeye çalıştın. Ne zamanı gülsem beni teselli etmek için uğraştın. Senin gibi bir dosta sahip olduğum için çok şanslıyım bence. Umarım bu dostluk hiç bitmez. Hep mutlu kalman dileğiyle.
Lerzan İNCE


Bana Haldun dedikleri zaman ince, uzun ama mangal gibi yüreği olan bir insan geliyor. Sen gerçekten çok sıcakkanlı birisin. Çevrene pozitif enerji yayıyorsun. Bunun için seni çok seviyorum. Belki bir insanda olması gereken bütün özelliklere sahipsin. Paylaşımcısın, yardımseversin, güvenilirsin, senin her zaman benim arkamda olduğun gibi ben de senin her zaman arkandayım. Beraber yaşadıklarımız düşünsene ne anılarımız oldu. Çok ender seni sinirlendirdiğim oldu ama her sıkı arkadaş arasında olan şeylerdir bunlar. Senin en çok arkamdan kitap sallayışını unutamam. Birde bilekten attığın çalımları. İkimizin hayatının ilerde kesişeceğini yine beraber olacağımızı biliyorum, onun için hiç üzülmüyorum. Bunca sene beni çektiğin için sana uçsuz bucaksız teşekkür ediyorum. Hep benimle kal!
Erdem YALÇIN


Belki yıllar sonra lise yıllarını hatırlamak istediğimde o Lise yıllarında hep seni hatırlayacağım. Çünkü insanın ne olursa olsun sıra arkadaşı bir anlamda sırdaşı can arkadaşı haline dönüşebiliyor. Sen benim en yakın arkadaşımdan öte çoğu şeyi anlattığım ve az olan sırrımı verdiğim 2, 3 kişiden bir tanesisin. Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü lise yıllarımı hep dolu dolu yaşadım sayende bu yıllar hep dolu hep eğlenceli geçti. Ama hayatında hep böyle olacağını biliyorum. Aslında bunların hepsi önemli olan anılarımız ve özellikle devam edecek olan arkadaşlığımız.
Alican ALKAN


Mavi gözlü, yakışıklı çocuk. Günler nasılda çabucak geçti önümüzden. En güzel yıllarımızı beraber geçirdik ve gençlik anılarımızı karşılıklı paylaştık. Senin arkadaşlığın gerçekten benim için çok değerli. İçtenliğini, cana yakınlığını ve yaptığımız koyu muhabbetleri ömür boyu unutmayacağım. İnşallah üniversitede planladıklarımızı gerçekleştiririz ve dünyada yaşanmadık hiçbir şey bırakmayız. Yaşayacağımız ve tanıyacağımız güzel anılarla ayrılmamak temennisiyle...
Esen YAVALAR


Sınıfımızın günah keçisi...Ya Haldun vallaha bütün suçlar hep sana atılıyor. Ama o yüzden ki şaşkın ve ben yapmadım ifaden çok tatlı. 3 senedir aynı sınıftayız ve hiç birbirimizi kırmadık. Hep böyle kal yani sevimli, temiz kalpli ama insanlara dikkat et çünkü herkesin kalbi senin gibi berrak olmaz.
Ece CANDAN


Seninle 3 yıl süren dostluğumuz sanki 13 yıl sürmüş gibi geliyor bana. O kadar çok şey paylaştık ki hele de o uzun telefon konuşmaların da yaptığımız dedikodular kadınlar hamamını geçerdi. Bir yıl aynı sınıfta kalmamızı sadece şanssızlık olarak görüyorum. O kadar çok ortak yönümüz var ki buraya yazmakla bitmez. Okul bittikten sonra seninle yaptığımız dedikoduları çok özleyeceğim. Sana hayat boyu başarılar dilerim.
Erman EKER


Bir insan son derece iyimser olabilir mi? Daha önce kuşkuyla yanıtladığım bu soruya, şimdi emin olarak "EVET" diyorum. Tanıdığım her şeye pozitif bakan en iyimser kişilerdensin. Her zaman yanındasın herkesin, mutsuzluğa ilaç bulundurduğunu bilmiyordum. Ta ki senin kendini iyi hissetmeyenlere verdiğin mutluluk ilaçlarına benzer yüreğini görene dek. Eminim bütün bu fedakarlıklarının bir ödülü olacak ve hiç ummadığın anlarda ve hiç ummadığın kişiler karşına çıkacak dost olarak. Çünkü belki haberinde bile olmadan bütün bu iyi niyetinle kim bilir ne kadar dost edindin. Hep böyle mutlu kal!
Esin AŞKIN


İşte bir iyilik meleği! Neye ihtiyacınız olursa olsun direk olarak Haldun'a gidin. Sizin için en iyisini yapar. Hiç bir zaman aklından bir kötülük geçmez. Haldun bunu nasıl yapıyorsun? Her insanın aklından az da olsa bir şeytanlık geçer, ama bu senin saf ve temiz bir çocuk oluşundan kaynaklanıyor. Hayatında başarılar diler. Sonsuz mutluluklar temenni ederim.
Raşit TOPÇU


Seni ilk önce bizim sokaktan geçen mavi gözlü çocuk olarak tanıdım. Aynı okula düşmemiz tanışma olanağı sağladı bize. Birbirimize çabucak ısındık şimdi ise birbirimizi her şeyiyle tanıyan iki insan olduk. Fedakar, anlayışlı ve olgun bir insan olmanın sana çok şey kazandıracağına inanıyorum. Beni hiç yalnız bırakmadın bundan sonra da bırakmayacağına eminim, vefalı arkadaşım!
Gülfem İĞCİ


Maviş'e;
Dile kolay 7 sene oldu. Hepimiz, büyüdük, değiştik. Değişmeyen tek şey bizim arkadaşlığımız. Ortaokulda az eğlenmezdik seninle. Lise de sınıflarımız ayrıldı; ama bizim arkadaşlığımız her şeye rağmen devam etti. Hayatında başarı ve mutluluk hep seninle olsun.
Elçin ÇAKAL


Sevgili Haldun;
2 yıldır arkadaşız ama ben bu iki yıl zarfında hakkında çok şey öğrendim. Özellikle de çapkınlığını. Her arkadaşta bulunmayan içtenliğin ve samimîliğin senin farklı olmanı sağlıyordu. Umarım hayatın boyunca hep böyle farklı olursun ve gerçekten iyi bir üniversitede okumanı çok isterim. Ha bu arada yıl sonundaki randevumuzu sakın unutma. Hayat boyu başarı ve mutluluklar.
Özlem HANCI


Çapkın dostuma (Haldun'a);
Dile kolay tam 10 sene oldu ve ben hala bu adamdan kurtulamadım. Nereye gitsem peşimde! Şaka bir yana Haldun hayattaki en yakın dostlarımdan biri olmaya hala devam ediyor. Beraber sayısız anımız oldu. Dertlerimizi, sevinçlerimizi beraber paylaştık. Ekrem hocanın sopaları, olaylı mahalle maçları ve tabi ki çapkınlıkları. Tanıdığım en çapkın adamdır Haldun. Bakışları ve deep blue gözleriyle kızların yüreğini hoplatıyor kerata. Ve bu keratayla dostluğumuzun hayat boyu devam etmesini diliyor ve hayat boyu başarı ve mutluluklar diliyorum.
Oğuz ATEŞ


Bir beyefendi kibarlığında, centilmen, nazik, kırılgan delikanlı Haldun. Sen hayatımda gördüğüm kalbi en temiz olan insansın. İyilik meleği dedikleri şey sensin herhalde. Dostluğuna gelince böyle özelliklere sahip bir insanın dostluğu da hayatta unutulmaz.
Tuluğ YAVALAR


Seninle tam 12 senedir arkadaşız. Sadece lise yıllarında ayrıldık. Ama gittiğimiz dershaneler bile aynıydı. Yani seni istesem de unutamam. Hele ortaokulda dershaneden kaçar ödetmesine play station oynayışlarımızı unutamıyorum. Tek kötü yönün Fenerbahçeli olman. Ama o kadar kusur kadı kızında da olur. Keşke TM seçmeseydin de geleneği bozmayıp aynı sınıfta olsaydık. Hayatta her şey istediğin gibi olsun.
Özlem HOR


Ortaokulda yapmış olduğumuz kavgaları hatırlıyor musun? Salak salak boyun sıkmalar filan İlginçtir, saçma sapan konulardan kavga ederdik. Belki de çocukluğun verdiği aptallıklar. Seninle az gezmedik. Fuarda az rezillikler yapmadık. Güzel anılarımız, güzel günlerimiz oldu. Güçlü bir dostluğumuz olduğuna inanıyorum. Seni unutmayacağım. Hayatta umduklarını bulman dileğiyle.
Onur UÇAK


Canımız, kanımız, Haldunumuz! Gözlerin deki ışıltı kişiliğine de yansıyor! O kadar tatlısın ki sana kızmak elde değil. Senle yaptığımız dedikoduların tadını kimseyle bulamıyoruz. Başlayan bu güzel dostluğumuz hiç bitmesin
Gözde ULUDAĞ - Gözde FİL - Göksun BATU


Halduncuğuma;
Seni çok seviyorum. Gerçekten iyi bir arkadaşsın. Onca anımız var. Elbette ki buralara sığmaz. Seninle çok daha uzun yıllar dost kalacağımızdan şüphem yok. Hayatın boyunca mutluluklar. Sen bir tanesin!
Umutcan ÖZOK


Durup düşündüğümde ne çok sene geçti gitti, diyorum kendi kendime. Hiç farkında olmadan 7 seneyi de bitiriyoruz işte. Geçen zaman uzun oldukça yaşananlarda uzun oluyor. Seninle güldük, eğlendik, kavgalar ettik. Günden güne bir çok şey değişti. Ama sen hala benim için o ilk gün ki saf, dünya tatlısı Haldun'sun. Kendine iyi bak!
Büşra SAVAŞ


Geçen yıllar aramızdaki samimiyeti daha da geliştirdi. Tabi bunda temiz kalbin, çıkarsız kurduğun arkadaşlığın, dürüstlüğün ve samimiyetinin büyük etkisi var. Senin gibi iyi bir arkadaşım olduğu için kendimi şanslı sayıyorum. Zaman zaman bir çok konuda bana akıl verdiğin ve yönlendirdiğin için çok sagol. Hayat denilen fırtınanın senin için tatlı bir rüzgar olması ve seni fazla hırpalamadan istediğin yerlere getirmesi dileğiyle.
Serdar SARICI