58 - ERDEM YALÇIN 
therdem@hotmail.com  

Seninle ne zaman bu kadar yakın oldu inan hatırlamıyorum. Ama şu anda hayatımın içindesin ve artık çıkışın yok! Çok şey yaşadık, çok şey paylaştık birlikte. En mutlu anımda yanımdaydın en kötü zamanlarımda ise omzuna yaslandığım sendin. Beni her zaman çok sevdin, en güzeliyse bunu hep hissettirdin. Umarım bende sana olan sevgimi gösterebilmişimdir. Dostluk sıfatı az insanla paylaşılır ya, benim için sen, bir dostsun. İyi ki seni tanıdım güzellik, iyi ki açtın bana kalbini Senin de dediğin gibi en zor anlarımda beni hayata bağlayacak uzun bir zamanı, bu zaman içinde de çok anı bıraktık geriye. Hayatımın anlamını aramaya çıktığım yolculukta hep benimle oldun...Hangi yöne yönelirsen yönel, yolunun ulaşacağı bir yer vardır ve hangi yere varırsan var, çıkabileceğin yeni bir yön... Biliyorum ki varmak istediğimiz nokta, orda bizi bekliyor. Artık dönüş yok, öyleyse sorun da yok! Mutluluk, bizim hakkımız! Seni çok seviyorum. Seni çok seviyorum dostum! Hep yanımda kal, sakın beni ihmal etme! Ben hep yanında olacağım!
Ela OKANÇAY (Mor)


Her şey Lise 1'de başladı. Beraber oturduk, beraber güldük beraber azdık Her şeyimi beraberdi. Lise 1'den öncesiyse küçük bir selamlaşmadan ibaretti. Peki neydi bizi böyle birden bire içine alan, senle beni özel yapan şey. Bel ki ikimizin de içten oluşu, belki uçuk kaçıklığımızın uyumu. Ama bence en başta birbirimize olan güvenimiz ve birbirimize duyduğumuz sevgiydi bizi böylesine özel yapan. Güzel olan ve mutluluk duyduğun her an çok çabuk geçer. O her anımızdan zevk aldığımız, en kötü günlerde bile gülebilecek bir şeyler bulduğumuz koskoca üç sene bitti işte. Anılarımızda olacak olan çok güzel günlerle bitti. Bundan sonrada hiçbir şey farklı olmayacak aslında. Her zaman beraberdik, her zaman beraber olacağız, en kötü günümüzde bile gülüp, eğlendik, yine gülüp eğleneceğiz ta ki yaşamdan kopup birbirimizden ayrılana kadar. Yıllar birbirini kovalayıp artık bizi hayatımızın sonbaharına getirdiğinde kapat gözlerini, tatlı tatlı dal eskilere, yüzünde sıcacık bir tebessüm olacaktır. Aklımda sen, ben ve güzel anılarımız, gözlerini açmak istemeyeceksin belki de bir daha hiç açamayacaksın. O sıcak dostluğunla, içtenliğinle, seni her şeyinle çok seviyorum.
Genco BOLACA


Erdem seninle üç seneyi aynı sınıfta geçirdik. Ama benim için bu üç sene seninle birlikte aynı sınıfta geçirdiğim 13 sene gibi geldi bana. Yazılılarda senin o süper hızını hep keserdim ama ne yapayım göremiyordum, sana yetişemiyordum, hep yakalanırdık bu yüzden. Bazen seni kızdırdığımda hemen özel yöntemlerinle (ne olduğunu söylemiyorum) cezamı keserdin. Seninle birlikte kurduğumuz entrika tuzaklarını unutamam. Her zaman sevimli, güler yüzlü ve cana yakınsın, hep böyle kal, seni çok özleyeceğim, hem de çok seni seviyorum Erdem.
Haldun NİGİZ


Keşke bu okula ilk geldiğimde tanışsaydık. Bir sene kaybına rağmen seninle çok eğlendim. Çünkü beni hep güldürdün. Bence sen tanıdığım en şirin ve en cana yakın insanlardan birisin. Seni ileride hep o harika şakaların, esprilerin ve gülen yüzünle hatırlayacağım. Sakın sen de beni unutma!
Lerzan İNCE


Nasıl da güzel şeyler paylaşıyoruz böyle. Elim omzunda, güvenim yanımda seninle paylaştığım her anı, her muhabbeti unutmayacağım. İyi ki seni tanıyorum ve ne iyi ki beraberiz iyi kötü her ortamda. Dostluğundan ödün vermediğim ve her şeyi paylaşmakla gurur duyduğum sen; cana yakın, mutlu, arkadaş canlısı, güvenilir tavırlarınla beni çoktan kazandın zaten. Seninde yüreğinin benimle denk olduğuna inanıyorum ve daha yaşanacak bir çok anıda beraber olacağımızı bilerek, şimdilik görüşürüz diyorum.
Esen YAVALAR


Erdem seninle yedi sene önce karşılaştığım da bu kadar çok macerayı yaşayıp iyi bir arkadaş olacağımız aklıma gelmezdi. Seninle aynı sınıfta okuduğum 4 sene boyunca o kadar çok şey yaptık ve paylaştık ki onları buraya sığdırmak olanaksız. Daha sonra sınıflar ayrılınca aramız biraz soğur gibi oldu ama dostluğumuz hep devam etti. Hala unutmadan ara sıra aramıza kara kedi girdiğinde oldu ama onunda üstesinden geldik. Yani anlayacağın bu okulu bitirince, eğer ayrılırsak seni çok özleyeceğim, sevildiğini bil!
Onur KABA


Çok kısa sürede en iyi anlaştığım insanlar arasına girdin. O kadar ki gerektiğinde karşıma alıp adam akıllı dertleştiğim biri oldun. Her ne kadar bazen beni iliklerime kadar sinir etsen de, sonradan gönül almasını iyi beceriyorsun. Hani bütün gece puan hesaplayıp, "acaba aynı ili kazanır mıyız" diye kuruyorduk ya, inşallah bu gerçekleşir de senin gibi bir dostu kaybetmem. Ha bu arada! Ne olacak bu Fener'in hali? Kendine iyi bak.
Murat ÖZÇELİK


İlk yıllarımızı en eğlenceli kılan insan sendin desem kimse hayır demez sanırım. Bir derste yaşadığın anlık bir olayın sana yıllarca mal olacağını hiç aklıma gelmiş miydi? Şarkılar yazılacağı. Güzeldi, çok güzeldi! Son yıllarda yakaladığımız dostluk ise buna daha da bir güzellik kattı. Her zaman içten ve enerji dolu oldun. Bir an yerinde duramadın. Hep böyle kal olur mu? Gün gelip saçlarımız ağardığında dahi hep böyle ol! Tüm güzellikler seninle olsun.
Özlem ŞİŞMAN


İki tane fıldır fıldır dönen göz ve hep muzipçe bir gülümseme. Bu senden başka kim olabilir ki. 3 senedir aynı sınıftayız ve 3 senedir de hep güldük. (tabi bazen kavgada ettik) Beni hep kızdırdın, walkman için birbirimizi kıskandırmak için yapmadığımızı bırakmadık. Sana ileride ilk maaşımla bir walkman alacağım. Geçen güzel yollar için ve hep benimle olduğun için sagol. O muzipçe gülüşünü sakın kaybetme! Seni çok seviyorum.
Ece CANDAN


İnsanların hayatlarındaki en güzel anıları yaşadıkları yer lise yıllarıdır. İşte ben bu güzel lise yıllarında senin gibi bir dostla tanıştım. İnsanın senin gibi lisede böyle dostu olursa insanın sırtı yere gelmez. Seninle o üç senede dolu dolu yaşadık. Hayatımın en güzel yılları olacak bu yıllar çünkü seninle beraberdim. Bazı davranışlarına katlanmak zorundaydık. (sende bize katlanıyordun) Çünkü birbirimizi bu yıllarda çekmek zorundayız ama bunların hepsi bir bulut gibi geçip gidecek bunlar sürse de dostluğumuz hep var olacak. Hayat ve senin hakkında yorum yapmak istemiyorum çünkü hayatımızın sonuna kadar beraber olup, mutlu olacağız biliyorum.
Alican ALKAN


Yapılan tüm şakaların içinde olan (tek kahramanısın) ve kendini mükemmel bir şekilde savunarak olaydan sıyrılabilen tek kişisin herhalde. Ya üç senedir yüzünü bir kere bile asık görmedim. Hep gülen, etrafındakilerine mutluluk saçan, ağzı kulaklarında, hiçbir şeyi takmıyormuş gibi görünüp aslında çok duygusal olan arkadaşım benim! Gözümden düşmene rağmen (vallaha şaka hepiniz böylesiniz) seni hala seviyorum. Hep böyle gülersin inşallah.
Seda KALKANDELEN


İlk önce iyi bir arkadaş, sonra iyi bir insansın. Seninle 7 senedir arkadaşım. Bazen güldük, bazen kavga ettik. (İtiraf edeyim kavgalar hep benim yüzümdeydi) Seninle çok şey paylaştık. Beni iyi hatırlayacağına inanıyorum. Çünkü bende seni iyi hatırlayacağım. Kendine iyi bak.
Emre Şahin YILMAZ


Nasıl geçti yedi yıl. Nasıl geçirdik seninle. Beraber kavga ettik, beraber güldük, beraber kopya çektik. Seni nasıl unutabilirim ki. Beraber disipline gittik, ben titriyordum, sen gayet sakindin. Umarım istediğin yeri kazanırsın. Her şey gönlünce olsun. Zorlukları, acıları aşabileceğine yürekten inanıyorum. Seni hiçbir şeyin üzmesine izin verme, unutma; "Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir.
Eren AKGÜL


Erdem ilkokuldan düştük bu okula o zamanlar arkadaştık şimdi dostuz. Herkese söylerim (cidden) bu okulun en delikanlı adamı sensin. Bana çok yardım ettin, hakkını nasıl ödeyeceğim bilmiyorum. Umarım aynı şehirde okuruz ve dostluğumuz devam eder.
Can GENÇ


Tam anlamıyla anlaşılmaz birisin ya Erdem! Hiç anlayamadım seni bazen beni delirtesiye çıldırtan bazen de beni katılasıya güldüren kişi oldun. Ama bunlardan tek bir sonuç çıkardım, unutulmayacak özelliklerin hepsini taşıyorsun. Dilerim hayatında da insanları delirtesiye başarılı olan insanları ağlatasıya kadar büyük değer olan kişiliğinle parlasın yarınlarda. Görüşmeye devam etmek üzere o günlerde de.
ESIN


Seni tanımlayacak bir söz bulamıyorum, zaten bulan birinin olduğunu da sanmıyorum. Kısaca değişik ama çok iyi birisin. İnsan seninleyken ister istemez yüzü gülüyor. Dışarıya pozitif enerji yayıyorsun. Seninle 1 sene aynı sınıfta okuduk ama 7 senede seni fazlasıyla tanıdım. Tanıdığım en eğlenceli insanlardan birisin. Umarım bu yönünden hayatın boyunca hiç bir şey kaybetmezsin.
Yasemen GÜL


Erdem Yalçın, tam bir çalım virtüözü, seni o muhteşem futbolunla hatırlayacağım. CMship oyununun daima birlikte oynadık. Hep sana o oyunda ne kadar iyi bir oyuncu olduğumu ispatlamaya çalıştım. Her şey bir tarafa oyunda Abdullah'ın dehşet kurtarışlarını unutmayacağım. Seninle çok iyi vakit geçirdim. Çok iyi paylaşımcı, güvenilir bir arkadaş oldun. Sana çok teşekkür ederim Gelecek yaşamında başarılı olman dileğiyle, Adanalı görüşürüz
İlke DÜZYOL


Seninle gerçekten çok kısa zamanda ve çok geç samimi olduk. Keşke daha önce farkına varabilseydim. Senin içindeki güzelliğin çok geç farkına varmış olabilirim; ama gerçekten de önümüzdeki yıllarda bu senelerin acısını çıkaracağımıza eminim. (Zararın neresinden dönsek kârdır) Belki lise bitiyor; ama bizim yollarımız ayrılmayacak biliyorum. Ama unutmayacağım, senin ben ve Gülfem'e okul çıkışı yaptığın çarklar. İnşallah hayatında her istediğine kavuşursun. Her zaman seninleyim.
ELÇİN


Az uğraşmadım senle 2 sene. Gün geldi ağlattın, gün geldi kahkahalara boğdun beni. Ama yüzündeki o şirinlik, muziplik hep engel oldu seni kırmama. Bu dünyaya mutlu gözlerle sakan nadir insanlardansın benim için. O mutlu gözlerin hiç üzülmemesi dileğiyle.
BÜŞRA


Tanıdığın en garip insanlardan olsam da, ara sıra kötü davransam da seni çok seviyorum. Tanınabilecek en komik ve en kel insanlardan birisin. Ama şunu bil ağlarken bile beni güldüren nadir insanlardansın. Kara kaşını, kara gözünü, o muhteşem esprilerini unutmak mümkün değil. Ayrıca yaptığımız dedikodular da. Asla bu sevgi dolu gülüşünü sıcak konuşmalarını kaybetme. Seni seviyorum.
Duygu ŞENBEL


Çikolata renkli arkadaşıma;
Dünyalar tatlısı melek gibi bir insansın. Geç arkadaş olduk ama tam olduk Senin suratını asık görmek beni gerçekten çok üzüyor. Sevgiler.
GÜLFEM