57 - GENCO BOLACA 
gencob@superonline.com  

(532) 342 92 39  

Bazen birbirimizin karşıtı olduk, bazense aynı şeyleri söyledik farklı kelimelerle. Ama sevgimiz o kadar büyüktü ki, hiç inanmadım beni anlayamayacağına. En kötü havalarda sığındığım liman oldun. Dostluğun en güzelini yaşattın bana. Sevginin en fazlasını verdin. 7 yıl hayatımın ortağı oldun. Yaşanmış günleri hayatımıza kattık gelecek günler adına. İşte bu yüzden korkmuyorum ilerisinden, biliyorum ki yine biz, biz olacağız! Eğer bir gün belirsiz bir yolda yürüdüğün hissine kapılıp, yürümeyi unuttuğunu düşünürsen, atacağın adımlardan korkarsan, geçmişte yaşadıklarımızı aklına getir ve güç al bizden! Sevgimiz bütün korkuları yenecektir! Her zaman peşindeyim canım dostum.
Ela OKANÇAY

Kız delisi Genco'ma; Seninle çok uzun zamandır dostuz. Beraber birbirinden inanılmaz, çok anımız oldu. Anlatsak hepsi birer fıkra yazsak hepsi birer roman olur. Okul dışındaki zamanımızın büyük çoğunluğunu da birlikte geçirdiğimizden hayatımız monotonlaştığı için ara sıra birbirimize çeşitli komplolar kurarak, birbirimizin arkasından işler karıştırarak dostluğumuza renk kattık. Benim her zaman en iyi dostlarımdan biri olarak kalacaksın. Kıymetini bil ve her zaman yanımda ol tosunum.
Haldun NİGİZ

İnsanlar hayatları boyunca mutlu olabilmek için bir sürü evrelerden geçerler ama bu evrelerin en önemlisi paylaşılan dostluklardır. Sanırım bende bu evrenin en önemlisini tanıdım. İnsanlar hayatları boyunca yerlerini dolduramayacakları bir insanı ararlar, çünkü insanlar bu ıssız dünyanın karanlık karmaşası içinde kaybolup gider, kendi ayakları üstünde duramazlar. Eğer insanlar kendi kendine yeterse bunun adı yalnızlık olur. Senle beni dost kılanda ayaklarımızın üstünde duramamamızdır. Çünkü bizi birbirimize bağlayan şey bu kaosun içine girmemizi önleyen dostluğumuzdur. Beni güçlü yapan belki de bu günlere gelirken hep yanımda tutunacağım bir insanın var olduğunu bilmek ve seni arkadaş gibi değil bir kardeş gibi görmekti. Her ne olursa olsun o desteği kaybetmeyeceğimden eminim. Her zaman beraber olacağız. Mutlu günlerin düşlerinde bile sonlandıramadığın kadar, en kötü günlerin ise anılarımız kadar güzel olsun.
Alican ALKAN

Artiz Genco'ya; Seni anlatmak o kadar zor ki, sen bunu anlayamazsın. Hayatımın son üç senesinde karşıma çıkan en iyi varlıksın. Senin sayende arkadaşlıkla dostluğun farkını anladım. Senle tanıştıktan sonra hiçbir yerde bulamadığım bir ortamla karşılaştım. Belki bugüne kadar gördüğün en sağlam karakterli, en dürüst ve en iyi blöf yapan insanlardan birisin. Beraber çok olay yaşadık, bazen güldük, bazen hüzünlendik ama hep beraberdik. Karşımızdakilere "cık" diyorduk. Bir write-up'a değil bin write-up'a sığmaz aslında sana yazmak istediklerim. Hiç üzülme okul bittikten sonra seni üniversitede yeni bir hayat, yeni bir çevre, en önemlisi parlak bir gelecek bekliyor ve bende orada olacağım, arkanda, en güvendiğin insanlardan biri olarak yanında olacağım. Bu kadar sene beni çektiğin için, yanımda olduğun için teşekkürler.
Erdem YALÇIN

Genco "The Schifo" Bolaca; Hayatımda, 17 senelik yaşamımda, seninle sanki bir ömür geçirdim. Ömrüm boyunca bende derin izler bırakan, acılarla ve sevgilerle hatırlayacağım bütün anılarımın, zor durumdayken pas atacağım halı saha maçlarımın değişmez ismi, okul takımının kaptanı olmasa da 10 numaraya yakışan oyuncusu... Talihsiz 17 Ağustos 1999 sabahında gerek sarsılmaktan, gerekse uykusuzluktan birbirimize tutunduğumuz günleri ömrümün sonuna değin nasıl unuturum.
Anılarda hep sen ve ben bir arada
Hasretle o günleri özlerim
Ölsem de ayrı diyarlarda
Mezarımın başında seni isterim...
İnsan olan senden ayrılmaz. Gelecek yaşamında başarılar. İnsanların ölürken hayatları gözlerinin önünden bir film şeridi gibi geçtiği söylenir, şüphen olmasın ben o filmin yönetmeni, sende başrol oyuncusu olacaksın.
İlke DÜZYOL

Kaptanın konuşuyor, iyi dinle; Beraber çok gülüp, eğlendik, hep keyfimize baktık yıllarca ve sen hep yanımda oldun, bende senin arkanda oldum hep! Sen 9, ben 10 numarayı şerefle taşıdık yıllarca okul takımında şimdi okulda bitiyor belki farklı şehirlerde oluruz ama kalbim hep seninle. Hep arkandayım ona göre, sen topu açığa doğru aç ben orada olacağım. Hep mutlu olman dileğiyle, kendine iyi bak.
Çağrı HASDOGAN

Canım dostuma;
Neydi bilmiyorum bizi ayırmayan şey. Galiba güçlü arkadaşlık bağı dedikleri şey bu olsa gerek. Biz sadece okul arkadaşı değil, hem iyi hem kötü anlarımızı paylaşan iki dostuz. Ama iyi ki sen vardın hep yanımda. O en kötü anlarımda benim yanıma gelip, beni güldüren o sevimli insanın her zaman yanımda olacağını bilmek beni çok mutlu ediyor. Sana anlatamadıklarım kalbimde, ama biz zaten birbirimizi biliyoruz, en güzeli de hep birlikte olacağımızı bilmek. Benim için yaptığın ve yapacağın, en önemlisi de bana çok görmediğin dostluğun için sağol.
Elçin ÇAKAL

Paylaştığım dostluklar içinde en değer verdiğim ve kaybetmeyi istemediklerimden birisin. Mütevazı, kendine güvenen, olgun bir kişilik. Beraber geçirdiğimiz her bir anı, kahkahalarla katıldığımız her bir muhabbet ömür boyu heyecanını kaybetmeyecek hafızamda. Tabi bu hatıralara yenilerini ekleyeceğiz yaşadıkça. Lise bitiyor ama dostluğumuzun uzun yıllar sürecek olması teselli ediyor beni. Sana duyduğum güvenle ve yaşarken yaşattığın içtenlikle seni unutmayacağım bir ömür boyu. Sırtımı yaslayabileceğim bir dost olarak tanıyacağım seni. Gelecekte paylaşılacak güzel günlerde hep beraber olmak temennisiyle.
Esen YAVALAR

Nasıl anlatsam, nereden başlasam...Güzel günler, güzel anılar yaşadık. Oturduğumuz sıraların dili olsa da söylese, birlikte oturduğumuz zaman yaptığımız hınzırlıkları...Futbol takımında birlikte yaptıklarımızda cabası. Dostluğumuzun ve birlikte geçirdiğimiz yılların hiç bitmemesi dileğiyle.
Onur UÇAK

Arkadaşlık ve dostluk kavramlarını bana ilk öğreten insanlardan birisin. İçindeki iyiliğin, samimiyetin ve içtenliğinle iyi, kötü her anımda yanımdaydın. Seni hep seni Genco yapan güzel yönlerin ve bana gösterdiğin dostlukla hatırlayacağım.
Büşra SAVAŞ

Son iki sene birlikte gülme fırsatımızın olmaması benim için üzücü bir eksiklik olsa da şu dolu dolu geçen her saniyesine kahkahalarımızı sığdırdığımız 5 sene de yeter, seninle geçirdiğim o güzel günleri unutmamam için. Sen ilklerdendin. En eski, en sağlam dostlukların oluştuğu dönemlerdendin. Ve ilk olmanın getirdiği bazı ilkleri de beraber yaşadık, disipline gitmek gibi. Olsun be canım! Seninle o bile güzeldi! Hiçbir zaman izin verme bu hayatın seni yıpratmasına hep böyle dalga geç onla, çünkü o bunu hak ediyor.
Yasemin GÜL

Karizmatik insan Genco'ya; Bu okula gelmeden önce bulunduğumuz ortamlardan dolayı az çok bir tanışıklığımız vardı. O zamanlar seni pek tasvip etmezdim. Fakat yıllar geçtikçe ne kadar yanıldığımı anladım. Beyefendi kişiliğinle herkese örnek olup, saygıda kusur etmeyen birisin. Dostluğumuzun uzun yıllar sürmesi dileğiyle ..
Umutcan ÖZOK

Genco'cuğuma; Bu okula geldiğimde Atafen'deki arkadaşlarım hariç tanıdığım tek kişi sendin. İyi ki de sen olmuşsun çünkü çok sağlam bir kişiliğe sahipsin. Yardım sever, alçak gönüllü, arkadaş canlısı...Bunlar senin sadece iç özelliklerin. Bir de dış özelliklerin var ki, bunlar tüm okul tarafından özellikle de kızlar tarafından bilinir. Yakışıklı, karizmatik ve o inanılmaz bakışların okulca bir çok kızın kalbinde taht kurmanı sağladı. Üniversite hayatında sana başarılar diler, mutlu bir yaşam temenni ederim.
Raşit TOPÇU

Uzun çok uzun zaman oldu seni tanıyalı. O zaman ikimizde ufaklıktık, şimdi o iki küçük afacan büyüdü ve kapıdan çıkmaya hazırlanıyorlar. O kapıdan çıktığında arkaya bakmayı unutma çünkü bir daha yaşamayacak ve asla bulunamayacak masum yıllar var...!
Ece CANDAN

Genco'ya; Okula ilk geldiğimde seni pek sevdiğimi söyleyemem. Kasıla kasıla yürüyen, kimseye pas vermeyen, kendini beğenmiş biriydin benim için. Hatta bunun tartışmasını bile yaptık senle! Ama bunun sadece bir önyargıdan ibaret olduğunu geçen sene anladım. Seni, kahkahalarını, artistik bakışlarını, tüm şakalarının altındaki iyi niyetini seviyorum. Hep böyle kal!
Seda KALKANDELEN

Geç kalmış bir tanışmadan sonra seni tanıdığım günden beri hiç kimseye ön yargıyla yaklaşmamam gerektiğini düşünüyorum. Seni hiç üzgün görmedim, hep neşeli ve espriliydin. Sanırım bu en kötü anlarında bile alay edecek bir şeyler bulmandan kaynaklanıyor. Seni tanımak güzeldi hep mutlu kalman dileğiyle...
Lerzan İNCE

Aranıza yeni geldiğimde bazılarından çok çekinmiştim. Sen de bunların arasındaydın, neşeliydin, konuşkandın, sempatiktin ama açıkçası çok uzak görünüyordun. Ama sen de cana yakın çıktın. Bu beni inanılmaz keyiflendirdi. Anlaşmazlıklarımı bilinmeklizten çıkarıp, aydınlatmanın yolların gösteren oldun hep. Kahkahalarımı patlamama neden, kendimi sana yakın hissetmemin sonucu oldun. Hayallerine bile uzak gelebilecek, bütün güzelliklerin, gelecekte ansızın kapını çalması dileğiyle...
Esin AŞKIN

Seni hiç anlayamadım. Bir fırtına mıydın yoksa bir meltem mi hiç çözemedim. Belki bir rüzgar eser yine görüşürüz. Belki bir rüzgar eser savruluruz. Belki bir rüzgar eser beynimdeki Genco canlanır. Belki bir rüzgar eser sana dair bütün imgeler beynimdeki yok olur gider. Bilemem, bildiğim bir şey varsa o da; değerini hiçbir şeyle karşılaştıramayacağımdır. O sarsılmaz kişiliğini ve içindeki o duygusal insanı hep yaşat. Dünyada bir yer bir çok kişi tarafından doldurulabilir belki ama senin yerini ancak sen doldurabilirsin. Dünyada sana ait başka bir yer daha yok ve yerini dolduracak başka bir insan da. Bu yüzden kendine iyi bak. Seni yaşamak benim için bir şeref ve mutluluktu. Aradığın her şeyi bir gün bulabilmen ve bütün iyi dileklerimle.
Hilal GENCEL

İsmin kadar değişik bir insansın. Bana göre sınıfta kişiliği oturmuş, karakteriyle, olgun tavırlarıyla, sözleriyle...Uygun bir üslupla düşüncelerini açıklamaktan hiç çekinmeyen kişiliğinin yanında insanları güldürmeyi başaran ender insanlardansın. Her zaman mutlu olman dileğiyle ..
Tüluğ YAVALAR

Hey arkadaş! Sana bir veda etmeden ayrılmak ayıp olurdu. Hep iyi, olumlu ve dost canlısı oldun. Ve hayata hep böyle devam edeceğinden eminim. Sevgiler...
Özlem ŞİŞMAN