54 - BÜŞRA SAVAŞ 
(535) 243 35 00  

Bir gün...Ve o günün hayatımın renklerine kattığı parlaklık, coşku...O bir günün gün geçtikçe değerleneceğini nereden bilebilirdik ki? Birlikte büyüdük, birlikte öğrendik, birbirimize öğrettik, eksiklerimizi gösterdik. Öyle anlar oldu ki, birbirimize duyduğumuz güven bizi gözü kapalı sürükledi hayata. Hayatımızın temellerini beraber attık, katkısız sevgiyi kullandık, içine saygı ve güven ekledik, zamanla karıştırdık hepsini. Biz bunları yaptık, bunları paylaştık dostum. Sana bakınca tükenmeyecek bir dostluğun ve tanıdığım en güzel insanlardan birinin karşımda olduğunu görüyorum. En güzeli ise 7 sene sadece başlangıçtı. İyi ki varsın.
ELA


Küçük şeytanın hiçbir sabah seni yalnız bırakmadı! Ama artık sabahları yalnız kalacak! Sen yanımda olmasan bile ateşin bana yeter. Buzdolabım boşalmayacak, profiterollerim bitmeyecek artık. Bir gün Kanada'da deliler gibi yaşayacağız! Mantığımızla değil hissettiklerimizle yaşadık hayatımızı. Her olayın sonunda acılarla, tokatlarla karşılaşmamız bu yüzdendi belki de. Ama her zaman dalga geçmedik mi halimizle? Her an senin yanındaydım! Sende beni hiç bırakmadın. Kameradaki Safranbolu kahkahaları hala kulağımda. Daha ne manyak filmler çekeceğiz. Yeni başlıyoruz hayata, eğlenmeye. Biliyorum ki nerede olduğumu unuttuğum an yanımda olup, bana nerede olduğumu söyleyeceksin yine. SENİ HİÇ BIRAKMAYACAĞIM Kİ...
MEL


Seninle tanışalı belki diğerleri gibi çok seneler geçmedi. Ama dostluğumuzu iyi bir temele oturttuğumuza inanıyorum. Bu süre içinde hep yanımdaydın. (bazen montumu almış sıranın üstünde uyukluyordun, bazen çocuk şarkıları mırıldanıyordun usulca, bazen o güzel çiçeklerini çiziyordun inadıma) Ama ben İnadına seni seviyorum. Her sabah benim günlük havadislerimi dinlediğin, benimle dertlerde, kahkahalarda, düşüncede, koşulsuz destekte buluşabildiğin, daha da önemlisi benim karşıma bir dost olarak çıktığın için sağol.
ESİN


İşte yıllar geçti, büyüdük. Ama ben yine seneler önceki deli, sen yine meleksin. Benim minik meleğim, boncuğum ve 12 sene önce gördüğüm o masum kızsın. Paylaştığımız o kadar çok şey vardı ki. Hepsini yazmam imkansız. Sizdeki o çılgın partilerimiz, oynadığımız deli oyunlar...ve milyonlarca anı. 12 yıl ne demek? Hayatımın yarısından fazla zamandır varsın. Ve bundan sonra da hep ol. Bende Boncuk Büşbüş, minik melek" olarak kal.
ECE


Bak kızım kafanızı patlatacağım. O kadar dedim size baykuş olayını anlatmayın diye. Ne var, baykuştan korkuyorsam sende benden korkuyorsun. Seninle sayamadığım kadar çok senedir beraberiz. Oldukça fazla şey paylaştık. Bazen kavgalar ettik. Ama hep benimleydin, seninleydim. Seni özleyeceğim ama muhtemelen senden yine kurtulamayacağım.
HANDE


Seneler ne çabuk geçti. "12 sene". Aynı sıraları paylaştığımız güzel günler nasılda mazi oluverdi? Eskiden daha güçlüydü dostluğumuz, birbirimizi görmeden duramazdık. Zaman çok şeyi götürdü bizden. Bir tek anılarımızı çalmayı başaramadı. Şimdiye kadar belki sahip çıkamadık dostluğumuza ama bundan sonrası bizim elimizde. Belki kaldığımız yerden devam ederiz.
GÜLFEM


7 sene oldu. Neler yaşadık, satırlara sığdırmak mümkün değil. Hele 3 sene aynı sırayı paylaşmamız. Bizim paylaştığımız sadece sıra değildi. İyi, kötü günlerimiz, dostluğumuz, en önemlisi de yazılı kâğıtlarımızdı. Kurulabilecek en güzel dostluğu kurmuştuk 4 kişi. Birlikte büyüdük, benle paylaştığın ve bana öğrettiğin her şey için sağol.
ELÇİN

Benim asabîliğime, inatçılığıma, boş konuşmalarıma, hiçbir şey beklemeden katlandığın, zor anlarımda yanımda olduğun için sağol. Bana göre beni en iyi tanıyanlardan birisin. Saf ve temiz kalbini, maviş gözlerini, matematik testlerini, en önemlisi de anlayışını benimle paylaştın. Seni unutmak mümkün mü be Büşra kız!
DUYGU


Hazırlıktan beri tanıdığım Büşra; Hep tatlı, olgun ve içten. Bunun yanında bazen kaprisli, alıngan ama her zaman iyi bir arkadaş, iyi bir dost. Sevindi mi gözlerinin içi güler, üzüldü mü küçük bir çocukmuşçasına ağlar, bazense bütün olgunluğuyla dimdik ayakta. İşte bu dünya tatlısı insanı tanıdığım için kendimi şanslı hissediyorum.
GENCO


Biricik başkanımız ve Banu Alkan'ın 11-TM versiyonu. Seni çok özleyeceğim. Çünkü içtenliğinle, sevimliliğinle ve şımarıklığınla çok az rastlanan insanlardansın. Seninle senelerce sıraların üstünde göbek atmak isterdim. Umarım hep böyle kalırsın.
OYTUN


İlk senemde sınıfta tanıdığım kimse yoktu. Senin adını biliyordum sadece. İyi ki sınıflar değişmiş. Yoksa seni tanıyamayacaktım. Seninle fizik ve kimyadan harikalar yarattık. Beraberken hep güldürdüğün için sagol. 5 dk'da yaptığın Kapadokya evlerini asla unutmayacağım. (Nasıl 85 aldım bilmiyorum)
LERZAN


Sınıfımızın gelmiş geçmiş en güzel başkanı! Kırıta kırıta, Banu Alkan edasıyla "Arkadaşlar lütfen susar mısınız?" diyen sesini asla unutmayacağım. Umarım istediğin her şey olur. Kimsenin seni üzmesine izin verme
MELİSA


Seninle olan her şey gibi, atışmakta çok güzel. Bazen sen beni kızdırdın, bazense ben seni. Ama senle iyi anlaştığımızı düşünüyorum. Nede olsa oturup muhabbet edecek iyi birini bulmak zor. Senle olan arkadaşlığımız kısa süreye dayansa da seni yeterince tanıdığımı düşünüyorum. İyi bir arkada iyi bir dost olduğun için sağol.
EMRE


Afrodit, Açık konuşayım hayatımda gördüğüm en güzel gözlere sahipsin. Bir de süper kokuyorsun. Aslında seni fazla tanımıyorum ama en az tanıyanlar kadar seviyorum. Çünkü sen iyi kalpli, saf ve güzel bir kızsın. Umarım hep böyle kalırsın!
SEDA


Seninle samimi oldukça ne kadar temiz kalpli ve yardımsever olduğunu anladım. Sen bence her şeyin daha iyisine layıksın. Dershane çıkışlarında bize eşlik ettiğin, yanımızda olduğun için sagol. Umarım hayalimizdeki üniversitelerde birleştirir bizi kader. Ve özgürce, yepyeni anları paylaşırız birlikte.
ESEN


Hiçbir gün yenilmedin geceye
Sevincinde, inancında
Doğru diyebildiğin güzellikleri
Hiçbir gün kendinden uzak bir şeye değişmedin
Hiçbir bir gün yolda kalmadın
Güvencin, direncin
Düşersin sandılar, dönüp baktılar
Gülerek geçip gittin
Evet sen tek başınaydın
Onlarsa çok yalnızdılar.
EREN


Hayatı dalgaya alan güzelliğinle, kıvır kıvır saçlarınla etrafa neşe saçan, çılgın tavırlarınla insanlara söylediğin güzel şarkılarla sevdim seni. Büşracığım yaşamın boyunca gülmen dileğiyle!
ÇİLEK


Sınıfın süslü, sempatik ve iyi kalpli başkanı. İnsanları bir kardeş gibi sevmen, karşılıksız yardım etmenle örnek aldık seni. Hiçbir kötülüğünü görmedik. Seninle çektiğimiz kopyaları, servis günlerimizi ve gözlerindeki o pırıltıyı hiçbir zaman unutmayacağım.
CUMHUR


O mavi gözlerini gördüğüm an sana kanım kaynadı. Dersin ortasında Esin'le kavga edip bağırmaya başlaman, o kocaman yastığa benzeyen tokanla uğraşman, bizi susturmak için girdiğin komik başkan rolleriyle hep aklımda kalacaksın. Gülücüklerin hiç bitmesin.
IŞIL


Seninle ortaokuldan beri beraberiz. Aramızdan ayrıldığında çok üzülmüştüm. Çünkü senin gibi güzel ve iyi kalpli biri uzaklara gitmişti. Ama döndün ve aramızdasın. Senin o güzel , gözlerini ve gülerken çıkardığın yaratık seslerini asla unutmayacağım.
HALDUN


Bana niye hep kızıyorsun ki? Yağmurlu havada hediye almak zorunda kalırız, öperiz, döveriz, saçlarınla oynarız hep kızarsın. Napacağımı şaşırdım. Birde kıskançlığın var tabi. ama tüm bu geçimsizliklerimiz bir yana çok şekersin. (Kromozom eksikliği geyiğini unutmadım)
MELİS


Okyanusun sonsuz derinliklerinde gözlerin, gözlerinin içinde suyun saflığı ve berraklığı. Şimdiye kadar güzel günler yaşadık. Ama eminim bundan sonrası daha da güzel olacak.
TÜLUĞ


İlk yılların güzel dostu, az ve özdü ama hep güzel şeyler kaldı aklımda. Mutluluk ve başarı . hep senle kalsın.
ÖZLEM


İyilik meleğim benim;
Bana bu okulun en güzel kızı kim deseler, ben hemen hiç düşünmeden Büşra diye yeri göğü inletirim. Allah seni dünyanın güzelliğine güzellik katmak için yaratmış. Umarım beni affetmişsindir artık. Hep böyle kal.
CEM


Başkanların en güzeline; Seninle 7 senenin sonunda arkadaş olabildik. İyi ki aynı sınıftaymışız Çünkü başka türlü seni nasıl tanıyabilirdim ki? Umarım her şey iyi niyetliliğin gibi karşına çıkar.
GÖZDE F.


Bence çok zeki bir kızsın. Ama kendini hep saklıyorsun. Aklımda hep sınıfın deli başkanı olarak kalacaksın. Ama çok iyi, sıcakkanlı bir insansın.
ERDEM Y.


Cadaloz;
Seni başkan seçerek hayatımın en büyük hatasını yaptım diyorum ama tekrar seçilecek olsa oyum yine sana. Sana bazen çok kızdım ama hep sonu iyi bitti. Önemli olanda bu. Boncuk gözlerinden hiç yaşlar akmasın "Hadi bakalım ...
GÖZDE U.


Seni ortaokulda sürekli söylediğin şarkıyla ve o zaman benim için üzücü olan ama şimdi gerçektende komik gelen olayla hatırlayacağım. O mavi gözlerinle en güzel günler senin olsun.
İREM S.


Seni yıllar geçtikçe tanıdım ve tanıdıkça ne kadar iyi biri olduğunu anladım. Dışarıdan ne Kadar saf gözüksen de aslında cin gibisin. İç ve dış güzelliğin bir arada bulunduğu nadir insanlardansın. Yıllarca böyle kal.
ALİCAN


Başkan, sana söylüyorum, boşuna uğraşma bu sınıf susmaz, susamaz. En sinirli anlar bile hocaları takındığın saflık ve masumlukla yumuşatır, saçlarını her ders 40 defa toplayarak bizi delirtirsin. Ama sen o hallerinle çok tatlı, cana yakın ve sevecensin.
SELEN


Bebekliğimizden beri birlikteyiz. Sıcak ve konuşkan tavırların, onca yıl seni unutmama karşı koyan özelliklerindi. Hayatta başarılı olup, istediklerini elde edeceğinden o kadar eminim ki, umarım ben de aynı kaderi paylaşırım. Öyleyse sadece sağlık ve mutluluk dilemek kalıyor geriye.
ÇAĞRI K.