515 - ÖZEM HANCI 

Sevgili Özem;
Kahpe felek, keşke bizi iki sene önce değil, daha önce bir araya getirseydi. Çünkü daha beraber paylaşacağımız çok şey var. 2 sene boyunca bol tartışmalı pozisyonların olduğu maçlar yaptık. Yanımızdan bir kız geçerken "Hişt, seninki geliyor" diye birbirimize takılırdık. Umutsuz Trabzonspor aşkını (gerçekten umutsuz) çok takdir ettim. (oğlum, o takım adam olmaz) Her zaman derslerde çok başarılı oldun. (2-3 puan fazla almakla tarihte kral olamazsın) Kışkırtıcı bazı davranışlarını bazen çok yadırgadığım oldu. Ama onlar çok önemli şeyler değil. Sen, sen ol, ileride politikaya atıl. Bu tutumlu davranışlarını ve korkunç muhakeme gücünü, politika arenasında enflasyonla mücadelede göster. Seni hiç unutmayacağım. Ömür boyu başarılı ve mutlu olman dileğiyle. Yüzünü yıkamayan arkadaşın.
OĞUZ


Gebze'li Özem'e;
7 senedir gözlerin hırsının vermiş olduğu parlaklıkla ışıldıyor, yanağında hep gülümseyişin var ve tabi ki de elinde hiç eksik etmediğin çayın! Ortaokulda her sabah geç kalışını, sınavlar için girdiğimiz iddiaları ve birbirimizi gaza getirişimizi gerçekten unutmayacağım. İnşallah bu iyi niyetli hırsın sayesinde hep böyle başarılı olursun.
SEDA


Amcaoğlum Özem;
Seymen'de iyi bir arkadaş olmasak da lise 1. sınıftan beri süren arkadaşlığımızda güzel günler geçirdik. Beni gaza getirişinizi ve kötü olaylara yol açtığınızı unutmayacağım. Seni tanıdığım günden beri hep söylediğin laf ve bana kalsa en büyük isteklerinden biri Trabzonspor'un şampiyon olmasıdır. (Hiç sanmıyorum ama.) Umarım üniversitede istediğin yeri kazanırsın...
Barış BALTACI


Seni 7 senedir tanıyorum ve hayatımda senin kadar hırslı ve çalışkan birini tanımadım. İnşallah bu çalışmanın karşılığını en iyi biçimde alırsın. Sakin, sessiz kişiliğinin yanında, çok iyi kalpli ve sevecen tavrını hiç bozmadın. Her sınav öncesi "Bana soru sor, soru sor" deyişini, her renkte içtiğin çaylarını ve masmavi gözlerini hiç unutmayacağım. Seni çok seviyorum.
LERZAN


Sevgili Paşam (Özem);
Seninle iki seneden beri aynı sınıftayız. beraber dalga geçerek geçirdiğimiz günleri, kahkahalara boğulduğumuz anları asla unutamam. Yıl sonundaki randevumuzu asla unutma! Benim aklımda. Seni hiç unutmayacağım, canım arkadaşım.
Haldun NİGİZ


Özem;
Arkadaşlığımız 10-TM'ye düşünce başladı, sınavlar sayesinde gelişti. Artarda oturduğumuz sıralarda seninle çok şey paylaştık. Gün geldi birbirimizle deli gibi yarıştık, gün geldi ortak duygular paylaştık. Seninle geçen günlerin hepsi çok güzeldi. Seni hep "Ozüm" olarak hatırlayacağız. Unutulmayacağını unutma!
GÖZDE - GÖKSUN - GÖZDE


Amcaoğlu Özem;
Birbirimizi hep böyle çağırırdık. Arkasından Barış ve Oğuz'a bakıp gülerdik. Genelde sen, Barış ve Oğuz'u hep birbirine düşürür, sonra da "Amcaoğlu'mla beni yalnız bırakın." derdin. Hele Trabzonspor'un maçından sonra çoğunlukla geçmiş olsun derdim. (çoğunlukla kaybettiği için) Amcaoğlu, derslerde de hep seninle yarışırdık. Bazen sen geçerdin, bazen de ben seni bir-iki puanla geçerdim. Umarım istediğin bir üniversiteyi kazanırsın, kendine iyi bak.
MEHMET


Özem;
İşte bir zamanlar ki sıra arkadaşım. Nasıl da gül gibi geçinirdik. Bir de senin o mis gibi kokan defterlerin. Bu işin esprisi tabi. Hep aklıma gelir senin o defter kokularından kendimi camdan aşağı atmamak için zorladığım zamanlar. Ama her şeye alıştığımız gibi ona da alıştık. Umarım hiçbir zaman o azmini kaybetmezsin. Başarılı olacağına eminim.
AHSEN


Özem'e;
Tanıdığım en iyi ve en candan insanlardan birisin. Seninle üç senemi paylaştım ve dostluğunu tanıdım. Gerçekten çok güvenilir ve içte: bir insansın. Hayatta hep kendin gibi insanlarla tanışırsın inşallah. Çünkü senin dostluğunu hak etmek hiç de kolay değil. Sözlerim laf olsun diye değil, içimden geleni söylüyorum. Her güzel şey seninle olsun.
ESEN


Özem'e;
Özem deyince aklıma "Babalar" geliyor. Sessizler kulübünün en sesli üyesi ve bence sınıfımızın en babacan çocuğu. Herkesle dost, herkesle yakın. Ünlü kokulu defterlerini ve bu cana yakın, babacan tavırlarını hiç unutmayacağım. Hep böyle kalman dileğiyle...
İREM


Karadeniz Fırtınası Özem;
Senin hamsiye olan düşkünlüğünü, Trabzonspor'a olan bağlılığını bilmeyen yok. Sen Karadeniiz'in medarı iftarısın. Saygılı, çalışkan ve hırslı bir kişiliğe sahip bir arkadaşımsın. Belki de seni bu kadar çok sevmemin sebebi budur. Sana takılsam da seni ara sıra kızdırsamda bilmeni isterim ki seni her zaman değerli ve eşsiz bir arkadaş olarak gördüm ve benim için hep öyle kalacaksın. Allah hamsi nesline ve Trabzonspor'a zeval vermesin, Trabzonspor'un şampiyon olması dileğiyle. Arkadaşın
TANER


Değerli arkadaşım Özem;
Seninle iyi bir arkadaşlığımız oldu. İyikötü pek çok gün geçirdik. Her konuda elinden geldiğince yardımcı oldun. Samimi ve dürüst davranışlarınla herkesin sevgisini kazandın. "Seninle arası kötü olan birisi gösterilmez." dersen yalan olmaz sanırım. Kendi kendine yetebilen gördüğüm az sayıda insanlardan birisin. Umarım hayatta dilediğin yere gelirsin.
Can GEÇKİN


Özem (Kemal);
Mavi gözleri, sarı saçları, etkileyici bakışları...Özem, eyvallah! Seninle geç tanıştık ama samimiyetin, içtenliğin benim dostum olmana yetti. Ümit ediyorum ki seninle tekrar karşılaşırız. Hayatında başarılar.
TÜLUĞ


Özem;
Seninle Lise 1'de tanıştım. Tanıştığımız günden beri iyi bir arkadaşlığımız oldu. Okulun futbol takımında yer alman sana ayrı bir karizma katıyordu. Öğlen teneffüslerinde sürekli maçlar yapardık. Ayrıca fanatik bir Trabzonspor'lu olman bence sana farklılık katıyordu (Çünkü bu zamanda Trabzonspor'lu nadir bulunur) Ama okuldaki kızlara attığın havaları asla unutamam. Umarım sen de bu günleri unutmazsın. Derslerinde başarılı olman, iyi bir üniversite kazanman ve dilediğin gibi bir yaşa kurman dileğiyle.
ALPER