513 - BARIŞ BALTACI 
(532) 480 00 06  

Barış'a;
Onu tanımadan önce sessiz sakin biri olduğunu düşünürdük. Onu tanıyınca esprili ve ilginç biri olduğunu anladık. İki sene boyunca arkalı önlü oturduğum Barış gerçekten son derece iyi bir arkadaş. Kimseyi kırmak istemez. Herkesle arası iyidir. Sessiz sakin tavırlarıyla olayların dışında kalıp, izleyici olmayı tercih eder. Sana uzun, mutlu ve rahat bir yaşam dileğiyle hayatında başarılar.
Can GEÇKİN


Amcaoğlum Barış;
Orta sonda sınıfımıza geldin fazla tanımıyordum ama lise 1'de aynı sınıfa düşünce seni daha iyi tanıma fırsatı buldum. Seninle iyi bir arkadaşlığımız başladı. Bu arkadaşlık mini maçlarda takım arkadaşı olmamızla daha da pekişti. O unutulmaz kazma sağ ayağını ve boş kalelere kalelere kaçırdığın golleri ve beni çıldırttığın günleri hiç unutmayacağım. Futbolda sergilediğin kazmalığını (kusura bakma) eminim ki hayatının diğer alanlarında sergilemeyeceksin. Sana hayatta başarı ve mutluluk diliyorum. Umarım hedeflediğin yere gelirsin.
Özem HANCI


Barış;
Sen hep sınıfımızın ufaklığıydın. Her kargaşada havaya baktığımızda seni gördük. Belki bunlar hoşuna gitmiyordu ama bunların hepsi; sevildiğin için yapıldı. Arka köşeden hiç görünmezdin ama sen herkesi nasıl görürdün. Seni hep iyi duygularla hatırlayacağız.
GÖZDE - GÖKSUN - GÖZDE


Benim sessiz, sakin ve temiz kalpli arkadaşım Barış; Birbirimizi kısa zamandır tanımamıza rağmen çok iyi bir arkadaşlık kurduğumuza inanıyorum. Senin kadar özverili ve bağışlayıcı bir insan daha olabileceğini sanmıyorum. Bir ömür boyu arkadaş kalmak dileğiyle.
TANER


Seymen'deki sessiz Barış hala sessizliğini koruyor. Konuşmamaya yemini var herhalde. Aramızda pek bir şey geçmemesine rağmen senden hiçbir kötülük gelmeyeceğinden adımız gibi eminiz. Bir gün sesini duymak dileğiyle
SEDA - LERZAN


Barış;
Seninle ilkokuldan beri arkadaşız ama o zamanlar birbirimizi iyi tanımıyorduk. Konuşurken içimden atıyor yazıyor demek istiyorum ama yine de iyi birisin. Seninle sürekli sinemada , oradan bowling oynamaya giderdik (Hep yenerdim seni) Ama unutma oradan karting yapmaya gideceğiz. Umarım iyi bir üniversite kazanırsın, kendine iyi bak!
Mehmet ÖZDÖL


Uçan adam Barış'a;
iki sene boyunca ne zaman sınıfta coşkulu bir ortam olsa seni havada süperman edasıyla uçarken gördüm. Onun dışında hep sessiz duran ama iyi bir arkadaş oldun. Sen sen ol asla Özem'e kanma, Benle iyi arkadaş ol. Başarı ve mutluluk dilekleriyle...
Oğuz ATEŞ


Barış'a;
Seninle tanışmak gerçekten çok güzeldi. Geçirdiğimiz vakitler, yaptığımız maçlar ve teneffüste yaptığımız çılgınlıklarla samimiyetimizi arttırdık. Yüzünde, her zaman belli etmediğin bir tebessüm gizliydi ve dostluğumuza yansıttığın sıcaklıkla seni hiçbir zaman unutmayacağım. Seni seven arkadaşın.
ESEN


Hey Superman;
Genellikle pek ortalarda görünmeyen, sınıfta ki her zaman olan kargaşalardan sonra havalarda uçan, sürekli maçlara giden. (gittin mi acabaaa!), derslerde en arkadaki sırasına oturup kimseye bir kötülüğü dokunmayan, biricik Barışımızsın. Hayatın boyunca yüreğinden geçen her şey, bıkıp usanmadan sınıfın en arkadaki sırasından izlediğin tüm olaylar kadar saf, temiz ve güzel olsun!
OYTUN - DUYGU


Barış'a;
Seni hep sessizler kulübünün küçük canavarı olarak tanıdık. Sana aslında pek de uygun olmayan en arka sıradan gözlerdin bütün sınıfı. Bazı zaman da sıranı boş gördüğümüzde havaya bakmak yeterliydi. Şunu söyleyelim senin sıranda hep gözümüz vardı. Ama hiç sahip otamadık. Dilerim hayatın boyunca hayallerinde hep yükseklerde olur ve bunlar gerçek olur.
ESİN - IŞIL


Barış;
Sınıfımızın en sessiz, sakin kişisisin.Yani bu sınıfta böyle kalabilmek büyük bir başarı. Helal olsun sana! Bir de yanında sınıfın en çalışkanlarından biri oturuyor. Fakat sen hiç bir yazılıda ona bakmıyorsun. Tabi bu davranışını da takdir etmek lazım. Umarım istediğin bir üniversiteyi kazanır ve çok mutlu olursun. Bu sakinliğini, iyi kalpliliğini kaybetme ve gülmekten vazgeçme...
SEDEF


Sınıfın maskotu;
Lise hayatın havaya atılıp tutulmakla geçti. Ama o kadar iyi kalpli ve affediciydin ki her seferinde bir yerin sakatlansa bile bize hiç kızmazdın. Sessiz sakin gibi görünsen de aslında saman altında su yürütüyorsun.(en azından ben biliyorum) İleriki hayatında şimdi olduğun gibi şeker, sevimli, iyi kalpli kal. Seni ve yaptıklarımızı unutamam. O kadar uğraştım ama Oğuz'la sizi birbirinize düşüremedim. Beni unutma!
HALDUN


Seni bu seneye kadar tam olarak tanımıyordum. Ama aynı dershanede olduğumuz için birden kaynaştık. Benim sınıf değişmemle senin büyük atağın 2. sınıfın 1.'si oldun. Sana helal olsun. Bana bayağı iyiliklerin oldu her konuda. Teşekkürler. Hayat senin istediğin gibi olsun. İngilizcecinin istediği şeyi yapamadım ama olsun her şeyde bir hayır vardır. Hayatında başarılar.
ERDEM


Üç sene boyunca uğraştık hep seninle, belki de en çok sana takıldık. Ama her şeye rağmen sen o anlayışını ve iyi niyetini hiç kaybetmedin. Hep dost canlısı ve mutlu bir insan olarak kaldın sen. Bize de zaten seni sevdiğimizden yaptık ne yaptıksa. Hayatın boyunca ayaklarının yere basması dileğiyle. Böyle olacağına inanıyoruz. Hep böyle anlayışlı ve iyi niyetli kal! Sevgiyle.
MELİS - MELİSA


Senin bu okula geldiğini yaklaşık 6 ay sonra anladım. Çünkü seni görmek bu kadar zaman aldı. Şaka bir yana seni tanıdıkça senin ne kadar iyi bir insan olduğunu anladım. Seni çok özel olan TM sınıfında gerçi zamanının %60'ını havada geçirdin ama olsun sınıfça en büyük zevkimiz seni havaya atmaktı. Eğer sen olmasaydın bu gerçekleşmezdi. Hayatta sana başarılar. Hep dilediğin gibi ol. İnşallah ilerde yere iner ve ayaklarını yere basarsın.
ALİCAN


Su misali durgun, çocuk misali sevecen, sessiz, cool havalarıyla, her zaman esrarengiz kişiliğini korumayı başardın. Karakterin, tavırların bazen seni, kendini dünyadan soyutlamış biri gösterse de, içindeki fırlamalığı dışa vurmalısın. Her şey gönlünce olsun.
TÜLUĞ


Seni Atafen'den tanıyorum. Pek hatta hiç muhabbetimiz yok. Çünkü hep susuyorsun be arkadaş. Ama olsun biz seni böyle tanıdık ve böyle sevdik...Hep havalara atılmaya alıştın umarım hiç yere inmezsin.
Ece CANDAN


Barış'a;
Seni ne zaman görsek havalardasın. Belki bu durumdan memnun değilsin ama havada durmak sana yakışıyor. Kim bilir belki ilerde pilot falan olursun. Şaka bir yana tanıştığımız şu kısa süre içinde senin hakkında hep olumlu izlenimlerimiz var. Sen sınıfın hep sessiz, sakin, karizmatik erkeği oldun. Hiç değişmeyen saç stilinle senelerdir aynısın. Biz seni böyle sevdik hep böyle kalman dileğimizle. Artık üniversite başlıyor, senin çok iyi bir yer kazanacağından hiçbir şüphemiz yok. Kim bilir belki ilerde başbakan bile olabilirsin. Ama bizi unutmazsın. Her neyse cim bomla beraber güzel günlere seni seviyorum...
EREN - EMRE


Sınıfımızın en arka köşesinde oturan en sessiz çocuğa; Herkesin de bildiği gibi sen bu sınıftan az çekmedin...Belki kurtuluyorum diye seviniyorsundur ama o günler bir daha geri gelmeyecek, bizde inan ki seni özleyeceğiz. Sınıfta etliye sütlüye karışmadan kimseyle kavga etmeden sessiz sakin yaşayıp gittin. Koskoca 2 yılı geride bıraktık. Belki bu 2 sene içinde fazla birlikte değildik, çok şey paylaşamadık ama yine de aynı sınıftaydık ve birçok konuda birbirimize yardımcı olduk. Hocana yaptırdığın matematik sınavı sorularını sonra da cevaplarını bizimle paylaşmanı hiç unutmayacağız. O cevaplar olmasaydı napardık bilmiyoruz. Gerek havaya atılmaların gerekse sessiz kişiliğinle seni hiç unutmayacağız. Bütün mutlulukların seninle olması ve hayatta en güzel yerlere gelebilmen dileğiyle...
İREM - AHSEN