497 - DUYGU ŞENBEL 
dugy@hehe.com  

Canım Gummmsss;
İnanamıyorum biliyor musun nasıl oldu da bu kadar süre içinde bu kadar çok şey paylaştık. Bir o kadar da seviniyorum çünkü seni tanıyorum ve en iyi dostumsun. Tatlılığın, şirinliğin, cana yakınlığın ve karşılıksız sevginle beni öylesine bağladın ki kendine bundan sonra istesek de ayrılamayız zaten. Biliyor musun Gummsss, bazı insanların hayatınıza girmeleri ile çıkmaları bir olur. Bazıları ise uzun süre kalırlar ve yüreğimizde ayak izlerini bırakırlar. Neredeyse "Koca Ayak" demek geliyor içimden. Çünkü öyle bir iz bıraktın ki yüreğimde, kimsenin gücü yetmeyecek silmeye! Şunu unutma sen benim en iyi dostumsun (ve en sevdiğim) İleride aynı üniversitede, aynı sınıfta aynı sırada (hoş Mahir Hoca bizi yan yana oturtmaz ama) birlikte olmak dileğiyle! Seni çok seviyorum.
OYTUNSSSUN!


Kardişim, ortaokulda seni hep kızdırdım. Tanışmamızda böyle olmuştu. Sanırım artık benden intikam alıyorsun. Yeter bu kadar kızdırdığın. Sana kardişim diyorum çünkü birbirimize bir arkadaştan çok bir kardeş kadar yakınız. Sen benim canım kardişimsin. Tekrar görüşeceğiz.
KAYRA


Naber Duygu? Yaşanılan anıların, paylaşılan duyguların kurulan hayallerin ardından öylesine güçlü bir dostluk ki anlatmaya nasıl başlayıp nasıl bitireceğimi bilemiyorum. Sevgiyi, hoş görüyü paylaşmak, sanırım bunlardır dostluğumuzun temeli. Sonu olmayacağından emin olduğum mükemmel bir dostluk bizimkisi. Birlikteyken en çok hayal kurduğum insansın ki hala hayalini kuruyorum ortak geleceğimizin. Yollarımız ayrılsa bile hiç nokta koymuyoruz. Başka bir gün, başka bir yerde kaldığı yerden devam edeceğiz. Eskisi gibi sıcak ve samimi. Uzak olsak bile yakın hissedebilmek, yaşadığımız o güzel günleri yeniden yaşayabileceğimizi, dostluğumuzun hiç bitmeyeceğini bilmek mutlu ediyor beni. Seni çok seviyorum
MELİSA


İyi bir kız olduğunu başlarda anlamıştım. En iyi arkadaşım söylemişti. Bir kere daha yanılmadığımı bu sene anladım. Daha iyi tanıma fırsatım oldu. Buna hem sevindim, hem üzüldüm. Sevindim çünkü kafa birini tanıyordum. Üzüldüm çünkü tanışmak için bu kadar çok beklemiştim. Bizde kalan günlerin tadını çıkarırız. Umarım istediğin gibi olur hayatın.
CENK


Yazılıların ortasında bir fısıltı gelir. "Melis saçını çek göremiyorum" der. Alaylı konuşmalarına, derslerde rahatsız edişlerine öyle alıştım ki kızamıyorum. Benim huysuz, sevimli, sarı böcügümsün. Kısa bir hikaye anlatayım. Sarı böcükle, küçük insan günün birinde tanışmışlar ve dostlukları 2 sene boyunca sürmüş. Sürekli atışırlarmış ama aralarındaki sevgi bağı sonsuza dek hiç kopmamış. Bu hikayeyi hayat boyu yaşatmak dileğiyle. Seni seviyorum.
MELİS


Merhaba eski dostum. Kim derdi ki "Siz 24 Kasım'dan mezun olacaksınız" diye. Bu okula geldiğimizde hep birbirimize destek olduk. Ama sonra koptuk. Fakat kalbimdeki değerin hiç değişmedi. Kalplerimiz hep beraber olacak ve bu sağlam dostluk hiç bitmeyecek.
UMUTCAN


Lise 1'de iyi dediğim kızın bir gün o iyiliğini benimle paylaşacağını nereden bilirdim? Dolu dolu 2 sene geçirdik , acısıyla tatlısıyla. Her halini sevdim senin. Çünkü beraberken hep güldüm. Senin gibi bir dost kolay bulunamaz. Yaptığımız boş ders muhabbetlerini, minibüs dedikodularımızı, koşa koşa getirdiğim soruları ve en önemlisi de benimle paylaştığın arkadaşlığını kolay kolay unutamayacağım.
BÜŞRA


Bacım Duygu;
Kainatın en güzel civcivine yazıyorum, ileride çocuklarıma anlatsam inanmazlar. Civciv bir de evrimini tamamlayabilseydin ne güzel olacaktın. Yarı insan, yarı civciv çekilmiyor ama napalım seni böyle sevdik. Üzüldüğüm şey senin yumurtlayacağın yumurtayı pişirip yiyememek. Kızdığını biliyorum ama kızmak sana çok yakışmasaydı inan böyle yazmazdım. Browni Baş Bayii...
CEM


Bazen sevimli bir kız çocuğu, bazen tam bir yetişkin. Bazen acayip huysuz bazen son derece uysal. Niye böyle karışıksın. Ama çok tatlısın. Yüreğinin enine boyuna gelişmiş, gözyaşının ise tuzlu emeğinle hak edilmiş olmasından kaynaklanıyor. Sanırım beni sana çeken, eşsiz özelliklerin. Dilerim yaptığın tüm gelecek planların, parlaklığına emin olduğum geleceğine yansır. Bu parlaklıkta sarı kızını da unutma!
ESIN


Pırıl pırıl bakan gözlerinde çılgınlığı, dostluğu, her şeyi bulabilirsiniz. Eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok sever. Sevecenliği, insanların üzüntülerini bir an bile olsa unutturur. Geçirdiğimiz günleri, pırıl pırıl gözlerini ve güzel yüzünü unutmayacağım.
CUMHUR


Küçük bir civciv, minnacık bir yüz. Sarı mayo, kırmızı çoraplar. Civciv büyüdü ve çirkin ördek yavrusu da onu izledi. Bebeklik, çocukluk, ergenlik. Bazen kavga ettiler, bazen birbirlerine çare aradılar. Küçük yalanlarla birbirlerini idare ettiler. Farkında değiller ama o kadar çok anıya imza attılar ki. Her zaman sarı mayolu, kırmızı çoraplı civcivim olacaksın. Seni ve ekşi suratını özleyeceğim.
ECE


Seninle tanıştığım için gerçekten şanslı hissediyorum kendimi. Aynı sıralarda birçok anı paylaştık. Gülen yüzün ve hep kıskandığım sarı saçlarınla seni hep hatırlayacağım. Hayallerimizdeki üniversitelerin birinde karşılaşmak dileğiyle.
ESEN


Altın saçlı kıza;
Yüzünde tıpkı o güzel sarı saçların kadar parlak inan yüreğinde en az saçların kadar ışıl ışıl ve masum. İnşallah bu güzelliklerini ömrünün sonuna kadar korursun. Hep mutlu ol!
SEDA


Sarı civciv;
En çok defterlerime yazdıklarını ve dostluğunu özleyeceğim. Uzun bir geçmişe dayanmasa da dostluğunu unutamam. Dudaklarından tebessüm, kalbinden sevgi eksik olmasın. ODTÜ'de başarılar (Mini mini)
TÜLUĞ


Minik balerinimize; gülen gözlerinle etrafa mutluluk saçıyorsun. Şirinliğinin altında ne kadar cadı, yaramaz birinin olduğunu içine girmeden kimse anlayamaz. Biz seni böyle sevdik.
DİLEK & BEGÜM


Sen de garip insanlardansın. Üç senedir beraberiz. Cana yakın ve dost canlısı birisin. Ya gerçekleri söylediğin zaman. Botlarından çektiğim kadar çekmedim hiçbir şeyden. Keşke daha erken tanışsaydık Pencerenin önünde nasıl milletin dedikodusunu yapardık.
Erdem YALÇIN


İlk bakışta sessiz bir kız olarak düşünmüştük ama öyle olmadığını kısa sürede anladık. Seni başak rengi saçlarınla, sabah triplerinle, yediğin sayısız tostlarınla, mavi polarınla kısacası her şeyinle hatırlayacağız
GÖZDE F. - GÖKSUN - GÖZDE U.


Dile kolay sekiz sene. Neleri paylaşmadık ki. Ne hükümetler devrildi, arkadaşlığımız sürüp gitti. Aynı sınıftayken didişmelerimizin ve trip atmalarımızın hiç sonu gelmedi. O eşsiz göz kırpıştırman, güler yüzün ve güzelliğinle hep kalbimde olacaksın.
İLKE


Geldiğinde ürkek gözlerle etrafını inceliyordun. Acaba alışabilecek miydim? Eskisi gibi olabilecek miydim? Derken sıra arkadaşım oldun. Dertlerimiz hatta sınav cevaplarımızı bile paylaştık. Sonra ayrıldık. Ama seni tanıdığım o sene ilerisi hakkında da fikir vermişti. Yüreğinin ne kadar yumuşak ve hislerinin ne kadar temiz olduğunu biliyorum. Hayata hep gülen gözlerle bak. Yaşadığın acılar bile sana mutluluk olarak geri döner.
ELA


Önceleri daha yakındık ama ayrıldık. Kader tekrar ağlarını ördü seni bizim okula getirdi. Ve samimiyetinden hiçbir şey kaybetmemiştin. Umarım kader gene bir oyun oynarda kalan yaşamımızda da karşılaşırız. Duygu kardeş.
ERMAN


İlkokul sıralarında başlayan ve sürpriz bir şekilde lise yıllarında da devam eden güzel bir arkadaşlık. Uzaktan birbirine bakan 2 çift göz, hep sıcak, hep içten, hep dost canlısı. O bebeksi yüzünü, sarı saçlarını, içindeki enerjiyi saçan gözlerindeki ışıltıyı hiç kaybetmemen dileğiyle!
ÖZLEM


Dört sene yetmedi. 24 Kasım'a da peşimden geldiniz. Arkadaşlığımız yedi sene öncesine dayanıyor. Bu zaman zarfı içerisinde senden hiç bir kötülük görmedim. Böyle bir dostluk tattırdığın için sagol.
RAŞİT


Çok zamanımız geçti birlikte nerden başlayayım bilmiyorum. Ama o yağmurlu gecede bize gelmeniz (hani kasetleri karıştırmıştın ya) Yapmadığımız şey kalmadı. Ne tatilimiz, ne bizim evde dans etmemiz, ne yılbaşı kutlamamız, ne de çılgınlar gibi ders çalışmamız. (diyorum bir şey eksik işte buymuş) Yaşanan her şey iyi kötü bir hatıra ve nerede bende o yürek bunları unutacak. Hadi minik balerin hoppala hoppala. Kat etmemiz gereken çok yol var. Ve bunları sensiz düşünemiyorum zaten sensiz olmayacak. Te Dua Sihana!
SELEN


Dershane sıralarında başlayan dostluğumuz, okulu hiç aratmadı. Haftada iki gün beraber olsak da sıcacık sevgine çok alıştım. Moralinin bozuk olmasını isteyenlerdenim. Ama düşman olmamdan değil. Bencillik edip, kendimi düşün memden Çünkü neşeli olduğunda uğraştığın insanlardanım. Tiklerimi de öğrendin artık bana rahat yok ama kızamıyorum sana. Gülüyorsun sonuçta. Senin o gülmen. Hayallerin umarım hayal olarak kalmaz. (ODTÜ) tabii benimki de (Sütçü İmam)
UĞUR


Ortaokul yıllarının en başından beri birlikteyiz. Henüz çocuktuk o zamanlar. Ya şimdi? Hep özendiğim lise yıllarının sonuna geldik. Kimi zaman senin olayların için insanlarla kavga ettik! Kimi zaman "bandıra bandıra ye beni" gibi aktivitelerde bulunduk. Kim bilir belki yıllar sonra yeniden?
ECE Ç.


Seni bana kuzenin anlatmıştı. Okulda yalnız bırakma, sahip çık, koru diye tembihlemişti.
Sonra seninle tanıştım. 3 seneyi beraber geçirdik. Sorunlarımı, dertlerimi rahatça açılabileceğim insanlardansın. Bazen şımaran, bazen kızaran, bazense sinirli bir insansın. Ama şunu bil ki, dışın gibi içinde güzel. Seni çok seviyorum.
Erdem PEHLEVAN