49 - MELİS TANTAN 
(533) 262 05 97  

Dört yıla sığdırılan koskocaman bir dostluk bizimkisi. Aslında dostluktan da öte bir şey belki de hayatımızın en önemli yılları. Kişiliklerimizin oluştuğu yıllardı. Bu yüzden kişiliklerimiz üzerinde birbirimizin etkisi tartışılmaz. Dosttan çok öte bir insansın benim için. İki dostun paylaşabileceğinden çok şeyler paylaştık seninle. Kavga etti dövüştük bile bazen ama hiçbir zaman ayrılmadık. Okulda parmakla gösteriyorlardı bizi ayrılmaz çift diye.
Gerçekten de öyleydik ve öyle kalacağız hep. Unutabilir miyim hiç Değirmendere'de geçirdiğimiz günleri, okuldan kaçıp Marina'da geçirdiğimiz upuzun günleri. "Kimliğim yok" deyip donup kaldığım günü, beraber gittiğimiz konserleri, bu konserlerin çıkışlarında beraber Kelepir'den yaptığımız karlı alış verişleri. Bir sene boyunca her akşam Tempoya gitmemizi, yaptığımız dedikoduları... Seninle geçen anları unutmam mümkün değil. Her zaman beraber olmak dileğiyle.
MELİSA


Sekiz yıl önce tanıdığım ilk Melisi canlı, kıpır kıpır, sıcak kanlı, küçük bir kız. Ve sekiz yıl sonra değişen hiçbir şey yok. Yıllar senin çocuksu yüreğinden hiçbir şey alıp götürmedi güzelim. Aslında hep büyük adamların o olgun yürekleriyle karşıladın olayları ama hep yüzün hiçbir şeyden habersiz bir çocuk masumiyetiyle güldü. Bu çocuk bir tek haksızlığa hırçınlandı. O ince ses gürledi, minik eller yumrukladı, güzel pırıltılı gözler ateş saçtı. Sonra fırtınanın ardından durulan deniz gibi eski masumiyetine geri döndü. Yaşamının bütün umut çiçekleri açsın ve sen masum, neşeli bir çocuk ol. Karşına çıkan bütün haksızlıklara direnen ve sen hırçın, güçlü, olgun bir kadın ol.
NİLÜFER


Sanırım dört sene sonra bir hafta seni tanımak seni sevmek ve özel olduğunu bilmek için yeterli. Yağmurla gelen hüznün ardından çıkan gökkuşağı sonrası mutlu olmak için bir sürü sebebimiz var. Tıpkı gökkuşağındaki renkler gibi hep cıvıl cıvıl, beraberinde farklı duygular, farklı anlamlar sanırım tüm bu kargaşanın bir arada yaşadığı birkaç güzellikten birisin. BEGÜM


Sözcüklere atarlar ya suçu, seni anlatmak sözcüklerle sınırlı değil derler. Oysa sözcüklerin hiçbir suçu yoktur. Bütün suç anlatılan kişinin mükemmelliğindendir. Görünen köy kılavuz istemez ya, ben hep o mükemmel dostluğu sen ve senin gibilerle yakaladım. Anlatayım mı anıları şimdi yoksa bu güzel bağımı anlatayım; aramızda çok kısa bir zamanda kurulan? İnan hiç bitmesin isterdim, hep dershanede her teneffüs gelip şebek şebek sırıt isterdim. Yanaklarımı mıncıklayıp kavga edelim isterdim. Ama her şeyin bir sonu var be dostum. Umarım bu son sana daha güzel başlangıçlar getirir. Hak verdim şimdi söyleyenlere, en kolay yolu bu. Seni anlatmak sözcüklerle sınırlı değil.
ESRA


Satırlara sığmayacağı için gönlümün bir parçasını sana armağan ediyorum. Çok söz çok yalan demişler. Seni seviyorum bunu bil yeter.
HÜS


Bir arayıştaydık hepimiz, anlayışsızlıklara ve mantıksızlıklara karşı. O arayış içinde bulduk birden birbirimizi arkadaşlıktan sonsuza dek sürecek bu dostlukla. Bazen birbirimizi en iyi anlayan olduk, bazen tartıştık, çocuk olduk bazen, bazen 60 yaşında bir yaşlı amca. Kısacası, biz seninle hayatı öğrendik, hayat olduk. Şimdi ayrılık vakti, partal kıyafetli kız. Belki aynı yerde atmayacak kalbimiz ama çarpacak yine yılmaz bir hızla. Başarılar sana hayatın boyunca. Dostlukla sağlıkla kal, özgür ol.
ARDA


En bunalımlı günlerimde çıktın karşıma. Dertlerime ortak oldun beni dinledin, rahatlattın. Bir dostta bulunabilecek her şeyi sende buldum. Fark etmeden öyle alışmışım ki sana, varlığını hissetmek bana güven veriyor. Her şey için sagol.
EBRU


Hazırlıktan beri ne çektim senden, kurtuldum derken yine aynı sınıfta birleştik. Şaka bir yana iyi ki varsın, yoksa bu komik, unutulması mümkün olmayan günleri hangi çılgınla yaşardın. Fareye benzeyen peliklerini, her gün yanağıma yapışıp öpmelerini, lise 2'de sınıf düştüğümüzde salya sümük ağlayışlarımızı, hazırlıkta birlikte otururken seni yere atışlarımı; seninse bir kedi gibi duvara kenarına sinişlerini, köpek taklitleri yapışımızı, fizik etütlerini unutmak mümkün mü? Umarım hayat seni hiç üzmez. Hep o tanıdığım çocuk mey olarak kalırsın.
DEY (Dilek)


Bakın bakın; önümde oturan, saçını iki yandan ören şirin kıza bakın! Ne kadar tatlı değil mi? Bir o kadar da arkadaş canlısı ve mükemmel bir dost. (özellikle yazılılarda) İnşallah Sophie hayatın boyunca bu güzelliklerin karşılığını alırsın ve ömür boyu mutlu olursun. Arkanda oturan muzlu süt canavarı.
OYTUN


Minik Meliscik;
İki sene boyunca önümde oturarak tüm kahırlarımı çektin. Herkesten çok uğraştım seninle ama sen anlayışını hiç kaybetmedin. Güzelliğini, sevgi dolu gülüşünü karşındakini incitmemek için harcadığın çabayı asla kaybetme Seni çok sevdiğimi hiç ama hiç unutma. Ne olursa olsun saçını toplamayı öğrenmen dileğiyle.
DUYGU


Pasaklı! Düzensiz! Minik ve şirin arkadaşım. Ufak şeylerden mutluluk duymayı iyi beceriyorsun Yaptığın haylazlıklarla, çok kötü günlerde bile, çevrendekileri güldürüyorsun. Şirin yüzüne gülmek çok yakışıyor. Senin çok ama çok mutlu bir hayat sürmeni istiyorum Çünkü bunu fazlasıyla hak ediyorsun.
BEGÜM B.


Eski dostum çok şey paylaştık seninle bu okulun ilk yıllarında, belki de ağızlardan düşmeyen ikilisi olduk, acı oldu ama o kurması uzun yıllar alan bina enkaz olmuştu, orta 2'deydik daha, yıllar geçti, arkadaş kalmayı başarabilmiştik ve hala gözlerinin içine baktığımda güzel şeyler gördüğümü fark etmiştim. Gülümsemen hala içtendi. İnsanlar için çırpınışların da hiç değişmemişti. Zaten bizi de birbirimize bağlaya n buydu sanırım. Hep gülücükler saç ve insanlara doğruyu gösterme çabanı hiç kaybetme! Dudağındaki gülücükler başarılı günlerin simgesi olsun
ÖZLEM


Memi Gangan'a; Ne günler yaşadık seninle! Acısıyla tatlısıyla tam 7 yıl! Ama değdi değil mi? O kadar yıla. Güzel günler hatırına söyle. Senin içinde olduğun anlar anlatılmaz, sadece yaşanırlar bence! Ama dostluğumuzun aynı tempoyla sürmesini isterdim. Şu an uzakta da olsak birbirimize, dostluğumuzun farkındayız. Aynı hızla devam ettiğini bir düşünsene! Kendine iyi bak. Birlikte olmasak bile bil ki seni hep hatırlayacak ve hep sevecek olan bir insan var.
PELİN


Hiç değişmedin biliyor musun Hep o iyi kalpli ve tatlı kızsın. Karşına çıkan zorlukları aşıyorsun. İstanbul'u kazanacak ve ayrılmamış olacağız umarım. Farklı şehirleri kazanırsak beni unutma sakın. Umarım hayatta her şey istediğin gibi olur, hiçbir şeyi kafana tak Unutma "Ölümün olduğu yerde daha acı ne olabilir." Belki ilerde aynı mahkeme salonunda konuşan iyi birer avukat oluruz. Her şey umut ettiğin gibi olsun.
EREN


Boyundan büyük işlerle cesurca savaşabilmen, her seferinde kendini en ufak sıyrıklarla kurtarabilmen ve bir dahaki sefere daha güçlü daha cesur olabilmen için her zaman arkandayım
MURAT


"Şirin şey";
Sana hala sinirim geçmiş değil. Çünkü o gün burnumdan yere akan yağmur damlalarının haddi hesabı yoktu. Valla başkası olsa sıkıvermiştim boğazını. Ama sensin işte, kızamam sana! Nasıl kızayım ki, en asık suratı bile gülümsemenle düzeltirsin sen. Hayatındaki bütün kötülükleri o gülümsemenle yıkarsınumarım.
BÜŞ


Şunu itiraf edeyim ki yazılılar hariç senin neler söylediğini pek anlayamadım. Ama bu sınırlı alfabenle bile bize birçok şey öğrettin. Umarım, hep kalkıp kendi kendine dans edersin, şarkı söylersin bağırarak (hayat sevgini hiçı kaybetmezsin) ve dilerim beraberce yaşarız bunları.
AHMET


Seni son senelerde daha iyi tanıdım. Sen de beni elbette. Bir de baktım ki çok iyi kaynaşmışız. Bunca sene nerelerdeydin be kızım. Kafa kızsın, çokta zekisin. Sensiz, matematikten nasıl geçerdim. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Görüşmek dileğiyle.
CENK


Okul koridorlarında güzel ve sempatik bir kız görürseniz emin olun ki bu Melis'tir. Senin hiçbir zaman kızgın ve üzgün halini görmedim. Ya insanlar seni üzemiyor ya da üzüntüleri içine atan; insanlara belli etmeyi sevmeyen bir insansın. Hayatta birçok engeli aşacağına inanıyorum.
CUMHUR


Aslında düşünüyorum da bende ne sabır varmış. Hem okulda hem dershanede seni çekiyorum. Şaka canım bozulma hemen. Sonra da görüşelim. Sen yine Yahyakaptan'daki eski evinizi ayarlarsın. Orda toplanırız. Artık alt kattaki komşu amca bize napar bilemem. Her şeye rağmen sen hep gül.
GOZDE U.


Senin bir kez bile surat astığını görmedim. Her zaman güler yüzlü yardımsever ve anlayışlısın. Fazla birlikte olmamamıza rağmen, hiç çekinmeden sana takılmama bir gün bile kızmadın. Gerçi bende buna güvenerek yaptım ne yaptımsa. İyiliğin için sağol.
CAN


Küçük böcüğüme; Bu kadar sevimli olmak zorunda mıydın? Tahmin edebiliyorum şu an ukalaca "evet" diyorsun. Umarım bu özelliklerin hayatın boyunca seninle olur. Arkadaşlığın için sağol.
AHSEN


Aklına eseni çekinmeden yapan, iyi kalpli, dost canlısı, seni. Bana vurmanı, çocuksu hareketlerini unutmayacağım. Bir gün eğer kendini yalnız hissedersen gece gökyüzüne bak, sana göz kırpan yıldızlardan bir demet umut yalnızlığını aydınlatacaktır.
TÜLUĞ


İyisiyle, kötüsüyle çok şey yaşadık. Ama bunlar bizi doğruya götürdü, senle kötüyü hatırlatacak şeyleri unutturdu. Sanki her şey yeniden başlamıştı. Yeni bir Melis, yeni bir Gözdeydik birbirimize karşı. Artık birbirimizi güzel anılarla hatırlayabiliriz.
GÖZDE F.


Burada bir kanıt olarak kalsın. Lise 1'de aynı sırada otururken defterlerine ve notlarına öyle büyük bir aşkla bağlıydım ki, bana da ortaokulu bitirdiğimi, üniversite moduna girmem gerektiğini hatırlattın. Biliyor musun, sıcaklığın refleksle karşındakini gülümsetiyor.
EVO

Selam Deli kız;
Senin gibi şeker biriyle arkadaşlık etmemek büyük bir kayıp olurdu. Neyse ki biz bunu yaşamadık. Umarız mutlu olursun hayatın boyunca. Çünkü mutluluğun olmazsa diğer güzelliklerin anlamı kalmaz.
MEHVEŞ - EDA


Çok sempatiksin, içtensin. İnsanlara hemen kendini sevdiren bir sır var sende, çözemedim. Daima mutlu ve başarılı kal.
OĞUZ