481 - IŞIL TEZCAN 
geyikpark@hotmail.com  

(532) 604 25 17 

Başımın tatlı belası! Senin için yazılacak o kadar çok şey var ki! Hangisinden başlasam bilemiyorum. Her ne kadar böylesine temiz bir kalbe sahip olman her zaman dışarıdan saf gibi gözükmene neden olsa da beni senin içini çok iyi biliyorum. Çok şey paylaştık seninle, çok heyecanlar yaşadık ve sanırım bir bölümünde sonuna geldik. Ama her son yeni bir başlangıç demek değil mi? Yer ve zaman değişse de dostluklar hep bizimle! Yanındayım dostum! Nerede ve ne zaman olursa adımı çağırman yeter! Yana çevirdiğinde başını; işte ben tam orada olacağım.
YASEMEN


Işılım mışılım; bir tanecik geyikablam, geyikterapistim (ve içinde geyik lafı geçen bütün kelimeler) dershane sıra arkadaşım veee Ağır Vasıtam. (ehuehuehu) Nedir benim senden çektiğim yahu! Bir yolda yürümeyi bile öğretemedim sana (ama kararlıyım öğreteceğim) Düşünüyorum da Ankara gezisinde Ak Sakallı dede niçin senin telefonunu çalmak istedi acaba? (Bunun cevabını bulamadık henüz.) İyi ki varsın, iyi ki dershanede yanımdasın. Ama sen hocanın her anlattığını satırbaşı olarak anlarsan, işimiz zor. Seni seviyorum geyikabla...
OYTUN


Arkadaşlığımızın temeli hazırlığa dayanıyor ama ben yine de bu son 3 senenin birbirimizi tanımamıza daha çok yaradığına inanıyorum. Ve çok iyi bir arkadaşım olduğunu bilmeni isterim. Her ne kadar bir seneliğine aramızdan ayrılsan da bu arkadaşlığımızı yok etmedi tam tersine güçlendirdi. Yapmış olduğun geyikleri unutmak kesinlikle mümkün değil. Hele hele ilk geldiğimiz sene yazdığınız aşk mektuplarının da maşallahı vardı. Yani gerçekten aşık biri olsa o kadar iyi yazamazdı. Işıl; sevgi bitmemesi gereken tek şeydir. Aramızdaki sevginin bitmemesi dileğiyle.
BATUR


Takıntıdaşım'a;
Aaa, biz bu sene tanışmışız. İnan ki üstünde epeyce durmadan hatırlayamıyorum bunu. Bu kısa sürede çok şeyler paylaştık seninle, çok şeyler yaşadık. Gülümsemek istediğimde senin tren koridorlarında koşarken, arka profilden görüntünü hatırlamak, bira duygusallık ihtiyacı duyduğumda seninle paylaştığımız özeeel konular getirmek yetiyor bana. Böylesi anlaşmamızı kafa yapılarımıza bağlıyorum. He bir de zaten çilli insanların kötü olabileceklerine inanmıyorum. (çilleri var mümkün diil ondan kötülük gelmez!) Tamam tuhaf takıntılarım var biliyorum, sanki senin yok! Umarım psikolog olmadan bunlardan arınırız. Ya da yok ya arınmayalım. Seni seviyorum.
Esin AŞKIN


Ablama;
Işıl'ın da açıkladığı gibi bende ilan ediyorum; o benin ablam değil (hala inanlara duyurulur!) Her ne kadar geyik yapmış olsak da bazen ablammışsın gibi hissettiğim oldu. Çünkü öyle cana yakın öyle sıcakkanlısın ki insanın seni sevmemesi mümkün değil. Bugüne kadar ki arkadaşlığın ve kimi zaman ablalığın için sagol. Gülümsemeni yitirme.
Ömer KAYA


Seninle ne güzel günler geçirdik, ne sırlar paylaştık, ne kişileri çekiştirdik. Ortaokuldan beri harika bir arkadaşlık dönemi geçirdik. Acılarımızı ve sevinçlerimizi en güzel şekilde paylaştık. Bu an sonra da öyle olacak. Söylemeyeyim dedim ama, ortaokulda sınıflar arası tunuvalarda kendi potana attığın basketi de unutmayacağım.
KAYRA


Sen çok iyi bir arkadaşsın. Çok cana yakınsın. Çok temiz bir kalbin var. (ondan sana saf diyoruz yanlış anlama sakın) Hep böyle kal. Seni çok seviyorum.
UMUTCAN


Geyikabla, 1 sene boyunca aynı sırayı, aynı mekanları paylaştık. Ayrıldık ama aramızdaki dostluk bozulmadı. Umarım hiç bozulmaz. Çok geyik olman ve konuşurken gözlerinin fıldır fıldır dönmesi beni biraz kıl etse de sen dünyada eşi benzeri bulunmaz bir geyiksin. Ayrılan yollarımızın ileride birleşmesi dileğiyle
STİ DOLMA GÖKÇEN


"Yazı yazarken bakma", "uğurtuttum", "3 kere öpücem"....valla bu lafardan kurtulduğuma sevinemiyorum bile. İlk başlarda ne kadar sinir olsam da zamanla bende alıştım bunlara. Esin'le bir olup beni kudurttuğunuz günleri, geyiklerini, takıntılarını, güler yüzünü hiçbir zaman unutmayacağım...
BÜŞRA


Ah! Sevgili geyikabla...Bitmek bilmeyen geyiklerin süper(!), esprilerin ve (genelde benle paralel olan) düşüncelerinle sevdirdin kendini bize. Seninle chatlerimizi, sanal alem geyiklerimizi ve meditasyon muhabbetlerimizi unutmayacağım. Eğer bir zorlukla karşılaşırsan sakın ha bunlara kafanı takıp ta güzel yüzünü buruşturma. Bir gün Cem Karaca dinlediğinde veya ayna karşısında konuştuğunda beni hatırla. Ben ne zaman ayna karşısında gitar çalsam bil ki sen aklıma geleceksin. Sana son biz söz yazı yorum bunu ciddiye al ve seni üzecek hiçbir şeyi sallama. "Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir?"
EREN


3 sene önce geldin güzel kız ve kaynaşmak zor olmadı. Önce geyik rolünle gösterdin kendini. Ama seni tanıdıkça daha ne cevherlerin olduğunu anladım; cana yakınlık, delilik...Kısacası sevdirdin kendini. Şimdi son senemiz ve ayrılık rüzgarları esmek üzere. Benim için unutulmayanlar arasında yer alacaksın!
AYSUN


Senin kadar geyik bir kız tanıdığım için kafamı duvarlara vurmam gerek ama seni o kadar çok seviyorum ki elimde değil seninle arkadaşlık yapmamak. Seninle hep hayal kurardık. Yılbaşı hayallerimiz, mezuniyet hayalleri vb. Ama bu hayallerin hepsi bir bir gerçek olunca her şey bitecek. Umarım ki bu hayaller gibi arkadaşlığımız bitmez ..
Gözde FİL


4 sene önce bir piknikte karşılaştığım biriyle bu kadar sıkı bir dostluk kuracağım kimin aklına gelirdi ki. Seni lise 1'de tanımaya başlamıştım. Yaptığın ilk geyik muhabbeti herkesi kahretti ve ne yazık ki sana en yakın oturanlar arasında ben vardım. (Hemen önünde) Talihsizlikler zinciri lise 2'de de devam etmekteydi. Bu seferde komşuyduk hatta aynı okula gidiyorduk. (İlk buna inanmak istememiştim ama ne yapalı olmuştuk bir kere.) Artık sana alışmıştım, aynı heyecanları, üzüntüleri paylaşmıştık. Böyle biri hakkındaki düşüncelerim tamamen değişti. (hadi bakalım geyik modundan kurtardım seni) Senden ayrılabileceğimi hiç sanmıyorum, ama yine de sen her ihtimale karşı hayatta mutlu kal.
SERDAR


Bütün sene boyunca sırtını, omuzlarını ve başını ovdum. Birde sen uyumak istediğinde saçını okşamam için hep beni çağırdın. Sen kibarlığın güzelliğin ve sevecenliğinle bambaşka birisin. Yaptığın esprilerle bizi güldürmeyi her zaman başardın. Seni seviyorum.
SEDEF (masörün)


Büyük geyik mütehassısı, İzmir fatihi geyikabla. Okula ilk geldiğinde hemen fark ettirmiştin kendini. Müthiş (-40°C) esprilerinden mi olsa gerek hemen gözüme çarpmıştın. Vay be demiştim ilk defa böylesine geveze bir kız görüyorum. Seni dinlerken kopmamak elde değil. Ben her espriden sonra sana "of' diyen biri olarak karşına çıkmaya çalışıyordum. Ama sen inatla devam ediyordun performansına. Aslında hepsi birbirinden güzel muhabbetlerinin her biri birbirinden eğlenceliydi. İzmir'deyken eksikliğin çok hissedildi ama neyse ki döndün ve aralıksız olarak havaları soğutup bizi koparmaya devam ediyorsun. Hep böyle kalman dileğiyle ..
ÇAĞRI


Sınıf arkadaşım, canım, İstanbul hanım efendisi, bayan kibar, bayan zeki. Bunların hepsi tabi ki sende toplanmakta. O kibar öksürüşünle, o hanım efendi tavırlarınla imrendiğim insan. Bir de sağır duymaz uydurur hesabı lafları sallamazsan dört dörtlük olacaksın. Umarım hep böyle sevecen ve cana yakın kalırsın.
SELEN (Bayan Sakar)


Bacım Işıl;
Seninle tanışalı pek fazla olmamasına rağmen benim sıcak kanlılığım (senin hiç katkın yok) sayesinde hemen kaynaştık. Hayatımda gördüğüm en saf insanlardansın. Belki de bu saflığın yüzünden seni çok sevdim. H birde duyduğuma göre YÖK saf olanlara ek puan veriyormuş. Demek ki çalışmana gerek yok, kesin kazandın. Eğer bir gün mutsuz olup sıkıntıya düşersen beş bin kere Cem diye anır ben yardımına koşarım. Hep yanındayım.
Cem SARAÇ


Seni tanıdığım 3 senede aklıma ilk gelen muhteşem geyiklerin. Geyik yapmak ne kadar kötü bir şey olsa da, sen yapınca gayet güzel oluyor. Ortamı bazen kahkahalara boğuyorsun, bazen de hayretler içinde bırakıyorsun. Seninle aynı ortamı paylaşmak çok güzel ve seni tanımak daha güzel.
EMRE


Seni tanımamda en büyük etken Ankara gezisiydi. Belki senin için pek güzel anlar değildi. İlk başta bizim içinde çok korkunç ve tüyler ürperticiydi. Ama sonra alıştık bu konulara. Zamanla komik gelmeye başladı. Hatta o kadar çok girdik ki bu ince konulara hep birlikte karıştık belki de ismi lazım değillere (3 harfliler) Seni hep böyle gülünç ve bir o kadar da ürkütücü anlarla hatırlayacağım.
İrem SABANCI


İşte benim güzel olduğu kadar yetenekli, bir o kadar da akıllı arkadaşım Işıl. Kızmak olgusunu ve duygusunu önün yüzünde görmeye henüz tanık olmadık. Yaptığın esprilerle üzüntülerimi ve sıkıntılarımı bir arılık bile olsa unutturduğun için sagol. Ben seni unutmayacağım. Sepet sepet yumurta sende beni unutma.
CUMHUR


Seninle yeni tanıştık ama gerçekten güler yüzün ve çocuksu yüreğinle çok sıcak bir insansın. Samimiyetimiz çok taze ama seninle paylaşılacak güzel anlar var. Seni böyle tanıdığım ve son senemde senin gibi yüreği sevgi dolu biriyle beraber olduğum için çok mutluyum. Gülen yüzün solmasın.
ESEN


Anlam veremediğim hareketlerin, geyik muhabbetlerin, garip tiklerin... Daha ne diyim? Alışılmadık bir tipsin işte. Hakkında bundan fazla bir şey bilmiyorum ama tuttuğunu koparan bir kız olduğuna inanıyorum. Gelecekte karşılaşırsak beni aynı silahla vurmayı unutma!
TÜLUĞ


Ortaokuldaki bu tatlı kızla lisede daha bir kaynaştık. Lise 1'de geyik ve chat muhabbetlerin pek meşhurdu. Birde folklor vardı tabi. Sonra öğrendim ki psikoloji okumak istiyormuşsun, hadi bakalım. (Bu gidişle pek lazım olacak zaten) Her şey gönlünce olsun.
ECE