470 - AHSEN KAÇAN 
(535) 676 28 28  

Bazı zamanlar, hayatta gerçekten çok değer verdiğiniz bir insana karşı hissettiğiniz o içten duyguları kelimelere dökmek, anlamsızlaşır. Çünkü o duygular, o özel anlar ancak yaşanabilir. Ve sadece sizin aranızda çok özeldir. hayatta bu kadar kısa zamanda bana bu duyguları yaşatan çok az gerçek dostum oldu Sen gerçekten çok özelsin benim için. Çok kısa zamanda hatta belki de 1 saat içinde birbirimize açılmamızla başlayan dostluğumuz, hayatımda çok önemli bir yer tutuyor. Ben senle gerçek dostluğun çok iyi bir örneğini yaşadığıma inanıyorum ve seni çok seviyorum. Yanımda olman, zor anlarımda bana destek olman beni rahatlatıyor. Beraber ağlamak, seninle beraber gülmek beni nasıl mutlu ediyor bilmem ki nasıl anlatılır. Senin varlığını hissetmek bile güzel. Seninle yaşadığımız o güzel anlar için ve dostluğunu benimle paylaştığın için sana çok teşekkürler canım arkadaşım. Her zaman bu içten dostluğunun yanımda olmasını dilerim. Seni gerçekten çok seviyorum. Ve hayatta en güzel yerlerde, en mutlu anları, dakikaları yaşamanı istiyorum. Hayallerin hayattaki tüm gerçekler kadar yakınında olsun ve tüm ideallerin gerçek olsun.
İREM


Dostluk belki de birlikte çok şey yaşamak değildi bizim için, doğru yerde doğru kişiyle aynı şeyleri düşünmekti, aynı şeyleri paylaşmaktı. Belki çok şey yaşamadık seninle ama aynı duyguları paylaşmamız, hissettiklerimiz şu an 2 senede yakınlaşmamızdaki etkileri çok büyük sanırım. İlk tanışmamızda seninle anlaşabilmenin çok zor olabileceğini düşündüm. Çünkü gerçekten anlaşılması zor bir insandın benim için. Fakat şimdi karşında bakışlarından nerede ne hissettiğini anlayabilen bir Şükü var. Umarım ileride mutlu bir hayat seninle olur bu arada 18 Haziran'ı unutma...
ŞÜKRİYE


Dost'a;
Senelerdir devam eden arkadaşlığımızda iyi olsun kötü olsun birçok anımız oldu. Yaşadıklarımızı, yaptıklarımızı unutmak ne mümkün! Hele senin deliliklerinin. (unutma ilerde psikolog olduğunda (deli psikolog) ilk hastalarından biri ben olacağım. Bana sözün var. Seneler bizi dostluğa götürdü ve kötü alıştık birbirimize. Şimdiye kadar yaşadığımız bütün o güzel anıların milyonlarca kat fazlasını ve güzelini ileride yaşamak tek dileğim. Unutma, bu ayrılık sadece sözde ayrılık. Seni çok seviyorum deli psikologum! "Açtığımız yeni sayfada hep beraber olmak dileğiyle.
AYSUN


Huysuz ve tatlı kıza;
Bir insan bu iki zıtlığı nasıl barındırabilir diye düşünüyorum ama seni düşündüğümde anlayabiliyorum. Seni tanımam biraz zor oldu ama sindire sindire oldu, bir daha ayrılmamak üzere başladık. Sence de öyle değil mi? Seninle genelde tartıştığımız tek konu sınıfta sıraların altına ayaklarımızı sığdıramamızdı, senin gibi küçük ayaklı biri nasıl sığamaz hala anlamam ya hadi neyse. Zaman zaman yaptığın agresifliğinle aslında sinirli bir tip değil, komik biri olup beni hep güldürmüşsündür. Seninle Irem'le ve Gözde'yle birlikte pazar günleri dershaneden kaçıp marinaya gittiğimiz o bunalım günleri hatırlayacağım. Sen de sakın o günleri unutma ve bunu hep yapalım tamam mı? Birde son olarak senin sınavlarda bizi deli etmeni hatırlayacağım. Kopya çekmediğin için bizi az delirtmezdin. Tüm şirketleşmeyi bozardın. Ama sana zorla verdiğim ve aldığım kopyalarında tadı bir başkaydı. Seni seviyorum.
Gözde FİL


Sana ne desem az kalır! Benim hem okulda hem dershanede kahrımı çeken yegane insansın. Ama tabi ben de seni çekiyorum. Çekeceksin tabi. Seninle geçirdiğim yazılıları hiç unutmayacağım. Sayfayı kitaptan koparıp önüne verdiğimiz halde bakmamıştın ya pes doğrusu. Neyse yanında İrem oturuyor, o da zavallı kopya alacak diye kafasını 180° döndürmekten kafası kopuyordu. Ama yine de biz muhteşem sekizliyiz. Ve ayrılmadık ayrılmayacağız da dimi Ahsen? Yüzünden gülücükler eksik olmasın
Gözde ULUDAĞ


10-TM'de başlayan arkadaşlığımız kısa sürede gelişti ve birbirimizi tanımamızı sağladı. Her insan delilikler yapar ama senin yaptıklarını yapmayacağı kesin. Dünyada da nesli tükenenlerdensin. Kopya çekmemeyi bırak, yanındaki ne bile bakamayan başka bir insan daha tanımıyorum. Ama seni başka türlü de düşünemiyorum. Seni çok seviyorum. O hırsınla da psikolojiyi kazanacağına eminim. Hep mutlu ol!
GÖKSUN


Ah sen var ya sen! Sen var ya tatlı kız, bu sınıfın en şeker, en nazik, en oturmasını kalkmasını bilen ender kızlarındansın. Bizde bu özelliklerine dayanarak sana bir kısmet bulduk ama sen kabul etmiyon. Ne olurdu yani çocuğa paşa paşa evet desen. Eğer kabul etseydin senin düğününde içip içip sarhoş olacaktım. Böylece mürüvvetini çift görecektim. Çifte mürüvvet nasıl ama. Olsun bilirim sen yine en iyisini bulursun. Hayatta hep mutlu ol ve hep böyle kal.
CEM


Pasaklıma;
Güldüğü zaman o güzel gözlerinin içi gülen yardımsever, dost canlısı, sevimli arkadaşımı kolay kolay unutmak mümkün olmayacak. Seni daima pasaklım diye hatırlayacağım.
DİLEK


Ahsen samimiyeti, dost canlılığı ve daima yüzünden eksik etmediği gülüşü sayesinde bir çok insandan kendini hemen ayırır. Tüm bu vasıflara sahip olmasından daha çok, onları her zaman koruyabilmesi sayesinde arkadaşlığımı kazanmıştır. Arkadaşlığımızın her zaman devam etmesi dileğiyle, mutlu kal.
CAN


Ah sen var ya! Ne kadar iyi bir insansın, nasıl böyle insanlara böyle iyi davranabiliyorsun bilmiyorum. O sakin, ciddi kişiliğin her zaman insanları etkilemiştir. (Güldüğün zaman daha çok etkiliyor ya) Yani senin her halin insanları sana yaklaştırıyor, sevilmeni sağlıyor. Çok iyi bir insansın. Her zaman böyle kal. Başarıyı en kısa zamanda yakalayacağına inanıyorum.
CUMHUR


Tanışır tanışmaz ısınmıştım sana. Belki ikimiz de başka bir okuldan yeni geldiğimiz için, aynı kaderi paylaştığımız içindir bilemiyorum. Zaten nasıl oldu pek de önemli değil. Seni her zaman kendime çok yakın hissetmişimdir. Benim için özeller arasında yer alıyorsun. Umarım önüne çıkan hiçbir şeyin seni üzmesine izin vermezsin. Her zaman dost kalmamız dileğiyle.
EMİNE


Sempatik tavırların, güzel sohbetinle katıldın aramıza. Zaman geçtikçe birbirimize daha çok ısındık. Bazı zamanlar gelen keçilerinden de nasibimi aldığım oldu. Bana TM seç dediğinde seni dinlememiştim, artık fen derslerinden kafayı yemek üzereyken seni dinlememekte hata ettiğimi anlıyorum. Her zaman ki tavsiyelerin için teşekkürler. Hayatın boyunca mutlu olman ve yüzünün hep gülmesi dileğiyle.
AYKUT


Abe şugar gacı! Seninle hep atıştık. Yeter artıkın bitirelim bu kavgayı! Yıl boyunca kulaklarımdan sesin hiç eksilmedi.
- Begüüm! Şu ışıkları kapatır mısın?"
- Olur!
-Sağol!
Şimdiki gibi her zaman kendini kaybedercesine gül hayata.
BEGÜM


Sessiz, sakin, candan, sevgi dolu, güler yüzlü. Yeni gelmiştik o sene ikimizde, sonra her şey bir anda oldu işte, ısınıverdik. Dertlerimizi, sıkıntılarımızı anlattık, sevinçleri paylaştık. Güvendik birbirimize. Bütün güzellikler seninle ve her şey gönlünce olsun.
ECE


İşte benim bir zamanlar ki kader ortağım. İnsanlara hak ettiklerinden fazla değer verirsek, üzülenin hep biz olacağını sanırım ikimizde anladık. Bazı şeyler bize iyi ders oldu ama! Okula ilk geldiğinde soğuk sandığım ama sonradan tüm sıcaklığı ve yüreğiyle tanıdığım asabi arkadaşım benim, hadi var mısın son kez şu kalorifere kadar yarış yapalım! (orda hala nasıl o kadar kayabildiğini anlamış deilim.) Umarım hayat sana hep istediklerini verir. Zaten görüşeceğiz. "Ha gayret güzelim gayret Biter elbet bu yağmur sabret."
ÇAĞLA


Ah sen yok musun sen! Sinirli tavırların, arkadaşlığın, manasız hareketlerime bakışın, her şeyinle sohbetlerimi, senin yüzündeki tebessümü ömür boyu yüreğimde saklayacağım. Kankine (İrem) iyi bak. Her şey uçup gider dostluğumuz hariç.
TÜLUĞ


Üç yıl sıra arkadaşlığı ettiğimiz, şakalaştığımız, gülerek geçirdiğimiz günlerle, mis gibi defter kokularıyla göz açıp kapayıncaya kadar geldi geçti. O kokulara nasıl dayandığına hala şaşıyorum. Demek ki sende müthiş bir sabır var. İyi niyetli oluşunu, çevrene karşı sergilemiş olduğun candan ve sevecen tavırlarını ve hep güleç yüzünü iyi biliyorum ama sabır yeteneğini yeni öğrendim. İnşallah yüzündeki tebessüm hayat boyu kalıcı olur. Başarı ve mutluluklar dileğiyle.
ÖZEM


Kısa sürede çok şey paylaştık, kalplerimizi tümüyle öyle bir açtık ki birbirimize en gizli kalmış köşelere kadar girip birbirimizi kolayca anlayabilir hale geldik. Benimle paylaştığın her şey için sağol ve her şeyi kafana takma.
NİHAN


Tam 12 sene olmuş. Yıllar ne çabuk geçiyor. Her şey değişiyor ama tek değişmeyen şey senin kalbimdeki yerin. Çok özleyeceğim birlikte geçirdiğimiz dakikaları ama tek tesellim senin de bu anılarımızı unutmamış olman olacak. Tüm mutluluklar senin olsun.
EBRU


Seni yakından tanıyalı çok uzun zaman olmadı belki ama, içten tavırların ve tatlı tebessümün karakterinin ve arkadaşlığının farkına varmamızı sağladı. Hayatın boyunca en az senin kadar iyi niyetli insanlarla birlikte olabilmen ve hedeflerine eksiksiz ulaşabilmen dileğiyle.
HİLAL - ŞULE


Çoğu zaman sınıfta uyuklarken bulduğumuz İrem ve Ahsen ikilisinden Ahsen'i bazen de panik halde ve artık onun için klişeleşmiş kelimeler olan "ahh, eyvah" gibi kelimeleri söyleyerek koşuştururken bulabilirsiniz. TM'de geçen olayların istihbarat kaynağımız olan Ahsen'e; bildiğim kadarıyla en son kararı olan psikoloji alanında başarılar dilerim.
SERPİL


Seni tanıyalı iki yıl oldu. Arkadaşlığımız lise 1 zamanında gelişti. Şu an da sınıflarımız ayrı olmasına rağmen arkadaşlığımız eskisi gibi devam ediyor. Senin o dershane çıkışlarına getirdiğin kızları ve çektiğimiz kopyaları hafızalardan çıkarmak mümkün değil. Sen arkadaşların en alçakgönüllü olanısın. Senin gibi bir dostum olduğu için kendimle övünüyorum. Umarım ileride o hep gülen yüzünden gülücükler eksik olmaz.
COŞKUN


Kesin evet derim "Aramızdaki ilişkiyi bu okula mı borçlusunuz?" sorusuna. Çünkü uzaktan akraba olmamız bile yetmemişti birbirimizi tanımaya. Aynı okulda olmasaydık senin bu kadar sıcakkanlı, bu kadar cana yakın olduğunu bilemeyecektim belki de Dediğin gibi elveda yok. Kendine iyi bak.
ÖMER