47 - OĞUZ ATEŞ 
(262) 322 46 13  

Oğuzcuğum; Senle beraber çok uzun yıllarımızı, 5 ilkokul 7 lise 12 yılımızı bilfiil beraber geçirdik. Bıktım senin yüzünü görmekten. Bu da yetmezmiş gibi aynı sınıfta aynı dershanedeyiz. Korkuyorum yakında bizim eve taşınırsın diye. Bu bize kaderin tatlı bir oyunumu yoksa yağlı bir kazığımı bilemiyorum. Şaka bir yana senle geçirdiğimiz yıllar için ve bana gerçek dostluğu, arkadaşlığı gösterdiğin için çok sagol. Hep kıskandığım sarı saçlarını deli gönlüme bağlamışım çözülmüyor Oğuz'um Dostluğumuz hep sürecek. Kendine iyi bak!
HALDUN


Sevgili Oğuz; Kader bizi 2 sene önce Eşit ağırlık sınıfında tanıştırdı. Kısa sürede oluşturduğumuz 4'lü grupla, iyi bir arkadaşlığın temellerini attık. Zaman zaman kavga etsek de hep beraber olduk. Beraber top oynadık, otobüslerin arkasından koştuk ve karşılıklı birbirimize kız ayarlamaya çalıştık. Aslında bana dua etmelisin. Şu an, karşılıksız da olsa, kız arkadaşın var. Bu aşkın temellerini ben attım, sınıfı bu aşka ben şahit ettim. Neyse. Tehlikeli konuları geçip tarih meselesine bir açıklık getirmek istiyorum. Tarihte ne kadar iyi olursan ol, not bakımından beni geçemezsin. Yeni kral benim. Zaman zaman seni kızdırdğıım da oldu. İstemediğin şakalar yaptım, sıkıştırdım. "Çalış, çalış yaptım. Ama bu davranışlarımda kesinlikle bir art niyetimin olmadığını bilmelisin. Acı tatlı anılarıyla iki yılı geride bıraktık ve bu yıl hayatımızı etkileyecek olan sınava giriyoruz. Umarım bu sınav sonucunda layık olduğun yerlere gelirsin. O sabahları yıkamadığın yüzünü, sapsarı saçlarını, ne kadar "Canınız cehenneme!" desen de sonsuz iyi niyetini ve müthiş muhakeme gücünü asla unutmayacağım. Ömür boyu başarı ve mutluluklar Görüşmek dileğiyle.
Özlem HANCI (Trabzonlu)


Benim sarı saçlı arkadaşım. Her zaman bir espri kaynağısın, çünkü sen doğuştan farklı özelliklere sahipsin. Fakat bu esprileri olgunlukla karşılaman çok hoş. Senin mavi gözlerin, uykulu bakışların hiçbir zaman akıntısı durmayan burnun ver'siz sözcükleri seçmen senin farklı özelliklerin. Umarım bunlar seni rahatsız etmiyordur. Yine de samimi, seviyeli arkadaşlığın en önemli olanı. Dilerim hayatın boyunca her zaman istediklerin gerçekleşir. Mutlulukların seni kovalaması dileğiyle...
OĞUZHAN


Sıra arkadaşım; Sarışın, mavi gözlü, esprili, konuşkan, içten, samimi...Lise yıllarındaki sıra arkadaşları unutulmaz, bende seni hiç unutmayacağım. Daha sene sonuna kadar kim bilir ne anılarımız olacak. Tabi unutmayacağım. Hep böyle candan halini koru. Bütün güzellikler başarıyla bütünleşip seninle olsun Sıra arkadaşın.
ECE


Seninle hazırlıktan itibaren yakın bir arkadaşlığım oldu. Gerek okul çıkışları, gerekse hafta sonları internet cafeye giderdik. Ben hep chat yaptığım halde sen sürekli oyun oynardın. Bazen de diğer arkadaşlarla beraber bizim eve gelir, bilgisayar oynardık. Tarih dersindeki üstünlüğün ise tartışılmazdı. En çok muhabbetimiz ise futboldan ve futbolla ilgili bilgisayar oyunlarından oluşurdu. Yazın Mustafa'larda geçirdiğimiz havuzlu günleri de asla unutamam. Umarım bu günlerimiz unutmazsın. Dilediğin bir üniversiteyi kazanman ve iyi bir geleceğe sahip olman; ayrıca arkadaşlığımızın bitmemesi dileğiyle.
ALPER


Tarih Profesörümüze; Önümüze geldiğinden ve oturduğundan beri bize bir rahat vermedin. Hep biz sana güvendik sen de bize, isteklerin bitmek bilmedi. Kısacası başımızın belası oldun. (Ama tatlı bela!) İnşallah tüm isteklerin gerçekleşir. Seni seviyoruz.
SEDA - LERZAN


Senle 2 seneden beri arkadaşız. Senle eskiden beri basket maçları yapardık. Çok şanslı sayılar atardın. Ama beni yenemezdin. İyi bir çocuksun. Oğlum şu Özemlere dikkat et. Seni işletmesinler, dikkatli ol, benden sana bir sır...İnşallah iyi bir üniversite kazanır ve başarılı olursun. Kendine iyi bak!
MEHMET


Okula başlarken 7 yıl bu okul biter mi dedik, geçti, gitti, senelerdir beraberiz. İyi, kötü hepsi güzel günlerdi, be. Siz şimdi, kadere bak, onca yıl aynı yüzler çekilir mi diyeceksiniz, ama Oğuz iyi çocuktur, sakin, sessiz ama sevecendir. Arkadaşım pek önüne bakmaz, düşe kalka 2 kez burnunu kırmıştır. Aman Oğuz bunu bir daha deneme, biz yokken kendine iyi bak Her konuda anlatılacak çok şeyi biraz fazla bilgisi vardır. Öyle kolay kolay konuşmaz, ama fazla uğraşmayın sonra dövseniz susturamazsınız. Umarım isteklerin gerçekleşir. Hadi eyvallah.
AHMET


Amca oğlu Oğuz;
2 senelik arkadaşlığımız boyunca iyi ve kötü günlerimiz geçti. Çogu zaman Mustafa ve Özemin dolduruşuna gelip kavga etmemize rağmen en iyi arkadaşlarımdan birisin. Senin şu tarih bilgine ve sinema bilgine hayran kaldım. Hayatta başarılı olman dileğiyle.
BARIŞ


Sınıfımızın sessiz insanı. Az konuşup doğru söylemeye çalışan, sarışın çapkını. Nasıl adını çapkına çıkardık ama. Hala hayret ederim sana nasıl tutuyorsun o tarihleri aklında. Neyse beni de tarih gibi aklında tutarsın umarım, başarılar.
CENK


Her coğrafya dersinde seni arkamda buldum. Normalde fazla konuşmamanda, yani en azından bizim sınıftakilerle, o derslerde çenen açılırdı. Sana kızıyordum belki ama bütün bunların aslında şakalardan ibaret olduğunu sen de biliyordun herhalde. Şu konuya da değinmeden geçemeyeceğim, biliyorsun ki sınıf karışmıştı bu konu yüzünden, senin kadar ön sırada oturma isteğiyle yanıp tutuşan bir öğrenci daha tanımadım. 12 senelik okul hayatım boyunca. Bütün bu güzel anılarla birlikte seni hiç unutmayacağım ve özleyeceğim. Bütün mutluluklar ve güzellikler umarım bütün yaşamın boyunca seni takip eder.
İREM


Oğuz;
13 senedir beraberiz yaw. İlkokul sıralarında başlayan bu arkadaşlık bugünlere kadar sürdü. Ne mutlu ki seni tanıyabildim ve bir çok şey paylaşabildim. Hani şu "açtım ağzımı, yumdum gözümü" deyimi var ya, tam senin için söylenmiş Sohbetlerimizde her kızdığında gözlerini sanki toz kaçmışçasına kısıp nefes almadan konuşmanı hiç unutamam. Bugünlere gelen arkadaşlığımızın sürmesi dileğiyle.
ÇAĞRI


Yıllardır arkadaşım olan Oğuz mükemmel bir insandır. Ama bu mükemmelliği sağlamaya çalışırken kendisini hep ikinci plana atar. O beni 7 yıldır hiç üzmeyen saygılı insanlardandır. Her zaman olgun ve mantıklı davrandı, insanlara hep yakın oldu. O yüksek zekanı iyi şekilde kullanman ve sahip olduğun kişiliğini sarsmadan yoluna devam etmen dileğiyle. Hep mutlu kal.
Can GEÇKİN


Sarışın cengaver, bir türlü ısınamadın be okula! Aslında göründüğün gibi değilsin. Cana yakın felsefi lafar söyleyen, ince esprili anlayışınla hep aklımda kalacaksın. Mutlu olman dileğiyle...
TÜLUĞ


Oğuz'a;
Seni çapkın seni! Yine hangi kızın gönlünü çaldın? O kadarını bilemiyoruz! Tamam bu kadar geyik yeter! Yedi senelik arkadaşlığımızın sonuna geldik. Kim bilir daha kaç kızın canını yakacaksın! Seni unutmayacağız.
GÖZDE - GÜKSUN - GÖZDE


Seninle arkadaşlığımız Lise 1'de başladı. Önümüzde oturuyordun ve bizim neşe kaynağımız oldun bir anda. Düşüncelerine, üstün tarih kafanla kısacası her şeyinle çok değerlisin bizim için. İleride inşallah emellerinin birinde okuyan olursun. Sen en iyisine layıksın. Sana son bir tavsiye bizden, sakın ha evlenme, hayatın hapislerde geçen ve karı katili olursun. (Oğlum biraz önem ver tavsiyelerimize) Merak etme ömür boyu aramızda sır olarak kalacak. Sadece 100 civarında kişi biliyor. Sevgiler.
EREN - EMRE


Seni bana tanıtan ilk şey yüzündeki o sevecen bakışlar oldu. Gerçekten iyiliğin ve arkadaşlığın benim için çok değerli. Hiçbir zaman göze batmayan o içten yaklaşımlarınla seni tanımak çok güzel. Akıllı ve zekisin. Seni güzel günler bekliyor.
ESEN


Hazırlık sınıfında geldik bu okula. Mutluyduk, yeni okulun, yeni arkadaşların heyecanını yaşıyorduk. Ama şimdi üzülüyoruz. Bu güzel dostlukları, arkadaşlıkları içinde barındıran okuldan ayrılıyoruz. Ama şunu unutma; sınıfta en öne oturmak için verdiğin mücadeleyi, gerçek dostluğunu, çapkınlıklarını, en önemlisi de seni asla unutmayacağım. Hayatında hep mutlu ol.
OYTUN


Oğuz'a sevgilerle;
Seninle yıllardır tanışıyoruz. Aradan geçen yıllarda arkadaşlığımız daha da pekişti ve çok iyi arkadaş olduk. Her zaman bağışlayıcı, anlayışlı ve yardımsever biri olarak tanıdım seni, "R"leri söyleyememen dışında hiç bir kusurunu görmedim. Ama inanmalısın ki bu bir kusur değil, bir lütuftur, sen özel bir insansın ve her zaman kalbimde olacaksın. Beni hiç unutmaman dileğiyle.
TANER


O bir sarışın, o bir "r" özü(g)lü, o bir sevimli, o bir, o bir, o bir Oğuz! Sınıfı sevmediğini, nefret ettiğini söylesen de kalbin o kadar iyi ki bunu içten söylemediğin belli. Hepimizin olduğu gibi seninde çok büyük ve güzel hedeflerin var. Umarız hepsine ulaşırsın. Bu cana yakınlığın ve sevimliliğin ömür boyu sürsün.
SEDEF - SELEN


Oğuz'a;
Tarih öğretmenin bütün sorularına saniyede doğru cevap vermeye meyilli arkadaşım Oğuz; sessiz sakin ve içine kapanık bir kişiliğin var. Seninle bu sene samimiyeti kurduk, iyi kaynaştık ve iyi birer arkadaş olduk, bu da senin cana yakın, iyiliksever ve dürüst olduğundan dolayıdır. Ayrıca 3210'la oynadığın yılanları hiçbir zaman unutmayacağım, çok iyi yılan oynuyorsun. Hayatında mutluluklar dilerim Oğuz'um.
CUMHUR


Oğuzcuğuma;
Sen bir tanesin be Oğuz'um! Sen olmasan ben kiminle güzel ve hoş futbol sohbetleri yapardım. Bakma, ara sıra sana takılıyoruz ama sevdiğimizden, takıldığımızın farkındasındır herhalde. Seni çok seviyoruz. Bir diyalog yazmak istiyorum:
Oğuz: Umutcan, Galatasaray maçına gittin mi dün?
Umutcan: Evet gittim, hayrola?
Oğuz: Ben de gittim, niye görmedim seni.
Alemsin valla! Kendine iyi bak.
UMUTCAN


Bir insanın iç dünyasının, dış profiline yansıdığı söylenir. Oysaki seni gördükten sonra bunun pek doğru olmadığı kanısına vardım. Seninle ilk tanıştığımızda ne kadar uysal, sessiz demiştim kendimce. Ama ertesi günden itibaren başladım seni tanımaya! Ne uysalı, yeri geldi mi öylesine ataktın ki. Özellikle futbol konusunda. O konuda pek bir bilgim olmadığından seninle o konuda söz düellosuna giremezdim. Hayatında mutluluk sağlık ve başarılar dilerim.
ESİN