38 - CAN GEÇKİN 
c-geckin@hotmail.com  

(262) 311 16 02  

Bunca yıl bir türlü aynı sınıfa düşemesek de aramızda öyle bir bağ oluştu ki; her ne kadar seninle tezatlaşsak da tanıştığımızın ilk gününde duyduğum heyecanı hala yaşıyorum. Koca günü başkalarıyla geçirmeme rağmen bir cevizi kıramıyor, seninle bir teneffüste dağları devirecek enerjiyi bulabiliyorsam sana bağlanmışım demektir. Rüzgarlar estikçe alevlenecek, yağmurlar yağdıkça kabaracak ve ayrılık oldukça sızlayacak. Dostluğumuzun sonsuza dek sürmesi dileğiyle...
Murat ÇARIKÇI


Senin gibi biri az gelir şu memlekete. Gün geçtikçe anladım ki en baba adamlardan biriymişsin. Ne yapılırsa yapılsın hiç bir şey olmamış gibi davranabiliyorsun. O taş gibi vücudunun altında iyi bir kalp taşıyorsun. (Ama ısrarla söylüyorum bir gün bana yaptığın tüm sadistlikleri ödeteceğim) Biliyorum ki okulun bitmesi bile bizi ayıramaz. Her şey gönlünce olsun.
CENK


Kemikkıran'a;
Bu başlığı sen hakettin. 7 senedir çektirmediğin eziyet kalmadı be, sağlam bir kaç kemik var (yüıtiyonız, tutuyonız ~alan işte), onları da lütfettin. Senle iyi takım arkadaşıyız, basketbol, futbol, iyi anlaşırız, elinden tuttuk bugünlere getirdik. Gerçi seninle bazen kavga ederiz, yani dayak yerim, daha doğrusu ben seni kızdırırım sen de iki çift laf için beni kovalarsın filan falan. (Neyse ki hızlı koşuyorum) Fazla üstüne gelmemek lazım senin. Aslında sen iyi adamsın. Zevklerimiz uyuşmasa da, çok tartışsak da harbi adamsın. Seneler dolu doluydu, pek büyümesek de beraber bazı şeyler öğrendik. (Genelde dersle alakası olmayan) Epey şey yaşadık birlikte, bir sürü anımız var Güzel günlerdi, umarım gelecekte de "güzel günler bizi bekler." Şimdilik ben "eyvallah" diyeyim, sen de kendine iyi bak. Hadi görüşene dek Allah'a ısmarladık.
AHMET


Seni ilk kez (bu okula gelmeden önce) baban seni bize getirdiğinde tanıdım. Ama o zamanlar sen ufacıktın. O zaman aklımıza gelir miydi kazanmak için yırtındığımız okulun, bizim yollarımızı kesiştireceği? 7 senedir mükemmel bir dostluğu paylaştık. Son sene de aynı sırayı. Benim kaprislerimi çektin. Bunu sana göstermedim; ama şimdi itiraf ediyorum sana kapris yapmak çok zevkli. Hep alttan alan sen oldun. Sağol. Gün geldi yazılı streslerini paylaştık, gün geldi kopyalarımızı. Gözlerimi kapadığımda hep o yazılılardaki halimiz aklıma geliyor. Ama eminim ki bir sene daha beraber otursaydık, süper bir kopyacı olurdun. Sende gelecek var. Beni hep büyük bir sabırla dinledin. Omzuna yaslanabileceğim, her zaman arkamda olup beni kollayan bir dostum olduğunu daha hatırlattın. Umarım yollarımız hiç ayrılmaz. Seni yalnızca sen olduğun için değil, seninle beraberken ben olduğum için seviyorum. Belki de dostluğun gerçek anlamı budur.
GÖZDE U.


Aklıma geldiğinde, gözümün önünde, o sırıtmanla, daima maximum süpermen enerjini oradan oraya uçarak belli edişin canlanacak! Nasıl olsa görüşeceğiz ve ben senden her seferinde o garip sesleri çıkarmanı isteyebilirim. Bu orijinalliğinle sana şans dilemek gereksiz. İstediklerin hep olur umarım.
EVRİM


Topu topu iki sene aynı sınıfta olduk. Ama yine de muhabbetimize diyecek yok. Gördüğümde hemen geyiğe geçtiğim ender insanlardansın. (Ha bir de Ahmet) Umarım muhabbetimiz burada kalmaz. Çünkü ben çok eğlendim. Amaçladığın yerlere kolayca gelmen dileğiyle.
Murat ÖZÇELİK


Nereden buluyorsun bu enerjiyi bilmiyorum. Ama artık tek istediğim bu okuldan sağ salim gitmek, yoksa elinizde kalacağım Hiç yerinde duramayışın ve beni her zaman güldüren yüzün seni hala büyümemiş. Umarım o çocuk yüreğin hep böyle kalır. İyi ki varsın kendini fazla özletme olur mu? Görüşmek üzere.
MELİKE


Seni anlatmaya nereden başlasam bilemiyorum. Herkesin içinde bir şekilde kendini belli ediyorsun. Çoğu insanda olmayan sonsuz anlayışın, her zaman güler yüzlü olup insanları güldürebilmen, yeri geldiğinde de mantıklı davranman, insanları asla kırmaman ve daha bir çok şey var seni farklı kılan. En güzeli de dostluğu gerçekten yaşayabilmek. Az şey mi yaşadık şu beraber geçirdiğimiz yıllarda? Güldük, eğlendik, çıldırdık! Gün oldu ciddi takıldık, hüzünlendik. Harika ve asla unutulamayacak yıllardı bunlar. Bu sene sonunda çanlar çalacak ve hepimiz ayrı yerlere dağılacağız. Ama bu unutmak ve unutulmak anlamına gelmemeli. Ben inanıyorum ki gelmeyecek. Seni, her şeyinle, her an hatırlayacağım arkadaş. Umarım hayatında istediğin her şey gerçekleşir.
AYSUN


Bu bir rekor olsa gerek. Biz senle hiç tartışmadık. Evet biz yedi sene boyunca hiçbir sürtüşme yaşamadık, helal olsun bize! Benim iyiliksever, cömert ve sadist arkadaşım. Bana Ahmet ve Cenk'e yaptıklarını uygulamadığın için teşekkürler. (Elinin ne kadar ağır olduğunu biliyorum, Ah! sırtım!) Sana ilerideki yaşantında başarılar, dostluğumuzun hep böyle sürmesi dileğiyle.
SERDAR


İlkokula, ortaokula ve liseye birlikte devam ettik. Ama sırasıyla hepsi bitti, ya da az kaldı desem daha iyi olur. Bütün bu yılları beraber aynı koşullarda aştık ve umuyorum ki hep böyle devam eden arkadaşlığımız olur. Ayrıca sınavlarda çektiğimiz kopyaların, bölüştüğümüz kopya kağıtlarını, senin sınavlarda ağır kanlılığınla bizi deli edip sınavlardaki işbirliğini bozmanı hiç unutmayacağım. Ama keşke bu yıllarımız hiç bitmeseydi de sen hep benim arka sıramda otursaydın, sınavlarda hep bizi delirtseydin.
GÖZDE F.


Okul takımının güvenilir defansı, sessiz, sakin ve ciddi. Seni her zaman dürüst, alçak gönüllü ve yardımseverliğinle tanıdık ve sevdik. Seninle yedi senedir aynı okulda olmamıza rağmen bu iki yılda samimi olduk diyebilirim. Ayrıca, seninle yaşadığımız o heyecanlı okul maçlarını hiçbir zaman unutmayacağım. Sana geri kalan hayatında başarılar.
CUMHUR


Arada sırada yaptığın muzurluklar, bazen yüzündeki kızarıklığı gizlemen, cana yakın, basketçi Can. Seninle geçirdiğim vakitler benim için çok değerliydi. Canın ne zaman basket oynamak isterse beni ara! Kalan yıllarında başarılar.
TÜLUĞ


Nasıl unuturum seninle ebelemece oynadığımız, beni çıldırttığın anları, caan muhlise diye bağırdığımdaki sinir olmuş bakışları. İki senelik sınıf arkadaşlığımıza rağmen biraz geç kalmış bir arkadaşlık diye düşünüyorum. Bu zamana kadar yardımsever, iyimser, sevecen, dost canlısı bir o kadarda şakacı olan seni tanıyamayışıma, kendime şaşıyorum. Umarım beni gıcık ederken attığın kahkahaları, hayatın zorluklarına karşı da atarsın. Her şey gönlünce olsun.
DİLEK


Sevgili Can;
Dostluğumuz okul futbol takımında başladı. Hoş sohbetin ve bana karşı göstermiş olduğun samimiyetinle bu dostluk daha da pekişti. Bu özelliğinin yanı sıra yazılılarda göstermiş olduğun üstün kopya çekme tekniklerinden dolayı da seni ayrıca kutlarım. Bir de hızlı olsan. Bu başarını ömür boyu sürdüreceğinden eminim. Hayat boyu başarı ve mutluluklar.
ÖZEM


Ne yazabilirim ki her şey ortada. 7 sene ya da 7 senelik arkadaşlıklar unutulabilir mi? Ben de seni unutabileceğimi sanmıyorum. Sınıfın en ilginç tiplerindensin. Ben senin sarı kırmızı kana sahip fanatik bir aslan olduğunu savunuyorum. Ne yapacağını önceden kestiremediğim arkadaşım; dilerim hayat boyunca hep mutlu olursun.
MELİSA


Ta geçen seneye kadar seni tanımıyormuşum aslında. Ya da tanıdığımı sanıyormuşum!
Göründüğünden o kadar farklısın ki! Senin gibi bir dosttan ayrılmak gerçekten zor. Ben kimle stres atacağım şimdi! Daha da önemlisi kime "Şşşt! Yabancı..." diyeceğim! Her zaman arkamda olduğun için sagol. Arkadaşlığımızın ömür boyu sürmesi dileğiyle.
GÖKSUN


Okulda aynı, dershanede aynı Can'a katlanmak nasıl bir şey hiç sordun mu? Az mı çektim sıralarımda deprem yaratmandan. Ama amacında da başarılıydın hani! İşin aslı bayağı korkuturdun beni. Sonra benim arkama dönüp senin canını okuyacağım demelerim...Araştırmacı kişiliğin sayesinde dershanedeki Türkçeciyle iddialaşmaların her zaman için beni deli eder. Ama böyle araştırmalara devam edersen eminim iyi bir yere geleceksin. Sana yaşamında başarılar dilerim.
AHSEN


İki senedir önümde oturuyorsun ve iyi bir arkadaşsın. Sınavlarda gösterdiğin kopya çekme yeteneğinden dolayı seni tebrik ediyorum. Ayrıca yaptığımız mini futbol maçlarında senin oynadığın takımı yenmek çok büyük bir zevkti. Umarım gelecek yaşamında başarılı olursun.
BARIŞ


Al yanaklı arkadaşıma;
Bir insan bu kadar çabuk kızaramaz. Adamın deri rengi sanki kırmızı. Her şey bir yana Can, bu sene senle artık yolun sonuna geldik. 7 sene boyunca hep iyi arkadaş olduk. Kopyalar çektik, harika maçlar yaptık. Seni unutacağımı sanmıyorum. Senin de beni hiç unutmayacağını biliyor, daima başarılı ve mutlu olmanı diliyorum.
OĞUZ


Seni her zaman özü sözü bir, açık sözlü, yardımsever ve dost canlısı bir arkadaş olarak tanıdım. Sen her yönünle mükemmel bir arkadaşsın, seni özel yapan da bu. Sana karşı olan arkadaşlık duygularımın hiçbir zaman değişmeyeceğini bilmelisin. Dostluğumuzun bir ömür boyu sürmesi dileğiyle. Tüm güzellikler seninle olsun.
TANER


7 yıllık arkadaşım Can. Seninle tanıştığımda bu kadar köklü bir dostluk kuracağım aklımın ucundan bile geçmemişti. Ama zaman işte, her şeyin ilacı zaman. Geçen 7 sene birbirimize çok şeyler kattık, beraber çok şey yaşadık. Ve bunların hepsi benim için birbirinden değerli şeylerdi. Hayatın da senin güldüğün gibi sana da hep gülmesi dileğiyle.
ÇAĞRI K.


Seninle ilk tanışmamızı hatırladıkça gülüyorum kendi kendime. Çünkü bu kadar saçma sapan tanışıp ileride iyi olan bir arkadaşlık bulmak çok zor ve çok komik. Seninle az top oynamadık, okuldan az çıkıp dışarıda gezmedik, yıllarca çok yakındık seninle, hala da öyleyiz. Çünkü böyle bir bağı koparmak çok zor. Benim hakkımda kimsenin bilmediği sırları biliyorsun. Ama sen o kadar iyi niyetli o kadar iyi bir insansın ki kimseye bu sırlardan bahsetmedin. Bunun için en yakın arkadaşlarımdan birisin. Sen gerçek bir dostsun, gerçek bir sırdaşsın. Hayatta sana başarılar.
ALİCAN


Hazırlıktan beri bir Can vardı da kimdi, neyin nesiydi? Hiç bilmezdim. İlk kez babanın sana yazdığı şiiri okuduğumda az da olsa tanıdım seni ve ilk ondan sonra seninle iyi olduk sanırım. Canım benim kendine iyi bak. Görüşmek üzere. Sevgilerle.
MELİS