26 - ALİCAN ALKAN 
Ali-Can@hotmail.com  

(533) 561 00 56  

Zaman bir çeşit boşluktur aslında. Her şeyin çok çabuk eskimesine, yılların bir kum tanesi gibi elinden akıp gitmesine neden olur. Zamana karşı koymak, zamanın önünde durabilmek imkansızdır. Ama dostluk bu açıklamalara ters düşen, zamanın önünde diz çökmeyen tek kavramdır. Bu gücünü de onu yaratan sevgiden alır. İşte seni ve beni biz yapan, bizi beraber kılan ve ayakta durabilmemizi sağlayan da işte bu güç. Bu da böyle olunca ne yıllar etki eder do uza nede yüzyıllar. O yüzden boşuna uğraşma, zaman senin bile gücün yetmez bizim dostluğumuzu eskitmeye. Bizim dostluğumuz ebediyete kadar... Mutlu günlerin düşlerinde bile sonlandıramadığın kadar, en kötü günlerin ise anılarımız kadar güzel olsun.
GENCO


Alican'a;
Söyleyecek söz bulamıyorum. Bir insan bir insanla bu kadar çok şeyini, hayatını paylaşır mı? Aynı sokakta top oynadık, aynı mahallede büyüdük ve bu okulda 7 yılımızı paylaştık. Bizim dostluğumuz ilk tanıştığımızda başladı ve bu güne kadar sürdü. Bunun nedeni de yıllarca birbirimize güvenmemiz ve birbirimizden ayrı gitmeyen anılarımız. Seninle acı tatlı her şeyi paylaşmaktan öylesine mutluyum ki mezun olup da ayrılmaktan bahsetmiyorum bile. Bunlar hep dümen. Biz seninle hayat okuluna beraber girdik ve arkadaşlığımız sonsuza dek bitmeyecek.
ESEN


Maşukiye'nin efendisi, potaların kralı, kızların gözdesi ve benim aziz, biricik sıra arkadaşım, dostum, her şeyim bir tanem Alicanım. Seninle son 3 seneden beri çok iyi dostuz, sırdaşız. Değil birbirimiz için kötü düşünmek birbirimizin en ufak bir açığını yakalasak da dalga geçip eğlensek gibi kötü düşüncelere asla ama asla kapılmadık değil mi Alican? Dostluklar paylaşıldıkça büyük derler bizim de dostluğumuz aynen öyle oldu. Birbirimizin kalemleri, ayakkabıları hatta cüzdanları bile paylaşıldı. Ben bu konuda pek bir rahatsız olmama rağmen gene de belli etmedim! Her zor anımda yanımda olduğun gibi ilerde de hep yanımda ol ortak planlarımız var zaten. Kendine iyi bak.
HALDUN


Aslanım;
Seni anlamak için insanın senin gibi olması gerekir zaten diğer üç kişi ben Haldun, Genco ve sen lisede hep beraber oturduk, beraber gezdik, beraber kavga ettik anlayacağın hep bir aradaydık. Sen belki Ortadoğu ve Balkanların en "cin" adamısın. Ama ben seni çok seviyorum senin kadar hazırcevap bir insan görmedim. Benim bu dünyadaki en yakın arkadaşlarımdan birisin. Arada sırada canımız sıkılıp birbirimize yaptığımız şakaları hayatım boyunca unutmayacağım. Arkamda oturduğun için senden "Erdem öff' lafını çok duyuyorum 24 Kasım Anadolu Lisesi'nin gelmiş geçmiş en iyi basketbolcusun. Bunu kimse inkar edemez. Benim en güvendiğim ender insanlardan bir tanesisin. İkimizin beraber olup Haldun ve Genco'ya yaptıklarımızı düşünsene, aklıma geldikçe kopuyorum. Bunca sene beni çektiğin için sana teşekkür ediyorum. Hiç üzülme liseden sonrada her zaman beraber olacağız. Seni seven.
ERDEM


Alican Süper star Alican dün gece seni yine rüyamda gördüm. NBA'de oynuyordun. Hem de Filedelfiya yetmişaltırs'ta. Top skorer olmuştun EnBiEy'de süper starım Uzaktan Sıprayt yıldızı ampulü Grant Hiyl yakından Reci Milir gibisin süper starım. Şaka bir yana seninle güzel yıllar geçirdik. Nasıl geçti habersiz o güzelim yıllarımız? Bazen gözyaşı, bazen de sevinç yumağı. Bunları yazarken çok büyük bir duygu yoğunluğu içindeyim, bir elimde kalem bir elimde mendil. Ağacanımı unutacak mıyım diye düşünüyorum ama asla. Asla!
ÇAGRI


Alican'a;
Seninle, bizim 10 km öteden fark edilmemizi sağlayan, ne yaparsak yapalım saklayamadığımız ve ömür boyu da kurtulamayacağımız bir ortak yanımız var! Minik kepçe kulaklarımız! Ama inan bana sana çok yakışıyor. İki senedir suratını bir kere bile asık görmedim. Gözüme hep sürekli gülen, etrafındakileri de güldürmeye çalışan uzun boyuna rağmen hala büyümemiş bir çocuk kadar iyi ve zeki bir arkadaşsın! Eminim ki bu sene gösterdiğin üstün performans sayesinde istediğin yeri kazanacaksın. Yüzündeki gülümseme hiç eksik olmasın! Seni seviyorum.
SEDA


Seninle aramızın böyle iyi olacağını hiç düşünmezdim. Ama seni tanıdıkça ne kadar iyi niyetli ve cana yakın olduğunu anladım. Bazen soğuk espriler yapsan da beni hep güldürdün. Çünkü her zaman neşeliydin. Durum ne kadar kötü olursa olsun sen hep olaylardan iyi bir taraf çıkarmayı başardın inşallah ömrün boyunca hep böyle mutlu kalırsın.
LERZAN


3 sene önce tanıştık. Aslında ilkokulda 23 Nisanda senle tanışmıştık. Koşma yarışları yapardık, o yarışlarla buraya yani sona geldik. Hep içten oldun. Samimi ve komik, hep böyle ol, mutlu ol ve beni unutma...
ECE


Aynı sınıfta olmadık seninle hiç. Ama bunu hiç hissetmedim. Çünkü hep birlikteydik. Güldük, eğlendik, basket oynadık, şımardık. Biliyorum ki seni gördüğümde yine sana sarılmak için kucaklarımı açacağım hep. Rüzgar ne yöne eserse essin elbet durup dinlenmek için konuklarımız olacak. Mutluluğu ve gülümsemeni hep koru. Seni seviyorum.
ELA


Tanıdığım en şirin insanlardan birisin. Güzel günlerimiz oldu birlikte eğlendik, güldük. Şimdi mezun oluyoruz ama arkadaşlığımızın bu sıralarda kalacağınızı hiç sanmıyorum. Senin gibi neşeli bir insanın etrafından hiç bir zaman dostları eksik olmaz. Bende her zaman senin yanında olacağım. Değerli olduğunu unutma.
GÜLFEM


Okulumuzun basketbol yıldızına;
Seninle ilk orta 1'de basketbola başladığımda tanıştık. O ufacık boyunla basket oynamaya çalışıyordun; ama o ufacık çocuğun birden boyu uzadı ve okul takımının yıldızı oldu. Valla ne diyim helal olsun sana... Senle lise 1'de aynı sınıftaydık, gerçi 5 ay kadar küs kaldık; ama olsun o küslük belki de şu anki arkadaşlık bağlarımızı bu kadar güçlendirdi. Senin her kötü anımda yanımda olacağını biliyorum. Hayatta basketbolda olduğun kadar mutlu ve başarılı ol.
ELÇİN


Alican, basketbolun şahı, süper star, sahada en iyi anlaştığım adam. Gelecekte çocuklarıma basketbolu öğrenirken, aklıma hep sen geleceksin. Ayrıca basketbol maçındaki anılarımızı hiç unutmayacağım. Aklıma geldikçe gülüyorum (Bu arada yeni saçlarında çok şık) Hiç aynı sınıfta olmadık seninle ama buna rağmen öyle ısındık ki birbirimize gerek bile kalmadı buna. Bazı şeyleri unutmak mümkün olmuyor işte sen ve geçirdiğimiz o eğlenceli anılarda bunların arasında. Umarım ilerde de bu anıları yaşama fırsatımız olur. Kendine asla hiçbir şey için üzme hep mutlu ol ki etrafındakiler de mutlu olsun.
YASEMEN


Sevgili süper starıma;
İşte basketbol denince aklıma gelen ilk isim. Basketbol ve dersler idare eden ve bunlarda da başarılı olan arkadaşım. Böylesi daha iyi. Alicim rahat ol! Neyse, bu okula geldiğimde ki ilk arkadaşımdan birisin. Hatta sıra arkadaşım. Az uğraşmadın benle ileride umarım İstanbul'da aynı üniversiteyi kazanırız hep beraber oluruz Ayrılsak da aklıma hep yakışıklı arkadaş canlısı sempatik biri olarak kalacaksın. Hayatta başarılar.
RAŞİT


Seninle o çok özel olan TM sınıfında gerçekten arkadaş olduk. İnsanlar hakkında ön yargılı davranmamam gerektiğini bana öğreten kişilerdensin. Ama seni daha iyi tanıdıkça senin hakkındaki düşüncelerim çok değişti. Bu da arkadaşlığımızın gitgide ilerlemesini sağladı. Sizin o dörtlü grubunuzu, yaptığınız muhabbetleri, beni kahkahalarla güldürmeyi başardığınız anları ve de basketbol tutkunu arkadaşımı asla unutmayacağım.
DİLEK


Sevgili Aliş;
Okulumuzun süper starı gönüllerin prensi. Ben var ya şu okulda senin kadar başarılı adam tanımıyorum. Basketbol desen dört dörtlük, futbol desen süper mario Alican. Karı kız desen senin üstüne yok. Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın var derler ya senin arkanda değil bir kadın koca bir harem lazım.
CEM


Alican;
Şu son sene tanıyabildim seni. Keşke demeyi sevmiyorum; ama keşke sözü sadece anlamlı kılıyor seni bana. Keşke daha önce böylesi dostça yaklaşsaydık birbirimize. Tanıdıkça ısındım sana sanırım. Her sabah senin yüzünü görüyordum, ilk günaydınlarda. Dilerim hiç kopmayıp yine ilk günaydınlarımızı paylaşırız birlikte. Tüm amaçlarının gerçek olması dileğiyle, bir gün bir yerlerde buluşmak umuduyla.
ESİN


Alicancığıma;
Sen bir tanesin valla. Bende okula ilk geldiğim zaman kim lan bu 2 m'lik herif diye uyuz olmuştum. Ama daha sonra ne kadar içten ve cana yakın olduğunu anladım. Aynı sınıfta olmamız bizi daha da yakınlaştırdı. Üniversite için hayaller kuruyoruz. Bunların gerçekleşmesi dileğiyle.
UMUTCAN


Abicim 7 yıl oldu bıktırmadın ya kendinden pes valla. Seninle arka sırada yaptığımız geyikler dersi sabote eden etkinlikler, basket maçlarımız ve de tabii attığın sayılar hafızalarımızdan kolay silinmeyecek. Zaman zaman çok şaşırttın beni zaman zaman güldürdün seninle çok şey paylaştık, paylaşmak dileğiyle. Umarım hayallerin gerçekleşir. Görüşmek üzere eyvallah.
AHMET


Seninle tam 7 senedir beraberiz. Gerçekten güzel günler yaşadık. Bizim için her zaman çok iyi bir dost ve basketbol ilahı oldun. Basketbol oynamayı sayende öğrendik. (çok teşekkürler) Ayrıca her zaman sınıfın espri makinasıydın. Ders kaynatmakta rakipsizdin. Basketboldaki başarını, hayatının tüm alanlarına yansıtman dileğiyle. Hep mutlu kal.
CAN - OĞUZ


Gökten elma toplayan arkadaşıma;
Seni senelerdir tanıyorum 7 sene geçti aradan. Bu yedi senede neler yaşamadık ki. Hazırlıktaki tuz buz oyunlarımız. Lisedeki eğlencelerimiz...Hepsi harikaydı. Beraber ağladık, beraber güldük, çok şey paylaştık. Hayallerinin hepsinin olması dileğiyle...
Gözde ULUDAĞ


Alican'a;
Seninle gerçek anlamda arkadaşlığımız lise 1'de başladı. Biliyor musun o sınıfa ilk geldiğimde çok üzülmüştüm; ama senle tanıştım, birbirimize ısındık ve macera başladı. Nasıl gülerdik deli gibi. Lise 1 bu okulda geçirdiğim en iyi seneydi. Umarım istediğin yeri kazanırsın ve her şey gönlünce olur. Unutma ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki!
EREN


Ne yazık ki seni şu son 2 senede tanıyabildim. Ama buna rağmen iyisiyle kötüsüyle dopdolu 2 sene yaşadık paylaştık Ne kadar iyi ne kadar yardımsever olduğunu kısa zamanda anladım. Bütün güzellikler hep senle olsun.
BÜŞRA


Seni 7 senedir tanıyoruz; ama bu kadar değişeceğini ummazdık Seni hep hazırlıktaki halinle hatırlayacağız.
GÖZDE - GÖKSUN - GÖZDE