25 - TÜLUĞ YAVALAR 
(262) 322 85 13  

Şu anda sayfasını okumakta olduğunuz kişi benim bizzat öz be öz amca oğlumdur. Baştan şunu belirteyim ki, onun gibi birisi dünyaya ender değil, hiç gelmez. Ee böyle birisinin kuzeni olursanız, size de cinslikler bulaşır. Ne mutlu bana, seninle doğduğum günden bugüne beraberim. Yediğim içtiğim ayrı gitmedi bugüne kadar. Hep, ilklerimi seninle paylaştım ve kardeşlik, dostluk gerçek sevgi nedir, seninle tanıdım. Seninle, şu hayatta ne haltlar yemedik ki, kimse bizim gibi olamaz. Kimsenin yapmaya cesaret bile edemeyeceği şeyleri, senin vurdumduymazlığını ve hiç bir şeyi iplemeyip takmayan tavırlarınla becerdik. Koçum ben de dümen yok. Delikanlı gibi söylüyorum. Seninle ölüme bile gelirim. Hayatta sensiz kalacaksam, hiç yaşamayayım daha iyi. Bir yağmur damlası olsam/ Nereye gittiğimi bilmeden savrulsam/ Edebiyata hiç gerek yok/ Her zaman yanımda kalsan...Ulan az hayal kurmuyoruz seninle. Gerçekleşecek olanlardan bir tanesi var ki, ondan hiç bahsetmiyorum, herkes yakında bizzat tanık olacak. Ama şunu söyleyeyim, seneye gittiğimiz yerde içimizde ne var ne yok, her şeyi yaşayacağız. Daha çılgınca yaşanacak uzun yıllar var önümüzde, en güzel olanlar da önümüzdeki sene başlayacak ve
Elime bir kalem verseler
Hayatını anlat deseler
Hiç durmam yazarım
Tuluğ'dur can yoldaşım
Elimden kimse alamaz
Alsa da onu tanıyamaz
Biz berabersek varız
Tutmazsa gözümüz....geçer yollarız.
Neyse her şeyi anlatmayayım. En güzelleri bize kalsın.
ESEN YAVALAR


Adın gibi farklısın sen de. Normal değilsin hatta. Biraz deli, biraz duygulu, zaman zaman hüzünlü, istediğini anında yapacak kadar cesaretli, sivri zekalı, ukala...Böyle birisin işte. Her şey var sende. Kimseden çekinmeden, kimseyi takmadan, içinden geldiği gibi davranıyorsun. Sanki bir dünya yaratmışsın kendine. Bu dünyadan ve tüm dünyalardan daha güzel! Sevgiye kollarını sonuna kadar açmış, kötülüklere ise sırt çevirmiş bir dünya seninki. İşte bu yüzden benim için teksin! Çok önemli ve çok değerlisin. Mutluyken yanımda, üzgünken yine yanımdasın. Gülen yüzün ve şebekliklerin sayesinde üzgün olduğum anlarda beni güldürmeyi başaran nadir insanlardan birisin...O malum yerde buluşmak üzere, Deli seni çok seviyorum.
Seda KALKANDELEN


Deliye;
Seni anlatmak gerçekten çok zor. Seni anlamak için de senin gibi deli olmak gerekir herhalde. Çünkü sen çok farklısın. Aklına eseni her an yapabilmen, durup dururken herkesin yanından kendini çekip, kaçırabilmen, tanımadığın insanlarla her türlü muhabbete girebilmen ve eminim ki bunun yanında benim bilmediğim bir sürü deliliklerin seni diğerlerinden farklı kılmaya yetiyor da artıyor bile. Ayrıca o meşhur yalanların! Seninle geçen günlerimi hiç bir zaman unutmayacağıma eminim. Bunların yanında dostluğunu hiç bir şeye değişemeyeceğim, yokluğunu her zaman hissedeceğim biri olman. Beni her zaman güldürdün. Yanındayken gerçekten çok eğlendim. Moralim ne zaman bozulsa, ağlamaya başlasam hep yanımda oldun. En kötü anımda beni teselli etmeyi başardın. Dostluğunu hiç bir zaman unutamam. Hiç ayrılmamak dileğiyle.
Lerzan İNCE


Sen var ya hayatımda tanıdığım en kral adamsın. Senin yaptıkların kitap olsa 5 cilt fıkra kitabı çıkar. Ben kötü haldeyken bile sen uğraşınca sinirlenmenin aksine gülüyorum. Senin tılsımın bu herhalde. Kimseyi kendine karşı almadan insanlarla ve hayada dalga geçiyorsun ve bunları yaparken aynı anda elini attığın her işi başarılı bir şekilde bitiriyorsun. Seni unutmak dersem, unutacağım en son kişisin. Kendimi unuturum seni unutmam. Kısacası seni sevmeyen ölsün! Canımı hiç düşünmeden verebileceğim 5 kişi arasındasın. Tanıdığım en muhteşem olan insanlar arasında ise teksin. Senden başkasını tanımam. Dilek bölümüne gelince senin için hiçbir dileğim yok. Zaten sen istediğin zaman olmayacak bir şey yok. Sadece ömür boyu böyle kalmanı temenni ederim.
Emre ŞAHİNYILMAZ


Arkadaş olduğumuz yıllar boyunca desteğin, içtenliğin, dostluğun hep içimi ısıttı. Omzuna yaslanıp ağlamaktan, bütün sırlarımı açmaktan hiç çekinmedim. Her mutsuz olduğum da, devam edecek gücü senin gerçekçi tesellilerinde buldum. Farklı yaklaşımların, olgun, kibar bazen umursamaz, bazen çılgın tavırların seni sen yapan şeyler...
Seçil SERDAR


Sınıfımızın en zeki çocuğu. Ayrıca, anlayamadığım ve ne amaçla yapıldığını keşfedemediğim ama gerçekten çok güldüğüm garip hareketlerin sahibi. Takır takır çözdüğü matematik soruları, her sınıf tartışmasında ayağa kalkıp konu hakkında mutlaka ama mutlaka yapması gereken yorumlar...İşte Tülug arkadaşımız. Gerçekten samimi ve cana yakın, birazcıkta kaçık. Hep böyle deli dolu ve heyecanlı kaman dileğiyle.
İrem SABANCI

Ters yola sapsam yanlışlıkla
Kaybolsam bilmesem gittiğim yeri
Ta ki biri bana "Nereye" dese
Derim ona Tülug yine kekledi...
İlke DÜZYOL


Yıllardır hep komik, hep cana yakın Tüluğ. Her ne şart olursa olsun gülünç bir şey bulabilen zekasıyla her şeyin üstesinden gelebilecek olan müthiş bir insansın. İnsanları güldürmek, neşelendirmek için yaratılmışsın. Seni tanımak, seninle gülmek, seninle eğlenmek çok güzeldi.
Genco BOLACA


3 sene geçti be... Her geçen senede daha da yakınlaştık, kardeş, dost . Şimdi kapı yavaş yavaş aralanıyor ve bize hadi gelin geçin buradan ve hayat nasılmış görün diyor. Az kaldı arkadaşım o kapıdan geçmeye el ele..(Bogaziçi'nde başarılar)
Ece CANDAN


Rüyayla gerçek arasındaki ince çizgiyi koymayan bir insansın sen. Belki de gülmek ve güldürmek için inmişsindir yeryüzüne ama seni kim gönderdi ki dünyaya? Sence öyle bir varlık varsa onu düşünmek lazım değil mi? Belki anlamışsındır, kahvenin önünde ölmesini istediğin adam depremde öldü, bedduaların tutuyor yani, bir beddua da şu dünyaya yollasan da kıyamet kopsa ama dostluğumuz hep ebedi kalsa. Dünyada senin gibi bir fırlama olduğunu asla unutmayacağım, unutulmamak dileğiyle...
Can GENÇ


Okulda ve dış dünyada yaptıkları ışık hızından bile daha hızlı bir şekilde yayılan tek insan gözü dönmüş azılı psikopat. Yanında bulunmak (hele minibüste) göz göze gelmek bile büyük cesaret ister. Dikkatli olun hiç beklenmedik bir hamleyle sizi mat edebilir.
Murat ÖZÇARIKÇI


Hey man!
Nasılsın zenci pislik? İşte seni bana anımsatacak kelimelerden sadece bir kaçı dostum. Ama ne olursa olsun unutmayacağım seni adamım! Sen hayatımda gördüğüm hayatını dolu dolu yaşayan nadir "INEK"lerden birisin. Sana helal olsun! İlerde yine karşılaşacağız adamım kesin aynı yerde bir üniversitede! Bu kesin. O zamana kadar kendine iyi bak. Hayatında başarılar diler sonsuz mutluluklar temenni ederim. Adamım sen bir numarasın.
Raşit TOPÇU


Ne zaman sana matematikten soru sorsak, cevaplamayarak, bizi etrafında dört döndürürdün, eninde sonunda da o soruları sana çözdürdük. Çünkü; senin nazın bize geçmez! Çalışkanlığının yanında hareketli, dost canlısı ve idealist kişiliğinle tanıdık biz seni. Her şey gönlünce olsun.
BEGÜM & DII.EK


Sadece 1 sene aynı sınıfta olabildik ve o 1 sene yetti senin ne denli iyi bir dost olduğunu anlamaya... İsterdim ki 7 sene de hep beraber olalım ama kader! Olsun ben üzülmüyorum, bunun daha üniversitesi var. O da olmadı. Belki aynı iş yerinde oluruz. Tamam abarttım sanırım ama ben inanıyorum ki bir gün yine bir yerde karşılaşacağız. Umarım hedeflerine ulaşırsın demiyorum çünkü bunu yapacaksın, biliyorum.
YASEMEN


Utanmaz adam;
Sana böyle diyorum çünkü, hakikaten öylesin. Senin kadar rahat, hayatla bir bakıma dalga geçen birini daha görmedim. Akşamları okuldan eve gelirken minibüste yaptığın inanılmaz fırlamalıkları unutamam. Senin yüzünden şoförden az azar işitmedik. Hem sosyal biri olup hem de derslerinde çok başarılı olanlar, yani senin gibiler az çıkıyor. Kıskanılacak birisin ve benim için çok iyi arkadaşsın.
HALDUN


Önündeki o koskoca sonsuza dek uzanan yaşamında, akıllı sevecen ve dürüst oluşun hiç değişmeyecek bir malvarlığın gibi avuçlarında parlayacağına emin olarak bakıyorum. Eline verdiğimiz tüm soruları çözdüğün gibi, yaşamın şifrelerini de çözebileceğine tüm kalbimle inanıyorum. Dilerim sınıftan incecik bir ses çıkarıp seslendiğin kızı unutmazsın. Şunu bil ki, o kız seni yaldızlı bir çerçeveyle süsleyip duvarına astı bile...
ESİN


İçten, güler yüzlü, zeki, sevecen, başarılı. Henüz çok kısa bir süredir tanışıyor olsak ta birbirimize ısındık bile. Kim bilir daha ne anılarımız olacak. Hiç biri unutulmayacak tabi...Her şey gönlünce olsun!
Ece ÇALIKOĞLU


Seni cazcı kuzeninden, yeteneklerin ve çalışkanlığın bakımından ayırmak mümkün değil.
Yalnız senin ondan ayrılan tek bir yönün var. O da şu ana kadar kimsede göremediğim, derslerde bana attığın sert bakışlar. Ayrıca gerektiğinde görüşlerini dobra dobra söylemen de senin ne kadar yürekli bir insan olduğunun ayrı bir kanıtı. İnşallah ömrün boyunca böyle cesaretli olursun. Bu cesaretinin yanında çalışkanlığın ve başarın da eklenince...merak etme sırtın asla yere gelmez.
ÖZEM