105 - CUMHUR KAYA 
karambol-83@hotmail.com  

(535) 816 63 31 

Zamanı geldi, canlar sıkkın moraller bozuk, gene kafa kafaya verdik içinden çıkacak yol aradık. Günü geldi ikimizde çok sevinçli, mutluluğumuzu birlikte paylaştık. Birlikte geçirdiğimiz zaman, bugüne kadar tanıdığım en baba dostu kazandırdı bana Her geçen gün birbirimize daha güvendik, daha fazla kenetlendik. Sırlarımızı açtık birbirimize hayallerimizi anlattık. Geriye gelmeyecek, bir daha yaşayamayacağımız harika günler geçirdik. Nasıl geçtiğini anlamadığımız beş yıl. En zor günlerimde yanımda olduğun için, hiçbir karşılık gözetmeden yaptığın arkadaşlık için, dostluğun için sana ne kadar teşekkür etsem azdır. İstediğin kişilerin yanında olduğu hep mutluluğu bulduğun güzel günlerin seninle olması dileğiyle.
AYKUT


Aranıza geldiğim ilk günden itibaren seni tanımaya başladım diyebilirim. Çünkü seni tanımak bazı insanlar gibi öylesi zor değildi, sıcaklığını yüzündeki bir gülümseme, iyimserliğini gözlerinin içindeki o parıltı ister istemez kendini belli ediyordu. Bir an sıkıntı duyduğumda, mutlu olmak istediğimde arkamı dönmem yeterliydi. Sanki arka sıramda beni mutlu etmek için oturmuş biriydin. Dilerim yüzünden bu mutluluk izleri hiç silinmez ve sevgilerimiz sadece yalnızlıklarda veya resimlerde değil kocaman yüreklerimizde kalır!
ESİN


Can Dostum Cumhur! Hey gidi can dostum benim. Seninle neler paylaştık! Ne sırlarımız var bu sırları bir açıklasam beni kör testereyle kesersin herhalde. Ama korkma bu sırlar benimle birlikte mezara gidecek. Ben var ya hayatımda senin kadar iyi yürekli adam görmedim. Hem safsın hem de iyi yüreklisin oğlum. Bu devirde böyle olunmaz koçum. Allah'tan benim dostum oldun da sana bir şeyler öğrettim. Şöyle bakıyorum da son günlerde sen de bayağı fırlama oldun. Ama yine de ensesine vurulup da lokması alınan adamlar kategorisinden çıkmadın. Eğer ileride böyle olursan ensene vuran çok olur. Ama korkma ben senin yanından asla ayrılmayacağım ve seni dış dünyadaki kan emicilerden kurtaracağım. Onlara yedirmem seni. Senin gibi saf adamdan ayrılır mıyım? İleride ensene ne tokatlar atacağım bir bilsen! Aklın hayalin duracak. Senin gibi dost verdiği için önce Yüce Rabbime daha sonra anne ve babana binlerce TEŞEKKÜRLER!
CEM


Gönlü ve cebi zengin, yere bakan yürek yakan, o mazlum görünüşün altında melek gibi bir ruhun yattığı pek muhterem bir arkadaşımızdır. Başımız ne zaman sıkışsa (maddi ve manevi) bir süpermen edasıyla yardımımıza yetişmiş küçücük kalplerimize koskocaman bir mutluluk sığdırmamıza neden olmuştur. Güzel günler geçip gitti ama bitmedi dostluklar öyle hemen yitirilmez ki...
ÇAĞLA/SEPO


3 sene önceydi işte, bir ekip arkadaşlığıyla tanıştık. Ne yarışmalar ne heyecanlar yaşadık.
Ne azarlar işittik! Ama biz yılmadık ve geyik yapmaya devam ettik. Sonra aynı sınıfta yapamadığımız soruları yaparken buldum seni. Benim tüm anlamamaktaki ısrarlarına rağmen zorla çözdürdün soruları. Üstelik bunları yapar azıcık kız be adam diyesim gelmedi değil. (bir insan bu kadar güler yüzlü ve sakin olamaz ki) Ha bir de aylarca bende kalan test kitabını getireceğim. (Valla söz) Ama sen de bana bizim dershaneden test kitabı çalmayacağına söz verirsen. Güler yüzün hep böyle kalsın.
IŞIL


Dostlar demek ki böyle başlarmış. Okulda ilk olarak seninle konuştum. (7 yıl önce) Kısa zamanda kaynaştık ve dostluğumuzun, arkadaşlığımızın temelleri atıldı. Bir sıkıntım bir derdim olduğunda seninle paylaştım. Sen çok güvenilir, hiçbir zaman kötü düşünmeyen temiz yürekli bir insansın. Umarım gelecek hayatında da bu özelliklerin devam eder. Yeri geldi kavga ettik, yeri geldi beraber üzüldük. Bilmem nedendir hiçbir yerde ayrılmadık, ortaokulda aynı sınıf, folklörde beraber, lisede beraber. Ve bu sene yollarımız ayrılıyor, kader bu bakarsın 7 sene ayırmayan Allah gene ayırmaz. Seni hiçbir zaman unutmayacağımdan emin olmanı isterim.
ERDEM


Okulumuzun çapkın gençlerinden Cumhur özellikle lise de bir açıldı ki onu tutana aşk olsun. Bu ne hız ya! Ama sen benim gözümde mütevazı ve dost canlısı birisin ve öyle kalacaksın, çok çikolatanı yedik senin, umuyorum ki gelecekte tüm borçlarımı ödeyeceğim sana (tabi ki faiz yok) inşallah hayatta da folklörde gösterdiğin başarıları yakalar ve yaşamın sürprizlerini kaçırmazsın!
EBRU


Canım arkadaşım Cumhur;
Sen benim için vazgeçilmez bir dostsun. Seninle aramızdaki dostluk 7 yıldan beri hiç değişmedi. Alçakgönüllü ve dostlarına önem veren bir insansın, yardım severliğini de unutmamak gerek. 7 yıldan beri birlikte yaşadığımız öyle çok anımız oldu ki, bunları yazmaya kalksak ansiklopedi olur. Yavaş ve sessiz konuşman, ağır başlılığın senin en önemli özelliklerinden, sende gerçek bir dostta olması gereken her şey var. Benim için unutulmayacak dostlarımın arasındasın.
Coşkun AKARSU


Ortaokula dayanan arkadaşlığımızın gerçekten sağlam temellere dayandığına inanıyorum. Senin o samimi, cana yakın ve sıcak hallerin, herkes için iyi düşünceler taşıman ve o koskocaman tertemiz kalbin bu zaman da kolay rastlanmayan ahlâk ve üstün örnekli arasında seninle 7 seneyi paylaştık. İyi kötü anılar yaşadık ve şimdi bir şeylerin sonuna geldik. Hayattaki en güzel şeyler en güzel mutluluklar hep senin yanında olsun çünkü; Her şeyin en iyisine layık olduğuna inanıyorum.
İREM


Cumhur kaptanın konuşuyor! İyi dinle! Okul takımının kazması Cumhur arkadaşım. Yıllar geçti sana topa vurmayı öğretemedik ama okul takımında banko oynadın! Sessiz sakin başladın okula, az bir zaman geçti okulun en yav..k adamları arasına girdin. Çapkınlıkların dillere destan oldu. Playboy unvanını aldın herkesin elinden. Seninle geçen günleri unutmak çok güç. Hep mutlu olman dileğiyle...
ÇAĞRI


Her an ne kadar durgun bakışları olsa da o bakışların altında sıcacık bir kalbi vardır. Cumhur için söylenecek çok şey vardır. Onun için iyi bir dost, samimi ve candan bir arkadaş desek yerinde olur. İyi ve kötü günlerimde hep yanımda olduğun ve dört dörtlük arkadaşlığın için teşekkürler. Hayatın umarım kendin gibi güzel olur. Sevgilerle ..
SİBEL


Her zaman söylediğin gibi belki de yalnızca buradaki şansımızdandı. "Muhteşem Sınıf' 9-C'de yer almamız ve başka hiç kimseyle aynı şekilde paylaşamadığımız dostluk sırf bu şansın armağanı idi bu bize. Her şeyin en iyisini hak eden ender rastlanan bir insansın. Hayatın gönlünce şekillenmesi, üzüntülerden hep uzak kalman dileğiyle.
HİLAL ŞULE


Merhaba Arkadaş! Sen! Üstünden uzun bir zaman geçmesine rağmen bana hala "Ispikçi' diyen insan! (sen var ya sen....bi tanesin) Seni tanımadan önce bana çok soğuk gelen sen, şimdi benim gözümde sevgi ve saygıyı hak eden insanlardan birisin. (Bir de uyuzlukların olmasa) Tamam tamam bende sana yapıyorum ama arkadaşlığın, eğlenceli olan kısmı da bu değil mi zaten? Ömrün boyunca sevdiğin insanlarla istediğin hayatı yaşaman dileğiyle...
İspikçin AYSUN


Cumhur;
Dış görünüşte masum çocuk ama az yere bakan yürek yakan değilsin hani. Öyle sürekli kızlarla oturup fıskos yapma sonra Cem gibi vatandaşlar tarafından iftiraya uğrarsın haberin ola. Hayattaki güzellikleri hak ediyorsun. Umarım yaşamında çabalarının karşılığını alır ve seni hak edenlerle karşılaşırsın.
AHSEN

Cumhur;
Benim cana yakın, yardımsever, sessiz, sakin arkadaşım. Çok istisna insanlardansın bana göre, artık kaldı mı senin gibisi? Lise 1'de hep "lisedeyiz ama hala doğru dürüst anılarımız bile yok" dediniz. (Aykut ve sen) İşte kapı yavaş yavaş aralanıyor. O kapıdan çıksakta hiç unutulmayacaksın. Hep böyle içten, güler yüzlü ol.
ECE


En üzgün ve en sinirli halimde bile güldürmeyi çok iyi başardın. Yakınlığın ve sıcaklığınla bana güven verdin. Bazen küstük darıldık, birbirimize kırıldık ama bunların hepsi güzeldi. O kadar kızardım ama sen bana hiç kızmazdın ve iyi kalplisin ve öyle kal!
SEDEF


Sevgili Cumhur! Seninle tam 7 senedir arkadaşız. Sadece son iki yıl ayrıldık ama arkadaşlığımız hiç bozulmadı. Her zaman iyi ve temiz kalpli insan oldun. İyi de top oynarsınız defansta. Bir de çok hızlı konuşursun. Motor gibi ağzın var (acaba). Gören seni Mesut Yılmaz'ın akrabası sanır. Öyle yavaş konuşuyorsun ki uykum geliyor. Hayatta her şey istediğin gibi olsun. Her zaman başarılar ..
Erdem HOR


Seninle arkadaşlığımızın başlaması belki biraz gecikti ama iyi ki senin gibi birini tanımışım. Çünkü senin gibi iyi niyetli ve sabırlı bir arkadaşı bir daha nasıl bulurdum. Benim gibi düşük çenelilere senden başka kim dayanabilirdi. İnşallah hep o sakin ve sevecen kişiliğinle kalırsın. Cumhur'a sevgilerle.
Gözde FİL


4 sene boyunca aynı sınıfta olmamıza rağmen seninle arkadaşlığımız folklor ekibine katılmanla başladı. Gezilerdeki muhabbetlerimiz, bağıra bagıra söylediğimiz şarkılar, her yarışma öncesi birbirimize moral verip, yarışma sonrasında da gülüp ağlamalarımızla kaybettiğimiz onca senenin acısını Fena çıkardık. Beni unutur musun bilmem ama sen benim için unutulması gereken ve unutulmayacaklar arasındasın. Hayallerinin en ötesindekine ulaşman dileğiyle
ÖZGE


7 sene ne çabuk geçti. Gerçi son zamanlarında fazla beraber olamadık ama sen benim en iyi arkadaşlarımdansın. Folklor seni ayarttı, yoksa beraber daha çok vakit geçirebilirdik. Seninle futbolda çok iyi ikiliydik. Hala öyleyiz ya o da başka bir konu. Tam tamına 5 sene beraber oynadık, dile kolay. Oğlum seni özleyeceğim, beni unutma!
O.UÇAK


7 senedir tanıdığım Cumhur hiç değişmedi; ağır başlı, sessiz, seviyeli ve kızlara karşı nazik. Sadece arada bir sinirlenir patlar o zaman bile insanı incitmez. İşte Cumhur benim gözümde böyle birisin iyiliğinle, nezaketinle, seviyeliliğinle bu sınıfta aklıma gelecek ilk insanlardansın. Çektiğimiz kopyaları ve seni kola kolay unutamam ..!
BÜŞRA


Ah Cumhur ah! Sen az yere bakan yürek yakan değilsin hı? Ne kadar sakin görünsen de beni kandıramazsın. Sayende ağzım çok sıkı. Tabi senin yoğun baskıların sonucunda (sıkıysa ağzımı açayım) Senin arkadaşlığını hiç unutmayacağım Ben şimdi kimle kafa bulacağım. Gözlerindeki pırıltıyı hiç kaybetme.
GÖZDE


Hazırlıktan beri tanıdığım fakat kendi iç yapısını yeni tanımaya başladığım bir insandır. İleri görüşlü, saygılı davranışlarıyla beni kendine bağladı. Sevgilerle.
CAN