104 - GÖZDE ULUDAĞ 
(532) 430 29 16  

Seneler önce bulduk birbirimizi ve işte buradayız. Dile kolay tam 7 sene! Her dostlukta olduğu gibi hüzün ve sevinç bizimleydi. Paylaştığımız o kadar çok şey var ki! Geçmişe baktığımda her yerde biz. Başından beri birbirimize sıkıca sarılarak başladığımız arkadaşlığımız ve biz. Paylaşılan o güzel anlar anlatmakla bitmez! Şimdi ayrım noktasındayız, yaşadığımız iyi-kötü olayların sarhoşluğundayken birbirimizden ayrı kalmaya mecbur durumdayız. Ama bu bizim için ayrılık olmayacak. Biz yola "Gerçek Dostluğu" amaçlayarak çıkmıştık, onun kitabında da "ayrılık" diye bir kelime yok. Sevgi var...unutmamak var. Önümüzdeki hayatı olabildiğince anlamlı yaşayalım. Beraber sonuna kadar.
AYSUN


Seninle ilk tanışmamızı sağlayan adlarımızın aynı oluşuydu. Nerden bilebilirdik ki bu tesadüfün dostluğa dönüşeceğini. İyi-kötü bir çok şey paylaştık, zaman zaman kavga ettik ama bunların hepsi anlık şeylerdi. Senden çok şey öğrendim ama dostluğu ilk öğreten sendin. En çok kaçışlarımızı hatırlayacağım, zaten tek yaptığımız şey boş boş gülmek ve kaçmaktı. Hayatı hep dolu dolu yaşadık. Hatta onla bile dalga geçtik. Bana hayatı takmamayı öğrettin. Ve bence herkesin bunu öğretecek bir dostu olmalı. Ben buna sahip olan nadir insanlardanım, kendimi şanstı görüyorum. İyi ki hayatımda benden başka bir Gözde yani sen varsın. Seni çok seviyorum.
GÖZDE F.


Daha hazırlık günlerini unutamadan liseden mezun oluyoruz. Oysa daha yapacağımız o kadar çok şey var ki...Karşılıklı kollarımız kızarana kadar oynadığımız hücum-müdafaaları; Mutlu'yu, maçlarda yediğin sarı kartları, en çok da fotokopi makinesi gibi yazılı kâğıtlarını aynen geçirmelerini...Bunları nasıl unutabilirim ki? Bunların yanında ömrüm boyunca hatırlayınca gülmekten kopacağım, seninle beraber geçirdiğimiz "Kirazyolu" yolculuğumuz! "Oflular Marketimiz", "Şöför Vakkas'ımız" Neyse daha ilerde öyle maceralarımız olacak ki belki bunlar olacakların yanında hiç kalacak! Üniversitede buluşmak dileğiyle!
Kankin GÖKSUN


Gözde okulumuzun en enerjik kızıdır. Bulunduğu yerde 10 dakikadan fazla duramaz. (Derslerde bile) Onda, kimsede görmediğim bir hırs var. Amacına ulaştığında mutlu, ulaşmadığında hırçın ve mutsuz olur. Beni sever ama bu bana her zaman iyi davranacağı anlamına gelmez. Bazen çok ters gününe rastlarsınız, bazen de kızdırmak istersiniz kızmaz. İşte böyledir benim arkadaşım. Sana hayatta başarılar dilerim, umarım hep mutlu kalırsın.
Can GEÇKİN


Gözde sınıfımızın gülüdür. Bu gül hiçbir zaman solmayacak bir gül. Çünkü içindeki sevgi ve yüzündeki o gülücükler, bu gülün solmasını engelleyecek. 7 yıldır bu okulda olmana rağmen bu sene samimi olduk. Senin sıcak arkadaşlığını daha önce keşfedememek benim için büyük bir kayıp olmalı...Ayrıca Fenerbahçe'yi bıraktığın zaman daha mutlu olacaksın bunu da bil...İdeallerine kavuşman dileğiyle.
CUMHUR


Seni deli gibi özleyeceğim inan ki. O sıcak, cana yakın halin 2 seneden beri tanışıyor olsak da sana çok çabuk ısınmamı, çok iyi bir arkadaşlık kurmamızı sağladı. Bazen asabi, heyecanlı, bazen de uysal, şirin ve rahat....Ama kanki her iki halinle de çok tatlısın. Sınavlardan önceki o "Aman Allah'ım hiçbir şey bilmiyorum" hallerini hiç unutmayacağım. Ayrıca o kopya panikleri...Seni hep bu tatlı anılarla hatırlayacağım ve deli gibi özleyeceğim. Seni çok seviyorum. Hep böyle tatlı, cana yakın kal! Hep mutlu ol!
İREM


Okuldaki en iyi insanlardansın. Bu sene tam anlamıyla seni tanıdığım için çok pişmanım. Ama dostluğumuz daha yeni başlıyor. İstanbul'da devam edecek. Marmara Hukukta sıra arkadaşım sensin. Umarım her şey istediğin gibi olur, her şeyin en iyisine layıksın.
EREN


Nasıl da geç 7 sene! Sanki hiç bitmeyecek gibiydi. Benim gözümde her zaman teneffüslerde voleybol topu almak için koşan, voleybol sahasını kapmak için birçok güçlüğe katlanan ve tüm yazılılardan sonra ki en iyi sırdaşım olarak kalacaksın! Şimdiye kadar o kadar çok şey paylaştık ki, şimdiden sonra da her ne kadar okullarımız ayrılsa da gerek mutlu, gerek hüzünlü birçok anımız olması dileğiyle.
OYTUN


Tanıdığım en iyi, en sevecen, en sevimli arkadaşlarımdansın. Seni iyi ki tanımışım. Hakkında kötü bir şeyler duymadığım nadir kişilerdensin. Bu da benim gibi herkesin seni çok sevdiğini gösterir. Her zaman böyle sevimli, samimi kalman dileğiyle, hayat boyu başarılı ol!
EMRE


7 seneyi beraber geçirdik. Nice anılar paylaştık, güldük, eğlendik. Güler yüzün ne zaman seni düşünsem beliriyor gözümün önünde. O gülen gözlerine aklından geçen hiçbir karamsarlığın, burukluk katmasına izin verme. Seneye hayallerimizi süsleyen üniversitelerin birinde oluruz inşallah. Ama olmasak da gerçek olan samimi dostluklardır. Gittiğin her yerde kendine mutluluk payı çıkartacak, sana senin kadar dostluk verebilecek insanlarla karşılaşırsın umarım. Liseden sonra yollarımız ayrılsa da dostluğumuz hiç bitmesin.
ESEN


Hep seninle uğraşmak zor dersin. Bir kere ben nasılım dedin mi? Hain! Dershanede, o uykulu halinle beni yatak sanıp üzerime yatman. Az mı çekiyorum senden! İşte arkadaşlık bütün çatışmalara rağmen bir arada olabilmektir. Arkadaşım olduğun için çok mutluyum. Yoksa 115 çekilir miydi?
AHSEN


Canım arkadaşım. Seninle olan dostluğumuz lise 2'de başladı ama kısa sürede önemli yol kat ettik. Bu yol güzel bir dostluğun başlangıcı oldu. Benim biricik 155 polis imdatım. (1:55 cm) Az mı dalga geçtik seninle, az mı gıdıkladık seni. İnşallah bundan sonra da beraber oluruz ve seni gıdıklamaya devam ederim.
KAYRA


12 senedir beraberiz. İlkokuldan beri birbirimizi görüyoruz. Artık ailemden birini görüyorum. Tam 4280 gündür beraberiz. Az değil tabi. Seninle paylaştığımız şeyler bitmez. Belki şu dünyada kavga etmediğim ender insanlardansın. Çok eğlenceli günler geçirdik. Nice 12 yıllara...
ERDEM Y.


Selam Avukat Hanım; Günün birinde birbirimize böyle seslenmemiz tek dileğim. Umarım hep aynı koridorlarda koştururuz. Ve dostluğumuz bu şekilde sürüp gider. Geldiğim ilk günden bu yana sevecenliğin, cana yakınlığın hiç değişmedi. Ayrıca benim bu çevreye alışmam da senin önemli bir rolün var. Beni hep ümitlendirdiğinden dolayı sagol. Hoşça kal Avukat Hanım!
ESİN


Hayallerin, hedeflerin, sıcak gülüşlü, içten kişisine; Bu sene ki kadar hayal kurduğumuz, geleceğimizi bazı nedenlerden dolayı o andan sonraki zamana sığdırmaya çalıştığımız yılımız olmamıştır sanırım. Maçlarda attığın o sert servislere, bir şeyden bahsederken yüzünde oluşan heyecan ve sevimlilik ifadesine hep hayran olmuşumdur. Gelecek ve zaman bizim, kurduğumuz hayallerden ve hedeflerimizden ödün vermek yok!
DUYGU E.


Hazırlıktan beri seni kızdırdık, durduk. Gün geldi çok sinirlendin, gün geldi bizimle güldün. Ama napalım bizimde işimiz bu kızım! Zaten çok kızdırdığımızın cezasını da çekiyorduk. (Maşallah ellerin de çok ağır) Yine de yaptıklarımız için bizi affet. Hayatta bütün güzellikler seninle olsun!
SERDAR - ÇAGRI


En içten, en anlayışlı, en yardım sever arkadaşlarımın başında geliyorsun. Hiç kimsenin kötülüğünü düşünmezsin. Lise 2'de tanıştık belki ama bu yıllar boyu sürecek dostluğumuzun habercisi. Yanılıyor muyum? Hayat boyu mutluluklar.
UMUTCAN


İçten kişiliğin, cana yakınlığın ve sinirlendiğinde yüzündeki tatlı tebessümlerin hatırımdan çıkmayacak. Seni daha önce tanımak isterdim. Kader utansın. Önümüzdeki yıllara bakalım. Seni asla unutmayacağım.
TÜLUĞ


Nereden başlamalı bilmiyorum ki! 7 sene boyunca yaptığımız dedikodular, baktığımız fallar, dersten kaçıp ya da atılıp voleybol oynamalarımız, sayısız gittiğimiz, yaptığımız maçlar, maçlardaki özel kişiler...Hatırlanacak o kadar çok anı var k En çok ta seninle voleybol oynamayı, dedikodu yapmayı özleyeceğim. Bu uğurda Mesut Abiden dayak yiyen 3 kişiden 2'siydik. O ani çıkışların, kimseyi umursamaz tavırların, şirinliklerin...Gerçekten de seninle geçen her anımız çok güzeldi Hele son Bursa macera nasılda peşine takılıp geldim oralara. Sense 1 sene sonra beni bırakıp gittin. 4 sene boyunca bi gruplara gidemedik ya o içimde kaldı işte. Bi onu yapamadık birlikte. Sana tam bunların üstüne veda edecek değilim. Sadece ne zaman olursa olsun ihtiyacın olduğunda hep yanında olacağımı bir de seni çok sevdiğimi hatırlatıyorum.
BEGÜM H. (8 Numaralı sırık arkadaşın)


360 okul günü süren arkadaşlığımız ve sınav maceralarımız bu sene sona eriyor. Bir de sınav günleri T'V dizilerine kapılmayıp sınavlara hazırlansaydın daha iyi olurdu. Hayatındaki diğer sınavlara hazırlıklı olacağından eminiz ama ÖSS'den önce sakın ha dizi izleme. İnşallah hayatında layık olduğun yerlere gelirsin.
SESSİZLER KULÜBÜ (Özlem - Barış)


Bundan 3 sene önce şirin mi şirin, kara bir kızla tanıştım. Kısa sürede kaynaşıverdik. (Mümkün mü bu kadar arkadaş canlısı biriyle kaynaşmamak?) Tüm etkinlikleri düzenlerken "tamam yapalım" diyerek her şeye onay vermen, derste durup dururken kızıp kalemi fırlatman ve yaptığın tüm sevimliliklerinle hep hatırlanacaksın.
IŞIL


Çetenin en muzur elemanısın, muzur olduğun kadar sevimli, tatlı bir arkadaşsın. Boyundan büyük işleri başarmada üstüne yok. Azmin ve çalışkanlığınla önüne gelebilecek bütün zorlukları aşacağına inanıyorum. Tüm güzellikler seninle olsun!
TANER


Minik Gözde'ye; Tanıdığım en iyi, tuttuğunu koparan, hakkını arayan (bunu yaparken de biraz fazla ses çıkaran) insanlardan birisin. Yıllardır süren arkadaşlığımız için memnunum. Hayat boyu başarılar.
ALİCAN


Seni asla unutmayacağım. Çünkü senin kadar dost canlısı, sevimli ve cana yakın birini görmedim. Seni çok seviyorum. Yüreğindeki tüm güzellikler yaşamına da yansısın.
DUYGU Ş.


Bu sınıfta ne çektiysem sizden çektim. Ağzı mı açsam suç oldu. Ama yine de zevkliydi. Seni hep güler yüzünle hatırlayacağım. Beni unutma çünkü ben seni kolay kolay unutmayacağım.
BÜŞRA


Kıpır kıpır, içten, sevgi dolu...Senin gibi biriyle kaynaşmamak mümkün müydü? Daha çok şey paylaşacağız Hiçbiri de unutulmayacak. Mutluluk, başarı hep yanında olsun.
ECE C.