108 - A. ÖZGE GÖKŞAR 
folklorcu46@hotmail.com  

Özge;
Büyümeyi reddeden hırçın çocuk. Galiba büyürsen senden bir şeyler isteneceğini biliyordun. Ama sen vermeden almak istiyordun. En akıllıcasını yaptın çocuk kaldın. Sevilmek istiyordun ama nasıl seveceğini bilmiyordun. O kadar çok sevildin ki hepimiz tarafından, sanırım artık öğrendin.
Aysun KILINÇ


Bir yürekte yaşayabilecek çocuk ruhunun en güzel örneği. Büyümemek için direnen çocuksu yürek. Her sabah senin hoplaya zıplaya sınıfa girmenle güldü gözlerim. Hep neşeli, hep mutluydun. Kızdın mı elma şekeri elinden alınan çocuk gibi birdenbire parlardın. Suratını asıp otururdun, sonra hiçbir şey olmamış gibi devam ederdin hayata, gülümsemeye. Hep böyle kal haylaz kız. Sevdin mi en şiddetlisinden sev, kızdın mı en şiddetlisiyle bağır ve öperken hep böyle sımsıkı sarıl!
Düşlerin kanarsa benden sonra, çocuk haylazlığını al sen koynuna.
Şarkıların rengine yağmur yağarsa, salma gözlerini uçurumlara.
NİLÜFER


İlk başlarda tuhaflıkla ve şaşkınlıkla istediğin ani tepkilerine artık o kadar alıştım ki, kaptırdım kendimi doğallığının, şirinliğinin! huysuzluğunun büyüsüne gidiyorum. Zevk almasını öğrendim seni izlerken çok şanslıydık biz. Çok güzel ortamlarımız oldu birlikte olduğumuz. Kendimizi tüm açıklığıyla, eksikliğiyle koyduk ortaya. Her şey farkında olmadan ağzımızdan döküldü. Yaşananlar planlanmadan yaşandı. Birbirimize eşlik ettik hep. Her şey gönlünce ve bol (!) olsun! Mutluluklar, güzelliğine güzellik katsın hep!
ELA


Her daim mutluluğuyla beni de mutlu etmeyi başaran küçük Bambi, iki yıl boyunca içindeki o küçük çocukla benim enerjimin kaynağı oldun. Ama maalesef iki yıl çabuk geçti ve sona yaklaştık. Yine de ne olursa olsun ne o içindeki çocuğu büyüt ne de yüzündeki gülücüğü yok et çünkü insanların küçük Bambi'ye ihtiyacı var. Unutma! O iki ruh, her an senin yanında olacak ve senden enerjisini alacak...
MERVE


Sınıfın huysuz kızısın sen. Öyle bir an geliyor ki huysuzluğun iki katına çıkıyor ama olsun... O huysuzluğun sadece lafta. O kadar güzel ve iyi kalplisin ki... Kimsenin bunu değiştirmesine izin verme. Neden daha önce dost olmadık diye üzülüyorum. İki yıldır inanılmaz şeyler yaşıyoruz. Her şeyimizi paylaştık; en önemli sırlarımızı bile... Birlikte yaptığımız dedikoduları, kaçamakları, sebepsiz kavgaları ve daha bir çok şeyi asla unutmayacağım. (umarım hep böyle devam eder) Senin de dediğin gibi ellerimizi ayırmak çok zor ve acı olacak! :Ama biz istemezsek o eller her zaman birbirine kenetli kalacak, her zaman! Tüm güzelliklerin seninle olması dileğiyle...
ÇİĞDEM


Benim folklor arkadaşım; seninle birlikte folklorde bir çok anımız oldu. Bu ortamda bir çok şey paylaştık; birinci olduk sevindik, eğlendik; kaybettik, jüriye ağzımıza gelen bütün lafları ettik; Polonya'ya gittik, güzel anlar yaşadık... Düşünüyorum da eğer folklor olmasaydı senin o sempatikliğini hiçbir zaman keşfedemeyecektim. İyi ki folklor vardı, iyi ki seninle arkadaş olmuşuz. İstediğin başarıya ulaşırsın umarım. Mutluluklar seninle olsun.
CUMHUR


Seni hep yıldızlara benzetirim. Uzaklarda parlar durursun tüm cazibenle. Bense seni uzaktan seyretmeye mahkum bir dünyalı... Senin gezegenin nasıldır be küçük kız? Sevgiler, acılar hep böyle yalnız mı yaşanır? Hani göz yaşlarımın içime aktığını hissederim de yine de dokunamam onlara. Yanağından süzülür de hiç ıslatmaz mı onlar? Paylaştıklarımız ya da birlikte yaşadıklarımız, hep paylaşmak az oldu küçük kız... Ama biliyorsun , seni hep sevdim, hep seveceğim. Sakın büyüme e mi?
DENİZ


Neredeyse bu okula geldiğim ilk günden beri aramızda ya sürekli bir sürtüşme ya da güçlü bir sevgi oldu. Pek çok güzel günümüz ve pek çok da kavgamız oldu. Ama biz her şeye rağmen geçmişe sünger çekip dost kalmayı başardık. Kalbimde asla silinmeyecek çok özel bir yerin var ve ölene kadar orda kalacaksın. Umarım benim de senin kalbinde bir yerim vardır.
EVREN


Ne hoş ki bölümlerimizin farklı olması bile ayıramadı bizim başlayan dostluğumuzu, sınıfımızdan başka hiçbir şey değişmedi. Folklor ekibinin vazgeçilmez oyuncusu, tarih sınavlarından önce bilgi kaynağım oldun. Her şey için teşekkürler. Başarılar seninle olsun.
NESRİN


Bu okula geldiğimde tanışmıyorduk. Ama internet dolayısıyla hemen kaynaşıverdik. (İnternette hiç çekilmiyorsun :))) Sen de Marmara Üniversitesi istiyorsun, ben de. Umarım arada da beraber oluruz. Hayatın boyunca mutluluklar dilerim.
UMUTCAN


Eski 9-C halk oyunları...
Beraber geçirdiğimiz yarışmalar, geziler; birlikte paylaştığımız acılar ve sevinçler... Geyiklerin, kahkahaların aklımda senden en belirgin olarak kalanlar. Hayatının lise yıllarındaki gibi hep gülücükler saçarak geçmesi dileğiyle...
ÖZLEM


Ben bu okula ilk geldiğim zaman, sen benim ilk arkadaşlarımdandın. Seninle kaç senemiz geçti beraber. Sevinçleri, hüzünleri paylaştık. Özellikle seninle yaptığımız kavgaları hiç unutmayacağım. Kavgaların sonunda genellikle susan ve alttan alan hep ben olurdum. Çünkü seninle gerçekten kavga edilmiyordu. (Özellikle futbol ile ilgili olanlarda) Sen, bu ufak tefek huysuzluklarının yanında o kadar sevimli, tatlı ve güzelsin ki sana bakmaya doyamıyorum. Özellikle suratındaki o mini mini hatların, bukle bukle saçların ve gamzelerinle çok sevimli ve tatlısın. Seni bu özelliklerinle hiç unutmayacağım. Hayatının da en az senin kadar güzel olması dileğiyle...
ESRA


Seninle ortaokuldan beri tanıştığımız halde aramızdaki samimiyet folklor sayesinde arttı. Bu seneye kadar bir çok şeyi paylaştık. Beraber gülüp ağladık, sorunlarımızı paylaştık, birbirimize destek olduk. Senin bu sene mezun olup gitmene nasıl alışacağımı bilmiyorum. Ama dostluğumuzun devam edeceğine inanıyorum. Hep o muhteşem gülüşünle hatırlanacaksın! Her zaman kankam olduğunu unutma!
AYBİKE


Minik bebişim benim... Seninle ilk muhabbetimiz tartışmayla başlamıştı hatırlıyor musun? Sonra halk oyunlarıyla başlayan o sıkı dostluğumuz... Yaşadığımız maceralar neye degişilir ki! Hayatımızda karşımıza çıkacak az fırsatlardan biriydi yaşadıklarımız. Her bir dakikası aklımızdan çıkmayacaktır ilerde eminim. Tatlım, senin için hissettiklerimiz kelimelere sığmaz ,minik bebişimiz artık minik bir güvercin oldu :((
Seni çok ama çok seviyoruz.
DAMLA - ARZU