792 - EMRE BOZOĞLU 

6 yıllık tek sınıf arkadaşıma; Hazırlıktaydık, Nimet Hanım'ın o koca sınıfta tek sana handsome boy demesiyle seni tanıdım. (ve tanıdığım içinde hiç pişman olmadım). 6 yıl boyunca neler yaşamadık ki... Aslılarla yaptığımız kavgaları yemekhane de araya kaynarken yakalanıp o uzun sıranın en arkasına geçişimizi, maçlarda yeşil siyah eşliğinde öne arkaya hareket ederek yaptığımız tezahüratları ve geçit töreninde boynumuza taktığımız o garip lastikleri. Okula getirdiğin o küçük walkmane taktığın hoparlörle öğle tatili boyunca dinlediğin ve bize de dinlettiğin metal müzikleri ve yaptığımız sayısız geyikleri asla unutmayacağım. Umarım yıllar geçse de bu arkadaşlığımız bozulmaz ve hep böyle dost kalırız.
PINAR

Şurada tanışalı birkaç ay oldu ama kırk yıllık arkadaş gibi olduk. Okuldaki son senemizi seninle beraber daha renkli geçirdik. İçindeki iyiliği dışına yansıtabilen güzel insanlardansın. Şu son yazılıarımızı bile birlikte daha renkli ve zevkli geçirdik. Umarım hayatın boyunca tüm hayallerini gerçekleştirerek, istediğin yerlere gelirsin. Bol şanslar...
AYKUT


Buraya gelmeden önceki arkadaşların çok şanslıymış çünkü 6 yıl boyunca senin gibi birine sahip olmuşlar. Oysa ben daha birkaç ay zarfında senin o güzel muhabbetine ve esprilerine (!) öylesine alıştım ki! Artık derler daha zevkli geçer oldu. (Eskiye nazaran) Daha önceden gelseydin ya aramıza. Emrah diye söylemiyorum... Ben geyiği hayatım boyunca unutamayacağım ve hep seni hatırlayacağım inşallah yaşamın da yaptığın bazı espriler kadar geyik olmaz!
EBRU


Dershanenin ilk günleriydi, yanıma tanımadığım aslında başlarda hiç hoşlanmadığım biri oturdu. Ama zaman ilerledikçe gerçekten iyi anlaşmaya başladık. Birçok zevkimiz aynıydı, özellikle de müzik. Şimdi iyi ki oturdu diyorum. O sensin abi. Bu uzun süre devam etmesi dileğiyle.
RAHİM


Okulda ilk tanıdığım kişisin. Biliyorsun ki ilklerin hayatta hep önemi vardır. Umarım sen de bu önemi hiç kaybetmezsin. Her ne kadar birlikte oturduğumuzda kendin vıdı vıdı yapıp üstüme atsan da...:)) Metal müzik dinlemen olayı kurtarıyor. Ayrıca bu kadar benzer yanımız olması da bir o kadar ilginç. Yoksa önceden vahiy mi indi sana ne. Hayatta hep başarılı olman dileğiyle. I was born to Die
İBRAHİM


Mars'tan gelmiş olup gümrükte espri yeteneğini kaybetmiştir. Sınıfa gelir gelmez herkesle kaynaşıp, o güzel muhabbetinden bizi mahrum bırakmamıştır. Önceden gelseydin ne olurduk Allah bilir? Senle muhabbetimizden sonra geyiklerin eski karizması kaybolsa da son sene de tanıdığım iyi bir arkadaş olarak hatırlanacaksın. Derslerde her söylenene atlamadan, konulara yorum getirmeden duramayan arkadaşımın dinlediği o bangır bangır müzikten beyninin hasar görmemesini; istediği ve düşlediği her şeye ulaşabilmesini diliyorum...
SEPO


Alırım kaşlarını aşağıya Pis Fenerli! Arka sırada da hep muhabbet. Arkadaşım olduğun için senin adına çok üzülüyorum çünkü fenerlisin oysa ki ne kadar akıllı birine benziyorsun. Hep mutlu ol arkadaşım!
ÇAĞRI


Sınıfımızın geç kazandığı yaramaz, yerinde duramaz çocuğuna; yaptığın espriler muhabbetler ve cana yakınlığınla kendini aramıza çabuk kabul ettirdin. Arkada oluşturduğunuz üçlüyle, derslerde yaptığınız sohbetlerle öğretmenlerin de ilgisini çekmeyi başardın. Kendine özgü soru çözme tekniklerinle başarıya ulaşamasan da gelecekte başarılı olacağına inanıyoruz. Mutlu olman dileğiyle...
DİLŞAN-DUYGU


Geyik etli yahnim benim. Son senemizde girdin aramıza öyle geyikler çevirdik ki sınıfta kimse bize dayanamadı. Dağıttık ortalığı. Bizim geyikleri yapanları karantinaya alıyorlar. Biz global tehlikeyiz. NATO-BM-FBI-CIA, Mossad- MİT her kuruluş alarmda. Bizi ele geçirene para ödülü verecekler. Ama bunu kimse başaramaz. senle bir geyik çevirir gene kurtuluruz ellerinden:) İçimden geldi hemen bir geyik yapayım: Adamın biri gülmüş karısı lale :) Bu neşeli halinin hayatın boyunca sürmesi dileğiyle....
ENGİN


Son senemizde bize katılmana rağmen çabuk uyum sağladın. Bunda en çok ekili olan senin o inanılmaz geyiklerindi. Beni gıdıklamak harcadığın enerjiyi derslere harcasan alim olursun vallaha. Olsun bizim fenerli oluşumuz yeter. Hayat boyu mutluluklar.
SONER


Seni sınıfımıza son sene gelmenle tanıdım. Kısa sürede kaynaştık ve arkadaş olduk. Daima öyle kalacaktır. Senle en fazla ramazanda yediğimiz öğle yemeklerinde ve yaptığımız futbol ve basket maçlarında birlikte oluyoruz. Yemek yemene bir şey söyleyemem fakat sınıfın en beceriksiz forveti olduğunu söyleyebilirim. Senin sıcak, samimi arkadaşlığına teşekkür ediyorum. Dilerim hayattaki istek ve arzuların isteksiz gerçekleşir ve mutluluk seni hiçbir zaman yalnız bırakmaz!
OĞUZHAN


Yeni gelmene rağmen hepimizin sevgisini kazandın. İlk başlarda her yapılan soruya müdahale edişin öğle teneffüslerinde yaptığın espriler, özellikle ramazanda yaptığın espriler, iyi niyetinle ve çevrende yarattığın hoş sohbetlerle insanlarla kurduğun ilişkilerin ve laubali olmayan davranışlarınla her zaman belleğimde iyi bir yer ettin. Tüm ideallerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


Vaa Emrahım.. Sınıfa yeni gelmene rağmen çok çabuk sınıfa adapte oldun. Hatta sınıfın fırlamaları arasına girdin bile. Her ne kadar arkama dönüp tip tip baksam da seni sevdiğimden. Komik geliyor durup durup sanki elinde gitar varmış gibi ritim atıyorsun. Kendi kendine şarkı söylüyorsun tıpkı Rahim gibi. Sınıfa daha önce gelseydin daha iyi arkadaş olabilirdik ama şu huyundan vazgeç askerde başına dert olur. İnşallah hayatta hep başarılı olursun.
ALPAY


Fenerbahçenin sınıfımızdaki en iyi savunucusunun atağa geçtiği anları görmeliydiniz. Gözlerini kan bürümüş olmasına rağmen dünyayı sarı lacivert görmesi takdir edilmeyecek gibi değil. Geç kalmış birlikteliğe rağmen çabuk kaynaştık. Fener bu, connecting people.
MURAT


Kim bir okula son sene gelip bu kadar iyi kaynaşabilir acaba? Tabii ki Emrah! Önceden gelmiş olsan halimiz ne olurdu kim bilir? Olsun ama zararın neresinden dönülse kardır. Walkmanle beynimi gıdıklayan gruplar dinlemen, sınıfın ve hocaların da dikkatini çekmiş olacak ki her ders adını duymaya çok alıştım. Geyiklerle geçen dersler artık bitiyor ama "hangi büdü... Rahim" gibi iğrençlikler hala aklımda! Hayat sana hep istediklerini versin. Bu arada sen saçlarını kestirmediğine emin misin yaw??
ÇAĞLA