70 - DUYGU ERGENÇ 
d-ergenc@hotmail.com  

Yerin çok farklı. Hayatımızın en önemli yıllarını, kişiliğimizin oturmaya başladığı yılları beraber geçirdik. Hep aynı sorunları yaşadık aynı tartışmaları yaptık. Hayaller kurduk. En büyük isteğim onları bir arada gerçekleştirmek. Hep yanımda oldun sana hep güvendim. Çok iyi bir sırdaş ve dostsun. Hepte öyle kalacaksın. Paylaştığımız o güzel gülümseyerek hatırlayacağımız anların yanında hayatın bazı zor anlarını birlikte geçirdik. Korkularımızla, dertlerimizle, mutluluklarımızla o kadar kaynaşmış bütünleşmişiz ki ayrılmamız imkansız. Şirin kız; hep mutlu ol.
ZEYNEP


İki sene boyunca oturduğumuz sırayla birlikte daha birçok şeyi paylaştık seninle. Beraber güldük hayallere daldık. Son zamanlarda düşüncelerimizi aynı cümleler ve zamanlarda belirttiğimiz için insanların garip (bu sıfat sana başka bir şeyi hatırlatmasın) bakışlarına maruz kaldık. Bu kadar paylaşımdan sonra, karamsarlığa düştüğüm zamanlarda beni rahatlattığın, kararsızlığa düştüğüm zamanlarda ise gaza getirip her şeyi (yıllık) yaptırdığın için kocaman bir teşekkürü hak ettin. (Yine de bilmiyorum bilmiyorum). Umarım sonsuza kadar arkadaşım olarak kalırsın Akaçooo...
DİLŞAN


Bazı anlar öylesine dolu, öylesine candan yaşanıyor ki her şeyin bittiği noktadan susmak başlıyor. Yaşananlar ne satırlara ne de kitaplara sığar. İki ayrı kişi gecesi gündüzü bir ne yedikleri yemek ne de içtikleri su ayrı .. Altı seneye sığdırılan öyle böyle bir dostluk değil. Birlikte atılan kahkahalar, dökülen gözyaşları, teyzesinin ufak kıza olacağı mor kaban, o kocaman sarı ördek, saat kavramı olmaksızın yapılan sohbetler, takipler, kaçamaklar, geleceğe ait planlar... Hayatın bazı evrelerinde birisi vardır. O hep vardır. Bir an gelir gider. Geride bir boşluk kalır. O hep o boşlukta vardır. Çünkü bazı zaman gelir sen zamanı unutsan da o sana var olduğunu yani GEÇİ hatırlatır. Hiç kimsenin unutulmayacak enleri vardır, sende benim için onlardan biriydin. Hayat bir sayfası bize; yazılanlar kimi zaman anlamsız kimi zaman zamansız görünse de hep bize ait. Sanırım bizimde sayfamızda birbirimiz için yazılmış önemli birer cümlemiz var. Noktayı koymamıza rağmen tüm yazılanlar, benim saf yani ben var olduğum sürece benle olacaklar tıpkı bendeki sen gibi...
BEGÜM


Voleybol oynuyorsun. Güç gerektiren bir spor! Bu da kanıtlıyor k, sende her türlü zorluğa göğüs gerecek güç ve bu gücü besleyecek her damarı hayat dolu bir yürek var. Hayatı her şeyiyle yaşamak, her zorluğa karşı gelmek ve tecrübelerle yoğrulmak senin gibi üstün bir insanı oluşturuyor. Gizli kalmış kanatlarını en kısa zamanda açmanı istiyorum ki sarışın kızın yüzündeki gülümsemenin kalbinde de olduğu anlaşılsın. Zaten sana yakışanda " Güçlü olmak gücünü kendi içinde maksimum, insanlara karşı adaletli şekilde paylaştırarak kullanmak, insanları ve hayatı her şeyiyle sevmektir."
CAN


Tanıdığım ve tanıyabileceğim en güzel dosta; bana verilen en güzel armağana biricik pasörüm benim. Yahu seni unutmak mümkün mü? Okul hayatımız hele o maç günlerimiz .. Seninle birlikte maçlardan sonra kantine koşup tostumuzu, kolamızı aldıktan sonra bir köşeye çekilip maç analizi yapmak en büyük zevkimdi. Seninle az mı vişne çürüğünün ya da 4-8'in peşinden koştuk. Bir de kurduğumuz hayaller .. Ben eminim ki hepsini gerçekleştireceğiz. O her zaman gülümseyen gözlerinle bordo gözlüklerinle ve tatlı tebessümünle hep yanımda kal. Ya sensiz olmaz ya! Daha fazla bir şey yazmıyorum zaten komşu olucaz ya toplanıp bol bol dedikodu yaparız:)
GÖZDE U.


Yüzünde gülücük eksik olmuyor. Bir kere de gülmeden görsem ) Galiba duygularını hep içine atan ve gülücüklerini saklayan birisin ya da bana öyle geliyor. Sınıftaki hareketlerinle hemen dikkatleri üzerine çekiyorsun. Umarım bu canlılığını kaybetmezsin. Amaçlarına ulaşman ve başarılı olman dileğiyle.
İbrahim TAN


Arkadaşlığımız serviste başladı ilk önce. Aynı sınıfta olmayışımız dostluğumuzun kurulmasını belki geciktirdi ama sağlam temellere dayandı. Aynı takımda olmamız ve aynı mahallede oturmamız en iyi avantajımızdı belki de. Geriye baktığımda seninle paylaştığımız o kadar güzel şey var ki... İyi ki varsın hayatımda. Dostluğumuzun ömür boyu sürmesi dileğiyle....
GÖKSUN


Sarışın ve yetenekli kız merhaba; Dört sene aynı sınıftaydık bu süre içerisinde sınıfın tüm haylazlıklarına ortak olduk. Okulun en yetenekli voleybolcularından ender Fenerlilerinden olman ve bordo gözlüğün sana ayrı bir hava katıyor. Cana yakın kişiliğinden bir şey kaybetmemeni umuyorum
Hakkı EVREN


Bayan karizmaya;
Seninle dostluğumuz biraz geç başlamış olsa da, biz sanki senelerdir birbirimizi tanıyormuş gibiydik. Seninle okul çıkışları boş boş gezinip neler konuşmadık ki. Aslında çok şey vardı ve hep çok şey var olacak aslında her şey bundan sonra başlayacak. Kurduğumuz hayalleri hatırlasana. Benim en kötü anlarımda her zaman yanımda olduğun ve daha birçok şey için sağol...
GÖZDE F.


Ben insanları hatırlamaya çalışırken yüzlerinin gülüşleri hep aklımda olmuştur. Sen de her zaman güldüğün ve sınıfımızın güzide sarışınlarından olduğun için hatırlamamam imkansız olur. Bence seni sen yapan arkadaşlarınla neşeli, içten, seviyeli ve samimi ilişkilerin. Unutmadan söylüyorum ki sende bir gün smaçör olabilirsin (boyun varsa). Umarım mutluluk seni hiçbir zaman yalnız bırakmaz
OĞUZHAN


İlk anından itibaren dostluğu dolu dolu yaşamaya gayret ettik. Acı tatlı her tür olay yaşandı şimdiye kadar. Şimdide o çok alışıp, çok sevdiğimiz lise hayatından kopup, kendi ayaklarımızın üstünde durmak için çaba göstereceğimiz yeni bir hayatın içine dalıyoruz. Yeni hayat, yeni kişiler, yeni mekanlar. Her şey evrim geçirirken biz aynı tazelikte tutacağız dostluğumuzu! İmkanlarımız el verdikçe hep birlikte olacağız. Zaten o imkanlar ne kadar uğraşsa da el vermemek için başarıya ulaşamazlar. Çünkü biz yan yana olmasak bile beraber olacağız! Sevgiyi ve dostluğu YAŞAYACAGIZ!
AYSUN


Okulun vefakâr voleybolcularının başında gelir Duygu. Attığı güzel servislerle adını Atatürk Spor Salonuna yazdırdı Güzel kişiliğin ve düzenliliğinle bana iyi bir arkadaş ve iyi bir yazılı takvimi oldun. Yaptıklarınla çoktan hak ettiğin günlerin yanında olması dileğiyle.
AYKUT


Hatırlıyor musun turnuvalarda diğer maçlara da kalıp Hande, sen ve beni bütün salon maçı bırakıp bizi izlemeye başlayana kadar gülmüştük. Neler yaşadık 7 senede. Dedektif gibi milleti takip ettik, 2 kişi anımız çıkıncaya kadar tam saha futbol maçları yaptık ve kıvıcık hakkındaki planlarımız hala aklımda. Canım pasörüm hayata hep böyle iyimser bak ve o güzel gülüşünü göster millete Çünkü sen mutlu olmayı hak eden nadir insanlardansın.
ESRA P.


Seninle olan arkadaşlığımız süresince bana ileride tebessümle hatırlayacağım hatıralar hediye ettin. Sen o tertemiz kalbinle kötü bir anıya izin vermezsin zaten. Aslında lise 2'de diyet meselesiyle beni epey uğraştırdın. Ama sonuçta kazanan ben oldum. Yaşasın kötülük:) Aramızdaki "Fazla konuşma, kes be!" muhabbetini asla unutamam. Hayatın boyunca mutluluklar senin olsun. NOT: Yardıma ihtiyaç duyduğunda "Engin Abi Yetiş" diye bağırman yeterli ben seni bulurum.
ENGİN


Yılların Partneri;
Sana yazabileceğim o kadar çok şey var ki! 7 sene aynı sınıfta yaşadıklarımızın hesabı yok (Yalan mı?) bana sırada iki sene katlanabilen tek insan namını ömrümün sonuna kadar koruyacaksın. Yaşadığımız ortak acılar ortak sevinçler, heyecanlar. Seni hiç unutmayacağım partner...
HANDE


Eşsiz bir güzellik abidesi. Estetik harikası... Sarışın bomba .. Yalakalık yaptığımı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Ben bu sözleri ona sözlü hayatta da sarf etmiştim. (Kardeşleri okursa ipe dizerler beni valla!) Gerçekler gözler önünde. O dört dörtlük biri...
MURAT


Hani derler ya bir insanı anlayabilmek için onu yakından tanımak gerekir. Buna seni tanıdıktan sonra inandık. İnsanlar seni dışardan sessiz sakin biri olarak görüyorlar. Ama artık o sıcak gülüşün, iyi niyetin, cana yakınlığınla değişik konuşma tarzlarınla biz seni çok iyi anlayabiliyoruz. Hayatta dilediğin her şey seni bulsun, ömrüm boyunca neşeni koru ve mutlu ol.
ÇAĞLA - EBRU


Merhabalar! Bravoo servis Duygu:) Sen bazen değişik tonlarda söylediğin laflarla hep aklımda olacaksın. (Bravoo servis, bilmiyorum) Son zamanlarda aramız baya iyi ikimizde aynı kaderi paylaşıyoruz belki de ondandır. Verdiğin öğütler, sırlar, tüyolar için sagol. Sende güvenebileceğim bir dostumsun. Eminim ÖSS'de baba bir yeri kazanacan ziyarete geliriz biz de ancak. Hayatında başarılar dilerim.
ERMAN


Mrb Şeker Kız! Zaman bizi birbirimize iyi tanıttı sanırım. Her ne kadar araya sınıf kuraları girse de. Seninle fizikten çektiklerimizi kalorifer başı muhabbetlerini, Haluk Levent konserinde birbirimizi kalabalıkta kaybedişimizi hiçbir zaman unutamayacağım.
Eda BEGÜM


Sarıya, mesaj arkadaşıma; Seninle ne geyikler yaptık bir başladık mı sonu gelmiyordu. Alem kızsın! İnsanların taklitlerini yaparsan benim gibi seninle uğraşanda çok olur. Ama artık varsın gitsin karizma önemli mi? Unutma ben masa tenisi maçına her zaman hazırım.
ALPER


Sınıfın dıştan, sessiz, içten hareketli kişiliklerindendir. Diskoyla beraberken ele avuca sığmazlar. Duygunun gelecekte çok başarılı olacağı kesindir. Çünkü yaşam, "biz ondan ne yapabiliyorsak odur" Arkadaş kalmak dileğiyle ..
SERPİL


Sarı seni 2 yıl önce tanıdım. Daha önce olsaydı diyorum hep! Çünkü sen çok tatlı birisin, yanakların da öyle tabi! Ömür boyu sana sevdanın yolları!! Seni hep özleyeceğim.
ÇAĞRI


Selamlaşmalarımız hep ilginç olmuştur. Bakışlarla olan iletişimimize ise gün geçtikçe benim kadar katkıda bulunur hale geldin. Sempatik dost tavırlarımla ve o sıcacık gülümseyişinle seni hatırlayacağım. Yaşama sevincini yitirmemen dileğiyle.
HİLAL ŞULE


Seni tanıyalı az bir süre oldu ama neler paylaşmadık ki seninle. Ben ben olalı senin kadar arkadaş canlısı ve trip atan biri görmedim. Ama triplerin olmasaydı bazı şeylerden ders alamayabilirdim. Güldü mü sonbaharda çiçek açtıran, o sarı saçların sahibi seni ve yaşadıklarımızı unutmayacağım.
İLKE