676 - ALPER MADENCİ 

Sevgili Alper, seninle ismi lazım olmayan bir okulda tanışmıştık. Etütlerde yaptığımız geyikler, gece yatarken müzikçiyi kıl etmemiz sapıklar ve bilumum tarihçinin yaptığı kalleşlikler sonunda dayanamayıp döndük. Tesadüf İzmit'te aynı sınıfa düşmüşüz. Ama ben gördüm ki Alper'den eser kalmamış. Yerine çapkın ve inek bir insan gelmiş. Seni hiç unutmayacağım, umarım sende beni unutmasın. İnsanlar rüyalarında olduğundan başka hayatlar yaşarlar. Umarım seninki de böyle olur Çünkü bu dünyada en iyi şeylere layıksın.
ALPAY


Zamanında Adapazarı'nın çapkınlarından olduğunu düşündüğüm arkadaşım ilk geldiği zamanki halini artık bir yana bıraktık Elinden düşürmediği test kitaplarıyla iyi olmanın daha farklı olacağını anladı. Ve bana verdiği sözü hala tutuyor. Bu söz sayesinde tanıştık. İyi de oldu yani. Ben bu zorlu dönem bitince eskiye dönüş yaşanabileceğini düşünüyorum ama bakalım zaman ne gösterecek? Değişmez yemekhane, köşe başı buluşmaları ve konser arkadaşım; her şey gönlünce olsun ve sorunları kafana fazla takma. Hayatın yokuşlarında da her zaman dağlara tırmandığın gibi başarılı olacağına inanıyorum. Ama dikkat et de düşme, her zaman ben olmayabilirim.
ÇAĞLA K.


Sen de benim gibi yeni gelenlerdendin ama alışman ve bizleri kendine alıştırman hiç zor olmadı daha adını bile öğrenmeden çapkınlıklarını duyar olduk. Ne hız ama! Sonra seni tanıdıkça çapkınlıktan başka maharetlerinin de olduğunu anladık. Sana karşı güvenim, sevgim yazın başında yaşanılan o büyük olaydan sonra arttı. Beni zor anımda yalnız bırakmayışın, gözlerimi her aralayışımda seni görüşüm beni çok duygulandırdı. O günden sonra yerin benim için hep ayrı oldu. Hani öyle arkadaşların vardır ki karşılaşınca konuşmadan, konuşmasan bile şöyle omuzuna dokunmadan geçemezsin. İşte sen öylesin. daha yeni tanışmışken erken gelen bu ayrılık bile bunu değiştiremez. Merak etme bir gün "Vay çapkın arkadaşım benim naber ya!" diyerek dikileceğim karşına kurtuluşun yok boşuna!?
NAZLI İREM


Mesaj arkadaşım; Sayende yazın mesajsız ve geyik muhabbetlerimizden mahrum kalmadım. Tabi bunlara artı bi de çağrılarımız var. Vefalı arkadaşımsın vesselam... Seninle muhabbetimiz, taklidini yapmamla başladı, anımsıyor musun bilmiyorum; okulda iyi koşturmuştun beni yakaladıktan sonra kafamı kovaya sokmaya çalıştığını da unutmadım ona göre. Ama çok güzeldi di mi kabul et! Tabi ki sana da hak vermek lazım, o taklit çapkınlığını ve karizmanı etkilemiş olabilir... Masa tenisi oynamayı kaptıktan sonra, maçımız var kaytarmak yok tamam mı?
DUYGU


Birdenbire gelişen ve hiçbir koşulda değerini yitirmeyeceğine inandığım dostluğumuzu ve bu kadar kısa süreye sığdırabildiklerimizi düşündükçe şaşırmamak elde değil. Geziler, konserler, piknikler. Hatta ölüm korkusunu bile birlikte yaşadık. Ama aynı grup yine bir araya gelirse yine sonunu merak ettiğimiz bir merdivenin izini sürer hayatımızın 2. en heyecanlı ve en matrak gününü yeniden yaşarız sanırım. Sıcak ve içten tavırlarını iç unutmayacağım. O tatlı tebessüm yüzünden hiç silinmesin, hedeflerine ulaşabilmen dileğiyle.
HİLAL ŞULE


Hiç unutabilir miyim Maşukiye gezisinde gösterdiğin o üstün performansı. Çekilir ormanlar kralı geliyooo.. deprem olmasaydı belki seni hiçbir zaman tanıyamayacaktım. Senin gibi bir dosttan mahrum kalacaktım. Ama bu konuda çok şanslıyım. Lise 2'deki Alper'le lise sondaki Alper arasında dağlar kadar fark var. Eski Alper gitmiş yerine çok daha olgun çalışkan biri gelmiş.
EBRU


Lise 2'de geldiğinde tam bir Jöndü, sonu bütün her şeye son verip neredeyse benden öte bir inek oldu. Böyle bir azim dünya tarihinde görülmemiştir Azminin sayesinde çok başarılı olacağından hiç şüphem yok. Emin olduğum bir diğer konu ise Alper'in üniversiteyi kazanma hırsının oradaki güzel kızlardan kaynaklanıyor olması İnşallah her türlü hedefine bir an önce ulaşırsın
SERPİL


Aramıza bizimkilerden altta kalmayacak muzurluklarınla çok çabuk girdin bir o kadar da çabuk sıyrıldın. Senenin başlarında benden tokatlarını esirgemeyen sen yazın ne olup bittiyse kendini tam anlamıyla dersine adamış, gelecekle ilgili kararlarını almış, biz hala çocuk gibi davranırken, büyüyüp adam olmuşsun. Tüm bunlara rağmen, içindeki sıcaklığı her zaman korudun. Kendinden bile fedakarlık edip dört elle sarıldığın hayallerine kesinlikle kavuşacağına inanıyorum. Unutmamak ve unutulmamak dileğiyle...
DİLŞAN


Çok kısa zamanda gelişti arkadaşlığımız ama umarım uzun süreli olur. Dışardan sessiz, sakin görünmene rağmen, muhabbeti çok iyi olan birisin. Geçirdiğimiz hiçbir günü, hiçbir macerayı unutamam. Hepsi çok güzeldi inşallah kendine iyi bir gelecek oluşturursun. Bu güzel arkadaşlığın için teşekkürler!
EMİNE


Arada sırada yaptığın şakaların espriler, girdiğimiz söz dalaşmalarını, her şeyi yapıp bitirdikten sonra başına gelip "kızdın mı, küstün mü?" diye soran herhalde bir tek ben varım, özellikle bu sene kendi kabuğuna çekilip, sakin sakin test çözüşlerini, bana "cimcime" deyişini hiçbir zaman unutmayacağım canım arkadaşım... Hayattaki tüm beklentilerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


İki yılda iki farklı Alper tandım ben. Ne olmuşsa yazın olmuştur. İlk yılında bizim erkeklerin boş vermişliğine uydu önce kanımca, baktı olmayacak, böyle sürüp gidemez daldı kitapların arasına bir daha da görmedim zaten. Çabalamaya başlaman, beni sevindirdi Alper. Gayret et ki, karşılığını göresin.
NESRİN


En yakın arkadaşıma;
Bazen birbirimize tahammül edemesek te iyi bir iki sene geçirdiğimize inanıyorum Alper. Sınıfımızın Romeo'su bu sene durulmasan herhalde İzmit'te hatun kalmayacaktı. Aferin hizaya geldin sonunda. her ne kadar bu durgunluğun kalıcı olmasa da iyi bir yerlere gelmende önemli bir yer teşkil edecek Bir yerlerde tekrar karşılaşmak ve hep mutlu kalman dileğiyle.
İLKE


Harika bir rüyadan daha uyanmak üzereyiz. O bize bir ömürmüş gibi gelen ama sadece bi kaç saniye sürdüğünü ancak uyanırken anladığımız, net bir şekilde bulanık olmayan "seni de gördüğüm ve defalarca kovaladığım bir rüyadan kopuyoruz. Şimdi sıra başka rüyalarda buluşmak üzere kovalayacağımız yeni dünyalarımızda. Ve her şeye rağmen bilhassa zamana karşı yaşatacağımız anlarımızda. Tekrar tekrar görüşmek ümidiyle...
MURAT


Sınıfımıza hızlı bir çapkın olarak gelmiştin. Fakat daha sonraları duruldun. Aslında seni bu sene daha iyi tanıdım. Derslere karşı ilgisizliğin azıcık inekliğe dönüşse de, bu sana yakışıyor. Çünkü sen idealleri olan birisin ve onları gerçekleştirmen için çalışman şart. Biliyorum sonunda sen karlı çıkacaksın. Senin samimi, seviyeli ve dostça arkadaşlığını asla unutmayacağım. Ayrıca seninle yaptığımız FIFA maçlarının en zevklileri olduklarını bilmeni isterim Her ne kadar ben azıcık başarısız olsam da. Bu maçları özleyeceğim. Dilerim hayattaki beklentilerin kayıpsız gerçekleşir ve mutluluk seni asla yalnız bırakmaz!
Oğuzhan KARAKUZU


Yakışıklı çocuk aramıza katılalı iki sene oldu. Sen bize biz sana çok çabuk alıştık. Daima gülen bir yüzün ve sevgi dolu altın bir kalbin var ne deyim ki iyi ki gelmişsin. En güzel günler seninle olsun.
SONER


Ne yazık ki sadece iki yıldır arkadaşız. Ama sanki uzun zamandır arkadaşmışız gibi geliyor bana. Belki de öyle olmasını istediğim içindir. Senin son seneye büyük bir azimle başladığını ve bu azminin hala sürdüğünü görüyorum. Sene sonunda da bunun karşılığını alacağından eminim. Hayat boyu bu hırsını kaybetmemen dileğiyle...
İBRAHİM B.


Her ne kadar da el hareketlerime katlansan da bazen coşup defol gibi laflar etsen de iyi bir arkadaş oldun benim için. Öğretmen kaldırınca "yeter oğlum gözüme girdin" demeyi bırak yeter. Valla başka bir şey istemiyorum. Umarım hayat boyu böyle kalır ve ideallerine ulaşırsın.
İBRAHİM T.


Daha ilk sınıfımıza geldiğinde çok iyi bir insan olduğun içime doğmuştu. Zaten hatırlarsan yanına gelip hal ve hatırını sormuştum. Lise 2'de çok manyak gecelere imzamızı attık ve sen kesinlikle güvenilmesi gereken bir insansın. Fakat beni bir bakıma üzdüğün bir bakıma sevindirdiğin bir olay oldu. Lise 3'e geçtiğimizde eğlence hayatını bir kenara atman beni üzse de doğru yolu seçip derslere kendini tüm içtenliğinle vermen üzüntümü alıp götürecek kadar sevindirdi. Doğru yoldasın aslanım! Ha bir de şu kızların ilgisini nasıl bu kadar çok çekebiliyorsun bilmiyorum ama en kısa zamanda bana da öğret. Bu güne kadar yaşadığımız tüm güzellikler adına teşekkür ediyorum ve unutmamanı isterim ki ben her zaman senin dostunum senin benim dostum olduğun gibi.
Batur ALTUNOĞLU