67 - YÜKSEL BAYRAKTAR 

Nesli tükenmiş türlerdensin sen Yüksel. Öyle sessiz, öyle temiz kalplisin ki benzerlerin ne yazık ki bulunmuyor. Hayatın seni, diğerleri gibi bozmadığına sevindim. Bozamayacağına da eminim. Yine de karşına çıkacak zorlukları yenmen için açılman gerektiğine inanıyorum. İşte o zaman sana açılmayacak kapı kalmaz inan bana. Hep mutlu ol ve hayatın seni esir almasına asla izin verme.
OYLUM


Biz eşsek kafalıların ağır şakalarına katlanmak zorunda bıraktığımız için seni özür diliyoruz. Fakat bizleri ağır başlılığınla, dürüstlüğünle ve bir o kadar da aşağılayıcı ahlakınla yoğun bir komplekse soktuğun için seni kınıyoruz. Bırak seni kınamaya devam edelim sen hiç değişme! Böyle giderse zaten depresyona gireceğim.
MURAT


Sabahları o sıkıcı törenlerden sonra koridorda birbirimizi gördüğümüz zaman dudaklarında beliren hafif bir tebessümle başlarız güne. Zaten bazen konuşmaya gerek yoktur. Kantin sırasında gösterdiğin üstün başarılar sayesinde zil çalmadan yemeğimi yiyebildim. Ayrıca oturduğun yer itibariyle vestiyerlik yaptığın için sana maaş bağlanmalıydı ama bağlamayanlar utansın! Sessizliğin ve iyiliğin sayesinde her zaman hatırlanacaksın. Hayatta ki bütün isteklerine ulaşabilmen dileğiyle.
ÇAGLA - EBRU


Sınıfımızın sessiz jönlerinden olan Yüksel, saman altından su yürüterek pek çok kızın gönlünü çalan beyaz atlı prens rolünü kapmıştır. Etliye sütlüye karışmayan her ortama uyum sağlayan ve olaylara kızararak kendi çapınca yorumlar getiren Yüksel'in en aktif olduğu ders tarihtir. Aysun Hanımın iddiasına göre yakışıklı bir diş doktoru olacak olan Yüksel'e her şeyin gönlünce olacağı uzun bir gelecek dilerim.
SERPİL


Altı yıl nasıl geçti anlamadım. O iyi kişiliğin, dürüst şahsiyetinle iyi bir arkadaş oldun. Seninle güldük, acılarımızı paylaştık. Hayatımızın en iyi ve kötü günlerini beraber geçirdik. Sınıflar ayrıldı biz yine aynı sınıfa düştük. Ders aralarında kurduğun hayalleri yaptığın şakaları hiç unutmayacağım. Seni değişmeyen karizma saçlarınla hatırlayacağım. Hedefinin ne olduğunu bilmiyorum ama inşallah hedefine ulaşırsın. Gelecekteki hayatında başarılar ve mutluluklar dilerim.
BURHAN


Sınıfa karizmatik girişlerinle kendinden bahsedildiğini duyduğunda kızaran yüzünle, kimi zaman gösterdiğin ani tavırlarla ya da sorularımızı yanıtsız bırakmanla hatırlancaksın.
DUYGU - DİLŞAN


Her zaman gözüme olgun beyefendi davranışlarınla çarptın. Arkadaş canlısı, samimi tavırlarınla aramızda yer aldın. Her insanın kendine has davranışları vardır. Aradan yıllar geçince belki o kişinin nasıl birisi olduğu unutulur. Fakat unutulmayacağı bir yan vardır. Ben de senin konuştuğumuz konular karşısında bunlar boş şeyler demeni unutmayacağım. İnşallah hayatın boyunca değişmezsin ve içten, arkadaş canlısı biri olarak kalırsın. Hayatın boyu iyiliklerin ve güzelliklerin ve okuldaki ciddi tavırlarınla hatırlanacaksın. Hayalini kurduğun bütün güzellikler seninle olsun.
MERAL


İnsanlar büyüdükçe değişirmiş derler. Ama sen bu sözü yalanlayacak niteliktesin. Hazırlıkta olduğun gibi hala uysal ve sessizsin. İnsanların sana takılmalarına rağmen sen onlara en güzel cevabı sessizliğini koruyarak veriyorsun. Umarım hayatın da hep sakin, huzurlu ve mutlu devam eder. Tüm beklentilerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


Sınıfta tanıdığım samimi, dürüst, her zaman yüzü gülen, sözünün eri kişilerdensin. İyi niyetinle arkadaş canlısı olmanla güven verici görünümünle her zaman dost olmasını bildin. Seni hep konuştuğumuz saçma sapan konulara bunlar boş şeyler sözünle hatırlayacağım. Hayatın boyu sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşama sahibi olman dileğiyle.
BİRSEN


Yanlış zamanda doğru bir şekilde tanıştık. Bu yüzdendir sanırım aramızdaki arkadaşlık çok gelişemedi. Ama şuna eminim ki daha farklı bir zaman ve yerde aramızdaki dostluk çok daha iyi olurdu. Etrafımda bulunan en adam gibi insanlardan birisin ve umarım değişmeden hep böyle kalır ve yaşam boyu mutlu olursun.
BURÇHAN