654 - PINAR İYİDOST 
p.iyidost@mynet.com  

Merhaba benim temiz arkadaşım. İyi ki Adapazarından gelmişsiniz buraya. Senin gibi iyi niyetli insanlar zor bulunuyor. Bu yüzden seninle tanıştığıma çok memnunum. Senin yanlış düşündüğünü hata yaptığını söyleyip, sana kızmalarım senin beni "anne" gibi görmeni sağladı. Beni böyle görmen çok hoşuma gidiyor. Unutma bir derdin olduğunda ya da herhangi bir şeyi paylaşmak istediğinde ben yanında olmaya hazırım. Hiç unutulacağını aklından geçirme. Anneler yavrularını asla unutmaz. Asıl sen anneni unutma! Umarım okuldan sonra da hep görüşürüz. Ve bu "unutma" lafı hiç söz konusu olmaz. Mutlu bir hayat dileğiyle.
ZEYNEP


O sessiz sakin halinle hep bizden nedenini sakladığın gözyaşlarının sahibi olarak hatırlanacak olan müzik delisi kıza... Bundan sonraki yılların umarım o gözyaşları olmadan ve onları gereksiz yere harcadığını anlayarak daha mutlu geçer.
Duygu ERGENÇ


Dersin tam ortasında bir ses gelir kulağıma bu sesin Pınarın parmaklarından geldiğini bilirim. Kızarım. On dakika sonra aynı ses yine kızarım. Ne sen o huyundan vazgeçtin ne de ben sana kızmaktan usandım İşin şakası herhalde benim bütün kahrımı çeken insanlardan birisin. Sen yine iyi dayandın. Her şeyin en iyisini hak ediyorsun çünkü sen çok iyi bir insansın. Hayatın boyunca neşeli olman dileğiyle.
EBRU


Sorduğu sorular ve arka sıramdaki bitmek tükenmek bilmeyen mırıl mırıl konuşmalarıyla işte iyi dost. Sessiz sakinsin ama bunun altındaki çocuk hep kıpır kıpır hep bir şeyler yapmak istiyor. Emin ol bir zaman gelir hepimi her istediğimizi yaparız, pişman olmamak şartıyla tabii!!Ben hala Outleteki ramazan yemeğini hatırlıyorum. Hadi gelecekte de unutmayalım birbirimizi. Dershane ve sınıf arkadaşım benim, bütün istediklerine ulaşabilmen dileğiyle. Dostça ve dostlarınla kal.
ÇAĞLA K.


Bizi buluşturan kötü bir olaydı belki ama bak gör ki kendim gibi bir arkadaşa sahip oldum. Uysal, kötülük düşünmez bir kalbin var. Başkalarına kırıcı söz söylediğini hiç duymadım. Sırrımı paylaşabileceğim, derdimi anlatabileceğim arkadaşlarımdan birisin. Hayatta başarılar.
NESRİN


Geçen sene aramıza katıldın, sadece birkaç gün seninle ayrı sınıfta olduk. Sonra sen bir "B"li oldun. Bu seneye kadar çok muhabbetimiz olmadı. Ama bu sene dershane sayesinde yakınlaştık. Bir gün mutlaka istediğin yerlere ulaşacaksın. Bundan eminim.Yalnız her konuda karşına çıkan zorluklara boyun eğme, diren! Hiçbir şeyin seni ağlatacak kadar üzmesine izin verme. İstediğin her şeye kavuşman dileğiyle.
EDA BEGÜM


Benim eski ve yeni okul arkadaşım. Bazen bu deprem olmasaydı da yine beraber eski okulumuza gitsek diyorum, gözlerim doluyor ama olmuyor. Seni ara sıra sinir etsem, kızdırsam da ben böyleyim işte napalım... Neyse inşallah hayat sana hep güzellikler getirir.
EMRAH


Yıl 1997: Adapazarı'nda herhangi bir dershane sınavında biriyle tanıştım. Adı "Pınar" sadece sıra arkadaşıyız...
Yıl 1998: Geçen sene tanıştığım kızla aynı okuldayız. Birbirimizi hatırladık. Yeni okula ayak uydurmamı sağladı.
Yıl 1999: Beraber eğleniyor, Çark Caddesinde geziniyoruz. Her şey çok güzel!!!
Yıl 2000: Bir çok hayat değişti. Artık İzmit'teyim yeni okulumda. Fakat o da ne yanımda yine Pınar!! Ve yine okula ayak uydurmamı sağladı...
Yıl 2001: Okul hayatı bitiyor. Ama onun yanımda olduğunu bile bile. Hayat gerçekten bir oyunsa eğer bir kaç perdedir değişmeyen oyuncu arkadaşımsın Umarım hiç değişmez. Asıl oyuncular olarak da bakarız yarınlarda da...
ESİN


Genelde insanlarla çok çabuk kaynaşmama rağmen seninle tam tersi oldu. Daha geldiğin ilk günden sana aşırı kanım kaynadı. Ve de bir çok şeyi paylaştığımız güzel bir dostluğumuz oldu. Geçen sene ki o Adapazarı muhabbetlerini(ve senin yüzsüzlüklerini), her öğle tatilinde "acaba bir daha buradan sağ çıkabilecek miyiz?" korkusuyla girdiğimiz Migros'u, kısacası seninle geçirdiğimiz hiçbir anıyı unutamam. Bana gösterdiğin yakınlık ve güvenip de anlattığın her şey için sagol. Umarım gelecekle ilgili tüm hayallerin gerçekleşir.
TUĞBA


Çok olmadı tanışalı ama sen herkesin düşüncesinde var olan insanlardansın. Bunun için alışmak zor olmadı diye düşünüyorum. Geçen yılı herkesten daha zor geçirdin. Belki ama hiç de bir şey hissettirmedin. Hayatın boyunca böyle güçlü ve sabırlı olmanı dilerim. Umarım istediğinin en iyisine ulaşırsın beni unutmazsın.
NURSEDA


Her okul çıkışı seni hızlı hızlı yürüttüğüm için bana dua edeceğini zannediyorum. (Mezuniyette ipincecik olacaksın) Bu arada o kadar hassas sakin ve arkadaş canlısısın ki seni sevmemek mümkün değil. Walkman dinlemek en çok sana yakışıyor. Hayattaki tüm beklentilerin gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


Aramıza geç geldin ama çabuk girdin. Mutlu göründüğün zamanlarda bile gözlerinde eski yılların özlemini gördüm. Belki de bazı zamanlar bir kenara çekilip sessizce oturuşun, sebebini hiçbir zaman söylemediğin gözyaşlarının nedeni bu özlem olmuştur. Çok zor durumda kalmadıkça gözyaşlarını boşuna harcama. Gülmek sana daha çok yakışıyor.
DİLŞAN


Türkçe'yi her ne kadar geç öğrenmiş olsan da karşılıklı ilişkilerde ne yapacağını iyi biliyorsun. Gelir gelmez kendini bu ortama uydurabilmende bunun kanıtıdır. Ömrün boyunca yalnızlıktan uzak ve başarılara alışık olman dileğiyle.
MURAT


Lise 2'de katıldın bu meşhur kalabalığın arasına. Başarılması en zor şeyi başardın, bizim ki gibi bir sınıfta sessiz sakin kaldın Zaman zaman koyu muhabbetlerimize ortak oldun. Bundan sonraki yaşamının hep istediğin gibi olması dileklerimle ..
AYKUT


Sana bir şeyler öğretmenin gururu var hep üstümde "yom"larını "yor" yaptım ya çok mutluyum. Hep mutlu olman dileğiyle canım. Beni hep hatırla!
ÇAĞRI


Aramıza kısa bir süre önce katılmış olsan bile, uyum sağlamakta güçlük çekmedin. Hep birlikte paylaştığımız Acısu muhabbetlerini sahildeki balık ziyafetlerini, sessiz ve duygusal kişiliğini unutmayacağım. Dost canlısı tavırlarını yitirmemen plânladığın geleceğe başarı ve mutluluğa ulaşabilmen dileğiyle.
HİLAL ŞULE


Seninle iki sene önce tanıştık bu da deprem sayesinde oldu. Bazen felaketler böyle iyi olaylara sebep olabiliyormuş. Her teneffüste yanımıza gelip, yaptığımız muhabbetlere katılmanı, o içten tavırlarını ve yüzündeki tebessümü hep hatırlayacağım. Umarım hep sevdiğimiz Pınar gibi kalırsın.
MEHVEŞ


Sıcaklığın samimiyetin ve arkadaş canlısı kişiliğinle gelir gelmez sana alıştığımı söylemeliyim. Dürüstlüğün ve güvenirliğinle insanın sahip olabileceği en iyi arkâdaşlardan birisin. Temiz kalbinin güler yüzünün sana her kapıyı açacağına eminim. Mutluluk ve başarı dolu bir hayat dileğiyle
OYLUM


Aramıza yeni katılmana rağmen bana böylesine sıcak ve sevecen davrandığın için sagol. Yaptığımız Adapazarı muhabbetleriyle oraya duyduğum özlemi az da olsa giderdim seninle. Gözlerinden o sıcak sevgi dolu bakışların ve dudaklarından tebessümü eksik etmemen dileğiyle.
NİLAY


Selamlar!! Seni çok az tanıdım, çok şanssızsın ya dermişim. Gördüğüm kadarıyla iyi niyetli birisin, bir kötülüğünü görmedim hani. Hayatın boyunca tüm isteklerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
ERMAN


Sınıfımıza lise 2'de katıldın. Bize alışman fazla sürmedi. Ne de olsa biz süper bir sınıfız. Bir aralar Elifle senin başını epey ağrıtmıştım. Ben önceden böyle değildim deyip durarak. Tabi sonra işlerimin yoğunluğu ve yurt dışı seyahatlerim nedeniyle sizle uğraşamadım. Elif bana dayanamayıp kaçtı zaten. Hayret sen nasıl dayandın. Tebrikler. Sessiz sakin kişiliğini hiç kaybetmeden bir ömür boyu başarılı olman dileğiyle.
ENGİN


Seni her ne kadar fazla yakından tanımasam da senin cici bir kız olduğunu biliyorum. Kendine özgü gülüşün, yürüyüşün, kendi kendine konuşman ve ilham gelince bitmek bilmeyen soruların senin unutmayacağım özelliklerin. Hayattaki beklentilerinin gerçekleşmesi mutluluk ve sevincin hep yanında olması dileğiyle.
OĞUZHAN


Kısa sürede paylaşılmış olan bu arkadaşlığımızın ufak tefek olsa sende izler bırakacağını düşünüyorum. Dershanede 111'e giderken çektiklerimizi, teneffüslerde yaptıklarımız ufacık dedikoduları hep hatırlayacağım. Hep mutlu olman dileğiyle...
IŞIL


Seninle arkadaşlığımız son sınıfta başladı. Sen gerçekten sınıfta tanıdığım içten samimi, kararlı ve herkesle iyi geçinen birisin. Başkalarına karşı kırıcı olmayan sıcak sevecen tutumunla kolaylıkla arkadaş edinebiliyorsun. Eminim hayat boyu bir çok arkadaşın, dostun olur. Hak ettiğin noktaya ulaşman dileğiyle...
BİRSEN


Lise sonda başladı seninle arkadaşlığımız. Aynı sınıfta olunca seninle arkadaş olduk ve senin o sevecen, arkadaş canlısı kişiliğinle karşılaştım. Herkese karşı içten davranıyorsun. Hayatın boyu kendin gibi yüreği iyiliklerle dolu insanlarla karşılaşman ve mutlulukların seninle olması umuduyla!..
MERAL


Bilirsin ben sonbaharım. Hayatımda bana baharı getirenleri unutmam asla. Seninle hep baharı yasadık biz. Ama gidişin ayrılığımızın en uzun sonbaharını yaşattı bana. Soldurdu kuruttu beni. Biliyordum asla kopmayacağımızı. Öyle de oldu zaten inan en deli dolu unutulmayacak kahramanısın sen. Yıllar geçse de okul koridorlarındaki o kahkahalarımız hep çınlayacak kulaklarımda bir daha böyle içten gülebilir miyim hiç bilmiyorum. Hayatın boyunca hep gülmen ve mutlu olman dileğiyle küçük melek. Seni çok seviyorum.
ASLI


Süper bir sınıfımız vardı. Herkesin mutlu, başarılı ve hoşgörülü olduğu bir sınıf. Hep beraberdik ve hep beraber bitirecektik liseyi ama olmadı. Hiç ummadığımız bir anda hepimiz bir tarafa savrulduk. Saniyelere sığdıramadığımız kahkahalarımız sustu. Biz sustuk. Sen hep iyi bir dosttun Pınar. Her koşulda yanımızdaydın. Biz beraber hep mutluyduk. Ayrı olsak ta kalplerimiz bir arada. Umarız her şey gönlünce olur. Hep mutlu sağlıklı ve başarılı olman dileğiyle. Bizleri unutma.
SAKARYA ANADOLU LİSESİ