59 - MURAT İLKE ARICI 

En çılgın arkadaşıma;
Gerçekten bazen tahammül edilmeyecek kadar ileri gidiyorsun ama yine de sana küsemiyorum. İki seneden beri beraberiz daha sakin bir halini görmedim. Cidden bu enerjiyi nereden buluyorsun bilmiyorum. Biraz durulsan da derslere daha çok önem versen daha iyi olmaz mı? Seninle beraber Uçak Mühendisliğinden mezun olmak isterim. Her şey dilediğin gibi olsun.
Alper MADENCİ


Yedi senedir hiç değişmeden kalabilen ender insanlardansın diyebilirim. Hep aynı şakacı, sevimliliğiyle nadiren ve insanlarla uğraşmayı seven İlke! Bu seneler seni değiştirmediği gibi sana olan sevgimi de değiştirmedi. Şakalarını hatta bana hiç bunalmadan senelerdir devam eden sataşmalarını çok özleyeceğim. Seni seviyorum arkadaş.
Aysun DOLANBAY


Bu nasıl enerjidir ki iki senedir bitmek tükenmek bilmedi Önceden de böyleydin sanırım. Boynumu kırma girişimlerin hiç başarıya ulaşmadı. Sınıfımızın renkli kişiliği artist ve takım oyunu bilmeyen basketçisi. Her şeye rağmen bu senelerin güzel geçmesinde payın büyük. Her şey istediğin gibi olsun. Umarım istediklerine kavuşursun.
Çağla KIZILARSLAN


Tanıştığımızda henüz bebek sayılırdık. Sonra araya koskoca dört sene girdi ve nihayet tekrar buluştuk. Seninle ne kavgamız bitti ne tripleşmelerimiz ne de sevgimiz. Öyle çok şey paylaştık ki unutulması mümkün olmayan bir dost olarak yerleştin yüreğime. Bugüne kadar ayrılmadık artık kaderin bir oyunu mudur bilinmez bundan sonrada ayrılacağımızı hiç sanmıyorum. Seni seviyorum biricik dostum.
Duygu ŞENBEL


İngilizce hocasıyla birlikte bana "sarı" lakabını .bulan ve bu lakabın duyulmasını sağlayan kişisin diyebilirim. Diğer lakabımı bilen az sayıdaki kişiler arasındasın. Bana özel olarak sarı az değilsin@hotmail. com sayfasını açan, "hadi hadi"leriyle o yerinde olurmaz tavırlarıyla. II. Murat olayı ile bizi kahkahalara boğan ve o içten tavrını koruyan kimi zaman anlattıklarıyla bende güven duygusunu uyandıran iyi arkadaşlarımdan birisin. Umarım ömür boyu mutlu olursun.
Duygu ERGENÇ


Şu ana kadar gördüğüm en hareketli insansın. Bu enerjiyi nereden buluyorsun bilmem ki! Gerçi insanın senin yanında da miskin miskin oturası da gelmiyor ya. Çevrendeki insanlara o pozitif enerjiyi yayıyorsun. Bu okuldan mezun olmana herhalde en çok dinci üzülecek. Artık aksatmadan ziyaretlerine gelir elini öpersin. Seni ve muhabbetlerini hiç bir zaman unutmayacağım. Hayatı dolu dolu yaşaman dileğiyle...
Ebru ARSLAN


Hayatımda senin kadar zıpır bir insan daha görmedim. Sabahın köründe henüz kendime gelemeden karşımda zıpır bir insan görmek canımı sıkmıyor değil. Ama bu insan sen olunca işler değişiyor tabii. Bir sabah dershaneye geldiğimde, seni sessiz yerinde oturuyor görsem, hasta falan olduğunu düşünürüm her halde. Seninle olan arkadaşlığımız senelerce didişmelerle, çekişmelerle geçeceğe benziyor. (tabii yine küsmezsek). Umarım yüzündeki o gülcükler içindeki o enerji hiçbir zaman tükenmez. Başımın Tatlı Belasına;
Gülfem İĞCİ


Selam güzel sesli arkadaşım. Tarihçiye "tost aldım öğretmenim" sözü beni koparmıştı sanırım herkesi. Bilmiyorum ben ve Erman'ı kurtarmak için mi yapmıştın. Her neyse önümde oturduğun sürece senden az çekmedim tabii yazılılardaki yardımını da unutmamak lazım. Doğrusu büyük cesaret. Hadi kal sağlıcakla. İyilik seninle olsun.
Alpay SEZERALP


Şu ana kadar gördüğüm en kıprak adamsın. Şuna karar verdim ki çivi oturduğun yerde değil pantolonunda. Ayrıca çok iyi bir arkadaşımsın. Gerek sınavlarda gerekse dışarıdaki yardımlarını unutmayacağım. Ara sıra beni de kızdırsan da seni çok seviyorum çünkü biliyorum ki beni asla bırakmayacak bir dostumsun.
Nasut KAYALI


Seninle Shawshank 24 kasım A.L'den en fazla kaçan adamlardık lise 2'de. Her ne kadar sonra pişman olsak ta her kaçışımızdan sonra basketbol maçını izleyip cafe'ye giderdik. Tabii artık lise 3 olduk ve sorumluluk sahibi adamlar olduk. Son senemizde çok nadirde olsa paslanmamak için uygulamalıyız. Şaka şaka eğlendiğimiz her an ve dostluğun için kucak dolusu teşekkürler. İnşallah hep başarılı olursun.
ENGİN (SHEKIL)


Lise 2'de aynı sınıfta düşmemizle kaynaşan bu dostluk derslere olan ilgimizle daha da pekişti. Bugüne kadar yapılan geyikler ve hoş sohbetlerin ardında seni renkli kişiliğinin payı büyük. Şunu da bildirmeliyiz ki On bir Fen B'nin en yakışıklı erkeği konusunda hala senin ve Alper'in arasında karar kılabilmiş değilim. Basket yaşantında da mutluluklar.
Batur ALTUNOĞLU


"Sendeki bitmez tükenmez" bu enerjinin nereden geldiğini senelerdir çözemiyorum. Hepimizin artık yorgunluktan süründüğü son derslerde bile ısrarla dersleri takip ediyor insanlarla uğraşabiliyorsun. Önümde oturan bu zat-ı muhteremin sınavlardaki hırsını görseniz inanamazsınız. Hocalarla olan diyalogların sınıfa geç gelip "öğretmenin ben tost aldım" deyişin yaptığın şakalar. Hepsi güzeldi. Seni unutmak istesem de bu imkansız seni unutmak mümkün mü? O gülen yüzünü, arkadaşlığını... Tüm güzellikler seninle olsun.
Soner İŞÇİ


İlkokuldan beri tanıyorum seni; hep aynıydın benim için hep te aynı kalacaksın. Şirin ama bütün muzurlukları yapan bir kişiydin benim için. İnşallah hep böyle güler yüzlü ve iyiliğinle kalırsın, hayatının mutlu başarılı ve geçmesi dileğiyle. Beni unutma!
MELEK - ANGEL


Belki de herkesin aklından çıkmayacak hiç unutulmayacak tek kişisin. Sınıfta beni en çok güldüren hiçbir zaman yerinde uslu uslu oturduğunu görmediğim kişisin. Din hocasıyla girdiğin polemiklerin yaptığın esprilerin ve kimi zaman da vıdı vıdılarınla başımızın etini yiyen Sevimli haylazım olarak kalacaksın. İleride değişmeyeceğini bilmiyorum ama değişsen de değişmesen de seni hiçbir zaman unutmayacağım. Bir gün bir yerde yeniden karşılaşmak dileğiyle...
Mine UZUNSOY


Sana en yakışan benzetme söz cambazı olurdu herhalde. Bu özelliği daha çok derslerinde yoğunluk gösterdi. Sadece sınıfı güldürmezdin hocaları da bıyık altından az güldürmezdin. Sınavlar aynı bir curcunaydı tabii. Ama ne yapsan da kızılamıyordu sana, bir bakışın
yetiyordu zaten. Hayatının neşeyle geçmesi dileğiyle.
Nesrin PAMUK


Yaşam dolu gevezeye...
Her söylediğinle her yaptığınla beni asla hayır diyemeyen biri yaptın. Sana ne kadar kızsam da seni hep en yakın arkadaşlarım arasında saydım. Çünkü hep bana katlandın. Umarım her şey dilediğin gibi olur. Her şeyi zorunda olduğun için değil, istediğin için yaparsın.
Nurseda DOĞRU


Şu sınıftaki en geveze ama aynı zamanda en sevimli kişisin Her ne kadar beni sinirlendirmeye çalışsan da seni asla unutmayacağım. Bizi bile değiştirdin ya helal olsun. Güler yüzünün sana tüm kapıları açacağından eminim. Umarım ideallerini gerçekleştirirsin
Oylum EKİZTAŞ


Hazırlık sınıfındayken okul bahçesinde koşuşturan biraz daha büyüdüklerinde beyninde parazit olan arkadaşlarınla dalga geçmeye başlayan, kimseyle etmedikleri kadar birbirleriyle kavga eden vee; din hocasının korkulu rüyası iki yaramaz arkadaştık biz. Hiçbir zaman seni, seninle olan arkadaşlığımızı ve yaramazlıklarımızı unutmayacağım. Dileğim hayatın boyunca her şeyin istediğin gibi olması.
Oytun ODABAŞ


Bunca yıllık arkadaşlığımızda beni gıdıklamadığın katılana kadar güldürmediğin kızdırıp çıldırtmadığın günler sayılıdır herhalde. Her ortamda yerinde duramayan çılgın bir tip vardır ya sen onlardan biri, belki de en iyisisin. Uçarı, muzur komik tavırların seni sen yapan şeyleri. Ama her şey bi yana öyle duru, içten, vefalı, vazgeçilmez dostluğun var ki asla unutulmayacaksın. Dostluğun için teşekkürler. Seni çok seviyorum.
Seçil SERDAR


İki senedir ne çok itişip kakıştık hem de aksatmadan hemen hemen her teneffüs. İyi ki kimsenin bir yeri kırılmadı. Ama bu işe en çok kızan Mine oldu herhalde. Ama eminim ki bu eğlenceler olmasaydı, hiç çekilmezdi bu seneler. İtip kakışmalarımızı çok özliycem ve tabi ki başrol oyuncusu olarak seni de çok özleyeceğim. O yüzden özletme kendini. hep mutlu kalman dileğiyle.
Selen TUĞCU