55 - HANDE ŞENOL 
Hande@Senol.net  

İyice sirkele onu, çamaşır suyu dök üstüne. Tırnaklarınla kazımaya çalış, bir boya sürüp kapatmaya çalış. Kuru temizlemeciye ver. Hatta ver terziye etrafından kesip yeni kumaş diksin. Bütün güzelliği gitti bluzun değil mi? Ama o leke tekrar belirmeye başladı. Çıkar at en iyisi o bluzu zaten giyilecek hali de kalmadı. Atamadın mı? Bende atamıyorum. 7 yıldır üstümde o leke. Onu yaptığım her şeye rağmen beni bırakamadığı için bana yaptıklarına katlanmayı seviyorum. Senin leken de aynı. 7 yıldır o lekeye çektirir durursun. Sabır denersiniz karşılıklı da ne sen onu atabildin ne de o bırakabildi. Bu bizim oyunumuz çünkü. biz böyle boğaz boğazayken gülmeye alıştık değil mi? Yarin yanağından gayri paylaşmak için her şeyi, her zaman her yerde hep birlikte...
EVOCAN


Kızım sen kim endüstri kim? 3 senedir o kadar çok şamata gırgır yaptık ki şimdide ciddi yazamam. Gözüme kirpik batması, triplerimiz sınavda kavgalarımız, derste vuruşmalarımız ve daha bir çok anılarımız oldu hatta birbirimizin nikah şahidi olmak için bile söz verdik hem de din kitabına yazdık. Sen benim hep ceketimi ısırırdın, ceket kuru temizlemeden çıkmadı ama salyalar hala var:) koca göbeğini eritmek için Madonna dansımızı yapJ seni çooook seviyorum.
SELEN


Bir adam havuza girmeye bayılıyormuş, havuza girmiş bayılmış. Bu absürd espriye nasıl olup da 15 dakika aralıksız güldüğümüzü bilmiyorum ama beraber olduğumuzda gülmeden duramıyoruz. Hatta Canan Hocanın sınıftan attığı ilk iki öğrenci olarak rekorumuz bile var. Bunun için benimle oturmak istememiştin. Ama benden kurtulamazsın. Seni çok seviyorum.
BİNNAZ


Her zaman yanımdaydın, en karışık olduğum günlerde bile beni anladın yardım ettin kanki. Hiç yalnız kalmadım sayende. İnsanın her zaman kendini anlayacak bir dostu olması büyük şans. Beni hiç bırakma çünkü sana her zaman ihtiyacım var.
EVREN


Şey abla raytap yazacaktım izin şey edecektim, kem küm...J Ben hayatım boyunca senin gibi fırlama bir kız görmedim:) Zaten meleğim olmandaki en büyük etken de bu J bir de sende bir ışık sezdim. Böyle beyaza yakın bir ışık bööJ unutma bu dostluklar burada bitmeyecek. Bitirenin zaten dost olmadığı çıkacak. Her şeyin güzelliklerle gitmesi ümidiyle.
BATUR

SH(BE)2 parçalanması imkansız bir madde olup, Selen Hande Binnaz Batur Evren ve Enginden oluşmaktadır. Konumuz Hande. Kendileri iyi günümde de yanımda bulunarak değerliliğinin ne kadar yüksek olduğunu göstermiştir. Batur, Evren ve benim problemlerimizle uğraşıp durmuştur. Bu nedenle başı epey ağrımıştır zavallının:)
ENGİN


Parmak kızımsın sen benim! Biliyorum ki kavun bulduğun an kapımda olacaksın. Bende korku filmi izlerken seni hiç bırakmayacağım, baykuş sesinde de hep yanında olacağım!:) Kampüsteki kahvaltılarda artık tek olacağım. Ama biliyorum ki sen hep ufaklığının yanında olacaksın! Her zaman lokumlarını bir tek benimle paylaşacaksın değil mi? Bende resim çizince bile ilk sana söyleyeceğim Sen yine telefon açacaksın bana. Telekom bile gülmekten yarılacak. Farklı bir yerdesin içimde. Biliyorsun, söylemek benim için zor. Seni seviyorum.
MEL


Bazen kırık bir kalple baktım arkandan, bazense hayranlıkla hayata karşı tutumunu izledim. İkimizde sevgimize ve geçmiş günlerimize sığındık zaman zaman. Hırçınlıklarımızı bir gülümsemeyle kenara ittik. Ama hep sen vardın hayatımda yüreğimdeyse yerin belliydi. İşte o yer hep senin olacak! Hiçbir şey bitmedi henüz yaşanacak günler var daha! Seni seviyorum.
ELA


İlkokulda karşı sınıfın sert kızı olarak tanıyordum seni Şimdi ise senin için söyleyebileceğim çok şey var. Safranbolu gezisi, terastaki sefamız. Sen olmasan o kadar eğlenemezdik. Okuldaki arkadaşlığımızın sonuna geldik. Unutma bundan sonrada biz varız. Eğer bir gün baykuş sesinden korkarsan!! Ya da korku filmi seyretmek için arkadaş ararsan kapım her zaman açık.
BÜŞ


Geçirdiğimiz yılların çoğu kahkahayla geçti demek istiyorum ama bir o kadarda küs geçti. Ama biz o anlarda bile uzaktan birbirimize gülümsemeyi başardık. Birde senin şu insan analizin... Hep sana kızar, kıskanç olmakla suçlardım. Sonra her şey tek tek çıkar ve ben yanına gelip yine çıktı derdim. Hayatı umursamaz tavrınla, hayata lanetler yağdırdığını bilirim. Doğum gününde 2 sayfa şiir yazdığımı bilirim. Seni ve deliliklerini hayatıma kattığın yanları unutamam. Seni seviyorum deli kız.
KIRMIZI KULAK


Çılgın insanların da içlerinde dostluk barındırdıklarını seninle öğrendim. Basket arkadaşlığımız, kravatı tüfek yapıp kendinden geçerek garip sesler çıkarışını, yediğin kazıklardan sonra saf saf dolaşmalarını, bazı kişilere karşı bizi defalarca uyarmana karşın seni takmayıp; o kişiden dirsek yediğimizde yanına keşke ile gelişlerimizi unutmak ne mümkün... Dost diyebileceğim sayılı insanlardansın. Bukelemun
DİLEK


7 senedir birlikteyiz. Hiçbir kura bizi ayıramadı partner. Senin tarih sınavına hazırlanışın (mercidabık, ridaniye), takımlar hakkındaki sürtüşmelerimiz,voleybol takımını gaza getirmek için verdiğin vaatler, tezahüratların ve bana basketbol öğretmek için gösterdiğin çabayla unutulmayacaksın.
DUYGU


Gün gelir biraz heveslenirde interneti öğrenirsem seninle uzun süredir yapamadığımız sohbeti sanal alemde yaparız. Sana hiç kızmışsınız gibi davranamadım. Gerektiğinde bir erkekten daha güçlü, gerektiğinde ise tam bir hanımefendi olduğun için senin yerin bambaşka.
MURAT


Bazen dolu dizgin bazen durgun, bazen serseri olduk. Bazen küçücük şeylere oturup ağladık. Her zaman dürüst, her zaman delikanlı, her zaman gerçekten dosttun. Küçük yüreğine büyük acıları sığdırdın. Hiç yenilmedin. En kötü zamanlarımda sevgini hiç esirgemedin. 2,5 litrelik kola, büyük boy panço ve 10 pideyi yaklaşık 1 saatte yediğimiz günleri, birbirimiz için en iyiyi istememiz yüzünden kapışmalarımızı, yumruklarımızı, birbirimize sıkı sıkı sarıldığımız o anları unutmayacağım. Kan kardeşim, dostum...
SEÇİL


Bazen matrak, bazen asabi davranışlarınla çok şey öğrettin bana. Bazen her şeyini anlattın, bazen benim saçmalıklarımı dinledin. Ne kadar sert görünsen de sende hep dinginlik buldum.
Her şey istediğin gibi olsun...
NURSE


İnan bana geçirdiğimiz her an müthiş keyifliydi. Saçma rüyalarımı dinledin ve benim yerime azar işittin. Zavallı Hande J Ne seni, ne sözlerini (yarı fiyatına taksitle...) Ne de arkadaşlığımı unutabilirim. Şu atom bombası ile dünyayı havaya uçurma fikrini unut bence.
NAHOŞ


İnsanlar kendinden çok farklı insanlarla daha iyi mi anlaşır? Analaşamaz derseniz bizi göz ardı etmiş olursunuz. Çok farklı davranıyoruz ama onu anlıyor olmam daha ilginç. Hande gerçek dostunuzsa sakın kaybetmeyin. Dostluğu gerçekten değerlidir.
NESRİN


Beni öldürmeye teşebbüs eden ilk insan. Aynı zamanda bütün sınıfın kahrını çeken de tek insan. Dostluğumuz öyle kuvvetli temellere dayanıyor ki hiç bir şey bitmesine izin veremez. Seni unutulmazlar arasına alan bu saf arkadaşını unutma!!!
EBRU


Haşin, sert, erkeksi, atılgan, yırtıcı arkadaşım Hande (nasıl ama!) Hayatımda senin gibi bir kız görmedim, bundan sonrada görür müyüm bilemiyorum. Gördüğüm en mert, en dürüst, en delikanlı, kişilerden birisin. Hayatın boyunca böyle dürüst ve gerçekçi ol. Ama bir gün seni bilek güreşinde yenicem...
KAYRA


Seninle 7 yaşında tanıştım. Birçok şeyi paylaştık 11 yıl boyunca. Gerekli olduğu yerde, gerekli olduğu zamanda dertleştik. Her olaya objektif olarak yaklaşıp rahatlıkla bulaştık. Sen benim yollarda konuşarak sabahladığım, nefesleri paylaştığım, türkü çığıran arkadaşım olarak kalacaksın.
NİLÜFER


Karşıma ilk kez bir mağazada çıktın. Ve o günden beri peşimden ayrılmadın. Fena da olmadı yani:) kendine özgü stilin ve çok yakışan sevimli göbeciğinle unutulmayacaksın.
DİLŞAN


Benimle uğraşmaktan bıkmayan, sınfta yaptığın esprilerle beni her zaman güldüren . yaptığın el şakalarınla; seni hiç unutmayacağım sevimli ördeğim...
MİNE


İlkokulda karşı sınıfın kızları arasında hep dikkatimi çekmişti bizim erkek Hande. Sonra idmana giderken otobüs, minibüs tartışması yapılan yol arkadaşlığı ve son 2 senede de iyi bir sınıf arkadaşlığı. Sürekli çarşıda görürdüm ve görmeye devam edeceğim, sınıfın talihsiz başkanına mutluluklar dilerim.
ÇAĞLA


Resim derslerine karşı özel bir ilgisi olmakla beraber okulumuzda Picasso'ya rakip bir ressamın yetişmesi gurur verici bir durumdur. Evrenle karşılıklı çok iyi göbek atan bu ikiliden Hande'nin göbeği tüm bunlara rağmen hala yerinde olup en çok övündüğü şeylerden biri bu güzel göbeği nasıl elde ettiğidir. En büyük hayali Boğaziçi üniversitesi End. Mühendisliğini kazanmak olan Hande'nin orayı kazanması iyi bir ev hanımı olmasından daha büyük bir ihtimaldir.
SEPO


Koca bir çocukluk geçti aynı mahallede. Basket oynarken bakardım camdan kesiyorsun bizi, hemen gaza gelirdim:) ender bulunan, kişiliğini erken yaşta kazanmış bir insansın! İlkelerinden vazgeçmeden yaşaman ümidiyle
CAN


Kollarını iki yana açıp kaşlarını çatan sert sert yürüyen asi kız. İlkokuldan beri birlikteyiz ve senin kalbinin yumuşaklığını biliyorum. (Ne kadar saklamaya çalışsan da) Hep yanımda olduğun için (koruma duygun sağ olsun.) gülme krizlerime katlandığın için ve bana hep doğruyu göstermen!! için sagol. Seni seviyorum.
ECE


Birbirimize bunu yazmak için oturduğumuzda ikimizin de aklına gelen ilk şey vişne suyu.:) Bu arkadaşlığın başlamasına araç olan şey. Sana dostluğunun samimîliği için, yapılan iyilikleri unutmadığın için teşekkürler dost...
YASEMEN


Dostum, ablam, kankam, her şeyim; hayatımda çok farklı ve özel bir insan oldun hep. Her zaman yanımdaydın. Dürüstsün, gerçeksin, dostsun, komik, biraz karizmatik, süper gözlemci, iyi bir eleştirmensin. Böyle ilahi bir denge bir kişilikte nasıl oluştu pes. Her zaman bir çıkış yolu bulabileceğini sakın unutma. (en azından camdan çıkarız.) Seni seviyorum.
BAŞAK


Hayat çoğu zaman umutsuzluğa kapılmamıza neden olur. Bize düşen, güçlü olup hayata başkaldırmaktır.
Begüm BİÇER