52 - İBRAHİM BEYAZ 

Seninle aynı sırayı paylaştık, aynı şeyleri yaşadık. Kah güldük, kah bağrıştık. Ama hep dost kaldık ve de kalacağız. Zorlukları aşıp okulu bitirdik. Hiçbir zaman yaşayamayacağımız anılar yaşadık. Senin gibi bir dost edindiğim için çok şanslıyım. Seni her zaman sabahları şarkılar mırıldanmanla folklördeki başarıların ve dostluğunla hatırlayacağım.
YÜKSEL


Büyük folklörcü. Bir insan bu kadar güzel folklor oynayabilir mi? Okulun değişmez folklorcülerinden olan İbo son sene kendini derslere adamış istemeyerekte olsa folklöre veda etmişti. Ama olsun nasıl olsa bir gün devam ede bilirsin. Hayatının folklor gibi eğlenceli, başarılı ve mutlu olması dileğiyle.
SONER


Hayatımızın altın yıllarını beraber erittik. Her zaman çok iyi bir arkadaş olman arkadaşlığımızın devamını sağladı. Umarım daha uzun yıllar da devam eder. Folklördeki başarın bizi her zaman gururlandırmıştır. Gün boyu mırıldandığın şarkıları, yaptığın esprileri dostluğunu yani seni unutmam imkansız. İnşallah hayatın boyunca başarılı olursun. En kötü günlerinin yaşadıklarımız gibi olması dileğiyle.
BURHAN


Seni her zaman insanlara karşı nezaketin (şu ana kadar bana hiçbir kötü söz sarf etmedin ya da beni kırmadın) yerine göre davranışların, yaptığın şakalardaki ölçülülüğün ve sesinin güzelliğiyle (Hazırlık sınıfındayken az mı solo şarkılar söylüyordun) hatırlayacağım. Umarım bu ölçülü davranışların hayatın boyunca senin vazgeçilmezlerinden biri olur. Tüm beklentilerinin bir an önce gerçekleşmesi dileğiyle.
MİNE


Senin adın "Memnun"olacakmış da yanlışlıkla İbo koymuşlar. 7 sene boyunca insan bir kere olsun gelir arkadaşına dert yanar ne yapacağım ne edeceğim diye. Yok anacım adam her şeyden memnun. Hiçbir şeyden şikayeti yok. Ya da adını "Şükrü" de koysalar olurmuş hani! İbo bir tane yahu!
MURAT


Arkadaşım İbram Çavuş;
Abi ben senin dostluğunu kimsede göremedim. Sen arkadaşları için hep iyi olanı düşünen, paylaşmayı gerçeken seven birisin. Seninle belki hiç tartışmadık. Çünkü düşüncelerimiz fikirlerimiz hep aynıydı. Bu dostluğun uzun yıllar sürmesi dileğiyle.
RAHİM


Eğer son sene seninle arkalı önlü oturmasaydık, ortaokul ve lise boyunca senin gibi dürüst, sevecen, açık sözlü, güvenilir bi dostu tanıma fırsatı bulamayacaktım. Ama senin gibi arkadaş canlısı birini tanımış olmak çok güzel. Ayrıca açık sözlü, güvenilir ve yeteneklisin. Bunu halk oyunlarındaki başarılarından anlıyoruz. Birlikte yapmış olduğumuz sohbetleri hiç unutmayacağım. Hayattaki tüm güzelliklerin senin olması dileğiyle.
BİRSEN


Seni her zaman efendi tavırlarınla hatırlayacağım. Samimi ve içten arkadaşlığın için sağol. Başkalarını küçük görmeyen, cömert ve olgun davranışlara sahipsin. Düşündüm ve hiçbir zaman senin birine kırıcı bir söz söylediğini duymadım. Bu senin insanları her zaman önemsemen ve insanlara verdiğin değerden kaynaklanıyor. İnşallah hayatın boyu senin başkalarına önem verdiğin gibi sana önem verecek kişilerle karşılaşırsın. Mutlulukların hep seninle olması dileğiyle.
MERAL


İnsanlar bazı dönemlerde hayatın gerçeklerinden uzak deli dolu yaşarlar. Böyle bir hayatın hem kendisine hem de çevresine zarar verdiğini görünce hayatı değiştirir ve mantıklı olan yolda ilerler. Benim ki de böyle bir şey. 2 sene öyle çok hatıramız olmasa da güzel arkadaşlıklar yaptık. Okul hayatımızın son bölümünü yaşıyoruz ve kısa bir süre sonra birbirimizden ayrılacağız. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Her şey gönlünce olsun.
ALPER


Kendisini en iyi folklör oynayarak anlattığına inandığımız İbo, çizgisinden hiçbir sapma göstermeyerek yaz ve kış kreasyonlarını hep ciddi tarzla Stile etmiştir. (Ne laf ettim ama aşk olsun!!!) Gönlünde yatan meslekte başarıyı yakalaman dileğiyle.
SERPİL


İlkokuldan beri yani çok uzun zamandan beri tanışıyoruz. Genelde de aynı sınıftaydık ama sanırım senin sessiz kişiliğin yanında benim uçuk tavırlarım nedeniyle muhabbetler konusunda pek uyuşmadık. Hayallerini ve hedeflerini de bilmiyorum ama amaçladığın yerde olursun ve hayallerini gerçekleştirirsin umarım.
DUYGU


İki senedir seni hep montların altındaki sıradan sessiz sakin otururken görmeye o kadar alıştık ki. Genelde sınıfta fazla sesin çıkmamasına rağmen yeri geliyor esprileri patlatıyorsun. Sınıfın gizli kahramanlarındansın yani! Sınıfın geneline bakarak yaptığımız ankette "insanlara uymayıp hep kendi davranışlarını koruyanlar" listesinde 1. seçildin ve tabii folklörman. Umarız hayatta hiç arka kapılara yolun düşmez ve hep folklördeki kadar başarılı olursun. Unutulmamak dileğiyle.
EBRU - ÇAĞLA


Sınıfımızın iki İbosundan "beyaz"olanı; Seni her zaman içindeki bitmek bilmeyen folklör aşkı, mırıldandığın şarkılar, bana takılmalarınla ve samimi içten arkadaşlığınla hatırlayacağım. Dilerim hayat sana bir kelek yapmaz. Her zaman mutluluk cümbüşünde oynaman dileğiyle.
OĞUZHAN


Birlikte geçen üç yıllık izlenimlerime dayanarak söylemeliyim ki arkadaşlığından büyük bir keyif aldım. Öyle iyi kalpli ve saygılısın ki insan gerçekten sendeki sıcaklığı seziyor. İnsanın sahip olabileceği en iyi arkadaşlardan birisin. Dostların çok şanslı inan bana. İnsanlara karşı bu tutumunu hiç değiştirme, hep böyle kendin gibi ol. Folklörde gösterdiğin başarıyı hayatın her alanında göstermeni dilerim.
OYLUM


Vay benim adaşım! Her ne kadar iki atomun uçlarında olsak da biz adaşız adaş. Maçlarda topu kurtaracağım diye savaşıp oranı buranı sakatlasan da sakar olsan da biz seni böyle kabullendik. Otobüste abuk sabuk şarkılar dinleyip burda gelip bize söylesen de o da güzel. Hayatta dilediklerine ulaşman, arza değmen dileğiyle.
İbrahim TAN


Fazla söze, klasik laflara hiç gerek yok. Benim tanıdığım İbrahim güler yüzlü, dürüst güvenilir suskun. Hep böyle değişmeden kalacağına da eminim. Hayallerini gerçekleştirebilmen dileğiyle.
ERMAN