514 - SELEN TUĞCU 
Selen.Tugcu@usa.net  

Tanıdığım en psikopat, anlayışsız, sabit fikirli insansın. Özellikle sabit fikirliliğin yüzünden bi gün beni öldüreceksin. Sana bi şeyi kabul ettirmek için insanın ikiye ayrılması gerekir. Başka bir şey söylemeye gerek yok çünkü artık birbirimizi kendimizden iyi tanıyoruz. Şimdiye kadar 7 senedir her gün beraberdik bundan sonra da beraber olacağız, seni çoook seviyorum.
BİNNİŞ

Kızım sana söylenecek hiç bir şey yok aslında. Beni 3 sene çeken tek insansın diye ama seni çekecek insan da zor bulunur. Önüme döndüm diye trip atar, kalemini düşürdüm diye küser hiç olmadık zamanda da sarılıp öper Belki de 3 senedir yanımda olmasaydın yadırgardım ama o kadar çok alıştım ki. Hatta sanırım fazla alıştım ve şimdiden koparsak kaygısı taşımaya başladım. Aslında ikimiz de garip insanlar olduğumuz için bu kadar iyi anlaştık sanırım. Söylesene kim kopya çekerken kavga eder? Hele kâğıdı orta yere alıp yanlışını göstermeye çalışmakJ Lise 1'de seni ilk keşfetmemi sağlayan şey İngilizce dersinde "does" deyişin oldu. Zaten o gün bu gün İngilizcede elini öpüyorum. Ha bu arada belirteyim, bu yıllığı ölmeden okuyabilirsem çok şanslı olucam, çünkü sırtıma öyle bir vuruyorsun ki, yakında ciğerlerim ağzımdan dışarı fırlayacak. Uzun lafın kısası SH (BE)2 yi seviyorum, seni çok seviyorum. Şunu unutma; ben hep seninleyim, yakında da, uzakta da.
HANDE (SENİ B*k)


Ahha kimler burda kimler. Meleğim mi desem?... DJ'im mi desem Bugüne kadar benim için yaptığın tüm güzellikler adına teşekkür ederim bi danem (Özellikle şarkıların isimleri için) her ne kadar Charlie'ye benzemesem de sizin gibi 3 adet fırlama kızı benden başkası yönetemezdi hani.JUnutmayın siz benim gerçek dostlarımsınız. Her zaman da sizin yanınızda olacağımı çok iyi biliyorsunuz. Gerçi sen olayı aşmışsın... Her yerde adamların falan filan. Arkası Soydan Moydan kalmaz diye pek bulaşmıyorum sana ama unutma şurda seni gerçekten seven bir arkadaşın var . Yap bir Pınar sucuk... Muck Muck. Batur'dan kocaman bir Muck.
Batur ALTUNOĞLU


İyi bir öğrenciydin çekirge, artık kendi başının çaresine bakabilirsin sensai olarak bana gerek kalmadı ama unutma hala senden iyiyim eğer arkada olarak da ihtiyacın kalmazsa bütün elleri kırarım. Senin içimi ısıtan tatlı gülüşün olmasaydı hayat çok soğuk olurdu çekirge. Bana hep gül ki üşümeyeyim.
Evren KAYALI


Konumuz SH(BE)2 (Hani şu çok kuvvetli, bölünmez ve de birer adet Selen, Hande, Binnaz, Batur, Evren ve Engin yani benden oluşan madde) oluşumunda yer alan Selen. 3 sene önce girdin hayatıma. Hem de ne giriş. Voltanı her alıp kaçışımda ya çatık kaşlar ya da sıkı bir yumrukla karşılık verdin. Ama bunların hiç birisi beni incitmez, kırmazdı çünkü hepsine şirinliğini katmıştın. Yumruğun da şirin olanını ilk kez duyuyorum. Bu 3 sene içinde o kadar çok şey paylaştık ki kimilerine fazla gelse de bana yetmedi. Bir fırsatım olsa 3 sene öncesine dönerdim, seninle aynı şeyleri yeniden yaşamak ve daha fazlasını paylaşmak için. Bu satırları yazarken o ay yüzünü görüyor, insanın içini ısıtan sesini duyuyor gibiyim. Bunlar hayatımdan çıkartamayacağım şeyler. Ayrılığın "a" sını bile aklıma getirmiyorum çünkü seninle ayrılmayacağız. Bi itirazın varsa bilelim. Tüm güzelliklerden nasibini almış arkadaşım seni seviyorum
Engin VURAL


Bazı insanlar vardır, hayatımıza ilk girdiklerinde yüreğimize küçük çizikler atmaya başlarlar. Zaman ilerledikçe atılan çiziklerin derinlikleri ve bu derinliklerle beslenen sevgileri de artar. Tabi ki paylaşılan anlar sırlar duygular bunlarla birlikte gelişir. İşte sen hayatımda ve en önemlisi de yüreğimde en derin izi bırakan insansın. Benimle gözlerindeki ışıltıyı ve yüreğindeki sevgiyi paylaşan. yeri geldi beraberce ağladık, yeri geldi birbirimize uyuz olduk. Ama aramızda ne geçerse geçsin yüreğimdeki en derin iz sana ait ve sonsuza kadar öyle olacak. Hiçbir şey v hiçbir durum bunu değiştiremeyecek. Seni seviyorum çünkü sen sahip olabileceğim en muhteşem kardeşsin. Zamanın bizi neyi taşıyacağını kestirmek çok zor. Ama emin olduğum tek şey yılların yıpratıcılığını ufak çiziklerle atlatan içimdeki dostluktan da öte olan sevgin. Nerede olursan ol her zaman seni düşünen biri olduğunu unutma...
Duygu ŞENBEL


Çayımın şekeri, hamburgerimin mayonezi, bilgisayarımın klavyesi gibisin sen. hayatımdaki olmazsa olmazlardansın. Sadece 2 senedir tanıyorum ama düşünemiyorum sensizliği. O kadar çok tripleşip kavga ediyoruz ki alışkanlık oldu galiba bende. Hayatım boyunca unutamayacağım, Safranbolu gezintisindeki garsonun konuşması, Binnaz'ı, virajı alamamasını bizim evdeki yağmurdan sırılsıklam olmuş Pizzaları ve Ankara gezisindeki ak sakallı dedeyi. Daha önümüzde paylaşacak birçok şeyimiz olduğuna eminim. Seninle birlikte komik, heyecanlı, tripli ama kavgasız ve en önemlisi ak sakallı dedesiz birçok günde birlikte olmak dileğiyle.
Oytun ODABAŞ

 

Herkes sana ne kadar asabi, sinirli, huysuz dese de içindeki sevgiyi, dostluğu arkadaşlığı görmedikleri için öyle diyorlar. İlkokuldan beri beraberiz ve bundan sonra da beraber olacağız ama bir şartla. Öyle her gördüğün yerde sataşmak yokJ Güzel günler geçirdik ve umarım devamı da olur.
Kayra KÜPÇÜ


Aradan yıllar geçti ve beraberliğimiz emin adımlarla devam ediyor. Eskiye göre birbirimizden kopsak da dostluğumuzun temelini kimse yıkamaz. Seninle yapmış olduğumuz Güvenç Kurtar röportajı da iyiydi yani baya gazetelere falan çıkmıştık. Hatırlıyor musun ilkokulda çok konuşuyorum derste diye beni ciddi ciddi babama şikayet etmiştin alemsin valla. bi de herkese efelenirsin, kırarsın, döversin. Korkulur senden. Seni seviyorum dostluğumuzun uzun yıllar sürmesi dileğiyle.
Umutcan ÖZOK


Elimdeki tadellamdan kendine pay çıkarışın, her kıkırdaşmamızda arkaya dönüp ters ters bakışların (tehlikeyi sezinleyip hep susardık), sabahları beni uyanamamış gördüğünde diskolarda geç saatlere kadar eğlendiğimi var sayışın, akşamüstleri beni dışarıda gördüğünde ertesi gün Binnaz'a benim gecenin 12'sinde diskolarda olduğumu kendine özgü anlatışınları n seni sevimli (asabi davranışlarına rağmen) kılmıştır. Kanadalı kızımıza hayatında mutluluklar dilerim. Ahüdüdüüüüüüü
Dilşan DİBEKÇİ


Haşin davranışlarına rağmen iyi kızsın be.. (kankim!) herkese kafa tutan tavırların, ani çıkışlarınla sevdirdin kendini. Ama içinin öyle olmadığını herkesin bilmesinden ya da aniden takındığın o ciddi tavırlarda bile yüzündeki o sıcak gülüşünü kaybetmemenden sanırım pek etkili olamıyorsun:) Ömrün boyunca neşeni koru ve mutlu ol!
Duygu ERGENÇ


Kendisine laf atan üç genci eşek sudan gelinceye kadar dövüp bildiği bütün dövüş hareketlerini üzerlerinde denedikten sonra gerekli ilk yardımı da bizzat kendisi yapmıştır. Bu yufka yürekli hırçın dövüşçü bir gün ringlere geri dönecek olursa çok kişinin canını yakacağı kesin.
The Times


Bir gün çocuklarım olduğunda onların da senin gibi bulundukları her ortamda ağırlıklarını hissettirebilmeleri için elimden geleni yapacağım. Seni her ne kadar kızdırdıysam da (çünkü kızınca çok seksi oluyorsun) o kusursuz gülüşünü benden esirgemediğin için seni çok seviyorum. Samimi doğal ve içten gülüşlerin için teşekkür ederim. Yüzündeki tebessümün hiç solmaması dileğiyle.
Murat ÖZÇARIKÇI


Selencik Kanada'nın mistik kokan dağlarından kopup gelmiş hanım hanım, nazlı nazlı bakışlı, hoş ama delikanlı bir dostumsun sen. Erkek olsaydın kesin mafya babası olurdun ama ne diyim hala geç değil. Neyse öyle olmasa bile bakarsın bir gün hanım ağa olursun. Bütün her şeyin hayatında dilediğin gibi olmasını isterim. NOT: Söz verdiğim gibi ilk önce sana yazdım, bu kıyağımı da unutma!
Erman KARAKOL


Sınıfımızın biricik sincabına;
Derslerde benimle uğraşman, o küçük dilini çıkarıp tüm sevimliliğinle bana gülümseyişin, sınıfımızın çekindiği (bu çekinmenin nedeni boş değil kullandığın tekniklere karşı direnecek kimseyi tanımıyorum) biricik arkadaşıma, tüm ideallerinin gerçekleşmesi ve hayatın en az kendin kadar sevimli yüzünü sana göstermesi dileğiyle.
MİNE


Yahu seninle ne çok didiştik bu sene. Bazen birbirimize de zarar vermedik değil! Bayan Wrestling hayranı, önceden hep kaslarımıza bakardı, sonra bi not verirdi yok az kas varmış, yok baya iyiymiş. Neyse ki o alışkanlığını unuttun da biz de biraz rahatladık. O kendine has göz kırpıştırmaların ve sert geçen arkadaşlığımızı hiç unutmıycam. İstediğin noktaya en yakın zamanda gelmen ve hep mutlu olman dileğiyle.
İlke ARICI


"Ayy... Toronto Raptors yenilmiş! Üzerinden 6 sene geçti ama ne zaman seni görsem aklıma geliyor. Ve hayatımın sonuna kadar da çıkmaz, çünkü seni unutmayacağım. Sana dışardan bakanlar "ne kadar soğuk bir kız" diyorlar ama hiçbiri de senin iç dünyanı bilmiyorlar. Ama biz biliyoruz senin ne kadar sıcak biri olduğunu zaten böyle olmasa bu arkadaşlık bu kadar ilerlemez Ha atında basarılar diler, sonsuz mutluluklar temenni ederim. Bi de dil kapanışı yapiyim: The real frindships are never forgotten.. Seni seviyorum.
Raşit TOPÇU


Sevgili arkadaşım Selen, seninle olan sıcak dostluğumuz lise 1 yıllarında başladı ve gün geçtikçe daha da gelişti. Seni diğer kızlardan ayıran ve bana yakınlaştıran en önemli özelliğin pankreas dövüşlerine olan merakın, bir gün bu ringlerde o vahşi erkeklerle kapışırsın(!) Sen çok alçak gönüllü ve samimi bir dostsun. Senin gibi bir dostu hayatım boyunca unu unutmayacağım. Hayatta her şey istediğin gibi olsun!
Coşkun AKARSU


Seninle hiç aynı sınıfta olmadık fakat bence hiç önemli değil bu çünkü aynı sınıfta olmamamıza rağmen çok iyi bi arkadaşlığımız oldu. Dilim tutulsaydı da sana "florans" demeseydim, ne bileyim bu kadar dalga geçeceğini. Geyik muhabbetlerimizi unutulur gibi değil. Belsa'ya, senin ve Binnaz'ın kesin heykelini dikerler. Hayatta her zaman başarılar, senin yerin bir başka.
Erdem HOR