510 - BATUR ALTUNOĞLU 
Batur@ixir.com  

ICQ # 7691176  

Bazı arkadaşlıklar vardır ölüme bile gitmeyi göze alırsın onlar için çünkü onlarında seninle geleceğini bilirsin haksız bile olsan yanındadırlar ve en kötü zamanlarda bile insanı yalnız bırakmazlar. İşte sen böyle bir arkadaşımsın. Seninle her şeyin üstesinden geldik. Ne olursa olsun hep sırt sırta kalacağız çünkü hiçbir şeyin gücü böyle bir dostluğu bitirmeye yetmez.
Evren KAYALI


Dostuma;
Bugün şükrediyorum Allah'a 9-C'de aynı sınıfa düştük diye. Belki ufak bir ayrıntıydı, o zamanlar önemi yoktu ama kim bile bilirdi ki 9-C'nin yıkılmaz bir dostluğun yapı taşı olacağını. Ayrı sınıflarda da olabilirdik ama ( şimdiki gibi olabilir miydik bilmiyorum. Varlığına öyle alıştım ki! Polis sireni gibi koridorları inletmelerine kahkaha atarken birden ciddileşmelerine, esprilerine bazen şebekliklerine. Birazda yazmış olmak için çok kastım kendimi ama kelimelere sığmayan bir adamsın ben ne yapayım?!? Umarım kaplumbağa gibi uzun yaşayıp, ağaç gibi dimdik ayakta göçersin bu dünyadan Seni çok seviyorum diyemem çünkü çok hafif kalır...
Ömer KAYA (11 DİL)


Olm sana hangi şeyi yaziim ki? Hazırlıkta oynadığımız şişe çevirmeceleri mi Lise 1'de çektiğimiz kopyaları mı, öğretmen kaçırma derecesinde azgınlıklarımızı mı, Safranbolu'da üzerime püskürttüğün şeyi mi? Kim bilir hatırlamadığım daha ne kadar anılarımız var. Bu arada söyleyeyim bir daha bizi fındıkla korkutma. İnşallah her zaman birlikte oluruz ve daha bir çok şey yaşarız. Seni çok seviyorum.
Binnaz KIRANKAYA


Slm, asl, pls. Napiyim sen anca o dilden anlıyorsun. Seninle okul dışında da görüşmesek seni tanıyamazdım herhalde çünkü okula uğramıyorsun ama bizim kopacağımızı düşünmüyorum çünkü elbet bana soracak bilmediğin bir şarkı bulursun. Sınıfta çevirdiğimiz geyikler Safranbolu, Ankara gezilerimiz (Özellikle Safranbolu'da attığın bir fındığın nelere yol açtığını gördün di mi? Attığımız tripler bile eğlenceliydi. Gerçi hep ben atıyordum ama karıştırma şimdi. Neyse bi durum olursa bilelim hallederiz ya icabında yollarım adamları okey mi. Ama zaten bi durum olursa fazla uzağında olmayacağım, ihtiyacın olduğunda uzanabilesin diye, seni seviyorum
Selen TUĞCU


Batoş kız, hayatım boyunca senin gibi sıkılınca okula gelen bir adam görmedim ve sanırım görmeyeceğim. Ama işin aslı şu son üç senede tam bir lise hayatı yaşadık. Eminim okulun bitmesi bizi koparmayacak hatta daha da bağlayacak çünkü eğlenmek için daha çok vaktimiz olacak...
Hande ŞENOL


Son 3 yılımın güzel anlarında "SOP"sun. O anlara atılan en güzel en renkli "TOPIC"lerin altında imzası olan 5 "OP"tan birisi de sensin (Diğerleri Hande, Binnaz, Evren ve Selen oluyor) İnşallah hayatımda "ACCESS"in silinmez ve hatta "ADMIN"lige kadar yükselirsin. Gördüğün gibi yazımda chat aleminden izler var. Çünkü belayı başıma saran zat-ı muhterem sensin. Neyse şimdi konumuza dönelim. Konumuz ne mi? Boş ver ben de unuttum zaten. Seninde çok iyi bildiğin gibi, Evren sen ve ben bu okulda en çok problem yaşayan üçlüyü oluşturuyorduk. Ama bu, mutluluğumuza gölge düşüremedi hiçbir zaman. Sevincimiz ve dostluğumuz sonsuza dek sürer ve hiç ayrılmayız inşallah.
Engin VURAL


Net Batur'a;
Bir zamanlar 9-C diye bir sınıf vardı. Ne arasanız ordaydı. Canınız eğlence mi istedi maçlarda tezahürat mı etmek istedi, en önemlisi içinde kin, nefret olmayan arkadaşlıklar mı istedi hemen orada almalıydınız soluğu ve birkaç kişiyle birlikte Batur'u bulmalıydınız, onunla, dertlerinizi sevinçlerinizi, hayallerinizi ve umutlarınızı paylaşmalıydınız. İşte bizim arkadaşlığımız da bu sağlam temeller üzerine kurulu. Aradan iki yıl geçmesine ve sınıflarımızın ayrılmasına rağmen arkadaşlığımızda hiçbir şey değişmedi. Tam tersine her gün bir şeyler eklendi Bütün bunlar ve oYtOOn nicki için sağol Batur! Hayatından mutluluk eksik olmasın ama ak sakallı dedeler eksik olsun.
Oytun ODABAŞ (11 TM)


Piştt founder evet evet sen;. İlkokul sonrası hazırlıkta, hayal meyal hatırlıyorum yüzünü, sonra gittin okuldan bi de baktım lisede gene aynı okuldayız. bir internet muhabbetidir saldın başımıza eee popüler olmadığında değil (Bu sayede aldığın teklifler en güzel kanıtı herhalde) Ama bazı aşk mektupları da gerçek değildi biliyor musun (masum bir itiraf) Onları biz tasarlayıp teneffüslerde çantana atıyorduk. Tatlı gülümsemen hiç eksik olmasın ve son bi şey; h koyacak virgül kalmadı galiba nokta sırada bekliyor ama gerçek dostluklarda nokta yoktur di mi? En güzel günlere...
IŞIL (11 TM)


Dershane sıralarından İnternet ortamına , okul sıralarından, ölümsüzlüğe kadar süren bir arkadaşlık bu! Sınıfın en karizmatik kişiliği olarak kutsuyorum seni. Telefon işletmeleriyle millet üç bucuk atarken kıçımızı yırtarcasına çıkan kahkahalarımız otel odasından tüm evrene yayılmıştı. Umarım tanrı bize günah yazmamıştır. Karizmanla kısa sürede kızları çi1 yavrusu gibi peşinden sürükleyen bir karakter yarattın okulda. Hiçbir zaman bu karizmanı kaybetmemen dileğiyle... (Kaybedersen de temin ederiz merak etme) Hoşça kal. Sevgilerle
Can GENÇ


Batur, dostluğuna, yaptığın iyiliklerle şakalarınla unutmayacağım insanlardan birisin. Harbi iyi vakit geçirdik birlikte. Evren, Hande ve sen hep eğlendiriniz bizi, kimsenin göstermediği yakınlığı ilgiyi gösterdiniz özellikle seninle olan sohbetler hiç aklımdan çıkmayacak. Tanıdığım kadar sen harika bir dostsun. Yanında rahat olmamızın sebebi de bu bence Kendine iyi bak Charlie, meleklerin hep yanında olsun.
Oylum EKİZTAŞ


Okula ilk olarak seninle samimi olmuştum. Çok iyi arkadaş olduğundan kısa bir sürede tanıdık birbirimizi. Fuarda eğlendiğimiz o akşamları unutamam, yaptığın kıyakları unutmayacağım. Sayende okulda tanımadığım kız kalmadı. Oğlum nasıl tanıyorsun bunca kızı! Bide malum Safranbolu gezisi var. Benim için çok güzel ve heyecanlı olmuştu. Nasıl yakalanmıştık Tarihçiye! Lise 3'de eğlence hayatımı bir kenara bırakmak zorundayım, çünkü sınav sonunda diğer arkadaşlarıma imrenerek bakmak istemem. Sende derslere önem versen iyi olur çünkü sen en güzel yerlere layıksın. Senin arkadaşlığını hiçbir zaman unutmayacağım. Her şey için teşekkürler.
Alper MADENCİ


Bilgisayar manyağı, Bill Getes'in amca oğlu, kemik kıran (Okul takımı). Seninle iki senedir aynı sınıftayız seni okulda gördüğüm sayılı günlerde mucizeler yaratıp, çok şeyler sığdıramadık ama sen hep kalbimde yaşadın. Ne olursa olsun unutulmazsın. Cimbomla beraber hep mutlu olalım. Kendine iyi bak.
Çağrı HASDOĞAN


Bilgisayar konusun ender yetişen dahilerden olan arkadaşım, kendini okula gelmemeye adamıştır Okulun haylaz sınıfı 9-C'de ne olaylar yaşandı ama! sürekli güldük, müzik sesleri içinde kapıları mı kırılmadı, ödevler mi yırtılmadı. Bu 2 senemizin de neşeli geçmesinde ambulans ve film efektlerinle payın büyük. Sana hayat denilen bu yolda kazasız belasız yolculuklar dilerim. Son olarak "What is your favorite scary movie Batur hıı?"
Çağla KlZILARSLAN


Tanışalı daha iki sene oldu ama bu iki senin değeri bende çok büyük. Neşeli ve renkli kişiliğinle, yazılılarda gösterdiğin üstün başarılarla (!) seni hep takdir etmişimdir. Sanırım şu ana kadar senin gibi keskin gözlere sahip birisini tanımadım. Ama emin olduğum tek şey var o da ne zaman bir devriye arabasının sirenini duyacak olsam seni hatırlayacağım.
Ebru


İtiraf: Biricik uyuz arkadaşım, sanırım itiraf zamanı gedi. Sen ne kadar benim uyuzum olsan da veya her ne kadar birbirimize zarar vermek gibi huylarımız olsa da seni sevdiğimi itiraf ediyorum işte Şöyle bir bakalım geçmişe; Kuzenimin arkadaşı diye bağlamış ve bu günlere gelmiş. Seninleyken hep gülmüşüm, hep eğlenceli anılarımız var. Umarım böylece sürer gider. Benimle uğraşmalarına rağmen bu güzel arkadaşlık için sağol arkadaş! Benim seni unutmayacağım gibi sen de beni unutma! Hayatı dilediğin gibi yaşa ama karşındakine de geri vermeyi asla unutma seni seviyorum arkadaş.
AYSUN (11 DİL)


Okula ara sıra uğrayan, futbol kariyeri parlak olan, bilgisayar ve kızlardan çok iyi anlayan yakışıklı arkadaşım bize yaşanabilecek birçok şey yaşattın Her gün biraz daha profesyonelleştiğin Aaa, bak buraya ne olmuş?" diyerek kandırışların, yakınında bulunduğum anlardaki sataşmaların, bizi bayağı(!) yakınlaştıran bazı tesadüflerle yaşanmış koskoca yedi yıl. Bu arkadaşlığın daha uzun süre devam etmesi dileğiyle.
DİLŞAN


2 yıl öncesine dönüp bakıyorum da bambaşkaydı 9-C paylaşılan arkadaşlıklar, dilimizden düşüremediğimiz sınıfın o matrak ortamını tekrar yakalayamayacak olmamız çok üzücü olsa da anılarıyla birlikte hep kalıcı olacak dostlukları bugüne aktarması en büyük teselli sanırım. Üstün kopya yeteneğine sahip bu tatlı ve samimi arkadaşımı hiç unutmayacağım. Mutluluk ve başarı seninle olsun.
HİLAL ŞULE (11 FEN A)


Ancak boş zamanlarında okula uğradığından Batur'un yüzünü görenler kendilerinin cennetlik olduğuna inanırlar. Her türlü taklit yeteneğine sahiptir ama özellikle ambulans sesini çok iyi taklit eder. Öyle ki dışarıdan ambulans geçse öncelikle Batur'a bakarız. En büyük hedefi üniversite sınavında çok zeki ve inek birinin yanına oturup Boğaziçi Bilgisayar Mühendisliğini kazanmak olan Batur'a hayatı boyunca kızlar ve para açısından talihinin yaver gitmesini dilerim.
Serpil KURU


Mr JB;
Şu ana kadar gördüğüm en çapkın adamlardansın. Alper ile beraber başı çekiyorsunuz. Hızınıza yetişmek mümkün değil. Alper biraz durulunca en çapkın konumuna sen geldin. Kusursuz bir görme yeteneğinde olduğu kesin. Sebebin artık sen tahmin ediyorsundur. Computer bilginde tartışılmaz tabi. Biraz daha derslere önem verirsen en azından Kocaeli Bilgisayarı kazanabilirsin. Umarım en yakın zamanda istediğin noktaya gelirsin. Çapkınlığında da başarılar ama dikkat et sert bir taşa denk gelme dostum. Seni unutmak söz konusu bile değil Mr. JB
İLKE


İnternet deyince herkesin aklına gelen ilk isim BhA-tOuR olur. Bomba sayesinde de adını İzmit'e yaymayı başardın. Yaptığın taklit ve efektlerle bir çok alanda başarılı olabileceğini kanıtladın Umarım önündeki yaşamında ulaşmak istediğin yerlere gelerek başarılı olursun. Hayat boyu bol şanslar.
Aykut ÇELEBİ