48 - NESRİN PAMUK 
nesrinpamuk@hotmail.com  

Yaşamımda iki temel değer var, benden iyi bilirsin bunu, sevgi ve dostluk. Sen bu temelin ilkisin. Sevmeyi, sevilmeyi, güvenmeyi ve güvenilmeyi öğreten ilk dostsun. Bir tek sana güvendiğime ve seni sevdiğime pişman olmadım yedi yıl boyunca. Bir tek sen hayal kırıklığı yaşatmadın. Sana olan sevgimin ne kadarını gösterebildim bilmiyorum, ama gösteremeyeceğim kadar çok inan, istesem de başaramam bunu. Duygusal, anlayışlı ve hep kendi olan dostum: "Hep böyle kal". Sana ihtiyaç duyduğum her an yine yanımda ol. Unutma senin bana ihtiyaç duyduğun her an yanında olacağım. "Mutluluğun gökyüzünden dökülen bahar yağmurları kadar bol olsun. O kadar mutlu ol ki gözlerin mutluluğu arayanların mutluluk ışığı olsun" Seni seviyorum. Dostun;
NİLÜFER


Her an yanımda olan beni bol bol güldüren ve iki yıl boyunca bana katlanan sevgili dostum Nesrin'e;
Bir çiçek gibi saf ve doğal halinle hep iyi bir dost oldun benim için. O güzel yüzü ve temiz kalbiyle herkesin sevgisini kazanan sevgili dostum. Yüzündeki gülümseme kalbindeki saflık ve masumiyet hiç eksilmesin. Sen hep kendin gibi sevgi dolu ol. Bak o zaman ayrılık sana hiç zor gelmeyecek. Nice Oylumlar çıkacak karşına seni benim gibi candan sevecek. Bana katlandığın, beni eğlendirdiğin ve benimle her şeyi paylaştığın için en önemlisi dostum olduğun için sana sonsuz teşekkürler. Dostun;
OYLUM


Hani derler ya kalbinin iyiliği, güzelliği yüzüne vurmuş diye. Bu söze en iyi uyan kişilerden birisin. Bir kar tanesi kadar saf ve temizsin. İyi niyetin, hoş gülümsemen her zaman bana bir umut vermiştir. Yeşil gözlerinden sımsıcak bir sevgi yayarsın etrafa. Umarım hayatın boyu kendin gibi iyi insanlarla mutlu olman dileğiyle.
BİRSEN


Hani kimi zaman insanları bazı kavramlarla özdeşleştiririz ya ben de seni pamukla özdeşleştiriyorum. Pamuk gibi bembeyaz saf ve temiz bir yüreğin (bu devirde böyle insan bulmak oldukça zor! Ama sen zoru başarmışsın) ve sana çok yakışan yavaşlığınla (pamuğun ne kadar büyük zahmet sabır ve yavaşça elde edildiğini biliyorsun ikinci benzerlik) sen sınıfımızın bir tanesisin.
MİNE


Başka bir uzaklığa gülümseyerek geçiştirirdin elinden gelmeyenleri. İnsanlara önem verdiğini bildiğimden olacak seni düşündüğüm zaman anlatamayacağım bir sevgi belirirdi senin için içimde. Çünkü sıradan olmuş insanların yanında kendim gibi farklı olmak için türlü oyunlar çevirmeden durabiliyordun. Yaptıklarında başka bir yüzün gizli olmadığı belliydi. İlk bakışta dikkati çekecek bir şey belirmezdi sende. Ama göle atılan bir taş parçasının yarattığı halkalar gibi insanın sana karşı sevgisi giderek büyürdü. Çünkü senin için tercüme edilince ardından iyiliğe, güzelliğe dair bir çok şey çıkardı ve insan senin yanında zamana kendini kaptırmadan yavaş yavaş yaşayabilirdi. Çünkü sen acele etmeyi de sevmezdin. Hayat bazen beklemede kalırdı ama sen yine içindeki güzelliklerle ona yetişebilmeyi becerirdin.
ARZU


Sınıfımızın Caretta Carettası'na;
Sen hayatımda gördüğüm en yavaş, en sakin kişisin. Seni her zaman öğle tatillerindeki yavaş temponla ve yemekleri bitirememenle hatırlayacağım. Başına dikilip de çabuk ol dediğimizde daha yavaş hareket ediyor ve bizi kızdırmayı başarıyordun. Fakat öğle tatillerinde senin yemek yemeni beklerken yaptığımız sohbetler gerçekten çok zevkliydi Hayatın boyunca yavaş fakat emin adamlarla hedeflerine ulaşman dileğiyle.
MERAL


Hiçbir sınıf kurasının gücü sınıflarımızı ayırmaya yetmedi. Hazırlıktan beri hep aynı sınıfı paylaştık ve böylelikle Nesrin gerçek bir arkadaş oldu benim için. Haa unutmadan yedi senedir aynı sınıflarda olmamıza rağmen ben bile Nesrini bir kez olsun panik halde, hızlı hareket ederken ya da yüksek sesle bağırarak konuşurken görmedim. O hep sessiz, sakin, hanım hanımcık olmayı başarmıştır. Hayatın boyunca mutlu ve başarılı kalacağından eminim. Arkadaşın olmak çok güzeldi ve hep öyle kalmak daha da güzel olacak
SEPO


Arkadaşlığımız yedi yaşını dolduruyor. Geçen yıllar her şeyi değiştiriyor, yıpratıyor. Ama tek değişmeyen seninle ilgili düşüncelerim. Senin iyiliğin, temiz kalbin ve dürüstlüğün. İnanır mısın, bazen senin gibi nazik ve olgun görünmek isterdim. Herkes tarafından bu kadar iyi düşüncelerle hatırlanacak birisi daha olduğunu sanmıyorum. Hayatın seni üzmesine sakın izin verme.
EBRU


Nesrin sen bir tanesin;
Şu boş kafama bir saat boyunca fonksiyonları anlatma zahmetinde bulunacak kadar da iyisin. Başka yerde başka zamanda (hatta başka boyutta) yeniden görüşmek dileğiyle.
MURAT


Hazırlıktan beri tanıdığım, sessiz ama bir o kadar da sevgi dolu biri işte Nesrin. Eskiye dayanan arkadaşlığımızda birlikte çok fazla yol kat edemediysek de yüreğindeki sevgide her zaman için bana da bir yer olduğunu düşünmüşümdür. Sana her baktığımda gözlerinde gördüğüm o parıltı ve yardımseverliğinle seni tanıdığım için mutluyum. Çok başarılı olacağına ve hedeflediğin her şeye ulaşacağına eminim.
ÇAĞLA


Nesrin olgunluğu, sessizliği ve sabrıyla hep beni etkilemiştir. Nerede nasıl davranacağını çok iyi bilir. İhtiyacımız olduğu her zaman yardıma hazırdır. Seninle bir yıl beraber oturduk. Bu süre içinde senden pek çok şey öğrendim Nesrinciğim. Beni unutmaman dileğiyle
SİBEL


Sessiz çok tatlı bir kızsın. Oylumla ikiniz hayatımı kurtardığınız için daha bir fazla seviyorum sizi. Bu arada senden aldığım test şıklarını helal edersen sevinirim. Bin iki yüz kelime sınır olmasa sana kitap bile yazardım canım ama malum sınır var. Beni hiç bırakma.
EVREN


Pamuk hanım;
Evet seni ilk böyle tanıdım. Ta ki geçen sene önüme oturana kadar da sadece pamuk gibi beyaz olduğunu biliyordum. Ama şu iki senede ne çok şey paylaştık. Hele yazılılar. Evrenle benim çaprazlama tekniğimiz ve senin karınca duası yazın. Kendine iyi bak
HANDE


Nesrin ablama;
Sınıfımızın en çıtı pıtı, mini mini, mis kokuyor hanımeli, vallahi soldurmam senisi Nesrin hanım. Çalışkanlığıyla göze batan simalardan. Din derslerinde dinci hocamızı daha iyi dinleyebilmek için yanınıza gelmem umarım sizi rahatsız etmiyordur. Bayan selpak deposu. Sınıfımıza renk kattığı gibi gevezeliğiyle de bir o kadar göze batmıştır Yüzünden gülücüklerin hiç eksik olmaması dileğiyle.
İLKE


Usul usul konuşman ve sakin hareketlerin sana öyle hoş bir özellik kazandırıyor ki seni bir büyüğüm gibi dinleme ihtiyacı duyuyorum. Önceleri tek Arzuyu bilirdim çalışkan olarak. Artık senin de dahil olduğun geniş bir grup olduğunu fark ettim. Umarım bu çalışkanlığından hiç vazgeçmez ve karşılığını da alırsın.
NURSEDA


Sen Guinnes Rekorlar kitabına giremesen de biz seni 24 Kasımın en yavaş yemek yiyen hatta hareket eden kızı ilan ettik. Öğle teneffüslerinde yemeğinin bitmesi için ya Oyluma ihtiyacın var ya da dersin boş olması gerekiyor. Bunun yanında yalan söylemeyi becerememen en sevdiğim huylarından birisi. Yalan söylemek istesen de söylemezsin. Çünkü seni o elma gibi kızaran yanakların ele verir. Bugünde olduğu gibi sana her zaman başarılar diliyorum.
ESRA


Nesrincim, senle tanışmam tam olarak bu sene oldu. Gerçekten çok iyi, çok düşünceli, çok yardımsever bir kızsın. Bana özellikle derslerde çok yardımcı oldun. Her ne kadar seni soru yağmurlarına tuttuysam da sen bana hiç sinirlenmeden sorularımı cevapladın. Çok iyi çalıştığın derslerinden belli. Umarım iyi bir üniversite kazanıp, hayatta başarılı olursun. Kendine iyi bak hoşçakal...
MEHMET


Sessizlik ülkesinin en sesiz prensesi; Derslerindeki başarın, arkadaşlarınla olan diyalogların ve konulan tüm kurallara uymanla örnek bir öğrenci, yemek yiyişindeki ve yürüyüşündeki yavaşlığın ve inceliğinle de tipik bir hanımefendi örneği oldun okulda. Hazırlıkta tanıdığımda da sessiz sakin, çalışkan, arkadaşlarının kalbini kırmayan biriydin ve hala öylesin. Umarım bundan sonra da değişen kişiliklerin arasından sıyrılıp hedeflerine tanıdığım Nesrin olarak ulaşırsın.
ÖZGE


Ablam yaşında olmana rağmen çok çıtı pıtı bir kızsın. Seninle gerçekten geç arkadaşlık kurmamız çok talihsizce bir olay oldu. Çünkü bu zamana kadar bana böyle güzel fikirler verecek bir (kız) arkadaş lazımdı Senin bu yavaş ve sakin davranışlarının altında büyük bir cimbom sevgisi ve olaylara gayet tarafsız ve dürüstçe yaklaştığını gördüm. Sana kardeş tavsiyesi de vereyim. Önce "güven". Sonra gerisi gelir. Dostluğun sıcak kollarında üniversite yollarında da beraber olmak umuduyla.
CAN


Öğretmenlerin ders çalışmak için bizleri serbest bıraktığında sınıfa şöyle bir bakarsanız yanımda çoğu zaman Nesrini görebilirsiniz. Benim yine bir sürü sorum vardır ve Nesrin bunları çözmektedir. (Bana ayırdığın saatler için çok teşekkürler.) Sen benim her şeyimi paylaşabileceğim arkadaşlarımdansın. O temiz kalbinin hiçbir zaman kırılmaması dileğiyle.
PINAR


Bu kadar iyi ve temiz kalpli olmak zorunda mısın sen? Şaka bir yana tanıdığım en temiz kalpli insanlardan birisin. Gerek konuşmalarınla, gerek hareketlerinle o kadar narin, o kadar sevecensin ki seni sevmemek elde değil. Umarım saflığın, güzelliğin ve en önemlisi kalbindeki o sıcacık sevgin daima seninle olur ve yaptığın bu kadar iyilik insanlara verdiğin değer karşısında hiçbir zaman üzülen taraf olmazsın.
Nilay GÜL


İki sene içinde güzel bir arkadaşlık kurduk. Senin de dediğin gibi bu sene değiştim. Değişmem gerekiyordu. Sen geçmişten gelen deneyimle ve bu azminle hedefine ulaşacağına inanıyorum. Umarım hepimiz hedeflerimize ulaşırız.
ALPER