46 - MURAT ÖZÇARIKÇI 

Hey kanki! Nedir bu benim senden çektiğim? İlkokul, ortaokul lise . Allah bilir üniversiteye de peşimden gelirsin. (ayy sen şimdi alınmışsındır da!) Ama inan eğer bu sene yollarımız ayrılırsa yokluğunu en çok hissedeceğim kişi sen olursun. Bağımlılık yarattın diyebilirim çünkü. En iyisi çok çalışıp aynı okula gitmeye bakalım. Zaten sensiz bir okula okul mu derim ben. Sözün kısası iyi bir gelecek dilerim sana. Ama geleceğini kendi ellerinle hazırlayacağından eminim ki o zaten şimdiden senindir (Sensin adam!..)
SERPİL


Yedi senedir tanışıyoruz. Dostluğun, şakaların ve oturmuş kişiliğinle benim için her zaman mükemmel bir arkadaşsın. Seninle çok şeyler paylaştık, paylaşacağız da... numaralarım daha bitmedi. Beni unutma gibi bir geyik yapmıyorum çünkü zaten hiç ayrılmayacağız. NOT: Basket sahasında görüşürüz! (18 Haziran)
TULÜĞ


Hayatta en sevdiğim erkek canlı sensin. Sırası geldiğinde dost, kardeş, abi, sırdaşım oldun. Sağ olasın. Bu adam benim yarım gibidir. Ağzımdan çıkacak kelimeleri ezbere bilir. Benim bile farkında olmadığım özelliklerimi keşfeder. Hayatımda bir daha böyle bir dost bulamam herhalde. En iyisi hiç kaybetmemek. Bütün hayallerinin isteklerinin gerçekleşmesi dileğiyle.
ERMAN


Ortaokuldan beri hep uğraştık birbirimizle. Bazen kopya çekerken birbirimizi ispiyonladığımız bile oldu. Seni tanıdıkça yardımseverliğine samimiyetine ve o değerli dostluğuna daha çok inandım. Yüzün her zaman olduğu gibi 24 saat gülsün!
ESRA


Bana iyilik meleği diyorsun. Sanki sen farklısın. Seninle geçirdiğimiz o güzel günlerin hepsi hatıra dolu. Bu günlerimizi asla unutmayacağım!...
SONER


Koca bir sene haftanın 7 günü sürekli beraberdik. Seni tanımış olmaktan mutluyum, iyisin dostsun. Kimseler ince şeyleri anlamaya vakit ayıramazken sen hep incelikler üzerinde durdun ve insanları anlayabildiğin için hep yanımdaydın. Ve umarım böyle kalırsın. Unutmadan; kimse avcumun içine senin kadar iyi kopya atamaz (ne atıştı ama!)
Kısa bir öyküdür hayat / Uğruna upuzun acılar çektiğimiz / Kısa bir türküdür /Bir kez daha söylemek için delirdiğimiz. Daha bizimde önümüzde upuzun yollar ve söylenecek türkülerimiz var. Değer verip, istedigin herşeye ulaşabilmen dileğiyle. Nasıl olsa yarın görüşeceğiz MURTAZ.
ÇAĞLA


Murtaz sen hayatımda gördüğüm en sportif adamsın. Bunun yanında ilk öğrencileri olmakla gurur duyduğumuz okulumuzun marşının güftecisi olacak kadar da duygu yüklüsün. Bir de milletin ikimize çok güldüğümüz için takılmaları var ya; tam uyuz bakma sen aslında biz bu okulun en ciddi adamlarıyız. Velhasıl hayatın boyunca; yüzüne çok yakışan gamzelerini göstere göstere gülmen dileğiyle.
HAKKUŞ


Kopyacı Murtaz! Ne yapsam ne not alsam üç vakte kadar aynısını yapıyorsun. İnsan utanır! Nerdee! Sırtında deri ceket, elinde babasının tespihi ile önüne gelene posta koyandan ne beklenir? Umarım kazandığımız yerde aynı olur da daha uzun yıllar beni taklit edersin(!) Adam olursun fena mı? kendine iyi bak yoksa bozuşuruz.
M. MURAT


Yedi senemizin birlikte geçmesine rağmen düşünüyorum da gülüşündeki içtenliği çok geç farkına varmışım. Her zaman mutlu ol ve gülüşündeki o içtenliği hiç kaybetme. Çünkü o seni en iyi anlatan özelliğin.
DUYGU


Hani bazı anlar vardır ya bitmesini hiç istemediğimiz. Bitiyor. Şimdi aklımızda kalan unutulma korkusu. Sen benim unutamayacağım insanların başında geliyorsun. Çünkü beni anlıyorsun. Rüyalarında gördüğün hayatı yaşaman dileğiyle...
ALPAY


Kim demiş kusursuz dost olmaz diye! Hem sen nasıl bir insansın ki sana hiç kızamıyorum. Ne yaparsan yap benim için değerin hiç eksilmiyor. Kısacası sen mükemmelsin. Hayır hayır sen bir tanesin!
EBRU


Sana ne diyebilirim ki?.. Sanırım tanıdığım erkekler arasında en iyi olanısın. Tek kusurun Fenerbahçeli olman. Yaptığın bu hatanın farkına varman dileğiyle
EMİNE (ZEYTİN)


Abi sen benim aklımda o güzel dostluğundan ziyade topla oynanan tüm sporlardaki başarılarınla kalacaksın. Umarım hayatımız boyunca bu dostluğu sürdürürüz.
RAHİM


Sözcüklerin özgürlüğe kavuştuğu anda bir araya gelerek tereddütsüz oluşturdukları "ger çek dost" tanımım fazlasıyla hak edenlerdensin. Ömrün boyunca sana layık olabilecek dostlukların sevgilerin ve başarıların seninle olması dileğiyle.
HİLAL ŞULE


Elini attığın her işte başarılısın. Karamsarlığa düştüğüm anlarda hep destek çıktın. Hak ettiğin başarılara ulaşman dileğiyle....
AYKUT


7 sene boyunca hep aynıydın. Yaramaz sınıfın beyefendi çocuğu... Ne zaman karşılaşsak yüzünde o içten gülümsemen vardı. Küçücük bir tebessüm çok zor değil ama nedense başarabilen çok az. Sen bunu önceden öğrenmişsin anlaşılan. Ne mutlu sana ve ne mutlu bana ki seni tanımışım. Umarım hayatında hep böyle değer verdiğince değer görürsün.
ZEYNEP


Yıllık sayfalarını karıştırırken tatlı tebessümlerle hatırlanılacak anılarımız oldu. Özel bir yerin var bende. Unutulmamak dileğiyle.
PELİN


Yüzündeki kocaman gülümsemen o güzel gamzen ve cebindeki kaleminle göze çarpan yüce insan! Ki sen ne 10 parmağında 187951 marifeti olan adamsın. Kaprislerin dışında hiçbir kötü huyunu da görmedik. Genelde sessiz sakinsin ki abartıp bazen konuşmuyorsun da. Ama yinede ne yaparsan yap bu seni sevmemize engel olmaz. Umarız ileride zenci birisiyle evlenip melez melez bebelerin olur. Bizleri ve gülümsemeyi hiçbir zaman unutmaman dileğiyle.
N.İREM - GÖKÇEN


Ne ben seni uslandırabilirim ne de sen uslanmadıkça ben uslanırım. Ne zaman ki güneş doğmaz, dünya dönmez, o zaman da dostluğumuz biter ve ikimizde uslanırız. Şairane kalbinin kilidini kırda gözlerinden fışkıran ahenk dolu sözcüklerle anlasın millet Murat'ın nasıl şair olduğunu. Gamzelerinle süslenen ağzından matematik ve fizik formülleri yerine bir şair yüreği çıksın da şaşırsın cümle alem. Şimdi seni umudun savaşçısı yapıyorum. Dillerde destan olarak söylenmek, kalplerde şair olarak saklanmak üzere. Kalplerde değıl aslında sadece benim kalbimde. Belki umut azalır ama ne kadar azalırsa azalsın dostluğumuz her zaman en üst düzeyde olacak. Ve yıllar sonra yumruklarımızı havaya kaldırıp biz dosttuk ve hala dostuz diyebileceğiz.
Can GENÇ


Hani bir masalda rüyalar ülkesinde bir prens vardır yüzünde sürekli masum, huzur dolu bir gülümseme. İçinde beslediği sevgiyle birlikte taşıdığı tek kaygının birilerini kırabilme korkusu olduğu, tüm halkının samimiyet ne boyutta olursa olsun sonsuz güven ve saygı duyduğu bir prens...O ülkenin prensine; umarım her şeye ve herkese rağmen hep böyle kalırsın.
BEGÜM - DİLEK


Sen gerçekten dört dörtlük bir dostsun. Her zaman ki olgun tavırların, zekiliğin ve mütevazı kişiliğinle her yerde üstünlüğünü kabul ettirdin. Seni hiç unutmayacağımı bilmeni isterim. Sen de beni unutma!
ONUR


Nasıl da böyle gencecik yaşına bu olgunluğu sığdırıyorsun anlamıyorum ama her şeyinle ve yaşattıklarınla seni unutmayacağım kesin. Derslere yatkınlığın, düşüncelerin, pratik zekan ve bunların yanında birde mütevazılığın. Sen gerçekten çok iyi bir dostsun ve önümüzdeki yıllar inşallah seni isteklerine ve umutlarına taşır. Hayatın boyunca mutlu olman dileğiyle.
ESEN


O karikatür sevimliliğinin (kirpik ve gamzelerin) yanında sıcacık ve tarif edemeyeceğim kişilik özelliklerinle kısa sürede alıştırıyorsun adamı kendine! Seni tarif etmek için daha çok yolum var. Yine görüşeceğiz.
EVRİM


Aklım yeteneklerine katarak ustaca kullanmasını bilen nadir insanlardan birisidir Murat. Sıcacık bir yüreği var, sevgisi içten. İnsan ilişkilerinde başarılı, dürüst ve onurlu. Umarım her şey istediğin gibi olur. Yüzünün daima gülmesi dileğiyle.
Can GEÇKİN


Çalışkanlığı ve mütevazı kişiliği ile kendini herkese sevdirmiştir. Dershanede sıra, basketbolda saha arkadaşıma en içten sevgilerimi yolluyorum. NOT: Bombelli at şu topu yahu.
İLKE


Her ne kadar bu sene gelip başının belası olsam da dersleri sana zehir etsem de ve beni habire pataklasan da severim seni bilirsin. Eşsiz yardımlardan dolayı çok sağol. "Gülü bir gün seni her gün gülü soluncaya seni ölünce..." O güzel dostluğunu benimle paylaştığın için tekrar sağol.
İbo TAN


Yaptığım esprilere akıl dolu hazır cevaplarınla karşılık vermen beni bozmuyor değil. Seni hiçbir zaman unutmayacağım arkadaşım. Tekrar görüşmek üzere.
MİNE


Samimiyetin, arkadaşlığın, derslerdeki başarın sportmenliğin ve saygınlığınla herkesin sahip olamayacağı bir kişiliğe sahipsin Hayatına kötülüklerin girmemesi dileğiyle.
YÜKSEL


Tıpkı derslerindeki gibi toplu sporlarda da başarılısın. Bir de bizim ekibe girseydin tam olurdu. Hayatın boyunca en az şimdiki kadar başarılı olman dileğiyle.
İBRAHİM B.


Geleceği görme kabiliyetim yok ama böyle gidersen önemli yerlerde olacağına eminim. Yaşamın getirdiği sorumlulukları üstlenebilen birisin. Her istediğin senin olsun!
NURSEDA


Sınıfta deli dolu olanların yanındaydın ama onlar gibi değildin. Yoksa ben mi uçarı olduğun zamanları kaçırdım?
NESRİN


Bulunduğum sınıflardaki en zeki adam sendin ve ne hikmetse 7 sene de hep aynı sınıfa düştük. Sanırım bu Tanrının beni aşağılama şekli.
HANDE


Samimi, sıcak ve güvenilir. İnsanlara karşı bu tutumun senin anahtarın olacak. Kendine iyi bak!
OYLUM


Karınca misali çalışkanlığınla erkeklerin gururu oldun. Birde sımsıcak arkadaşlığınla gönlümüze taht kurdun. Başarıların seni bırakmaması dileğiyle!
BURHAN


Allah'tan ilk geldiğimde kafama kalem atmadın. Tam tersine çok iyi davrandın ve benim gibi soğuk bir insana kendini sevdirdin. Kendine hiç unutulmayacak bir yer açtın kopmamak dileğiyle. Seni seviyorum.
SELEN