45 - ÇAĞLA KIZILARSLAN 

Yaşamın kaynağı sevgiyse, sevgi bir tutku, bir amaç, amaç bir şeyleri paylaşmaksa, paylaşmak dostluk ve dostluk hatırlanmaksa, sen hep aklımda olacaksın. Neden mi? Her yanımda bana destek olduğun için, kısa sayılabilecek bir sürede gelişen dostluğumuzda yüreğini sınırsız paylaştığın için, ne iyilik ne de kötülük gördüğünde değişmeyecek dostlukların da var olabileceğini fark etmemi sağladığın için. Biz zaman ve uzaklıkta sınırlı olmayanı yaşıyoruz kardeşim. Öyleyse her an birlikteyiz...
HİLAL ŞULE


Bu kız "kötülük" kelimesini beyninden silmiş olmalı. Senle çok şey konuştuk, paylaştık, iyi ve kötü günlerimde ana çok fikir danıştım, çok yardımını gördüm. Benim Güzin Ablamsın, her zaman cep kitabı gibi yanımda olabilsen, keşke cebimden çıkarıp dertleşsem, konuşsam, senle. Unutma her zaman ihtiyacın olduğunda yanında olan bir dostun var.
CAN


Büyük bir fırtına kopsaydı dünyada yerinden oynatamayacağı tek şey sen olurdun herhalde. Kalbindeki tonlarca sevgiyle, içindeki bun iyilik yüzündeki o sevimli ifadeyle sana zarar verebilecek bir şey düşünemiyorum. Kendimi hep iyi ve mutlu hissetmemi sağlayan göklerin maviliği, denizlerin derinliğindeki ferahlığı bana hissettirdiğin için, daha da önemlisi dostluğun için sağol canım.
EBRU


Biricik kirpim benim. Seninle sıra arkadaşlığı yaptım son 2 sene yaşamıma bir daha hiçbir yerde hiç kimsenin göremeyeceği çok güzel bir renk kattı. Bu renk biraz fosfor pembe (güzel günleri), biraz çimen yeşilini (ineklediğimiz zamanları) birazcık gök mavisini (kurduğumuz hayalleri) birazcık da duman rengini (yaşanan acıları) içermekte Teneffüslerde yaptığımız deli saçması şeylerle (rengini sen belirle) anormal imajı çizdik ama zaten biz normal değiliz. Yarın görüşmek üzere kardeşim.
SEPO


Biz uğurlu eşeğiz ve ölünceye kadarda öyle kalacağız. Seninle birlikte geçen günleri, hayallerimizi, ümitlerimizi ve hayal kırıklıklarımızı istesem de unutamam. Beni ben yapan ve beni benden iyi tanıyan dostum; "Yüzünden tebessüm, kalbinden basketbol sevgisi eksik olmasın" Somurtkan kadar şirin ol!
NİHAN


Sana bakınca gülmeden edemiyorum. Sen asıl sağa sola sataşmadan her lafa atlamadan, bilmediğim şarkıları mırıldanmadan bir türlü rahat edemiyorsan ben de gülüyorum işte ne bileyim... Ben senin bu rahatsızlığının nedenini çok iyi biliyorum: İçindeki çocuğu başka türlü zaptedemezsin zaten. Ne zaman yerinde duramayan bir çocuk görsem hep seni hatırlayacağım. Belki bir gün karamsarlığından kurtulursun da içindeki çocuk özgür kalır. Hadi yarın görüşürüz!
MURAT

Sözlük karşılığı: Uzun ama kirpi saçlı, her zaman aynı derecede dalgın, dişi bir penguen türü. İnsanlıktaki karşılığı sevgi dolu, dürüst, ama gene de dalgın bir yardımsever. Çağla'yı boş bir odaya koysanız volta atıp "çıkarın beni buradan! " diye bağırmak yerine, hemen dalıp gider!
Güzel günler geçip gitti, bitti. Ama güler yüzün ve ruhundaki sevgin hiç bitmedi. Gelecekte mutluluklar ve başarılar diler dalmamanı özellikle tembih ederim.
İlke DÜZYOL


İyi demek hafif olur sanırım, çünkü iyinin de ötesinde bir insansın. Yani seni anlatmak mümkün değil. Sadece iyi ki varsın ve iyi ki dost olmuşuz diyebilirim. Böyle birinden ayrılmak, onu unutmak asla mümkün olmaz. Bu yüzden canım yaşadıklarımıza yenilerini ekleyerek yine birlikte olacağız. Hep hayalini kurduğun güzelliklerin senin olmasını fazlasıyla hak eden biri olarak bir gün hepsini elde edeceğine inanıyorum. Seni seviyorum.
EMO


Hiç uzatmaya, klasik laflara gerek yok. En kısa sürede tanıyıp en sevdiğim kız dostumsun. Senin yerin bambaşka bana göre; her şeyi doğru ve zamanında yapıyorsun, kimseyi kırmıyorsun. Her şeyi başaracağına inanıyorum. Hayatını doya doya yaşa. İşte......!
ERMAN


Seni özel selamımızla selamlıyorum. HUGH! Küçücük çocukken tanıştık, şimdi genç olduk hayatın değişik kulvarlarında koşmaya hazırlanıyoruz. Merak ediyorum, ileride karşılaştığımız zaman birbirimizi nerelerde göreceğiz? Dilerim en iyi yerlerde olursun. Mutlu ol arkadaşım.
Onur UÇAK


Kısacık cümlelere sığdırdığın kocaman umutlar için teşekkürler kankam. Merzifonlu paragrafların ilk cümlesi sana ait: "Hep virgüllerle yaşadık ama, senin için bir döneme nokta koyma zamanı geldi, korkmadan cesurca koymalısın noktayı." Çok uzun üniversite yıllarını göze alan biricik kankam, yeni bir cümlede buluşmak umuduyla.
Kankan EMİNE


Bitmez bitmez dediğimiz şu gözümüzde büyüyen 7 sene sonunda bitiyor işte be şirinem. Bak işte sonuna geldik. Acısıyla tatlısıyla geride çok güzel hatıralar bırakarak veda edeceğiz birbirimize. Gerçi ben sana veda etmeyi aklımdan geçirmiyorum. Umarım hayat seni değiştirmez ve tanıdığım Çağla olarak kalırsın.
ŞÜKÜ


Kızım seni unutmak mümkün mü? 7 senedir arkadaşız ve sana yaptıklarımızı çiğ tavuğa bile yapmadık. İlerde hatırlayacağımız bir sürü güzel ve komik (motorlu kadın) anımız var. Senin dostluğunu hiçbir şeye değişmeyiz.
COŞKUN - ERDEM


Pigletim benim... Acısıyla tatlısıyla ne güzel anılar paylaştık. Her zaman birbirimizin yanında olamasak da kalplerimiz hep birdi. Dostlukta bu değil mi? Birlikte geçirilen zamanlarda önemli olan o güzel paylaşımları yakalamak. Bu "iyilik meleği" kişiliğin hiç bozulmasın.
İREM


Selam kader arkadaşım. Keşke yaşamımızın daha güzel bölümlerinde birbirimize benzeyebilseydik. Ama yine de içimizden gelenleri asla duymazlıktan gelmeyelim. Hayatın boyunca sevimliliğin seninle olsun. Ne zaman bir kalorifer yarışı istersen ben burdayım. Yalnız zemin sert olmasın.
AHSEN


"Orkların ortasında umutsuzca ölümü bekleyen grop, ormanın zifiri karanlığını parçalayan alevle birlikte zafer çığlıkları atmaya başlamışlardı. Orklar arkalarına bakmadan kaçarken onlarda Çağlaya şükranlarını bildiriyorlardı. Çağla ise hafif bir tebessümle onlara karşılık veriyordu. Şunu unutma ki; ne olursa olsun yanındayım ve hep öyle kalacağım.
ENGİN


Arkadaşlığımızı buralara sığdırmamı nasıl beklersin ki. Bahçelerde ip atlamalarımızı, sinemalara şöyle bakmamızı, Ulugazi yolunu aşındırmamızı, her çeşit kitapla dolu kitaplığını, kısacası seninle olan her anı asla unutmayacağım. Ve tabi öğütlerini dinlemeyip, burnumun dikine gitmemi sonra da seni dinlemediğim için pişman olmalarımı! Asla karamsar olma. Seni seviyorum.
MELEK


Bazı dostluklar vardır, şarap gibi yıllandıkça tatlanır. İşte bizim dostluğumuzda böyle. Her zaman biraz daha değer kazanıyorsun benim için. Zamanın seni değiştirmesine asla izin verme.
CUMHUR


Malibumu bitirdiğinde sana çok kızdım Çağla ama size yemek hazırlatmak da çok büyük zevk! Seninle 7 senedir çok uğraştım kabul ediyorum, çok çektin benden ama artık kurtuluyorsun. Hep mutlu olman dileğiyle canım!
ÇAĞRI


Küçücük kalbine kocaman şeyler sığdırabilen ve bunu karşındakine hissettirebilenlerdensin. Akıl almaz sakarlıkların ve pot kırmalarınla (tanımadığın arabanın benzin deposu) kitaplara konu olacak adamlardansın. Özleneceğini bil inek!
N. İREM


Hala Adapazarı'nın çapkınlarındanım, malum sınav biraz engelliyor. Ama emin ol sana verdiğim söze uyacağım. Çok güzel anılarımız oldu. Maşukiye'de beni kurtarışın, konserler, köşe başı buluşmaları, yemekhane muhabbetleri... Senin gibisine hayatımda az rastladım, hep böyle kal!
ALPER


Yıldızımız önceleri hiç barışmadı, anlaşamaz tartışırdık. Sonradan ne olduysa gerçekten iyi arkadaş olduk. Beraber iyi vakit geçirdik. Umarım kendine sakladığın hüzünlerinin yerini herkesle paylaşacağın güzellikler alır ve hep mutlu olursun.
RAHİM


Her galibiyetten sonra Beşiktaş geyiklerimizi hatırlıyorum ve palet olayı her aklıma gelişinde yüzümdeki tebessümle saçlarını dağıtmak istiyorum. İçimi baymayan nadir insanlardansın ve hep öyle kalacaksın. Hayat sana tankların o güçlü paletleri gibi sağlam ve kesintisiz bir mutluluk versin.
Erman EKER


7 yıl önce minicik bedenlerle geldik bu okula. Hepimiz ürkek, bakışlarımız donuk. Anlayamadan büyümüş bedenler, yıllar ardı sıra geçip gitmiş. 7 yılda arkadaştan öte, dosttan öte kardeş olmuşuz. Hani çok uzaktı, hiç gelmeyecek gibiydi bu son yıl. Günler saat yıllar ay hızıyla akmış mı ne? Sevgiyle...
NESRİN


Arkadaşlıklar vardır sevmeye hazır iki kalp arasında başlayan, hayaller, sevinçler, üzüntülerle ve anılarla perçinlenen; anlaşmazlıkların gölge düşüremediği ve ayrılıkların yok edemediği. Adına dostluk derler, tıpkı bizimkisi gibi. Her zaman yanımda olduğun için ve paylaştıklarımız için sağol dostum.
SİBEL


İnsanlarla kurduğun sıcak arkadaşlık sayesinde kısa sürede birbirimizi tanıdık. Boş vakitlerimizi hep birlikte olmaya çalışarak genelde ordu misali dolaşarak geçirdik. Umarım yıllar geçse bile yüreğindeki arkadaşlık kavramından bir şey kaybetmezsin!
DUYGU


Dışarıyı seyredicem diye durağa en son gelen; ve o kadar atkılara, berelere rağmen hasta olup herkesi dumur eden sevimli arkadaşım, gelecekte hayallerine ulaştığın zaman söz ben de yanında olacağım.
DİLŞAN


Kız bütün İzmit'i tanıyor, Alaska'ya da gitsek o bulur tanıdık birilerini. Tek kusuru organizasyonları berbat. Şakaa! Umarım melez melez bebelerle yuvarlanıp gidersin. Beni unutma.
STİ


Düşük çenemle kafanın etini az yemedim. Basket maçlarında o beleşte beklemelerin hep aklımda! İddiaları hep sen kazansan da azimle devam ediyorum, elbet bir gün şans bana da gülecek.
AYKUT


Her şeyin öylesine doğal öylesine sade ki... Hep böyle kal. Sevinçlerime ve üzüntülerime ortak olduğun için sağol.
PINAR