442 - BİNNAZ KIRANKAYA 
b.kirankaya@usa.net  

Binniş Efendi; Biniiiiş Biiiiinniş bunun melodisini unutursun diye notalarını yazacaktım aslında da bana ne unutma, ben mi yapacağım her şeyi zaten hiçbir şeyi kendin yapamazsın ki, hep ille ben yapacağım:) (söyleyene bak). Yedi senedir birlikteyiz ve hiç ayrılmadık, her gün birlikteydik, hala bayılmadım helal olsun bana:) o kadar çok şey yaşadık ki hiç birine haksızlık olmasın diye hiçbirini yazmayacağım ama en komikleri her seferinde tam önümde düşmen ve benim seni delirtmem. Zaten ayrılmayacağımız için bunları konuşup gülmeye çok vaktimiz olacak. Beni çektin için sağol ve beni çekeceğin diğer zamanlarda sana bol şanslar:) Seni seviyorum
Selen TUĞCU


Binnaz dediğimde aklıma ilk gelen seninle deliler gibi gülme krizi geçirişlerimiz oluyor. İkinci geleni söyleyecektim ama onun aklımıza gelmesine kızıyorsun:) "Adamın biri havuza girmeye bayılıyormuş havuza girmiş bayılmış" gibi salak ötesi bir geyiğe nasıl saatlerce güldük bende bilmiyorum. Ama eğer yanımdaki sensen en aptal şeye saatlerce gülebiliyorum. mesela gayet normal bir biyoloji terimini duyup gülme krizi geçirip sınıftan atılmamız...:) Ha bir de sana şunu söyleyeyim, eğer bu sene kazanamazsak hiç üzülme çünkü eminim seneye de aynı sınıfa düşeriz:) Aslında sana Binnaz hariç her şeyi diyoruz. Hatta bi ara "Alex" bile dedik :) Sınıfta bir türlü susmaman her hocaya cevap vermen, hele bir hoca var ki:) Ne olursa olsun hiç kopmayacağız: SH(BE)2 hiç bir ayırma yöntemine uyum sağlayıp ayrılamaz. Binnişcim seni seviyorum.
Hande ŞENOL


Bi danem, canum benum... Bunca yıldır yapmadığımız şey kalmadı:) Ama bundan sonra da yapmayacağız diye bir şey yok tabi ki. Şu son sene pek okula uğramasam da (bilyorsun evde ders çalışmak daha mantıklı geliyor:o)) birlikteliğimizi dışarıda da pekiştirdik... Bu güzel arkadaşlığımızın ömür boyu bitmemesi dileğiyle. SH(BE)2 her zaman birlikte olmalı:) Seni çok seviyorum.
Batur ALTUNOĞLU


Adına şarkı yazılan ilk arkadaşımsın. Cigulinin o büyük eseri sana adamasına şaşırmamalı başka kime adayacaktı. Seninle kaç yıldır beraberiz daha bir kere bile tartışmadık hiç fark ettin mi? Ama sabırlıymışsın baya da iyi kalpliymişsin. Sana yazacak fazla bir şey bulamıyorum çünkü zaten hayatımın bir parçası gibisin artık. İnşallah böyle gider hiç ayrılmayız. Zaten arka mahallede oturuyorsun).
Evren KAYALI


SH(BE)2 çok kuvvetlidir. Parçalanması imkansızdır. Oluşumunda birer adet Selen, Hande, Binnaz, Batur, Evren, Engin bulunmaktadır :) Benim için çok değerli bir grubun üyesisin. Aramızdaki bağlar çok kuvvetli ve bana kalırsa kopmaz. Paylaştığımız o güzel anları unutmam imkansız bana göre lise yıllarında kurulan dostluklar en güzel dostluklardır ve sen de benim lisede edindiğim en iyi arkadaşlarımdansın. Umarım dostluğumuz sonsuza kadar sürer.
Engin VURAL


Tombişim;
İnsan geçmişe bakıp iyi kötü birçok anısını hatırladığında bu anılarda başrol oynayanların hep aynı insanlar olduğunu fark eder. Dönüp baktıgımda vazgeçilmez başrol oyuncularından biri oldun hep. Paylaşılanlar iki dostun paylaşabilecekleriyle sınırlı kalmadı. Hayallerimi ısıtmama yardımcı olduğun, yüreğinin kapılarını sonsuza kadar açtığın ve ellerinde yoğurduğun sevgim için o kadar çok şeyi hak ediyorsun ki. Ama tatlı bir tebessümle etmekten başka bir şey gelmiyor elimden. Attığım tripler, söylediğim kırıcı sözler için çok özür diliyorum. Unutma bu teşekkür ve özürler sadece yaşanmışlar için değil yaşanacaklar için de geçerli. Çünkü sen vazgeçilmez oyuncularımdansın. Senin tombiş yanaklarına öpücük kondurmadan geçirilecek bir hayat imkansızı düşünmek biliyorsun ki...
Duygu ŞENBEL


Genellikle sınıfın en sakinlerinden olan Binnaz, matematik yazılısından sonra aldığı yüksek notlarla herkesin ağzını açık bırakır. İş yolda yürümeye gelince, bu başarı artar. Binnaz'ın bir diğer özelliği de televizyondaki müzikal Bale filmlerini hiç kaçırmamasıdır. Filmlerden öğrendiklerini bizlere göstermeye bayılır. Hani o meşhur Safranbolu gezisi vardı ya! Geziye çıkmadan önce bir film izlemiş ancak ZAPING yaparken yolu bir savaş filmine düşmüş olacak ki bu sefer bize baleye karışık sürünme teknikleri göstermeye başladı. Yolculuğa devam ederken Binnaz gösteriye devam ediyor. Safranbolu'ya gitme vakti geldiğinde otobüsün içinde olan Binnaz, açılan kapıdan dışarı adeta uçuyordu:) Duyduğumuza göre son günlerde Fethiye Caddesinde yukarıdan aşağıya gösterilere devam ettiği, havada takla atma ve diüşüp bir tarafını kırma yarışlarında Olimpiyat rekoruna doğru uçtuğu rivayet edilmektedir. Ömür boyu nice rekorlara Binnaz!
Oytun ODABAŞ


Haklıların yanında haksızların karşısında" Bu tam seni anlatan bi tanım. Aynı Superman gibisin:) Bu ne kadar hocalarla olsun arkadaşlarla olsun yaptığın o ateşli tartışmaların hala gözümün önünde. Böyle gidersen senden iyi politikacı olur. Hep böyle samimi ve içten ol. Yapmayacağını biliyorum ama formalite icabı söliim, UNUTMA BİZİ!!
Kayra KÜPÇÜ


Dostum Binnaz'a; Aradan yıllar geçti. Lise son sınıftayız ve yine beraberiz. Bu okula ilk geldiğimiz zamanlar birbirimize her konuda destek olmuştuk. Okula alışınca farklı dostluklar kurduk. Fakat ne olursa olsun birbirimize olan sevgimiz hiç azalmadı. Sen gerçek bir dostsun. Bu dostluğumuzun yıllar geçtikçe sağlam kalacağından eminim. Haksızlıklar karşısındaki tahammüllerini hiç unutmayacağım.
Umutcan ÖZOK


Yedi senenin içine sığdırdığımız disiplin olayları (ATAFEN) diskoluklarımla ilgili uydurduğun hikayeler sabahları sıranızın yamuk oluşunu bize yükleyip bağırışların... Selen'le bir olup beni sıkıştırmaların:) kısa süreli servis arkadaşlığımız seni unutturamaz. Her zamanki haklısızlıklara pabuç bırakmayacak karakterinle iyi yerlere geleceğine inanıyorum
Dilşan DİBAKÇI


Geç oldu sanırım ama son senede senin neler hissettiğini anladım. Selen'in derste yaptıklarından bahsediyorum (yumruklar ve sataşmalar). Bende bazılarını Disko'da denemeye çalışıyorum ama sendeki etkilerini göstermiyor:) Neyse Selen'le dostluğunuz ömür boyu sürer umarım. Beni ve Disko'yu da unutmazsınız herhalde (zaten biz unutulacak kişiler miyiz?) sürekli konuşup gülüşüp bize çektirdiler dersiniz!
Duygu ERGENÇ


İşte asi kızımız. Ya ne bu sinir be? Biraz relax!:) Şaka be kızma! Ama doğru valla. saman alevi gibi parlar sönersin. Şu özelliğini bi bıraksan daha da inanılmaz bir insan olacaksın ama biz seni böyle seviyoruz. Koskoca yedi sene geçti bee hem de dolu dolu. İnşallah ileride yine dağıtacak bir yer buluruz. Hayatın tadı başka şekilde çıkmaz yoksa. Hayatında mutluluklar ve başarılar dilerim.
Raşit TOPÇU


Okula yeni geldiğimiz zaman bir toplantı yapılmıştı. Biz sorular sormuş bir konuşma yapmıştın ki ilk o zaman tanıdım seni. Ağzım açık kaldı seni dinleyince. Hocalara öyle bir kafa tutuşun vardı ki, ilkin ilgi çekmek istediğini sanmıştın ama daha sonra gayet ciddi olduğunu anlayınca cesaretine hayran kaldım Her türlü durumda hakkını aradığını için seni tebrik ederim. Hiçbir zaman kendini ezdirmeyeceğini bildiğim için ömür boyu güçlü olmanı isterim.
Murat ÖZÇARIKÇI


Orda bir Binnaz var uzakta, ne çalgıcı karısı, ne esnaf karısı, ne de kumarcı karısı, o Binnaz bizim Binnazımız:) Çok severim seni, saçmalamaya ve geyiğe gerek yok, mantıklı, akıllı haşin,komiksin. Bu da yeter zaten. Tüm hayatın boyunca mutlu kal. Canımın içi hoşça kal. Bööö İğrenç bi son ama olsun. Byeeeee!!!
Erman KARAKOL


Hani olmaz ya bir gün biri; iyilik elçisi, cana yakın sıcakkanlı insanlara huzur veren birini sorarsa, vereceğim tek cevap Binnaz olur. 9/C'de başlayan arkadaşlığımız bu güne kadar geldi ve emin ol yarınları da var. Her şey için sagol. Hoşça kal demek yok çünkü hep beraber olacağız.
Ömer KAYA


Kimsenin hakkını kimsede bırakmayan, düşündüğü her şeyi korkusuzca, yiğitlikle insanların suratına söyleyen, kızdı mı gözü hiçbir şeyi görmeyen kimi zaman yaptığı eleştirilerde hocaların bile onayını alan canım arkadaşım. Hiçbir zaman hiçbir şeye boyun eğebileceğini sanmıyorum. Her zaman düşüncelerinin arkasında sonuna kadar duracağın, bunun da seni mutluluğa götüreceğine yürekten inanıyorum.
Mine UZUNSOY


Senle sadece bir sene aynı sınıfta olduk, o da meşhur 9/C'de. Fakat o bir sene arkadaşlığımızın gelişmesine çok yardımı oldu. Senin yerin gerçekten bir başka. Her zaman güler yüzlü, yardımcı ve ağır ellisindir. Bide iyi kopya çekersin. Bana kızmak istesen de kızamazsın. Senin gibi bir arkadaşım olduğu için kendimi çok şanslı buluyorum. Selenle senin Belsa'ya heykelinizi dikecekler :)
Erdem HOR


Seninle hiçbir zaman aynı sınıfta bulunmadık ama sen benim en samimi dostlarımın arasına girmeyi başardın. Buda senin dostluğa verdiğin önemden kaynaklanıyor. Hayatımda senin kadar arkadaş canlısı ve alçak gönüllü bir dost görmedim. Umarım seni kumarcı karısı diye kızdırmamışımdır. Eğer bana bunun için kızarsan, sana buz öneririm:) Umarım ÖSS'de Ciguli gibi bir patlama yaparsın.
Coşkun AKARSU


Bu zamana kadar okulda çok fazla muhabbetimizin olmamasına rağmen, net dünyası sayesinde yaz sonunda bağlayan sıkı muhabbetimiz oldu. Bundan ötürüdür ki okulda devamlı üstüme gelip ortalığı dağıtarak fırtına gibi estin. Ama olsun arkadaşlığının samimiyetin yaptıklarını örtmeye yetiyor. Liseden sonra yollarımız ayrılsa bile seni devamlı nette bekleyeceğim. Tüm kötülüklerin senden uzaklaşıp, en iyilerin sana gelmesi dileğiyle...
Serdar SARICI